Selena Gomez BG Forum
Добре дошли в българският фен форум за Селена! За да имате достъп до целия форум, трябва да се регистрирате!
Selena Gomez BG Forum
Добре дошли в българският фен форум за Селена! За да имате достъп до целия форум, трябва да се регистрирате!
Selena Gomez BG Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Bulgarian forum about Selena Gomez
 
ИндексИндекс  PortalPortal  Последни снимкиПоследни снимки  ТърсенеТърсене  Регистрирайте сеРегистрирайте се  ВходВход  

 

 "Под игото"

Go down 
+13
A d i ♥
Тuтu. ♥
МаНдАрИнКаТа
mims..
^^бубс...
Dirty Little Liar.
Alice~
Kat3t0 ♥
Barbie.
БетС :)
xapricotkiss,,
Guilty Pleasure {h}
monini
17 posters
АвторСъобщение
monini
Неспасяем
Неспасяем
monini


Warn :
"Под игото" Left_bar_bleue0 / 1000 / 100"Под игото" Right_bar_bleue

( : A day without you is a year without rain <333
Брой мнения : 3435
Reputation : 57
Join date : 07.10.2009
Age : 28
Местожителство : Сандански

"Под игото" Empty
ПисанеЗаглавие: "Под игото"   "Под игото" Icon_minitimeЧет Апр 15, 2010 5:50 pm

„Под игото“ е първият български роман. Написан е от Иван Вазов по време на изгнание в Одеса, пренесен е в България с руската дипломатическа поща. Публикуван е през 1894 година. През 2009 година романът спечелва първо място в „Голямото четене“ (класация на най-любимите и четени книги на българите).

Основни опозиции: срам - слава, тъмнина - светлина. Подзаглавие му е „Из живота на българина в навечерието на Освобождението“.

Творческа история
Създаден е през периода 1887-1888 в Одеса (Русия). Първата част е публикувана за първи път през 1889 г. в сборник "Народни умотворения". През 1890 г, в същия сборник са публикувани и останалите части. През 1894 г. излиза като самостоятелна книга

Литературната критика го приема нееднозначно.

Романът събира в себе си носталгията за родния град на Вазов и за едно героично време в контраст на "епохата на древните характери", настъпила след Освобождението. Под игото е първият роман в младата българска литература, силно повлиян от френския романтизъм.

Заглавието Под игото насочва към историческото време (към турското робство), а подзаглавието "Из живота на българите в предвечерието на Освобождението" отново насочва към време на робство, но и на пробуждане, на промяна в мисленето на общността.

Мнение?
Върнете се в началото Go down
Guilty Pleasure {h}
Маниак
Маниак
Guilty Pleasure {h}


Warn :
"Под игото" Left_bar_bleue0 / 1000 / 100"Под игото" Right_bar_bleue

Брой мнения : 543
Reputation : -1
Join date : 10.10.2009
Age : 27

"Под игото" Empty
ПисанеЗаглавие: Re: "Под игото"   "Под игото" Icon_minitimeСъб Апр 17, 2010 4:37 am

Oo, голяма мъка беше да го прочета! ;д Ноо успяхх! Прочетох я цялата от началото до края.. още не мога да повярвам! Не знам защо.. laugh Еми не беше чак толкова зле. Даже имаше и интересни части, но не ми беше от най-интересните книги. wink

[color:dd30=redИнтервал.
]Мони^
Върнете се в началото Go down
xapricotkiss,,
Неспасяем
Неспасяем
xapricotkiss,,


Warn :
"Под игото" Left_bar_bleue0 / 1000 / 100"Под игото" Right_bar_bleue

Брой мнения : 1021
Reputation : 6
Join date : 09.04.2009
Age : 26

"Под игото" Empty
ПисанеЗаглавие: Re: "Под игото"   "Под игото" Icon_minitimeЧет Юни 17, 2010 4:30 am

ПЪЛНА БОЗА?! ГЛУПОСТИ!
Това е една от най-хубавите български книги... Прекрасна е.. Мимо, извинявам се, че те упреквам, но каже ли се нещо лошо за някакво прекрасно произведение, аз ставам бясна. Много ми харесва книгата. sun
Върнете се в началото Go down
БетС :)
Неспасяем
Неспасяем
БетС :)


Warn :
"Под игото" Left_bar_bleue0 / 1000 / 100"Под игото" Right_bar_bleue

( : Do you remember? :)
Брой мнения : 760
Reputation : 5
Join date : 09.04.2009

"Под игото" Empty
ПисанеЗаглавие: Re: "Под игото"   "Под игото" Icon_minitimeПет Юни 18, 2010 9:07 pm

Ако "Под игото" е боза....
Трябваше да чета книгата след като завърших 5-ти клас-нормално, сигурно на всички са ви дали да я четете тогава.Мъчих,мъчих, разнасях я "налево-надесно" :дд.. И така й не я прочетох, даже не стигнах и до Втора част..А как съм ги чела тези глави само аз си знам :дд.
Сега нещо ми трекна - накрая на учебната година, и реших да я прочета.Започнах от главата след " Радини вълнения" и направо се изумих как абсолютно нищо не помня от прочетеното от по-миналото лято..
Осъзнах, че това наистина е една СВЕТОВНА КЛАСИКА..Има толкова неща..Пълна е с интересни моменти..Направо е УНИКАТ!
Все още не съм я прочела, но след няколко дни сигурно ще я свърша!
Аз не разбирам защо я дават да се чете след 5-ти клас - лятото.. Поне за мен, както и за повечето които за я "чели" .. така де - само са я размъквали - нищо не са разбрали.. Мисля, че след 7-ми клас трябва да се даде, за да могат младежите наистина да вникнат, в това което четат!
Върнете се в началото Go down
Barbie.
Неспасяем
Неспасяем
Barbie.


Warn :
"Под игото" Left_bar_bleue5 / 1005 / 100"Под игото" Right_bar_bleue

( : Дявола ме кара и ми вика нека, нека! ;-)
Брой мнения : 1965
Reputation : 143
Join date : 03.03.2010
Age : 27
Местожителство : Варна

"Под игото" Empty
ПисанеЗаглавие: Re: "Под игото"   "Под игото" Icon_minitimeСъб Юни 19, 2010 4:11 am

Мм не .. книгата мисля,че се дава след 6-ти клас,защото в 7-ми има теми за развиване.. Пък и на изпитите се е падала като преразказ..
Върнете се в началото Go down
xapricotkiss,,
Неспасяем
Неспасяем
xapricotkiss,,


Warn :
"Под игото" Left_bar_bleue0 / 1000 / 100"Под игото" Right_bar_bleue

Брой мнения : 1021
Reputation : 6
Join date : 09.04.2009
Age : 26

"Под игото" Empty
ПисанеЗаглавие: Re: "Под игото"   "Под игото" Icon_minitimeСъб Юни 19, 2010 6:10 pm

Офтопик: Книгата след дава след пети клас. хД А като преразказ се е падала на миналите матури на края на шести клас.
Върнете се в началото Go down
Kat3t0 ♥
Admin
Admin
Kat3t0 ♥


Warn :
"Под игото" Left_bar_bleue0 / 1000 / 100"Под игото" Right_bar_bleue

( : This ain't nothing but a summer jam ..(H)
Брой мнения : 4134
Reputation : 129
Join date : 09.04.2009
Age : 28

"Под игото" Empty
ПисанеЗаглавие: Re: "Под игото"   "Под игото" Icon_minitimeСъб Юни 19, 2010 8:09 pm

На нас ни беше като преразказ на изпита ... иначе ни я бяха дали след 5ти клас мисля, а в учебника са 7ми клас има няколко глави.

Иначе книгата е много хубава! Ама нормално говорим за Вазов все пак ...
Върнете се в началото Go down
https://selena-gomez.bulgarianforum.net
Alice~
Неспасяем
Неспасяем
Alice~


Warn :
"Под игото" Left_bar_bleue0 / 1000 / 100"Под игото" Right_bar_bleue

Брой мнения : 6295
Reputation : 56
Join date : 10.11.2009
Age : 25
Местожителство : Варна

"Под игото" Empty
ПисанеЗаглавие: Re: "Под игото"   "Под игото" Icon_minitimeСъб Юни 19, 2010 8:28 pm

Вмомента я чета и ми е малко скучна. С триста зора прочетох едната глава.. Да се надявам, че нататък ще ми стане интересно!
Върнете се в началото Go down
http://avatar-for-you.dir.bg
Dirty Little Liar.
Неспасяем
Неспасяем
Dirty Little Liar.


Warn :
"Под игото" Left_bar_bleue0 / 1000 / 100"Под игото" Right_bar_bleue

( : That everything you do, is super fuckin' cute! ;}
Брой мнения : 842
Reputation : 7
Join date : 16.11.2009
Age : 27
Местожителство : София

"Под игото" Empty
ПисанеЗаглавие: Re: "Под игото"   "Под игото" Icon_minitimeНед Юни 20, 2010 10:23 pm

Тя хубава, хубава.. /ама за миналите поколения/
Лично, на мен не ми харесва.. Има къде, къде по-хубава българска литература !! / Ако щете ме линчувайте/.
Върнете се в началото Go down
^^бубс...
Неспасяем
Неспасяем
^^бубс...


Warn :
"Под игото" Left_bar_bleue0 / 1000 / 100"Под игото" Right_bar_bleue

( : ЗДР на Всички
Брой мнения : 846
Reputation : 4
Join date : 14.02.2010
Age : 27
Местожителство : Търговище

"Под игото" Empty
ПисанеЗаглавие: Re: "Под игото"   "Под игото" Icon_minitimeНед Юни 20, 2010 11:03 pm

Ъм доста зор видях докато я прочета. Незнам нещо не ме грабна. Лично на мен не ми допада много.
Върнете се в началото Go down
Barbie.
Неспасяем
Неспасяем
Barbie.


Warn :
"Под игото" Left_bar_bleue5 / 1005 / 100"Под игото" Right_bar_bleue

( : Дявола ме кара и ми вика нека, нека! ;-)
Брой мнения : 1965
Reputation : 143
Join date : 03.03.2010
Age : 27
Местожителство : Варна

"Под игото" Empty
ПисанеЗаглавие: Re: "Под игото"   "Под игото" Icon_minitimeВто Юни 22, 2010 6:10 am

Нe не... падала се е първа глава "Гост" от Под игото на изпита след 7-ми клас за кандидатсване! По мои спомени ни я даваха да я четем лятото на 6-ти клас... То няма смисъл за по-рано,защото има много думи,които не разбираме. ; )
Върнете се в началото Go down
mims..
Неспасяем
Неспасяем
mims..


Warn :
"Под игото" Left_bar_bleue3 / 1003 / 100"Под игото" Right_bar_bleue

( : ;]]
Брой мнения : 1140
Reputation : 1
Join date : 28.02.2010
Age : 25
Местожителство : ПлОвДиВвВ

"Под игото" Empty
ПисанеЗаглавие: Re: "Под игото"   "Под игото" Icon_minitimeВто Юни 22, 2010 10:01 pm

оо Не съм я чела, но тая година трябва да я прочета ..
Върнете се в началото Go down
МаНдАрИнКаТа
Маниак
Маниак
МаНдАрИнКаТа


Warn :
"Под игото" Left_bar_bleue0 / 1000 / 100"Под игото" Right_bar_bleue

Брой мнения : 443
Reputation : 3
Join date : 03.04.2010
Age : 27
Местожителство : София

"Под игото" Empty
ПисанеЗаглавие: Re: "Под игото"   "Под игото" Icon_minitimeСря Юни 23, 2010 12:17 am

На нас ни дадоха да я четем лятото след 5 клас.Тогава баща ми изрази мнение, че този роман е исторически екшън.Взех книгата с голям инетерес...прочетох първа глава с доста мъки...половината думи ми бяха непознати и трябваше да карам мама да ми разяснява.Книгата беше старо издание и за това нямаше речник.Оставих я за малко, но през това време си четях другите произведения от списъка.И отново я взех.Измъчих се три седмици, обаче си заслужаваше.Романът пресъздава всичко толкова ярко и точно...направо нямам думи.А иначе първа глава се падна миналата година на изпита след седми клас.Според мен това хич не беше честно, защото е изучавано произведение.Както и да е...Но няма какво да говорим за книгата...тя наистина е невероятна!
Върнете се в началото Go down
http://the-four-kingdoms.forumotion.net/
БетС :)
Неспасяем
Неспасяем
БетС :)


Warn :
"Под игото" Left_bar_bleue0 / 1000 / 100"Под игото" Right_bar_bleue

( : Do you remember? :)
Брой мнения : 760
Reputation : 5
Join date : 09.04.2009

"Под игото" Empty
ПисанеЗаглавие: Re: "Под игото"   "Под игото" Icon_minitimeСря Юни 23, 2010 7:19 pm

Книгата се дава лятото след 5-ти клас, защото в 6-ти клас се изучава"Радини вълнения".
Относно изпита: Да, точно така беше!Миналата година беше на изпита!Даже са се оплаквали някой, че бил чужд текст.. Чакайте бе, вие трябваше да сте я прочели отдавна, какъв чужд текст?
Относно това, което каза МаНдАрИнКаТа : Напротив, "Гост" не е изучавано, и се води непознат текст.
Относно непознатите думи: и аз не ги разбирам, защото и на мен книгата ми е дълъг вариант и е доста стара, но не е чак толкова зле, защото се подразбира всичко.
btw: (малко ще се откъсна от "Под игото")Мен лично по ме дразнеха френските ( май :) ) изрази в "До Чикаго и назад" ( ако не се лъжа, в това произведения имаше доста).
Върнете се в началото Go down
МаНдАрИнКаТа
Маниак
Маниак
МаНдАрИнКаТа


Warn :
"Под игото" Left_bar_bleue0 / 1000 / 100"Под игото" Right_bar_bleue

Брой мнения : 443
Reputation : 3
Join date : 03.04.2010
Age : 27
Местожителство : София

"Под игото" Empty
ПисанеЗаглавие: Re: "Под игото"   "Под игото" Icon_minitimeСря Юни 30, 2010 6:49 pm

БетС :) написа:
Книгата се дава лятото след 5-ти клас, защото в 6-ти клас се изучава"Радини вълнения".
Относно изпита: Да, точно така беше!Миналата година беше на изпита!Даже са се оплаквали някой, че бил чужд текст.. Чакайте бе, вие трябваше да сте я прочели отдавна, какъв чужд текст?
Относно това, което каза МаНдАрИнКаТа : Напротив, "Гост" не е изучавано, и се води непознат текст.
Относно непознатите думи: и аз не ги разбирам, защото и на мен книгата ми е дълъг вариант и е доста стара, но не е чак толкова зле, защото се подразбира всичко.
btw: (малко ще се откъсна от "Под игото")Мен лично по ме дразнеха френските ( май :) ) изрази в "До Чикаго и назад" ( ако не се лъжа, в това произведения имаше доста).

Добре, не е включено в учебната програма...за това си права.Обаче все пак призведението е четено и донякъде е познато...
Върнете се в началото Go down
http://the-four-kingdoms.forumotion.net/
Тuтu. ♥
Неспасяем
Неспасяем
Тuтu. ♥


Warn :
"Под игото" Left_bar_bleue0 / 1000 / 100"Под игото" Right_bar_bleue

( : А day without u is like a year without rain <3
Брой мнения : 2415
Reputation : 12
Join date : 21.09.2009
Age : 26
Местожителство : Sof!aa

"Под игото" Empty
ПисанеЗаглавие: Re: "Под игото"   "Под игото" Icon_minitimeВто Юли 06, 2010 5:52 pm

Мда..Чете се лятото след пети клас (на мен сега ми я дадоха да я чета).. Все още не съм я почнала и не знам и дали да я почвам..Мойта е доста старо издание и малко ме притеснява..Мисля да гледам филма,но ще видим..Ще я почна пък после ще реша..Надявам се да е интересна!
пп; Имам малки надежди ^ ^ все пак е на Вазов!
Върнете се в началото Go down
http://lovato.forumotion.com/forum.htm
БетС :)
Неспасяем
Неспасяем
БетС :)


Warn :
"Под игото" Left_bar_bleue0 / 1000 / 100"Под игото" Right_bar_bleue

( : Do you remember? :)
Брой мнения : 760
Reputation : 5
Join date : 09.04.2009

"Под игото" Empty
ПисанеЗаглавие: Re: "Под игото"   "Под игото" Icon_minitimeСря Юли 07, 2010 4:59 am

Цитат :
Обаче все пак призведението е четено и донякъде е познато
Права си, но щом го няма в учебника, се води като непознато.Освен това колко човека са седнали да четът книгата, като могат да изгледат я филма, я сериала?От моя клас се бяха "нагърбили" няколко човека, които могат да се преброят на пръстите на едната ръка.

Alex, предлагам ти да я прочетеш, но когато я четеш, вниквай в това, а не си чети толкова, колкото дасе каже "чета я".Изключително интересна е!
И след като я прочетеш, можеш да нарпавиш като мен- сега гледам сериала (9 части по 60 мин.)
В сериала са разместени някои моменти, а и разбира се не е направено точно, както е в книгата. ( Само ако може да добавя: страхотни актъори!)
А за филма: доколкото чух, завършека не е същия.
Върнете се в началото Go down
Тuтu. ♥
Неспасяем
Неспасяем
Тuтu. ♥


Warn :
"Под игото" Left_bar_bleue0 / 1000 / 100"Под игото" Right_bar_bleue

( : А day without u is like a year without rain <3
Брой мнения : 2415
Reputation : 12
Join date : 21.09.2009
Age : 26
Местожителство : Sof!aa

"Под игото" Empty
ПисанеЗаглавие: Re: "Под игото"   "Под игото" Icon_minitimeСря Юли 07, 2010 7:01 pm

БетС :) написа:
Alex, предлагам ти да я прочетеш, но когато я четеш, вниквай в това, а не си чети толкова, колкото дасе каже "чета я".Изключително интересна е!
И след като я прочетеш, можеш да нарпавиш като мен- сега гледам сериала (9 части по 60 мин.)
В сериала са разместени някои моменти, а и разбира се не е направено точно, както е в книгата. ( Само ако може да добавя: страхотни актъори!)
А за филма: доколкото чух, завършека не е същия.

Ъм.. Аз вчера след като прочетох предишните мнения в темата реших сега да гледам филма (или сериала),а може би 6 или 7 клас като завърша да я чета,за да съм по - пораснала и да я разбера.. И най-вече както ти каза да разбера,че е супер интересна!.. Просто мисля, че съм малка и само ще си я разнасям и почти нищо няма да разбера.. :)
Върнете се в началото Go down
http://lovato.forumotion.com/forum.htm
A d i ♥
Неспасяем
Неспасяем
A d i ♥


Warn :
"Под игото" Left_bar_bleue0 / 1000 / 100"Под игото" Right_bar_bleue

( : ~be happy...wow!
Брой мнения : 1072
Reputation : 7
Join date : 17.06.2009
Age : 26

"Под игото" Empty
ПисанеЗаглавие: Re: "Под игото"   "Под игото" Icon_minitimeНед Юли 11, 2010 10:26 pm

Ами аз сега я чета и има моменти, в които е скучно, но има много интересни моменти също!Аз я почнах преди една седмица и съм към 300 и някоя.Ако съдя по-това което съм прочела досега книгата е много хубава!
Върнете се в началото Go down
http://ultimatenina.com/
Alice~
Неспасяем
Неспасяем
Alice~


Warn :
"Под игото" Left_bar_bleue0 / 1000 / 100"Под игото" Right_bar_bleue

Брой мнения : 6295
Reputation : 56
Join date : 10.11.2009
Age : 25
Местожителство : Варна

"Под игото" Empty
ПисанеЗаглавие: Re: "Под игото"   "Под игото" Icon_minitimeНед Юли 11, 2010 10:38 pm

*aLeXx* написа:
БетС :) написа:
Alex, предлагам ти да я прочетеш, но когато я четеш, вниквай в това, а не си чети толкова, колкото дасе каже "чета я".Изключително интересна е!
И след като я прочетеш, можеш да нарпавиш като мен- сега гледам сериала (9 части по 60 мин.)
В сериала са разместени някои моменти, а и разбира се не е направено точно, както е в книгата. ( Само ако може да добавя: страхотни актъори!)
А за филма: доколкото чух, завършека не е същия.

Ъм.. Аз вчера след като прочетох предишните мнения в темата реших сега да гледам филма (или сериала),а може би 6 или 7 клас като завърша да я чета,за да съм по - пораснала и да я разбера.. И най-вече както ти каза да разбера,че е супер интересна!.. Просто мисля, че съм малка и само ще си я разнасям и почти нищо няма да разбера.. :)

Aлекс, предлагам ти да я четеш сега! А не като завършиш 6-ти или 7-ми клас. Аз ще ставам 6-ти и вмомента я чета и я разбирам. Съветвам те да започнеш да я четеш понеже има много важни изпити през шести клас на моменти от самата книга до колкото знам от близки приятелки. Едната дори не я беше чела, е само 10 глави и едвам се е спасила - за нейно щастие материалът е бил от това което е чела. За сега я прочети колкото да запомниш действията - кое след кое е и тука-таме някои подробности и да се обиташ малко да схванеш смисъла щом мислиш, че няма да можеш. А после ако е за смисъла си я прочети след 6-ти и 7-ми клас - няма да ти е в излишък и тогава да я четеш. Не случайно хората са я сложили в списъка след 5-ти за 6-ти клас.
Върнете се в началото Go down
http://avatar-for-you.dir.bg
Тuтu. ♥
Неспасяем
Неспасяем
Тuтu. ♥


Warn :
"Под игото" Left_bar_bleue0 / 1000 / 100"Под игото" Right_bar_bleue

( : А day without u is like a year without rain <3
Брой мнения : 2415
Reputation : 12
Join date : 21.09.2009
Age : 26
Местожителство : Sof!aa

"Под игото" Empty
ПисанеЗаглавие: Re: "Под игото"   "Под игото" Icon_minitimeПон Юли 12, 2010 12:37 am

iLoveJacob~ написа:
*aLeXx* написа:
БетС :) написа:
Alex, предлагам ти да я прочетеш, но когато я четеш, вниквай в това, а не си чети толкова, колкото дасе каже "чета я".Изключително интересна е!
И след като я прочетеш, можеш да нарпавиш като мен- сега гледам сериала (9 части по 60 мин.)
В сериала са разместени някои моменти, а и разбира се не е направено точно, както е в книгата. ( Само ако може да добавя: страхотни актъори!)
А за филма: доколкото чух, завършека не е същия.

Ъм.. Аз вчера след като прочетох предишните мнения в темата реших сега да гледам филма (или сериала),а може би 6 или 7 клас като завърша да я чета,за да съм по - пораснала и да я разбера.. И най-вече както ти каза да разбера,че е супер интересна!.. Просто мисля, че съм малка и само ще си я разнасям и почти нищо няма да разбера.. :)

Aлекс, предлагам ти да я четеш сега! А не като завършиш 6-ти или 7-ми клас. Аз ще ставам 6-ти и вмомента я чета и я разбирам. Съветвам те да започнеш да я четеш понеже има много важни изпити през шести клас на моменти от самата книга до колкото знам от близки приятелки. Едната дори не я беше чела, е само 10 глави и едвам се е спасила - за нейно щастие материалът е бил от това което е чела. За сега я прочети колкото да запомниш действията - кое след кое е и тука-таме някои подробности и да се обиташ малко да схванеш смисъла щом мислиш, че няма да можеш. А после ако е за смисъла си я прочети след 6-ти и 7-ми клас - няма да ти е в излишък и тогава да я четеш. Не случайно хората са я сложили в списъка след 5-ти за 6-ти клас.

Е,сигурно ще я прочета.. ;) Ако нещо нещо не успея, до края на лятото може и по време на учебната година да я почна. Хем така ще я чета докато имам изпити.. laugh Е,щом вие казвaте,че е хубава.. ;дд

Мони^
Върнете се в началото Go down
http://lovato.forumotion.com/forum.htm
Keep It Real ;)
Редовен
Редовен
Keep It Real ;)


Warn :
"Под игото" Left_bar_bleue0 / 1000 / 100"Под игото" Right_bar_bleue

( : A Day Without You, is like A Year Without Rain...
Брой мнения : 195
Reputation : 0
Join date : 26.09.2009
Age : 26
Местожителство : BG, Sliven

"Под игото" Empty
ПисанеЗаглавие: Re: "Под игото"   "Под игото" Icon_minitimeЧет Авг 05, 2010 6:53 pm

Сега ще ставам 6-ти клас и трябва да чета "Под Игото". Не съм стигнала до края, но засега ми харесва. "Под игото" 49333
Върнете се в началото Go down
http://mirandacosgrove.bulgarianforum.net/forum.htm
Cap`pac.
Неспасяем
Неспасяем
Cap`pac.


Warn :
"Под игото" Left_bar_bleue25 / 10025 / 100"Под игото" Right_bar_bleue

Брой мнения : 4596
Reputation : 5
Join date : 04.12.2010
Местожителство : Варна

"Под игото" Empty
ПисанеЗаглавие: Re: "Под игото"   "Под игото" Icon_minitimeПон Фев 14, 2011 2:50 am

Много хубава книга! "Под игото" 945457 <33
Върнете се в началото Go down
~Rossita
Неспасяем
Неспасяем
~Rossita


Warn :
"Под игото" Left_bar_bleue0 / 1000 / 100"Под игото" Right_bar_bleue

( : 8-9-10112012
Брой мнения : 14468
Reputation : 111
Join date : 15.01.2010
Age : 24

"Под игото" Empty
ПисанеЗаглавие: Re: "Под игото"   "Под игото" Icon_minitimeСъб Дек 03, 2011 10:58 pm

О, ами.. хареса ми.
В началото беше голям зор докато я почна, още на първите 3 страници си казах 'Нема да я чета тая книга'. С 300 зора я добутах донякъде и като почна интересното, леле.. помня, че няколко дни подред се случи да седя до 3 часа вечерта САМО за да чета книгата. Имаше непознати думи, но с малко логическо мислене ги разбирах. Много ми харесва, че има персонажи, изградени въз основа на истински личности (най-накрая в книгата си го пише).
Върнете се в началото Go down
http://acciosharman.tumblr.com/
Krisito_we
Редовен
Редовен
Krisito_we


Warn :
"Под игото" Left_bar_bleue0 / 1000 / 100"Под игото" Right_bar_bleue

( : The Perks Of Being a Wallflower
Брой мнения : 299
Reputation : 5
Join date : 17.11.2010
Age : 31

"Под игото" Empty
ПисанеЗаглавие: Re: "Под игото"   "Под игото" Icon_minitimeНед Дек 04, 2011 5:34 am

Значи сега ще съм малко офф-топик, но да ви кажа. не се притеснявайте, че не я разбирате след 5 клас, нормално, текстът е труден за интерпретация и се чете бавно, защото има много остарели думи, но ще я изучавате пак в 11 клас, защото влиза в матуритетната програма т.е. възможно е е да ви се падне на матурата да пишете есе или ЛИС по нея. Така, че дори да не сте я разбрали в 5 клас, в 11 не би трябвало да имате проблем.

Сега относно книгата: като сюжет ми харесва, но не ми харесва начинът, по който е написана. Просто по принцип не харесвам стила на Иван Вазов. От всички негови произведения, които съм прочела (изключвам стихотворенията), като че ли само "Немили-недраги" ме впечатли. Но за сметка на това е едно от любимите ми повести. Признавам, че "Под игото" също е хубава книга, просто няма нищо особено, с което ме е впечатлила и да се е наредила сред любимите ми произведения.
Върнете се в началото Go down
Sponsored content





"Под игото" Empty
ПисанеЗаглавие: Re: "Под игото"   "Под игото" Icon_minitime

Върнете се в началото Go down
 
"Под игото"
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1
 Similar topics
-
» "Алвин и Катеричоците 2" измества касовият филм "Аватар" в Англия едва след седмица..
» Selena Gomez dances to Kesha "Tik-Tok" and sings Jason Mraz "I'm Yours" on Kidd Kraddick
» Албумът "Надежда за Хаити" оглави класацията на сп. "Билборд"..
» "Аватар" надмина дори и "Титаник"!
» "Вечна" от поредицата "Безсмъртните"

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Selena Gomez BG Forum :: Свободно време / Free time :: Литература-
Идете на:  

Tyxo.bg counter
Create a forum on Forumotion | ©phpBB | Поддръжка на форума | Сигнал за злоупотреба | Последните дискусии