Selena Gomez BG Forum
Добре дошли в българският фен форум за Селена! За да имате достъп до целия форум, трябва да се регистрирате!
Selena Gomez BG Forum
Добре дошли в българският фен форум за Селена! За да имате достъп до целия форум, трябва да се регистрирате!
Selena Gomez BG Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Bulgarian forum about Selena Gomez
 
ИндексИндекс  PortalPortal  Последни снимкиПоследни снимки  ТърсенеТърсене  Регистрирайте сеРегистрирайте се  ВходВход  

 

 If we cease to believe in love, why would we want to live?

Go down 
4 posters
АвторСъобщение
Martyt0
Напредващ
Напредващ
Martyt0


Warn :
If we cease to believe in love, why would we want to live? Left_bar_bleue0 / 1000 / 100If we cease to believe in love, why would we want to live? Right_bar_bleue

Брой мнения : 102
Reputation : 4
Join date : 23.06.2011

If we cease to believe in love, why would we want to live? Empty
ПисанеЗаглавие: If we cease to believe in love, why would we want to live?   If we cease to believe in love, why would we want to live? Icon_minitimeСря Яну 09, 2013 2:13 pm

Това си чаках ^^
Нещо не много ново, може би има седмица-две. Не е съвсем довършено, фона не е готово, може би ще е чисто черен... Това е мисля, че първия ми не много брутален портрет в профил...
If we cease to believe in love, why would we want to live? 45157_505124852843333_2040034036_n

Много ми е тъжно, че нямам таблет и ми е ясно, че не ми се получава, но... Това ми е първото портретче на фотошоп...
If we cease to believe in love, why would we want to live? 5715070w

Hope, you like it! :)
Ще се радвам на коментари и градивна критика! cool
Върнете се в началото Go down
rozaLie
Неспасяем
Неспасяем
rozaLie


Warn :
If we cease to believe in love, why would we want to live? Left_bar_bleue10 / 10010 / 100If we cease to believe in love, why would we want to live? Right_bar_bleue

( : happiness is the key to success.
Брой мнения : 15926
Reputation : 205
Join date : 26.04.2009
Age : 27
Местожителство : Пловдив

If we cease to believe in love, why would we want to live? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: If we cease to believe in love, why would we want to live?   If we cease to believe in love, why would we want to live? Icon_minitimeСря Яну 09, 2013 8:52 pm

Аз не разбирам особено от тези неща, но много ми харесва първата рисунка. : ))))
Върнете се в началото Go down
https://twitter.com/#!/rozaLiex
`Melody
Неспасяем
Неспасяем
`Melody


Warn :
If we cease to believe in love, why would we want to live? Left_bar_bleue1 / 1001 / 100If we cease to believe in love, why would we want to live? Right_bar_bleue

Брой мнения : 3220
Reputation : 49
Join date : 21.11.2010
Age : 26

If we cease to believe in love, why would we want to live? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: If we cease to believe in love, why would we want to live?   If we cease to believe in love, why would we want to live? Icon_minitimeЧет Яну 10, 2013 2:32 am

Здрасти :))

Първата рисунка е много хубава. Харесват ми перата и малките детайли в косата. Като цяло е много хубаво.
Какви материали си използвала?

Градивна критика за 1-та рисунка:
Spoiler:

Портрета на Лана. До колкото виждам е стъди (сложила си снимката на лана и после с пен туул по контурите.) Използват го за да научат сенките и анатомията...не е кой знае каква философия. Взимат цвят от самото лице и мажат върху истинската снимка, така учат сенките на лицето етц, за да може следващия път когато решат да нарисуват нещо СВОЕ, измислен портрет -да знаят какво точно да правят.

(Става дума за реализъм и семи-реализъм)

Цитат :
Много ми е тъжно, че нямам таблет и ми е ясно, че не ми се получава, но... Това ми е първото портретче на фотошоп...
Получих първия си таблет, когато бях на 11. Един приятел на нашите ми даде градивна критика и се почувствах сякаш ми е зашлевил шамар. Каза ми, че още съм на ниво скицниче и моливче. Послушах го и след 2 години се почувствах готова да рисувам с таблет. Оказа се, че от неизползване се е развалил. Сега вече имам друг и се опитвам да се науча (виж моята тема ако искаш). Може да изглежда лесно, но е много трудно..по-трудно дори и от водни бои (за които трябва да научиш как действа водата и колко точно да ги разтвориш за да получиш цвят).
Таааа... това, което искам да ти кажа...да те посъветвам е да не буташ вашите за таблет. Първо трябва да си напълно сигурна, че знаеш достатъчно много за традиционните материали и анатомията....и теорията на цветовете за да започнеш да купуваш скъпи неща (по-хубави листи, материали etc.) По-скоро ги моли за скенер (ако нямаш). Казвам до не за друго, а да не стане като в моя случай-след първата рисунка да се ядосаш, че не се получава, като онея, които си видяла и ще изтриеш целя писец на химикалката...после ще трябва да си го смениш и може даже от натискане да се развали и самата химикала и софтуера ще спре да чете правилно заповедите ти :D:D:D (не знам защо ги пиша тея глупост...пише ми се!)

Не се правя, че разбирам много и че съм учила много и че знам всичко за рисуването и че съм супер-супер наясно с нещата ('щото ако беше така отдавна да съм станала известна в девиантарт), просто ти казвам какво виждам като човека който не е нарисувал рисунките. Винаги е хубаво да питаш някой страничен как се е получило или да го погледнеш в огледалото, защото знаеш, че колкото повече гледаш в нещо не можеш да видиш къде не е убедително, защото окото свиква от този ъгъл.

Поствала съм рисунките си на много места и съветите, които съм получвала са: винаги да държа себе си вдъхновена и да продължавам да рисувам. Винаги когато видиш картинка която ти харесва я разгледай в подробности за да разбереш какво точно ти допада в нея. Пробвай да я нарисуваш. Винаги експериментирай и пробвай всички видове стил (абстракт, реализъм, семиреализъм, аниме, doodles, popart и каквото още ти хареса). Не се лишавай що става дума за стил само защото майка ти (например :Д ) ти е казала, че от реалистични портрети се печелят повече пари от рисунки с бои за детски книжки :).

Освен това между рисунките, пробвай и да разучиш фотошоп-направи някоя графика, разгледай филтърите и си натегли всевъзможни четки. Така когато получиш таблет, ще ти е мноооооого по-лесно. Има и много хубави уроци в Ютуб а също и много хубави идеи в Девиантарт :). Споделяй честичко рисунките ти, за да може да се види напредъка и така :))

пс. Следващия път ако не искаш да ти пиша такива глупости, трябва да ме предупредиш :D за да няма подобни стени от безсмислен текст.

Към реализмът като стил ли си се насочила? Защо? Пробвала ли си други?
Върнете се в началото Go down
http://borianana.tumblr.com/
Martyt0
Напредващ
Напредващ
Martyt0


Warn :
If we cease to believe in love, why would we want to live? Left_bar_bleue0 / 1000 / 100If we cease to believe in love, why would we want to live? Right_bar_bleue

Брой мнения : 102
Reputation : 4
Join date : 23.06.2011

If we cease to believe in love, why would we want to live? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: If we cease to believe in love, why would we want to live?   If we cease to believe in love, why would we want to live? Icon_minitimeПет Яну 11, 2013 1:38 am

Мелъди, като ти видях дължината на поста изключително много се зарадвах! Изключително много благодаря за критиката! Истината е, че в действтелност аз започнах да използвам фотошоп за рисуване, докато в един момент просто ми писна и се отказах, това някъде преди две години. След това реших пак да почна нещо различно и се захванах с обработки на снимки, сигнатури, банерчета, тапети и всякакви несъразмерни неща, които идея си нямам какви са.
За второто си абсолютно права за начина на изработка ;д. Реших преди две-три седмици, че пак мога да пробвам да рисувам на фотошоп и една приятелка ми каза като нчинаещ да почна така и определено резултатът е по-добър от всичките неща, които бях рисувала преди ( от дрехи върху готови моделчета до още по-брутални портрети ).
Темата ти преди два дена я подхванах и я прочетох цялата. Всъщност теб те помня от друг форум ( на Нина Добрев, не знам сещаш ли се ). Може би съм се насочила към такъв тип рисуване, защото най-много ми се отдава. Предишната ми учителка наблягаше много на пропорции на лицето и тялото, които определено не си личи, че съм разбрала особено. Пробвах напоследък да нарисувам нещо по-симпатично, както каза да прилича на картинка от детска книжка. Няколко последователни опита , всичките не особено успешни. Най-добрите ми рисунки винаги са се получавали след часове търсене на вдъхновение в девиантарт или, когато се опитам да пресъздам някоя картина, която съм видяла на изложба или в интернет. Може да се каже, че въображението не ми стига, много са редки случаите, в които седна пред листа и знам какво точно искам да нарисувам и какъв смисъл искам да вложа в него.
Влязох в езиково училище, защото не искам да се занимавам с рисуване професионално, просто ми е хоби. Тези макар редки моменти, в които знаеш какво искаш да направиш те изпълват с някакво успокоение и удоволствие. Вземаш един лист не става, хвърляш го и вземаш нов, но не се отказваш и така си изхабил двайсетина листа, но накрая го завършваш и виждаш, че си направил нещо ново и макар и малко си напреднал. Напоследък ми дойде някакво такова вдъхновение може би заради новата ми изключително странно учителка, при която ме хвана страх, че забравя и малкото научено до сега.
За първото. Между другото розовата жилетка и според мен е изключително брутална, също и блузата, тя по-малко се набива на очи, но и двете изобщо не се вписват. Не знам изобщо защо съм ги сложила така. ;д В лицето колкото пъти рисунката ми се е мярнала в къщи толкова пъти най-много ме е дразнело онзи кичур зад устата, който всъщност не мисля, че действително може да застане там лесно. Сега като казваш за врата, това колкото и да го гледах никога не бих го забелязала. Обикновено си обръщам скицата на обратно за да видя основни грешки, това тотално съм го пропуснала, а сега като го казваш е очеизвадно о.о.
Отново много ти благодаря за критиката!

Това го рисувах за един Хелоуински конкурс и нямам по-хубава снимки, защото рисунката беше безвъзвратно изгубена от така незапознатата, гореспомената, незнаеща на кой свят живее учителка.
If we cease to believe in love, why would we want to live? 5595869k
Не беше кой знае колко по темата, но... Основната идея за дървото е взета от друга картина, след което беше леко преправено за да се впише в темата на конкурса.

Като вечно нямащ пари тийнейджър тази година подарявах за Коледа коледни книгоразделителчета. ;д Има още едно, но когато правих снимката не го бях направила, а сега вече е подарено. Отзад отрязах с техния размер синя подаръчна хартия на снежинки и ги ламинирах на машина. ( всъщност май друг начин няма ;д )

If we cease to believe in love, why would we want to live? 5643989e

В момента работя по нещо ново. В процес на изучаване на рисуването с пастели съм и що-годе вече научих някой основни неща. Първите дни само седях и се чудях как да си извия ръката за да не размажа всичко. ;д Когато нарисувам нещо прилично с тях може да пусна. ;д

Have a nice day! :)

П.П. И отново да благодаря на Мелъди за критиката!
Върнете се в началото Go down
Martyt0
Напредващ
Напредващ
Martyt0


Warn :
If we cease to believe in love, why would we want to live? Left_bar_bleue0 / 1000 / 100If we cease to believe in love, why would we want to live? Right_bar_bleue

Брой мнения : 102
Reputation : 4
Join date : 23.06.2011

If we cease to believe in love, why would we want to live? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: If we cease to believe in love, why would we want to live?   If we cease to believe in love, why would we want to live? Icon_minitimeСъб Яну 12, 2013 1:01 am

Аз като първия идиот идвам с вероятно страшно абсурден въпрос. Взех си хартиен молив и днес реших да го изпробвам. Надрасках нещо със зелено и почнах да "мацам" с тампона. Всичко пърфект, но върхът му стане зелен, което ме навежда на мисълта може ли да го наостря? Предполагам, че след като е хартиен не мога да го измия на чешмата?
Та това ми е въпроса, мога ли да го наостря или трябва да си взема десетина за всеки цвят?
П.П. Ако има значение и хартиеният молив и пастелите са на Darwent.
Върнете се в началото Go down
`Melody
Неспасяем
Неспасяем
`Melody


Warn :
If we cease to believe in love, why would we want to live? Left_bar_bleue1 / 1001 / 100If we cease to believe in love, why would we want to live? Right_bar_bleue

Брой мнения : 3220
Reputation : 49
Join date : 21.11.2010
Age : 26

If we cease to believe in love, why would we want to live? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: If we cease to believe in love, why would we want to live?   If we cease to believe in love, why would we want to live? Icon_minitimeСъб Яну 12, 2013 1:31 am

Хелоуинската рисунка много ми харесва. Композицията е небалансирана-има много празно място в долния десен ъгъл. И един съвет...когато рисуваш с обикновен сив молив не го размазвай със салфетка или пръст (или каквото е там). Каквото искаш да затъмниш трябва да го направиш само с графита, иначе стават петна...не изглежда убедително.
Дървото е уникално!!!! Толкова детайлно! Много е хубаво! И паяжината... Много ми харесва тази рисунка, жалко че е изгубена ;\.

Разделителчетата са много сладки! Попарт-ът определено ти се отдава :))

...

Не мога да ти помогна за молива. Никога не съм използвала.

Върнете се в началото Go down
http://borianana.tumblr.com/
-A.
Неспасяем
Неспасяем
-A.


Warn :
If we cease to believe in love, why would we want to live? Left_bar_bleue0 / 1000 / 100If we cease to believe in love, why would we want to live? Right_bar_bleue

Брой мнения : 5179
Reputation : 291
Join date : 21.02.2010
Age : 25

If we cease to believe in love, why would we want to live? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: If we cease to believe in love, why would we want to live?   If we cease to believe in love, why would we want to live? Icon_minitimeСъб Яну 12, 2013 5:34 am

Много са хубави!
Върнете се в началото Go down
Sponsored content





If we cease to believe in love, why would we want to live? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: If we cease to believe in love, why would we want to live?   If we cease to believe in love, why would we want to live? Icon_minitime

Върнете се в началото Go down
 
If we cease to believe in love, why would we want to live?
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1
 Similar topics
-
» Видеото ! Selena Gomez & The Scene - Love You Like A Love Song 1# Sneak Peek
» ЕКСКЛУЗИВНО! Selena Gomez & The Scene - Love You Like A Love Song MUSIC VIDEO
» Селена пее на Нова година Love you like a love song и Hit the lights
» Love You Like A Love Song - Official Music Video
» Снимки от сета на "Love you like a love song"

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Selena Gomez BG Forum :: Свободно време / Free time :: Лично творчество-
Идете на:  

Tyxo.bg counter
Create a forum on Forumotion | ©phpBB | Поддръжка на форума | Сигнал за злоупотреба | Последните дискусии