Selena Gomez BG Forum
Добре дошли в българският фен форум за Селена! За да имате достъп до целия форум, трябва да се регистрирате!
Selena Gomez BG Forum
Добре дошли в българският фен форум за Селена! За да имате достъп до целия форум, трябва да се регистрирате!
Selena Gomez BG Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Bulgarian forum about Selena Gomez
 
ИндексИндекс  PortalPortal  Последни снимкиПоследни снимки  ТърсенеТърсене  Регистрирайте сеРегистрирайте се  ВходВход  

 

 На къде отиде светът? Може ли още?

Go down 
4 posters
АвторСъобщение
rozaLie
Неспасяем
Неспасяем
rozaLie


Warn :
На къде отиде светът? Може ли още?  Left_bar_bleue10 / 10010 / 100На къде отиде светът? Може ли още?  Right_bar_bleue

( : happiness is the key to success.
Брой мнения : 15926
Reputation : 205
Join date : 26.04.2009
Age : 27
Местожителство : Пловдив

На къде отиде светът? Може ли още?  Empty
ПисанеЗаглавие: На къде отиде светът? Може ли още?    На къде отиде светът? Може ли още?  Icon_minitimeНед Мар 06, 2011 10:03 pm

Много съм creative днес, знам. tongue

Съмнявам се хората, родени след 2000 да помнят особено много, но определено са чували и знаят какъв е бил светът преди и какъв е сега. Как преди, когато технологиите не са били завзели света е имало един по-спокоен живот.
Някои от вас сигурно помнят, как преди със ставането си, тръгват на вън. А сега как е? Със ставането си, включваш компютъра.

Лично от моя гледна точка - техниките, по-скоро компютърът, е причината за цялата тази неактивност и всичко останало при младото поколение.

Намерих едно есе, което ми хареса и искам да го споделя с вас:

Цитат :
Проблеми и перспективи на младите хора в съвременния свят

Казват, че младостта е най-хубавият период от човешкия живот, защото тогава човек е безгрижен и няма за какво да се тревожи - не изхранва семейство, не отглежда деца… Но дали това твърдение е вярно? Често пъти нашите родители в захлас разказват за юношеските си приключения и искат да се завърнат в този чуден и безгрижен период. Но те забравят, че младостта крие доста проблеми, срещу които младите хора трябва да се изправят. Те трябва тепърва да изградят своите перспективи- изгледи за реализацията си в бъдеще.

Младежите в съвременния свят имат много проблеми, които в този период им се струват неразрешими. Те срещат трудности в отношенията си със старото поколение (родители, учители) и в отношенията си с връстниците си (в приятелството, в любовта). Също така те преживяват и много душевни терзания, поради конфликта между механизмите на душевността.

Младите имат и различни перспективи - да получат добро образование, съобразно стандартите на съвременния свят, да създадат семейство, да имат добре-платена работа, за да могат да издържат семейството си и не на последно място - да се издигнат в обществото.

Един от най-големите проблеми на нас - младежите са взаимоотношенията ни със старото поколение. Ние, младите хора, често се чувстваме неразбрани, защото възрастните имат напълно различни виждания за живота и света. Родителите ни често ни забраняват да правим неща, които според тях са грешни или опасни. Ние, младите, не винаги разбираме защо го правят. Ние искаме да имаме свободата да правим това, което на нас ни харесва, макар и не винаги да сме прави.

Понякога имаме проблеми и с учителите. Ние ги уважаваме, но очакваме уважение и от тях, ние се отнасяме добре с тях, но очакваме същото и от тях. Освен това очакваме от тях справедливост. Понякога, обаче, нашите и техните разбирания за справедливост не съвпадат и така между нас се получават конфликти. От гледна точка на учителите виновни сме ние, младите - ние не си учим уроците, а очакваме високи оценки, ние не ги уважаваме, а очакваме те да ни уважават. И може би са прави, но не напълно. Сред нас има и такива, които съвестно си изпълняват задълженията и се отнасят с уважение към учителите.

Според Зигмунд Фройд човешката душевност се дели на три механизма - То, Аз и Супер-Аз. То работи на принципа на удоволствието, Азът работи на принципа на реализма, а Супер-Азът е контролиран от принципа на морала. Според Фройд най-големите психични травми у човека настъпват поради конфликта между стихийните влечения на То и моралните норми на Свръх-Азът. За това ние младите често се чувстваме раздвоени или объркани. Правим това, което ни изглежда забавно и приятно, а след това дълго съжаляваме и се притесняваме какво ще си помислят останалите зa нас.

Мнението на другите за нас е много важно, защото човек е социално същество и живее в група. В групата се създават връзки между Азът и другите. Често пъти, младите се затрудняват и във връзките със своите връстници - любов, приятелство.

Понякога на нас, младежите, ни е трудно да се сприятеляваме. В днешно време да бъдеш различен от останалите, значи да бъдеш отхвърлен, дискриминиран и не уважаван. От друга страна, да приличаш на останалите, означава да загубиш своята идентичност. По този начин, обаче, се печели уважението на връстниците. Това създава проблеми на тези от нас, които са бунтари по природа и не искат да бъдат клонинги на останалите.

Любовта - най-прекрасното чувство на света, е един от най-честите ни проблеми. Първата любов винаги е вълнуваща и никога не се забравя, но също и първата раздяла. Несподелената любов често тормози младите ни души.

В опита си да избягат от злободневните проблеми някои младежи посягат към наркотиците и алкохола. По този начин те се сблъскват с още по-големи проблеми, които касаят цялото човечество. Проблемите не се решават с бягство - така само стават още по- големи.

Хората казват, че малките проблеми ни правят по-силни и по този начин по-лесно се справяме с големите пречки в нашия живот. Така се учим да не се спираме пред малките проблеми, а да търсим начин да ги разрешим и да изискваме от самите себе си да бъдем по-добри в бъдеще.

Първото и най-важно нещо, което ние младите искаме да постигнем в бъдеще, е да получим добро образование. В днешно време хората без образование трудно си намират работа и ако въобще си намерят, тя не е много високо-платена. Разбира се, заплащането не е най-важното. Също така ние, младите, мечтаем да се занимаваме с това, което ни харесва и в което се справяме добре. Но за да можем да изхранваме семейство, ние трябва да имаме стабилна и добре платена работа.

Семейството е важна част от живота на всеки, но рано или късно ни се налага да тръгнем по свой път, за да дирим щастието. Тогава ние създаваме свое собствено семейство. Нашите мечти са да намерим човек, когото истински обичаме и да изживеем остатъка от живота си с него, да имаме собствени деца.

Някои от нас, може би мечтаят да бъдат богати. В отговор ще кажа само, че щастието не се купува с пари. С пари можеш да си купиш образование, можеш да си купиш уважение, но има неща, които не се купуват. Можеш да си купиш лекарство, но не и здраве, можеш да си купиш уважение, но не и истински приятели, можеш да купиш материалното, но не и духовното.

Една от многото ни перспективи е да се издигнем в обществото - да бъдем високо поставени и ценени на работното си място. За да стане това, ние трябва да бъдем квалифицирани, дисциплинирани, трудолюбиви, но и добре обучени.

За нас - младите, се откриват много възможности, но най-важното, което трябва да решим, е дали да останем в България или да заминем в чужбина. Повечето млади българи мислят, че в чужбина има по-голяма възможност за реализация и по-добри учебни заведения. Затова те избират да напуснат своята родина, да бъдат далеч от семейството и приятелите си, за да учат или работят в друга държава. Много български специалисти в различни области са напуснали страната ни, за да търсят щастието другаде. Страната ни има нужда от такива хора, за да се развие във всички области. Затова моят личен избор е да остана в България. Тук съм родена и тук искам да умра, тук са моите корени. Също така бих желала да спомогна за бъдещото благоденствие на нашата родина, за да могат бъдещите поколения да живеят добре в нея и да не я напускат.

Младостта е хубав период от живота, но също така и труден, изпълнен с проблеми. На този етап всички проблеми изглеждат трудни и неразрешими, но с времето ние се научаваме да се справяме с тях. Проблемите с възрастните скоро отшумяват, защото самите ние порастваме и помъдряваме; рано или късно всеки намира приятели - дори и тези, които се различават от останалите, а любовта накрая сама ни намира.

Ние, младите, сме свободомислещи и отворени за света. Ние жадуваме да учим нови неща и да постигаме успех във всички сфери на живота. Тъй като сме добре запознати с новите технологии, ние бихме могли да бъдем полезни в развитието на нашата страна. Ние - младежите, сме бъдещето на България и ние ще я променим според нашите собствени виждания и разбирания за света и живота. Ние имаме силите, възможностите и желанието да го направим!

Сравнете животът преди 10 години и сега.
Какво промени новото поколение? Кой носи отговорност за това?
Мнение за статията, ако може.
Сравнете децата сега и децата преди. Каква е разликата? Приликата?
Какво прави днешната младеж да е по-агресивна?
Как влияе Интернет на децата в 21 век?
Такво се очаква да е бъдещето на Земята, според гледната ви точка?
Върнете се в началото Go down
https://twitter.com/#!/rozaLiex
Little Girl ~
Неспасяем
Неспасяем
Little Girl ~


Warn :
На къде отиде светът? Може ли още?  Left_bar_bleue0 / 1000 / 100На къде отиде светът? Може ли още?  Right_bar_bleue

( : But you’re hurting me from inside of my head, I can’t take it, I can’t take it ..
Брой мнения : 5829
Reputation : 48
Join date : 09.03.2010
Age : 27

На къде отиде светът? Може ли още?  Empty
ПисанеЗаглавие: Re: На къде отиде светът? Може ли още?    На къде отиде светът? Може ли още?  Icon_minitimeПон Мар 07, 2011 5:36 am

В това есе са написани страшно много истини. Направо дълбоко ме докосна всичко написано в него. Всеки преживява тези младежки проблеми. Особено когато си по - различен от днешната младеж е много трудно да се впишеш. За днешните деца готино е да пушиш, да пиеш, да имаш един тон грим на лицето, да носиш сутиен от 11 годишна, а да си плоска като дъска, да имаш обем, който да се вижда преди лицето ти и разбира се снимка в тоалетната на мола *не че имам нещо против снимките ;дд*. За тях това е разбирането за готино хлапе, а да и да се влачиш по дискотеки постоянно. Когато не го правиш ти не се вписваш и тогава децата стават много жестоки и те нараняват и нараняват без дори да усещат. Всичко това съм го изпитала на собствен гръб. Когато се опиташ да си себе си другите те отхвърлят, а децата наистина могат да бъдат много жестоки. Чичи беше попитала какво прави днешната младеж по - агресивна, ами едната причина е тази. Защото когато "готините" деца нараняват "различните" те подтискат чувствата си трупат гняв и омраза. Страх ги е да кажат какво мислят, за да не бъдат отхвърлени отново и в един момент всичкия този трупан гняв, всичката тази омраза излизат наяве под формата на агресия или някой друг порок. Често насилниците са деца, които са били отхвърляни и подтискани от връстниците си. Когато пораснат това е техният начин да изхвърлят всичкият този гняв навън, като бият или изнасилват по слабите от тях. Други пък започват да се дрогират, защото така е по - лесно да забравиш, че си отритнат от обществото. Това е много жестоко, децата са жестоки. Какво и кой е променил днешното поколение не може да се каже с точност и никой не носи вината. Всеки има глава на раменете си за да мисли. Интернет и телевизията провокират днешната младеж и й показват нови неща и не винаги те са добри. Постепенно всички започват да се променят за да се впишат и повечето деца спират да учат и да мислят за бъдещето си. Започват да се държат като "кралици/кралете" на училището и се кефят на макс, но не мислят, че един ден училището ще свърши и единственото, което ще става от тях е магистрална феича и от момчетата монтьори *нищо лично към монтьорите и такива хора си трябват ;дд*. Затова и България е в това положение, защото никой не се интересува от образованието и от това да постигне нещо. Предишните поколения са имали много по пълноценно детсво. Изпълнено с динамика и забавления. Сега всички стоим само пред компютрите и въобще не ни идва на ум да излезем навън да спортуваме или да играем пред блока. Нищо подобно! Затова и има толкова затлъстели деца, а и като се замислите колко хора от обркъжението ви носят очила?! Всичко това се дължи на непрестанното ни стоене пред компютъра или телевизора. Интернет е много полезно място, но не влияе особено добре на децата. Особено на по слабохарактерните. Под това имам предвид такива които лесно се поддават на чуждо влияние и правят всичко, което видят в интернет. И то не добри неща. Според мен ако хората не вземат малко да се стегнат и да си отворят очите какво се случва около тях светът ще стане още по - зле от колкото е сега. Интересно ми е не виждат ли какво става около тях?! Не виждат ли, че светът се руши малко по - малко?! Хората са станали кухи и егоистични. Всеки се интересува само от себе си и от това каква нова простотия да измисли! Хора отворете си очите и помислете над това какво става със света. Просто съм разочарована от това накъде е тръгнала Земята. А и родителите не виждат ли в какво се превръщат децата им?! Как може една майка да не забележи, че 11/12 годишната и дъщеря ходи с един тон грим на лицето и вече е имала пет/шест гаджета. Когато аз съм била на 11 още съм си играла с кукли Барби и въобще не съм мислила за гаджета. Какви са тези родители, които не забелязват какво става с децата им?! Възмутена съм! Всеки друг вижда в какво се е превърнало детето му, освен те. Не знам какво друго да кажа.

П.П. Хайде хора в тази тема има много хляб може да се завърже чудесна дискусия!

П.П2. Извинявам се ако има правописни грешки ;дд.


Последната промяна е направена от Little Girl ~ на Вто Мар 08, 2011 12:44 am; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото Go down
Гост
Гост
avatar



На къде отиде светът? Може ли още?  Empty
ПисанеЗаглавие: Re: На къде отиде светът? Може ли още?    На къде отиде светът? Може ли още?  Icon_minitimeПон Мар 07, 2011 6:20 am

Преди десет години определено хората си били много по-активни, но я се замисли, тея чипсове, коли, начоси и незнам си още какво са пълни с боклуци, които ни ги пробутват ние ги ядем и въобще става едно.. Разбира се, не казвам изобщо да не ядем, но по-рядко. Аз да кажем ям адски рядко. През декември ядох за ПЪРВИ път от сигурно поне 4, 5 месеца! И не само това пречи! Замисля ли ли сте се какво съдържат пастетите и другите неща там кренвирши и к'во ли не!? Баща ми разказваще един път ходил по работа близо до завод за пастети и, ако ви опиша какво е видял ще повърнете.. Имало някво лайно и кожата паднала на него и оня си го сложил отново в количката и айде на татък. Направо от както ми го каза не съм кусала пастет! Ужъс! Щях да повърна! А и те в пастета слагат смляни рога, копита и незнам си к'во. Чичо ми е завършил готварство и знаете ли защо се е отказал от професията си? Защото са го карали да подписва, че храните съдържат витамини и са много полезни, а всъщност са пъни с боклуци. Направо нямам думи относно храните, които слагаме в устата си..
А иначе това което промени новото поколение, едното са храните, които описаах горе, ПЪЛНИ с боклуци и т. н. колите и още много неща пречат да се движим. Колко често ще срещнете човек да кара колело сега за рзлика от деведесетте? Въобще пълна трагедия..
Децата сега страдат много често от наднормено тегло и това се дължи на храната и обездвижването, но извинете, ама какво движение? То няма площатки, футболни игрища и т. н. Каде да спортуват тия деца? Пред компютъра ли? Въобщее не ми се говори за това. Прилика пощи няма! Определено е много по агресивна днешната младеж. Сумати побоища стават в училищата и каде ли не. Но все пак тези деца взимат пример от някого.. dull
Интернета влияе и положително и отрицателно, положително, защото може да намериш бързо и лесно информаци и т. н., отрицателно, защото като ти стане интересно, а дано се сетиш да станеш поне да се разтъпчеш из стаята!
Бъдещето на земята изобщо не ми харесва на каде е тръгнало! "Еволюцията ни" куца откадето и да я погледнеш. Ако това е днешното "лошо" време, пригответе се за бъдещото "ПО - лошо" време..
Върнете се в началото Go down
LightOne
Неспасяем
Неспасяем
LightOne


Warn :
На къде отиде светът? Може ли още?  Left_bar_bleue5 / 1005 / 100На къде отиде светът? Може ли още?  Right_bar_bleue

( : Внимание Заядлив Дядка !!! ')©®
Брой мнения : 8611
Reputation : 130
Join date : 26.06.2009
Age : 35

На къде отиде светът? Може ли още?  Empty
ПисанеЗаглавие: Re: На къде отиде светът? Може ли още?    На къде отиде светът? Може ли още?  Icon_minitimeПон Мар 07, 2011 9:03 pm

Сравнете животът преди 10 години и сега.
Разлика от 10 години? Хммм твърде голяма. Същото биха казали и моите родители за моето поколение. 10 години са предостатъчно време да се променят няколко поколения.Преди 10 години ги нямаше компютърните зали. А това е най-важната промяна от всичко. Това създаде съвсем друг модел на поведение. Интернетът например е едно великолепно място, където можеш да си с всеки по целия свят, това отваря огромни възможности, отваря неподозирани сили. Но би трябвало да се прави с мярка, но не би.
Децата сами по себе си не са по-зле от децата преди 10 години. Но заобикалщия свят ги промени. Променя ги светът на възрастните. Те копират от възрастните, но като всяко копие, не е същото като оригинала, а е изкривена пошла версия. По мое време започна да се усеща как поколението бърза да пораства. Но това бе само някакви наченки проявяващи се при отделни индивиди, а не както е в момента да обхване по-голямата част. И преди 10 години имаше момичета, които правят секс от малки, и преди 10 години имаше момчета, които се наливат като за световно почти всяка вечер. Но те бяха малцинство. През тези години везната се обърна. Сега ако си девствен/а си мухльо/а и не струваш. Нещо немислимо само допреди някакви си 20 години, когато моралът е бил консервативен и строг за нашите представи, но е бил полезен. Защото съществува разлика между свобода и слободия - разлика, която днешната младеж не прави. Преди 10 години аз бях от сутрин до късна вечер навън. Някой, който през цялото си време е живял в града може ли да си представи какво означава да си навън по цял ден, ама целия, и да го прекараш в игри. Игри НАВЪН. Децата днес не са по-тъпи от децата преди. Просто каквот всичко останало те копират. Те виждат че да си тъп и нагъл е по-полезно от това да си интелигентен. Че можеш да успееш и без да се напъваш.
Вината е изцяло у възрастните. Децата няма сами да си го измислят. Някой трябва да им го покаже, и не само да им го покаже, но и да ги остави без надзор. Родителите по някаква непонятна все още за мен причина се задоволяват с някаква минимална информация. Не се стараят да вникват в света на децата си, да разберат какво ги вълнува, какво ги притеснява. Не знам, просто не знам - и те са били родители и те знаят какво е да си тийнейджър. Защо тогава когато питат детето "Какво има?" и то им отговори "Нищо." - те вдигат ръце. В живота на един тийнейджър НЯМА ТАКОВА НЕЩО КАТО "НИЩО". Винаги има нещо, което ги тормози. Винаги. Защо не се интресуват тогава? Защо? Аз поне нямам отговор на този въпрос. Яд ме хваща като гледам повечето родители, яд ме хваща когато идват в училище и почнат да държат сметка на учителите за държанието на детето им, когато те самите не виждат какво лайно са отгледали.
Вината не е у децата, а у възрастните. (С което съм напълно против мнението на Михи, че "никой нямал вина")Кога ще се усетят? Кога ще разберат че този свят, който изграждат е вреден за децата им? Кога ще излязат от порочния кръг? За съжаление твърде късно.
От тях идва агресията в децата. Ако научат децата си на възпитание, че няма нищо лошо в това другарчетото да не иска да пие до припадък всяка вечер, а вместо това да си учи прилежно уроците, ще бъде нещо съвсем друго.
Трудно ще дойде промяна. Трябва да се случи най-лошото за да се усетят какво става. За съжаление човечеството така и никога не се оттучи от този си навик - че промяната идва, когато положението е станало нетърпимо, а не преди това. Промяната няма да дойде от децата. Тя би дошла от родителите, но в момент, когато ще е станало непоправимото.

Статията си личи, че е писана от поне 17-18 годишен.(Фройд?!?) Поради това съответно третира приоритетите на хората навлизащи в пълнолетна възраст. Много от нещата не отговарят на действителността на тийнейджъра и на детето. Констатират се съвсем повърхностно някои щрихи, които могат да се задълбаят. Хубаво е написано, но доколко е полезно за вас и вашите връстници?
Върнете се в началото Go down
feelslikeimdancing
Нов
Нов
feelslikeimdancing


Warn :
На къде отиде светът? Може ли още?  Left_bar_bleue0 / 1000 / 100На къде отиде светът? Може ли още?  Right_bar_bleue

Брой мнения : 12
Reputation : -3
Join date : 01.05.2011

На къде отиде светът? Може ли още?  Empty
ПисанеЗаглавие: Re: На къде отиде светът? Може ли още?    На къде отиде светът? Може ли още?  Icon_minitimeНед Май 01, 2011 11:40 pm

Едно време - да бе,да! Ама за кремвиршите им вярвам..

Иначе може още - в близките години и поколения ще си покаже.Голяма глобализация, голямо нещо с тези технологии. После за кво като вървя по улицата и масово децата са запъртясали (по-ниски). Гледам в мойто училище зайците(момчетата) някви по 1.50-1.60, то момичетата са по-високи от тях, за кво говорим? Не че няма да дръпнат още някой и друг см, ама кво е тва нещо?


Извод - технологиите, прекаленото и постоянно седене на компютъра не са от полза. За да пораснеш не ти трябва нескуик, а да си на вън и спорт :))
Върнете се в началото Go down
Sponsored content





На къде отиде светът? Може ли още?  Empty
ПисанеЗаглавие: Re: На къде отиде светът? Може ли още?    На къде отиде светът? Може ли още?  Icon_minitime

Върнете се в началото Go down
 
На къде отиде светът? Може ли още?
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1
 Similar topics
-
» Селена ще отиде на примиерата на ,,Never Say Never''
» *Ново* Светът е мой!
» За мен - Пресии
» Светът - корумпиран или хората - алчни
» Богомил Бонев и Орлин Горанов - Светът е за двама.

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Selena Gomez BG Forum :: Свободно време / Free time :: Дискусии-
Идете на:  

Tyxo.bg counter
Free forum | ©phpBB | Поддръжка на форума | Сигнал за злоупотреба | Последните дискусии