Selena Gomez BG Forum
Добре дошли в българският фен форум за Селена! За да имате достъп до целия форум, трябва да се регистрирате!
Selena Gomez BG Forum
Добре дошли в българският фен форум за Селена! За да имате достъп до целия форум, трябва да се регистрирате!
Selena Gomez BG Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Bulgarian forum about Selena Gomez
 
ИндексИндекс  PortalPortal  Последни снимкиПоследни снимки  ТърсенеТърсене  Регистрирайте сеРегистрирайте се  ВходВход  

 

 Светът - корумпиран или хората - алчни

Go down 
+3
LightOne
monini
rozaLie
7 posters
АвторСъобщение
rozaLie
Неспасяем
Неспасяем
rozaLie


Warn :
Светът - корумпиран или хората - алчни Left_bar_bleue10 / 10010 / 100Светът - корумпиран или хората - алчни Right_bar_bleue

( : happiness is the key to success.
Брой мнения : 15926
Reputation : 205
Join date : 26.04.2009
Age : 27
Местожителство : Пловдив

Светът - корумпиран или хората - алчни Empty
ПисанеЗаглавие: Светът - корумпиран или хората - алчни   Светът - корумпиран или хората - алчни Icon_minitimeНед Ное 13, 2011 2:37 am

Кажете нещо за тези две понятия. Смятате ли, че взаимно се допълват? Как светът стана корумпиран, защо хората са алчни? Какво може да се направи, за да се спре алчността и корупцията? Вие какви хора сте?
Върнете се в началото Go down
https://twitter.com/#!/rozaLiex
monini
Неспасяем
Неспасяем
monini


Warn :
Светът - корумпиран или хората - алчни Left_bar_bleue0 / 1000 / 100Светът - корумпиран или хората - алчни Right_bar_bleue

( : A day without you is a year without rain <333
Брой мнения : 3435
Reputation : 57
Join date : 07.10.2009
Age : 28
Местожителство : Сандански

Светът - корумпиран или хората - алчни Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Светът - корумпиран или хората - алчни   Светът - корумпиран или хората - алчни Icon_minitimeНед Ное 13, 2011 3:19 am

Двете се препокриват според мен. Ако хората не са алчни, светът няма да е корунпиран..
И това е така, защото хората са материалисти - всеки се интересува от това каква кола кара и колко струват дрехите му.. За съжаление, страшно малко са хората, които поглеждат отвъд обвивката и се интересуват от това какъв е човек отвътре.
Аз обаче все си мисля, че всеки малко или много иска да е заобиколен от стойностни хора, такива, с които да общува пълноценно и да го допълват, а не само да са лъскави отвън.
Ами, аз се старая да не съдя хората по външен вид и по социално положение. Категорично съм против теорията на Николета Лозанова например, че е най-важно един мъж да е красив, защото ти си лягаш до него вечер, а пък умствения багаж може да се пренебрегне.. Нали не се вижда на пръв поглед. Категорино против!! За какво ти е такъв човек, с който да не можеш да си кажеш две думи..
Върнете се в началото Go down
LightOne
Неспасяем
Неспасяем
LightOne


Warn :
Светът - корумпиран или хората - алчни Left_bar_bleue5 / 1005 / 100Светът - корумпиран или хората - алчни Right_bar_bleue

( : Внимание Заядлив Дядка !!! ')©®
Брой мнения : 8611
Reputation : 130
Join date : 26.06.2009
Age : 35

Светът - корумпиран или хората - алчни Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Светът - корумпиран или хората - алчни   Светът - корумпиран или хората - алчни Icon_minitimeНед Ное 13, 2011 2:48 pm

Смятам да кажа, че понятието "светът-корумпиран' не съществува отделно. Как се корумпира света? Той не може сам да се корумпира. Светът се корумпира от хората, а вече причината за това е алчност. Тоест за мен има само едно понятие.
Щото ако се спре корупцията в света - ще спре ли хората да са алчни? Не.
Ако спрат хората да са алчни - ще спре ли корупцията? Да.
Но тъй като нещата са се навързали и вечното оправдание, че светът е корумпиран вкара вкарва в един порочен кръг от който няма измъкване.
Корупцията дойде от алчност. Без нея не може да съществува отделно.
А как да се оправи? Това е въпрос с отговор, но без реално значение. Каквото и да кажа как и защо, то отговорите са на такова базисно ниво в човечеството, че си зависи от самия човек отделно, зависи от отделното общество. Комплексен проблем с комплексно разрешение - тоест кръгът е невъзможно да бъде пречупен.
На теория съм против алчността. На практика е имало случаи, редки случаи, но ги е имало - когато алчността е била мой избор. Дори ние дето знаем каква вреда е, трудно се преборваме, та камо ли за онези, които им е изгодно.
Върнете се в началото Go down
~Rossita
Неспасяем
Неспасяем
~Rossita


Warn :
Светът - корумпиран или хората - алчни Left_bar_bleue0 / 1000 / 100Светът - корумпиран или хората - алчни Right_bar_bleue

( : 8-9-10112012
Брой мнения : 14468
Reputation : 111
Join date : 15.01.2010
Age : 24

Светът - корумпиран или хората - алчни Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Светът - корумпиран или хората - алчни   Светът - корумпиран или хората - алчни Icon_minitimeНед Ное 13, 2011 4:32 pm

На главния въпрос, т.е. заглавието на темата - ами, и двете. Ако хората не бяха алчни, светът нямаше да е корумпиран. Едното идва от другото. Корумпираният свят нямаше да съществува без алчни хора.
Защо светът е корумпиран, защо хората са алчни? Ми 'щото всеки мисли за себе си, всеки мисли за собственото си его, всеки мисли за собствената си полза, за собствената си облага. От което идва въпросът - защо не може хората да мислят за ближния така, както за себе си? Нямам идея, честно казано.
Как може да се спре корупцията - ами, ако хората спрат да са алчни - спира и корупцията. Само дето хората няма да спрат да са алчни. Явно така е устроено човешкото съзнание, че собствения кеф е по-важен от кефа на хората до теб, от кефа на близките.
Аз, честно казано, не се старая да мисля кой знае колко за ближния. В смисъл такъв - то ми идва от само себе си. Примерно, някой ме моли за услуга. Не казвам "А ти какво ще ми дадеш в замяна?", защото за мен е по-важно другия човек да има полза, а не аз. Напоследък съм се уловила, че предпочитам на мен да ми стане кофти, отколкото на може би най-добрата ми приятелка. Предпочитам тя да е на кеф, защото тогава и аз съм щастлива. Но спирам дотук, защото се отклоних.
Върнете се в началото Go down
http://acciosharman.tumblr.com/
WhoSays^^
Редовен
Редовен
WhoSays^^


Warn :
Светът - корумпиран или хората - алчни Left_bar_bleue10 / 10010 / 100Светът - корумпиран или хората - алчни Right_bar_bleue

Брой мнения : 174
Reputation : -13
Join date : 13.11.2011

Светът - корумпиран или хората - алчни Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Светът - корумпиран или хората - алчни   Светът - корумпиран или хората - алчни Icon_minitimeНед Ное 13, 2011 11:41 pm

monini написа:
Двете се препокриват според мен. Ако хората не са алчни, светът няма да е корунпиран..
И това е така, защото хората са материалисти - всеки се интересува от това каква кола кара и колко струват дрехите му.. За съжаление, страшно малко са хората, които поглеждат отвъд обвивката и се интересуват от това какъв е човек отвътре.
Аз обаче все си мисля, че всеки малко или много иска да е заобиколен от стойностни хора, такива, с които да общува пълноценно и да го допълват, а не само да са лъскави отвън.
Ами, аз се старая да не съдя хората по външен вид и по социално положение. Категорично съм против теорията на Николета Лозанова например, че е най-важно един мъж да е красив, защото ти си лягаш до него вечер, а пък умствения багаж може да се пренебрегне.. Нали не се вижда на пръв поглед. Категорино против!! За какво ти е такъв човек, с който да не можеш да си кажеш две думи..

Не съм съгласна с казанато за Николета! А за какво ти е човек с който да се гледате намръщено, 'щото нямал пари и работата му е скапана, по цял ден намръщен ходи. Няма какво да правиш с такъв човек, пък питам аз? Аз съм заобиколена от стойностни хора, но какво пречи и да са лъскави отвън не разбирам. Те пак си остават стойностни! wacko

Напоследък съм се уловила, че предпочитам на мен да ми стане кофти, отколкото на може би най-добрата ми приятелка. Предпочитам тя да е на кеф, защото тогава и аз съм щастлива.

А тя прави ли същото за тебе?

Правопис, пунктуация, главни букви. Поста ти няма нищо общо с темата.
*Миххи.
Върнете се в началото Go down
Little Girl ~
Неспасяем
Неспасяем
Little Girl ~


Warn :
Светът - корумпиран или хората - алчни Left_bar_bleue0 / 1000 / 100Светът - корумпиран или хората - алчни Right_bar_bleue

( : But you’re hurting me from inside of my head, I can’t take it, I can’t take it ..
Брой мнения : 5829
Reputation : 48
Join date : 09.03.2010
Age : 27

Светът - корумпиран или хората - алчни Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Светът - корумпиран или хората - алчни   Светът - корумпиран или хората - алчни Icon_minitimeПон Ное 14, 2011 4:10 am

Както казаха и преди мен нямаше да има корупция, ако хората не бяха толкова алчни и самовглъбени. Никой не се интересува за околните, всеки гледа само себе си и и своите интереси. Гледа да заграби колкото се може повече за себе си без да го интересува това по какъв начин ще ощети околните. Затова и държавата ни е в такова състояние, защото тук никой не се интересува от общото благо. Всички политици са алчи, гледат да вземат колкото се може повече и като си изкарат мандата излизат пълни с парички, а да направят нещо за тая държава никой не се сеща. Лакомията никога няма да изчезне и хората няма да спрат да задоволяват само собстветните си интереси, което е много жалко.
Върнете се в началото Go down
WhoSays^^
Редовен
Редовен
WhoSays^^


Warn :
Светът - корумпиран или хората - алчни Left_bar_bleue10 / 10010 / 100Светът - корумпиран или хората - алчни Right_bar_bleue

Брой мнения : 174
Reputation : -13
Join date : 13.11.2011

Светът - корумпиран или хората - алчни Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Светът - корумпиран или хората - алчни   Светът - корумпиран или хората - алчни Icon_minitimeВто Ное 15, 2011 12:49 am

К'вооо!!! Поста нямал нищо общо с темата? о за глупостиии!!! wacko

з оспорвам казаното от монини, ото тя прави мнението си на тези изречения. з смятам че не са верни! лед като е го написала в тая тема що не им каза и на тях че не са по темата? ААА? dry

второто беше просто въпрос към мнение което сщо е отговор по темата!

аква си такава модераторка да спираш дискусия, когато питам за неща свързани с темата! е са ги писали, а за тях нищо така ли? angry

Пунктуация, главни букви, правопис!

Мони е дала пример с Николета, но не й се състои целия пост само от пример. А и е изразила мнение наистина по темата, пък и примерите са част от темата. Така че нейния пост си е напълно по темата.
Рос. :)
Върнете се в началото Go down
monini
Неспасяем
Неспасяем
monini


Warn :
Светът - корумпиран или хората - алчни Left_bar_bleue0 / 1000 / 100Светът - корумпиран или хората - алчни Right_bar_bleue

( : A day without you is a year without rain <333
Брой мнения : 3435
Reputation : 57
Join date : 07.10.2009
Age : 28
Местожителство : Сандански

Светът - корумпиран или хората - алчни Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Светът - корумпиран или хората - алчни   Светът - корумпиран или хората - алчни Icon_minitimeВто Ное 15, 2011 1:03 am

WhoSays^^ написа:
monini написа:
Двете се препокриват според мен. Ако хората не са алчни, светът няма да е корунпиран..
И това е така, защото хората са материалисти - всеки се интересува от това каква кола кара и колко струват дрехите му.. За съжаление, страшно малко са хората, които поглеждат отвъд обвивката и се интересуват от това какъв е човек отвътре.
Аз обаче все си мисля, че всеки малко или много иска да е заобиколен от стойностни хора, такива, с които да общува пълноценно и да го допълват, а не само да са лъскави отвън.
Ами, аз се старая да не съдя хората по външен вид и по социално положение. Категорично съм против теорията на Николета Лозанова например, че е най-важно един мъж да е красив, защото ти си лягаш до него вечер, а пък умствения багаж може да се пренебрегне.. Нали не се вижда на пръв поглед. Категорино против!! За какво ти е такъв човек, с който да не можеш да си кажеш две думи..

Не съм съгласна с казанато за Николета! А за какво ти е човек с който да се гледате намръщено, 'щото нямал пари и работата му е скапана, по цял ден намръщен ходи. Няма какво да правиш с такъв човек, пък питам аз? Аз съм заобиколена от стойностни хора, но какво пречи и да са лъскави отвън не разбирам. Те пак си остават стойностни! wacko


Напоследък съм се уловила, че предпочитам на мен да ми стане кофти, отколкото на може би най-добрата ми приятелка. Предпочитам тя да е на кеф, защото тогава и аз съм щастлива.

А тя прави ли същото за тебе?

Правопис, пунктуация, главни букви. Поста ти няма нищо общо с темата.
*Миххи.


Значи, ти не ме разбра.. Аз казвам, че за мен е по-важно човек да е интелигент и да има за какво да си говориш с него, отколкото да е супер красив и представителен и богат. Но ако външната и вътрешната красота са съчетани в един човек - още по-добре! Аз никъде не съм казала, че не искам да съм заобиколена от привлекателни и поддържани хора (макар, че това понятие е много относително). Просто казвам, че това не е най-важно ;)

Макар, че е малко офф-топик, ще коментирам: Това, което казваш за приятелката ти е много хубаво! Показва колко много те е грижа за нея..

Михи, бтв, аз пък мисля, че си е по темата поста.. Нали това е дискусия и обсъждаме - просто тя не е отговорила пряко на въпросите, които Чичи е задала, но това да оспори моя отговор си е по темата.
Върнете се в началото Go down
~Rossita
Неспасяем
Неспасяем
~Rossita


Warn :
Светът - корумпиран или хората - алчни Left_bar_bleue0 / 1000 / 100Светът - корумпиран или хората - алчни Right_bar_bleue

( : 8-9-10112012
Брой мнения : 14468
Reputation : 111
Join date : 15.01.2010
Age : 24

Светът - корумпиран или хората - алчни Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Светът - корумпиран или хората - алчни   Светът - корумпиран или хората - алчни Icon_minitimeВто Ное 15, 2011 1:14 am

^Мони, това за приятелката го казах аз. ;]

Упс, просупснала съм го. Сори, много.
Мони

Нямаш проблеми. :*
Рос.




Последната промяна е направена от ~Rossita на Вто Ное 15, 2011 1:35 am; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото Go down
http://acciosharman.tumblr.com/
WhoSays^^
Редовен
Редовен
WhoSays^^


Warn :
Светът - корумпиран или хората - алчни Left_bar_bleue10 / 10010 / 100Светът - корумпиран или хората - алчни Right_bar_bleue

Брой мнения : 174
Reputation : -13
Join date : 13.11.2011

Светът - корумпиран или хората - алчни Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Светът - корумпиран или хората - алчни   Светът - корумпиран или хората - алчни Icon_minitimeВто Ное 15, 2011 1:31 am

Добре де всички говорите за разни материалисти ли са там кво са. А с какво ще живеете? С хляб и вода? с книжки и разговори? ако сте с беден колокото и да е добър. Добротата пари не изкарва. накрая след много години труд на вятъра ще се ядоса, ще се озлоби и ще се карате постоянно! за какво са ти караници! и накрая да сажаляваш че си с такъв човек?
Върнете се в началото Go down
`Melody
Неспасяем
Неспасяем
`Melody


Warn :
Светът - корумпиран или хората - алчни Left_bar_bleue1 / 1001 / 100Светът - корумпиран или хората - алчни Right_bar_bleue

Брой мнения : 3220
Reputation : 49
Join date : 21.11.2010
Age : 26

Светът - корумпиран или хората - алчни Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Светът - корумпиран или хората - алчни   Светът - корумпиран или хората - алчни Icon_minitimeВто Ное 15, 2011 2:23 am

Двете понятия няма да съществуват едно без друго! Нещо като доброто и злото. От толкова време съм на този свят, че вече всички тези отвратителни неща, които постоянно казват по новините вече са станали част от ежедневието.
Според мен всичко е навързано:
1. Един дебел чичко иска да стане по-дебел и решава да взима по малко всеки ден от заплатките на хората от завода му.
2. В един момент тези работници се оказват на ръба и са принудени да крадат за да оцелеят.
3. Стават престъпници и с времето свикват да убиват и т.н.
4. Дебелия чичко вижда един по-дебел от него чичко, завижда му и решава да го омете от пътя си.
5. Наема човек като споменатия в точка 3 и го прави наемен убиец.
5.2. Той или умира или минава на 6та точка
6. След няколко такива поръчки престъпника натрупва състояние и всичко започва от начало 1-2-3-4-........

И между всичко изброено има една шепа хора които са честни и издържливи и винаги ще намерят начин да оцелеят без да стават престъпници.....И благодарение на тях правим разлика между добро и зло.
Върнете се в началото Go down
http://borianana.tumblr.com/
Sponsored content





Светът - корумпиран или хората - алчни Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Светът - корумпиран или хората - алчни   Светът - корумпиран или хората - алчни Icon_minitime

Върнете се в началото Go down
 
Светът - корумпиран или хората - алчни
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1
 Similar topics
-
» *Ново* Светът е мой!
» За мен - Пресии
» На къде отиде светът? Може ли още?
» Хората, които ви вдъхновяват
» Богомил Бонев и Орлин Горанов - Светът е за двама.

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Selena Gomez BG Forum :: Свободно време / Free time :: Дискусии-
Идете на:  

Tyxo.bg counter
Le forum gratuit | ©phpBB | Поддръжка на форума | Сигнал за злоупотреба | Последните дискусии