Selena Gomez BG Forum
Добре дошли в българският фен форум за Селена! За да имате достъп до целия форум, трябва да се регистрирате!
Selena Gomez BG Forum
Добре дошли в българският фен форум за Селена! За да имате достъп до целия форум, трябва да се регистрирате!
Selena Gomez BG Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Bulgarian forum about Selena Gomez
 
ИндексИндекс  PortalPortal  Последни снимкиПоследни снимки  ТърсенеТърсене  Регистрирайте сеРегистрирайте се  ВходВход  

 

 СелЕна или СелИна

Go down 
+87
eli2000
Don't Hold Your Breath ♥
tthe vamppiire
catherine♥
^JusT_Рaлi^
Little Girl ~
Famous gurll.
Cap`pac.
BlooDStrikeR
meriityy
~Paradis♡
*Радии <3
maggie
~ ..Изз ♥ .. ~
danito0o0
~Kattu
Венцислава
МаНдАрИнКаТа
mims..
-A.
miley_smiley
Selina_Gomez
Guilty Pleasure {h}
*SelZzZ*
pam4o_sladuran4o
Cookie ♥
Сwет0с
*DanSs*
~Rossita
joni961
monini
Disney2o1o
vassy
anetcheto
iceto_elito
Miley_Selly
Catch Me <3
foxxie.
Crazy <33
Alice~
iwkaa™
XxXUntouchedXxX
Aнii
andyy
Miss*Sunshine
mea96
|SweeT|
irkz
shopping_mania4ka
..:ŁŷuбζΞŦסּØסּ:.. =]
jorjo99
candyx. .
selena_fen
slavinagomez
Тuтu. ♥
LightOne
ladygaga
Dhampir-babe♥
Mиckey ;]]
xxHeadfirst
Selena_Gomez*
rozaLie
U make me so hot
NaTi_
...:СиС:...
SeLLsYy
x_HeAdFiRsT_x
The_vampire_girl
~one and the same ...
mimmy .
dArk_aNgeL
:..КифладжкийкА..:
A d i ♥
Selena_Miley_The_Best
Selena_swim
БетС :)
- NataLiya ~
dora_96
JoBros MEGA*FEN
SeLz'
selena_fenka~
selena_fan9
miss_selena
ДанС
lovely_girl3
``Sisityy``
Kat3t0 ♥
91 posters
Иди на страница : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next
АвторСъобщение
rozaLie
Неспасяем
Неспасяем
rozaLie


Warn :
СелЕна или СелИна - Page 3 Left_bar_bleue10 / 10010 / 100СелЕна или СелИна - Page 3 Right_bar_bleue

( : happiness is the key to success.
Брой мнения : 15926
Reputation : 205
Join date : 26.04.2009
Age : 27
Местожителство : Пловдив

СелЕна или СелИна - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: СелЕна или СелИна   СелЕна или СелИна - Page 3 Icon_minitimeСря Окт 14, 2009 9:40 pm

Не съм в добро настроение.. вярно е.

А oтносно, че всички казват Селена.. говори се за тези във БГ.. от е защото във вестиците.. списанията и всички такива глупости го пише Селена, защoто на тях действително не им трябва да знаят как се изтоваря и пише името на съответен човек, за тях е важно да се продава това което произевежат.Друга причина са всички БГ форуми и сайтове за нея. Самите фенове на Сел незнаят как се произнася името и в същнст. Всички и казват Селена,но дойде ли време за крато няма да кажат Селе а ще кажат Сели нали? И понеже админите на форума/сайта са си наложили от списанията, че името и се чете СелЕна, то от там идва и народът в БГ да и казва СелЕна.. а не СелИна..!!

Препинателни знаци,правописни грешки!
Вени ::)
Върнете се в началото Go down
https://twitter.com/#!/rozaLiex
U make me so hot
Неспасяем
Неспасяем
U make me so hot


Warn :
СелЕна или СелИна - Page 3 Left_bar_bleue0 / 1000 / 100СелЕна или СелИна - Page 3 Right_bar_bleue

Брой мнения : 2198
Reputation : 0
Join date : 24.08.2009
Age : 26

СелЕна или СелИна - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: СелЕна или СелИна   СелЕна или СелИна - Page 3 Icon_minitimeСря Окт 14, 2009 9:46 pm

Всъщност на ЕН е Селина в БГ може И-ТО да се чете като Е тей че няма голямо значение smile
Върнете се в началото Go down
...:СиС:...
Неспасяем
Неспасяем
...:СиС:...


Warn :
СелЕна или СелИна - Page 3 Left_bar_bleue0 / 1000 / 100СелЕна или СелИна - Page 3 Right_bar_bleue

( : life is a journey...enjoy the trip!
Брой мнения : 2520
Reputation : 14
Join date : 08.06.2009
Age : 26

СелЕна или СелИна - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: СелЕна или СелИна   СелЕна или СелИна - Page 3 Icon_minitimeЧет Окт 15, 2009 12:04 am

Да,съгласна че вярното е СелИна.Слушайте рекламата по Дисни на WOWP:The Movie,и чуйте как казват СелИна Гомез.Това е от мен :)
Върнете се в началото Go down
U make me so hot
Неспасяем
Неспасяем
U make me so hot


Warn :
СелЕна или СелИна - Page 3 Left_bar_bleue0 / 1000 / 100СелЕна или СелИна - Page 3 Right_bar_bleue

Брой мнения : 2198
Reputation : 0
Join date : 24.08.2009
Age : 26

СелЕна или СелИна - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: СелЕна или СелИна   СелЕна или СелИна - Page 3 Icon_minitimeЧет Окт 15, 2009 12:10 am

Да де Селина е но всеки в форум или чат примерно казва СелЕна . Сигурно на някой не му е харесвало как звучи СелИна и я е прекръстил СелЕна признавам ,че и аз пиша СелЕна ,но казвам че всеки може да си го пише както си реши то си е за него :)
Върнете се в началото Go down
LightOne
Неспасяем
Неспасяем
LightOne


Warn :
СелЕна или СелИна - Page 3 Left_bar_bleue5 / 1005 / 100СелЕна или СелИна - Page 3 Right_bar_bleue

( : Внимание Заядлив Дядка !!! ')©®
Брой мнения : 8611
Reputation : 130
Join date : 26.06.2009
Age : 35

СелЕна или СелИна - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: СелЕна или СелИна   СелЕна или СелИна - Page 3 Icon_minitimeЧет Окт 15, 2009 12:18 am

Това никой не ви го оспорва !
Пишете както си искате, говорете както искате.
Аз си обосновах мнението и вие ме разбирате защо мисля така.
Но изречения тип "това е вярното и никое друго" ама без грам обосновка, напълно разбозява нашите обяснения, с което се показва, че определеният човек не ни бръсне мнението и положения труд.
Върнете се в началото Go down
jorjo99
Нов
Нов
jorjo99


Warn :
СелЕна или СелИна - Page 3 Left_bar_bleue0 / 1000 / 100СелЕна или СелИна - Page 3 Right_bar_bleue

Брой мнения : 11
Reputation : 0
Join date : 21.10.2009
Age : 24

СелЕна или СелИна - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: СелЕна или СелИна   СелЕна или СелИна - Page 3 Icon_minitimeЧет Окт 22, 2009 7:02 pm

Ми Селена,то тъй са пише тъй са произнася.

Главни букви,правописни грешки и пунктуационни занци.
Вени::)
Върнете се в началото Go down
LightOne
Неспасяем
Неспасяем
LightOne


Warn :
СелЕна или СелИна - Page 3 Left_bar_bleue5 / 1005 / 100СелЕна или СелИна - Page 3 Right_bar_bleue

( : Внимание Заядлив Дядка !!! ')©®
Брой мнения : 8611
Reputation : 130
Join date : 26.06.2009
Age : 35

СелЕна или СелИна - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: СелЕна или СелИна   СелЕна или СелИна - Page 3 Icon_minitimeПет Окт 23, 2009 8:16 pm

alone
Оххххх!
Върнете се в началото Go down
rozaLie
Неспасяем
Неспасяем
rozaLie


Warn :
СелЕна или СелИна - Page 3 Left_bar_bleue10 / 10010 / 100СелЕна или СелИна - Page 3 Right_bar_bleue

( : happiness is the key to success.
Брой мнения : 15926
Reputation : 205
Join date : 26.04.2009
Age : 27
Местожителство : Пловдив

СелЕна или СелИна - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: СелЕна или СелИна   СелЕна или СелИна - Page 3 Icon_minitimeПет Окт 23, 2009 8:20 pm

Ти учил/а ли си транскрипций? И знаеш ли че "а" не се произнася "а" а "ей" ? А най-малкото знаеш ли как се произнася "е"? Произнася се "и" за ваше сведение. wink
Върнете се в началото Go down
https://twitter.com/#!/rozaLiex
..:ŁŷuбζΞŦסּØסּ:.. =]
Луд фен
Луд фен
..:ŁŷuбζΞŦסּØסּ:.. =]


Warn :
СелЕна или СелИна - Page 3 Left_bar_bleue0 / 1000 / 100СелЕна или СелИна - Page 3 Right_bar_bleue

Брой мнения : 372
Reputation : 0
Join date : 22.10.2009
Age : 27
Местожителство : София

СелЕна или СелИна - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: СелЕна или СелИна   СелЕна или СелИна - Page 3 Icon_minitimeПет Окт 23, 2009 8:20 pm

И в списание БРАВО я пишат Селена, и по БНТ я произнасят Селена ... но щом в ютюб й викат Селина явно това е правилното.
Върнете се в началото Go down
rozaLie
Неспасяем
Неспасяем
rozaLie


Warn :
СелЕна или СелИна - Page 3 Left_bar_bleue10 / 10010 / 100СелЕна или СелИна - Page 3 Right_bar_bleue

( : happiness is the key to success.
Брой мнения : 15926
Reputation : 205
Join date : 26.04.2009
Age : 27
Местожителство : Пловдив

СелЕна или СелИна - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: СелЕна или СелИна   СелЕна или СелИна - Page 3 Icon_minitimeПет Окт 23, 2009 8:22 pm

Апф, прочетете коментарите от мен и LightOne па тогава говорете кое е правилно!
Върнете се в началото Go down
https://twitter.com/#!/rozaLiex
candyx. .
Неспасяем
Неспасяем
candyx. .


Warn :
СелЕна или СелИна - Page 3 Left_bar_bleue0 / 1000 / 100СелЕна или СелИна - Page 3 Right_bar_bleue

( : И сърце,и душа,и каквото пожелаеш ще ти дам..Да бъдеш с мен сега. &amp;lt;3
Брой мнения : 2309
Reputation : 22
Join date : 18.06.2009
Age : 28

СелЕна или СелИна - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: СелЕна или СелИна   СелЕна или СелИна - Page 3 Icon_minitimeПет Окт 23, 2009 9:55 pm

Абе правилно е СелИна.
Както каза Чичито,тя и LightOne изписаха две страници само заради такива кадето противоречат,че е Селена не Селина,правилно е СелИна.Мисля,че ме разбрахте или поне така си мисля.
Върнете се в началото Go down
candyx. .
Неспасяем
Неспасяем
candyx. .


Warn :
СелЕна или СелИна - Page 3 Left_bar_bleue0 / 1000 / 100СелЕна или СелИна - Page 3 Right_bar_bleue

( : И сърце,и душа,и каквото пожелаеш ще ти дам..Да бъдеш с мен сега. &amp;lt;3
Брой мнения : 2309
Reputation : 22
Join date : 18.06.2009
Age : 28

СелЕна или СелИна - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: СелЕна или СелИна   СелЕна или СелИна - Page 3 Icon_minitimeПет Окт 23, 2009 10:24 pm

Не напротив прав си,произнася се СелИна не по друг начин вие с Чичито сте напално прави.
Върнете се в началото Go down
LightOne
Неспасяем
Неспасяем
LightOne


Warn :
СелЕна или СелИна - Page 3 Left_bar_bleue5 / 1005 / 100СелЕна или СелИна - Page 3 Right_bar_bleue

( : Внимание Заядлив Дядка !!! ')©®
Брой мнения : 8611
Reputation : 130
Join date : 26.06.2009
Age : 35

СелЕна или СелИна - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: СелЕна или СелИна   СелЕна или СелИна - Page 3 Icon_minitimeСъб Окт 24, 2009 3:53 pm

Еми нали това ни беше целта с постовете - да променим нечии мнения и явно сме успели(ако ще и непряко). wink Не мисля, че е било "чудно" при обосновани мнения.
Върнете се в началото Go down
candyx. .
Неспасяем
Неспасяем
candyx. .


Warn :
СелЕна или СелИна - Page 3 Left_bar_bleue0 / 1000 / 100СелЕна или СелИна - Page 3 Right_bar_bleue

( : И сърце,и душа,и каквото пожелаеш ще ти дам..Да бъдеш с мен сега. &amp;lt;3
Брой мнения : 2309
Reputation : 22
Join date : 18.06.2009
Age : 28

СелЕна или СелИна - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: СелЕна или СелИна   СелЕна или СелИна - Page 3 Icon_minitimeСъб Окт 24, 2009 3:58 pm

Напълно прав си,и съм съгласна с теб и мисля,че вече всички трябва да го проумеят,че е Селина не Селена. smile
Върнете се в началото Go down
shopping_mania4ka
Луд фен
Луд фен
shopping_mania4ka


Warn :
СелЕна или СелИна - Page 3 Left_bar_bleue5 / 1005 / 100СелЕна или СелИна - Page 3 Right_bar_bleue

Брой мнения : 344
Reputation : 2
Join date : 25.10.2009

СелЕна или СелИна - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: СелЕна или СелИна   СелЕна или СелИна - Page 3 Icon_minitimeПон Окт 26, 2009 12:02 am

Напоследък започнах да я наричам СелИна СелЕна или СелИна - Page 3 346892
Върнете се в началото Go down
irkz
Нов
Нов
irkz


Warn :
СелЕна или СелИна - Page 3 Left_bar_bleue0 / 1000 / 100СелЕна или СелИна - Page 3 Right_bar_bleue

Брой мнения : 30
Reputation : 0
Join date : 26.10.2009
Age : 27

СелЕна или СелИна - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: СелЕна или СелИна   СелЕна или СелИна - Page 3 Icon_minitimeПон Окт 26, 2009 5:24 am

Не знам далИ е с Е или И, но ми звучи по добре СелЕна.
Върнете се в началото Go down
LightOne
Неспасяем
Неспасяем
LightOne


Warn :
СелЕна или СелИна - Page 3 Left_bar_bleue5 / 1005 / 100СелЕна или СелИна - Page 3 Right_bar_bleue

( : Внимание Заядлив Дядка !!! ')©®
Брой мнения : 8611
Reputation : 130
Join date : 26.06.2009
Age : 35

СелЕна или СелИна - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: СелЕна или СелИна   СелЕна или СелИна - Page 3 Icon_minitimeПон Окт 26, 2009 6:28 am

Звучало по-добре? Дам, има убедителна логика.
Върнете се в началото Go down
The_vampire_girl
Неспасяем
Неспасяем
The_vampire_girl


Warn :
СелЕна или СелИна - Page 3 Left_bar_bleue10 / 10010 / 100СелЕна или СелИна - Page 3 Right_bar_bleue

( : Върни ми сърцето!!!
Брой мнения : 1061
Reputation : 9
Join date : 13.07.2009
Age : 34

СелЕна или СелИна - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: СелЕна или СелИна   СелЕна или СелИна - Page 3 Icon_minitimeВто Окт 27, 2009 2:27 am

Аз да ви питам милички вие сетихте ли се да прочетете биографията на Сел и да видите, че момичето е от мексикано-италиански произход и да проверите че от испански името се произнася СелЕна оставете английския важно е, че името е испанско и как се произнася на езика от който идва отделно е че на Бг също е СЕЛЕНА !!!
Върнете се в началото Go down
rozaLie
Неспасяем
Неспасяем
rozaLie


Warn :
СелЕна или СелИна - Page 3 Left_bar_bleue10 / 10010 / 100СелЕна или СелИна - Page 3 Right_bar_bleue

( : happiness is the key to success.
Брой мнения : 15926
Reputation : 205
Join date : 26.04.2009
Age : 27
Местожителство : Пловдив

СелЕна или СелИна - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: СелЕна или СелИна   СелЕна или СелИна - Page 3 Icon_minitimeВто Окт 27, 2009 2:32 am

А защо тогава тя си го пройзнася Селина? Защото е тъпа ли? laugh
Върнете се в началото Go down
https://twitter.com/#!/rozaLiex
The_vampire_girl
Неспасяем
Неспасяем
The_vampire_girl


Warn :
СелЕна или СелИна - Page 3 Left_bar_bleue10 / 10010 / 100СелЕна или СелИна - Page 3 Right_bar_bleue

( : Върни ми сърцето!!!
Брой мнения : 1061
Reputation : 9
Join date : 13.07.2009
Age : 34

СелЕна или СелИна - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: СелЕна или СелИна   СелЕна или СелИна - Page 3 Icon_minitimeВто Окт 27, 2009 2:56 am

Respect Records. написа:
А защо тогава тя си го пройзнася Селина? Защото е тъпа ли? laugh

Чичи това не съм го казала - тя може да произнася името си както си иска. Ти също твоето можеш да го произнасяш както си искаш нали?
Друг пример не Селито
Защо произнасяме Дейвид, а не както се пише на английски David отговорете ми де.
Върнете се в началото Go down
LightOne
Неспасяем
Неспасяем
LightOne


Warn :
СелЕна или СелИна - Page 3 Left_bar_bleue5 / 1005 / 100СелЕна или СелИна - Page 3 Right_bar_bleue

( : Внимание Заядлив Дядка !!! ')©®
Брой мнения : 8611
Reputation : 130
Join date : 26.06.2009
Age : 35

СелЕна или СелИна - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: СелЕна или СелИна   СелЕна или СелИна - Page 3 Icon_minitimeВто Окт 27, 2009 4:55 am

Охооо Лиле писнало ти значи? 462

Значи смяташ че си по-компетентна от ...хъм, не си посочила на колко си години.
Добър опит, наистина признавам. Най-накрая някой дето да измисли що-годе сносен довoд.
Но само до там. Сори.

В случая аз съм по-компетентния, без значение че съм дядото тука.
Смяташ, че откъдето идва името оттам трябва да му търсим произношението?
Тя не е от американски произход, но това не значи че не се смята за американка и да си произнася името както се изговаря на американски.
Хм...както казах българската преводаческа гилдия е приела като правило (само като принцип, не е задължителен, но общо взето почти всички преводачи го спазват) да се превежда името така както се произнася от съответния език. В случая американски.
Иванчо, пето поколение американец от български корени, си го казва Айван, без изобщо да се замисля че дядо му е с чисто българско име.
Авраам и Ейбрахам - кое е вярното ? Исаак или Айзък? Пол или Павел? Грешка да има в двете имена? Никой не е тръгнал да кара католиците или източноправославните кое е правилното произношение. Всеки си я кара по своему както се произнася - без да ги интересува как е израелското произношение.
Вземи моето име - Димитър, което идва от гръцкото Димитри. Това че е гръцко име да означава, че аз като българин трябва да го произнасям в оригинален гръцки ? (И Селена между другото не е испанско име, а гръцко, щото богинята е гръцка, а не испанска. Да знаеш как се произнася на гръцки като толкова се ерчиш с лингвистични познания? )
Същото е и за Дейвид. Давид - вярно че така си го пишат американците, но не го произнасят така, защото имат различна транскрипция на буквите си(в случая "а").
Значи родителите й са тъпи щом са тръгнали да й казват Селина вместо оригиналното Селена? Не тя си го е избрала. И определено не съм забелязал да си го произнася по друг начин името освен като Селина. Всички останали също. Което означава че тя си го произнася не "както си иска" , а защото обкръжението около нея я нарича така.
Върнете се в началото Go down
rozaLie
Неспасяем
Неспасяем
rozaLie


Warn :
СелЕна или СелИна - Page 3 Left_bar_bleue10 / 10010 / 100СелЕна или СелИна - Page 3 Right_bar_bleue

( : happiness is the key to success.
Брой мнения : 15926
Reputation : 205
Join date : 26.04.2009
Age : 27
Местожителство : Пловдив

СелЕна или СелИна - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: СелЕна или СелИна   СелЕна или СелИна - Page 3 Icon_minitimeВто Окт 27, 2009 12:50 pm

Еми..горния пост каза всичко! Евала.. smile
Върнете се в началото Go down
https://twitter.com/#!/rozaLiex
- NataLiya ~
Неспасяем
Неспасяем
avatar


Warn :
СелЕна или СелИна - Page 3 Left_bar_bleue0 / 1000 / 100СелЕна или СелИна - Page 3 Right_bar_bleue

Брой мнения : 6146
Reputation : 76
Join date : 26.04.2009
Age : 29

СелЕна или СелИна - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: СелЕна или СелИна   СелЕна или СелИна - Page 3 Icon_minitimeСря Окт 28, 2009 2:06 am

LightOne написа:


Дам няма значение...когато ти си на 20, а аз на 30. Тоест мога съвсем нормално да сметна, че си натрупала знания, които да се сравняват с моите.
Но тук конкретния случай е съвсем друг, което променя коренно тази теза.
Според теб един петокласник може да каже по-смислени неща от ученик в 12 клас?
Вие все още сте на учлище. Аз съм го завършил. Вие още не сте изучили неща, които аз съм учил. Аз се имам за по-арогантния, по-компетентния, по-големия, не защото вие сте по-тъпи от мене. Вие нямате моето знание, защото още не сте го изучили, още не сте го осъзнали. Поради тази причина ние стоим на наклонена везна. Когато поотраснеш още малко и достигнеш „зряла възраст” тогава аз ще имам подобаващото уважение към твоето мнение(забележи мнение, а не против личността ти) и съответно да възникне съмнение дали ти не си по-знаещата от мен. Дотогава пак казвам, сме неравнопоставени. С опция дори да ме изпревариш.
(За всеки случай да не би Лили да ми скочи за горния абзец, погрешно смятайки, че е насочено към нея,(научил съм се всичко да очаквам) ти си извън посочените субекти.)

Така първо се извеинявам на Катето и на всички останали за това което ще напиша smile
Така кат за начало не искам да споря защото найстина незнам как се произнася името .. ама тоя пост който съм отбелязала ме идразни много и тоя път няма да си замълча. Ти тъпа ли ме нарече?! или аз си въобразявам....??хмм не не си въобразявам smile И кфо кат си на 20 ве .. кощеш на 50 да си мен кфо ме интересува?! ш ми вика,че съм била тъпа аве ти малоумен ли си къф си на къф ш ми са праош найш колко ме интересува,че си с 6 години по голям от мене кфо право имаш ти да ме обиждаш ако си чел правилата (в което се съмнявам,нали все пак си знаеш всичко wink ) обидите са ЗАБРАНЕНИ!!! а по този начин ти обиждаш всички от форума щото сички сме 'лапета' по на 10-15 години. И кфо кат си завършил даскало да не си 100 кила и аз след 2-3 годиники ш го завърша ама няма да съм с такова огромно самочувствие кът тебе .. И кфо кат си чел ми и аз съм чела и кфо .. праа ли се на умна,,неее не се праа на умна ... Не,че не искам още да си продължавам да си пиша ама просто сестра ми ме спира пък и ако продължа ш истърса някоя простотия пък и спирам от уважение към Катето ,, таа ако обичаш спри да ни наричаш тъпи wink окей?
Върнете се в началото Go down
LightOne
Неспасяем
Неспасяем
LightOne


Warn :
СелЕна или СелИна - Page 3 Left_bar_bleue5 / 1005 / 100СелЕна или СелИна - Page 3 Right_bar_bleue

( : Внимание Заядлив Дядка !!! ')©®
Брой мнения : 8611
Reputation : 130
Join date : 26.06.2009
Age : 35

СелЕна или СелИна - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: СелЕна или СелИна   СелЕна или СелИна - Page 3 Icon_minitimeСря Окт 28, 2009 3:52 pm

Така.
Нов ден, нов късмет.
Нов прочит.

Е при този прочит се оказа че ние от самото начало сме объркали обсъждането. Жалко че вчера не можах да го видя навреме.

Така.
От начало.

Твоята опорна точка в едно изречение

Цитат :
оставете английския важно ече името е испанско и как се произнася на езика от който идва

На това аз направих контра опорна точка и отговорих така

Цитат :
Авраам и Ейбрахам - кое е вярното ? Исаак или Айзък? Пол или Павел? Грешка да има в двете имена? Никой не е тръгнал да кара католиците или източноправославните кое е правилното произношение. Всеки си я кара по своему както се произнася - без да ги интересува как е израелското произношение.
Вземи моето име - Димитър, което идва от гръцкото Димитри. Това че е гръцко име да означава, че аз като българин трябва да го произнасям в оригинален гръцки ?

Неслучайно поставих гръцкото за Селена в скоби, отделно от основната ми контратеза.

И оттам дойде бедата.
В следващия пост ми отговаряш на всички други странични детайли, но без да засегнеш главната теза, на която ти и аз градим целия спор. При което и аз се хванах за детайлите, без да осъзная че без да оправим главната теза си оставаме пак в задънена улица.

Та вкратце твърдиш че трябва да произнасяме дадено име, така както е в оригинал.
Вкратце моето - Аз съм Димитър. Защо не съм Димитри тогава ,като това е оригинала?

Ако още ти се занимава де. ah
Върнете се в началото Go down
U make me so hot
Неспасяем
Неспасяем
U make me so hot


Warn :
СелЕна или СелИна - Page 3 Left_bar_bleue0 / 1000 / 100СелЕна или СелИна - Page 3 Right_bar_bleue

Брой мнения : 2198
Reputation : 0
Join date : 24.08.2009
Age : 26

СелЕна или СелИна - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: СелЕна или СелИна   СелЕна или СелИна - Page 3 Icon_minitimeЧет Окт 29, 2009 11:10 pm

Колкото до дискусията на всеки език според мен СелИна се произнася различно на китайски примерно СелИна ли е или те четата по друг начин е-то замисли се малко ;][/i]
Върнете се в началото Go down
Sponsored content





СелЕна или СелИна - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: СелЕна или СелИна   СелЕна или СелИна - Page 3 Icon_minitime

Върнете се в началото Go down
 
СелЕна или СелИна
Върнете се в началото 
Страница 3 от 9Иди на страница : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next
 Similar topics
-
» Родителите на Селена и Джъстин се притесняват Селена да не забременее
» Селина или Хана?
» Фен сайт за Селина
» Гласувай за Селина!!!
» Подкрепете Селина

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Selena Gomez BG Forum :: Селена Гомез / Selena Gomez :: Дискусии и новини / Discussion and news-
Идете на:  

Tyxo.bg counter
Free forum | ©phpBB | Поддръжка на форума | Сигнал за злоупотреба | Последните дискусии