Selena Gomez BG Forum
Добре дошли в българският фен форум за Селена! За да имате достъп до целия форум, трябва да се регистрирате!
Selena Gomez BG Forum
Добре дошли в българският фен форум за Селена! За да имате достъп до целия форум, трябва да се регистрирате!
Selena Gomez BG Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Bulgarian forum about Selena Gomez
 
ИндексИндекс  PortalPortal  Последни снимкиПоследни снимки  ТърсенеТърсене  Регистрирайте сеРегистрирайте се  ВходВход  

 

 Академия за Вампири - Ришел Мийд

Go down 
2 posters
АвторСъобщение
rozaLie
Неспасяем
Неспасяем
rozaLie


Warn :
Академия за Вампири - Ришел Мийд  Left_bar_bleue10 / 10010 / 100Академия за Вампири - Ришел Мийд  Right_bar_bleue

( : happiness is the key to success.
Брой мнения : 15926
Reputation : 205
Join date : 26.04.2009
Age : 27
Местожителство : Пловдив

Академия за Вампири - Ришел Мийд  Empty
ПисанеЗаглавие: Академия за Вампири - Ришел Мийд    Академия за Вампири - Ришел Мийд  Icon_minitimeСря Мар 14, 2012 1:48 am

[b]
Академия за Вампири - Ришел Мийд  Vabg

Заглавие на български: Академия за вампири
Оригинално заглавие: Vampire Academy
No.: 1
Автор: Ришел Мийд
Издател: Penguin/Razorbill Books (САЩ), Ибис (България)
Жанр: фантастика, любовен
Възрастова група: за тинейджъри
Описание: Академията „Св. Владимир” не е училище като всяко друго. Скрита дълбоко в горите на щата Монтана, в нея се обучават млади вампири и техните бъдещи пазители – дампирите.

Две раси вампири населяват нашия свят. Едните, мороите, са смъртни и владеят магиите със земни елементи. Другите, стригоите, са неживи и зли – хранещи се с невинни жертви. Дампирите – полувампири, полухора, са посветили живота си на мороите като техни пазители.

Лиса Драгомир е моройска принцеса. Тя е смъртен вампир с рядка дарба и неразрушима връзка със земните магии. Лиса трябва да бъде защитавана на всяка цена от стригоите: най-опасните и всяващи страх вампири – тези, които никога не умират.

Роуз Хатауей е дампир и най-добра приятелка на Лиса, обучаваща се да бъде неин личен пазител.

Страхът е принудил двете най-добри приятелки да избягат от „Св. Владимир”. И сега, след две години на свобода, те са заловени и върнати обратно в академията. Роуз трябва да продължи своето обучение за пазител, а Лиса да се завърне към социалния живот на кралските фамилии на мороите. Но зад тежките железни врати на академията техният живот е дори в по-голяма опасност отколкото навън, защото стригоите са винаги наблизо… (Източник: Ибис)
Академия за Вампири - Ришел Мийд  Fbbg
Заглавие на български: Ледено ухапване
Оригинално заглавие: Frostbite
No.: 2
Автор: Ришел Мийд
Издател: Penguin/Razorbill Books (САЩ), Ибис (България)
Жанр: фантастика, любовен
Възрастова група: за тинейджъри
Описание: Роуз Хатауей има сериозен проблем с мъжете. Невероятният й учител, Дмитрий, е хвърлил око на друга жена, добрият й приятел Мейсън си пада по нея, а тя все по – често се оказва в главата на приятелката си Лиса, докато тя се натиска с гаджето си Кристиян. (Неприятно!)

Голяма атака на Стигои вдига академия „Св. Владимир” на крака. Из нея плъзва огромно количество гардове, включително и легендарната Джанин Хатауей – вечно отсъстващата от живота на Роуз майка. Не можейки да поема рискове с близостта на Стригоите, Академията прави годишната ски почивка задължителна за всички.

Но блестящата зимна картинка на курорта в Айдахо само придава илюзия за сигурност. Когато трима от учениците се измъкват от курорта, за да нападнат група Стригои, Роуз трябва да убедини сили с Кристиян, за да ги спаси. Но този път Роуз … и сърцето й… са в доста по – голяма опасност отколкото тя някога си е представяла…

Академия за Вампири - Ришел Мийд  Shkbg
Заглавие на български: Целуната от сянката
Оригинално заглавие: Shadow Kiss
No.: 3
Автор: Ришел Мийд
Издател: Penguin/Razorbill Books (САЩ), Ибис (България)
Жанр: фантастика, любовен
Възрастова група: за тинейджъри
Описание: В академията “Св. Владимир” вече е пролет и Роуз Хатауей е почти завършила обучението си. След убиването на първите Стригои, Роуз не се чувства особено добре. Често я налягат тъмни мисли, държи се особено и най – лошото от всичко… може би вижда духове.

Докато Роуз се чуди дали не се побърква, обаче, се появяват нови проблеми. Лиса отново е започнала да експериментира със магията си, врагът им Виктор Дашков може да бъде освободен, а забранената връзка на Роуз и Димитри се разпалва все повече. Но когато смъртна опасност разтърсва цялото им съществуване, Роуз трябва да пристъпи напред, принудена да избира между двамата човека, които най-много обича.
Академия за Вампири - Ришел Мийд  Bpbg
Заглавие на български: Кръвно обещание
Оригинално заглавие: Blood Promise
No.: 4
Автор: Ришел Мийд
Издател: Penguin/Razorbill Books (САЩ), Ибис (България)
Жанр: фантастика, любовен
Възрастова група: за тинейджъри
Описание: Скорошната атака върху академия „Св. Владимир” потресе целия мороиски свят. Много загинаха. А съдбите на тези, които бяха отнесени от Стигоите, са още по – ужасни. Рядка татуировка вече украсява врата на Роус, символ, който нашепва, че тя е убила повече Стригои, отколкото могат да се преброят. Но само една жерта има значение за нея… Димитри Беликов.

Сега Роуз е изправена пред дилема. Тя трябва да избере пътят, който ще определя живота й занапред. Тя трябва да реши дали ще продължи да защитава най –добрата си приятелка и последна оцеляла от мороиското семейство Драгомир – Лиса, или да напусне академията и да преследва мъжа, когото обича.

Тя ще трябва да прекоси целия свят, за да изпълни обещанието, което Димитри я помоли да направи. Но въпросът е, когато настъпи моментът, ще иска ли Димитри да бъде спасен?

С всичко заложено на карта – и километри далеч от академия „Св. Владимир” и нейната незащитена, уязвима и бунтуваща се най – добра приятелка – ще има ли Роус силата да унищожи Димитри? Или, ще жертва ли тя себе си в замяна на безсмъртен живот с Димитри?

Академия за Вампири - Ришел Мийд  Spiritboundbg
Заглавие на български: Духовна връзка
Оригинално заглавие: Spirit Bound
No.: 5
Автор: Ришел Мийд
Издател: Penguin/Razorbill Books (САЩ), Ибис (България)
Жанр: фантастика, любовен
Възрастова група: за тинейджъри
Описание: Дмитрий даде на Роуз последен шанс. Но тя направи грешния избор.

След дълго и сърцераздирателно пътуване до родното място на Дмитрий, Роуз Хатауей най – после се завърна в Св. Владимир – и при нейната най – добра приятелка Лиса. Наближава завършването им и момичетата нямат търпение да започне животът им извън железните порти на Академията. Но Роуз все още скърби за Дмитрий и знае, че е той е някъде там.

Тя не успя да го убие, когато имаше възможност. И сега нейните най – големи страхове са на път да се сбъднат – Дмитрий вкуси нейната кръв и сега я преследва. Само че този път той няма да спре, докато Роуз не се присъедини към него – завинаги…

Академия за Вампири - Ришел Мийд  Normal_001~111
Заглавие на български: Последна саможертва
Оригинално заглавие: Last Sacrifice
No.: 6
Автор: Ришел Мийд
Издател: Penguin/Razorbill Books (САЩ), Ибис (България)
Жанр: фантастика, любовен
Възрастова група: за тинейджъри
Описание: Aкaдемията „Св. Владимир“ не е училище като всяко друго. Скрита дълбоко в горите на щата Монтана, в нея се обучават млади вампири и техните бъдещи пазители – дампирите.

Две раси вампири населяват нашия свят. Едните, мороите, са смъртни и влaдеят магиите със земни елементи. Другите, стригоите, са неживи и зли – хранещи се с невинни жертви. Дампирите – полувампири, полухора, са посветили живота си на мороите като техни пазители.

Лиса Драгомир е моройска принцеса. Тя е смъртен вампир с рядка дарба и неразрушима връзка със земните магии. Роуз Хатауей е дампир и най-добра приятелка на Лиса, обучаваща се да бъде неин персонален пазител.

Убийство. Любов. Ревност.

Разтърсващият финал на завладяващата поредица. (Източник: ИК “Ибис”)
Върнете се в началото Go down
https://twitter.com/#!/rozaLiex
rozaLie
Неспасяем
Неспасяем
rozaLie


Warn :
Академия за Вампири - Ришел Мийд  Left_bar_bleue10 / 10010 / 100Академия за Вампири - Ришел Мийд  Right_bar_bleue

( : happiness is the key to success.
Брой мнения : 15926
Reputation : 205
Join date : 26.04.2009
Age : 27
Местожителство : Пловдив

Академия за Вампири - Ришел Мийд  Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Академия за Вампири - Ришел Мийд    Академия за Вампири - Ришел Мийд  Icon_minitimeСря Мар 14, 2012 2:02 am

Може би ще звучи доста пресилено, но тази поредица е може би най-добрата, която съм чела. Даже ми харесва много повече от Здрач, но това си е лично мнение.

Първоначално не я харесвах. Самата идея отново да чета за вампири не ми се понрави, но две момичета от класа искаха да я прочета непременно! Е, сега като съм прочела всичките шест мога да кажа, че я обожавам.

Не е перфектната книга, не твърдя че е. Има си недостатъци, но не ме интересуват. Важното е, че през цялото време книгите ме държаха в напрежение. Има много.. хм екшън, така да кажем. Общо взето е комбинация от всичко. То не е любов, не е приятелство, не е саможертва, сестринство, задължения, наказания... ВСИЧКО!

Като цяло много харесвам Роуз. Но всъщност е супер голяма к*чка. laugh Но сега, като чета друга поредица осъзнавам, че главните герои в книгите винаги си приличат. Винаги са перфектни и най-добрите в това, което правят. Както и да е, Роуз е доста смела и въпреки горния ми изказ, аз наистина и се възхищавам. (до колкото можеш да се възхищаваш на герой..)

Като любим герой не знам кой да посоча. Лутам се между Ейдриън, Еди и Кристиан. Всеки един от тях е старохтен сам по себе си. Ейдриън е типичното богаташко момче, но всъщност за мен е .. хммммм.. перфектен? Готов е на много саможертви за да е с любимата си. Еди много си го оприличавам на King, дори не знам защо. Страхотен пазител и много верен приятел. И всъщност май осъзнах, че Кристиан ми е любимият герой. Той е саркастичен и се отнася с насмешка съм толкова много неща, че имам чувството, че си приличаме.

Разбира се, не може да минем и без Димката. През очите на Роуз имам страхотно впечатление за него, но в последната книга така.. хмм... не ми харесва. Много отрицателни черти. Ту е жертва, ту е герой, ту е любовник, ту е спасител.. еми не, не се получи.

Много харесвам и Джанин и Ейб. Страшно забавни са в последната книга, но и сами по себе си в предните са невероятни. Сериозно.

Не знам и коя книга ми е любима. Колебая се между Духовна Връзка и Кръвно Обещание, но всичките са наистина добри, че просто не може да се избере една определена.


Освен това самите книги имат много реално представяне на нещата. gg

Нямам търпение след броени дни да започна с четенето на Продължението на поредиците. Още 6 книги - ВИНАГИ ДОБРЕ ДОШЛИ! :) x
Върнете се в началото Go down
https://twitter.com/#!/rozaLiex
~Rossita
Неспасяем
Неспасяем
~Rossita


Warn :
Академия за Вампири - Ришел Мийд  Left_bar_bleue0 / 1000 / 100Академия за Вампири - Ришел Мийд  Right_bar_bleue

( : 8-9-10112012
Брой мнения : 14468
Reputation : 111
Join date : 15.01.2010
Age : 24

Академия за Вампири - Ришел Мийд  Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Академия за Вампири - Ришел Мийд    Академия за Вампири - Ришел Мийд  Icon_minitimeЧет Сеп 06, 2012 4:43 pm

Снощи свърших с четенето на последната книга и сега се чувствам.. idk, празна. Като знам, че няма повече книги (изключение са Кръвни Връзки, ама те са малко по-различни) и ми става тъпо и гадно и omfg защо няма още поне едничка книжчица? За да разбера какво става после с Еди, мамка му, с най-якия герой не се разбра какво става. -_-
Сега по същество.

Възхитена съм от поредицата. Още след като прочетох втората книга бях убедена, че поредицата е добра, и ще става още по-добра в следващите книги. Ришел Мийд има много приятен стил на писане - не е прекалено завъртян и обсипан с детайли, а пък и езика си е баш тийнейджърски.. имам предвид, в коя друга книга сте виждали главната героиня да нарича кралицата "кучка"? laugh
Като цяло, историята е много добре замислена - морои, стригои, пазители и т.н. Сюжетът е страхотен, на мен ми допадна супер много. А героите.. са най-якото нещо на света. Всеки един персонаж е уникален сам по сееб си и представя различни черти от човешките характери. Любимата ми героиня е Роуз, хаха, много е яка. Лиса не я харесвам, някак си не ми допада като персонаж. Ама изобщо. Но пък двамата с Кристиан make my heart melt. ♥️ Любимия ми мъжки герой.. хм, раздвоявам се между Ейдриън и Еди. Ейдриън е прекрасеееен. Нито един от пороците му не можа да ме откаже да го обичам. А в последните книги.. awh, определено това момче може да обича. Сега малко за Еди: Еди.. ох, какво да кажа за него, от прекрасен, та по-прекрасен! Много го обичам. Особено в последните книги се привързах към него, и сега в 7мата като не разбрах какво става с него.. wtf Ришел, GIVE ME MORE EDDIE. Разбрах, че в Кръвни връзки има Еди, което сигурно ще ме стимулира да ги прочета. Та, не мога да кажа кой ми е любимия мъжки герой. Не мога да избера между Еди и Ейдриън, просто е невъзможно.

(сега внимание, СПОЙЛЕРИ)
Защо не казвам нищо за Дмитрий? ДМИТРИЙ, ГЛУПАКО, ТОЛКОВА МЕ РАЗОЧАРОВА В 5 КНИГА. НЕ МОЖЕЛ ДА ОБИЧА ДРЪН ДРЪН ГЛУПОСТИ НА ТЪРКАЛЕТА. ИДИОТ. МРАЗЯ ГО. Окей, не го мразя, адски много го харесвам, но наистина.. в 5тата книга беше ужасен. В 6тата малко се пооправи, слава богу. Зарадвах се на щастливия край за него и Роуз, в смисъл такъв, те са си един за друг и заслужаваха малко щастие след всичките перипетии. Най-голямото ми разочарование в последната книга.. РОУЗМАРИ ХАТАУЕЙ, КАК МОЖА ДА НАРАНИШ ТАКА ЕЙДРИЪН? Той не заслужава таква болка. И когато Роуз в предпоследната глава му каза "не съм те използвала" еми Роуз, извинявай, ама излъга частично. Една извадка от по-предна глава, която доказва твърдението ми:
Цитат :
Ала точно сега не можех да кажа на Ейдриън, осъзнах аз. Не можех да скъсам с него в съня си. Това би било гадно почти колкото да прекъснеш отношенията си с някого, като му изпратиш един есемес. Освен това имах чувството, че... ами, че навярно ще се нуждая от помощта му.
Подкрепям Роуз за това, че не скъса с него в съня. Но.. това "пък и навярно ще се нуждая от помощта му" ми вдигна нервите. Абсолютно използване. Наясно съм, че Роуз обича Ейдриън, но все пак.. това не променя факта, че това за помощта си е използване. Но както и да е, не искам да се 'озлобявам' към Роуз, защото си е един готин персонаж. + това като цяло в книгите е доказала, че не е лош човек. И така, 6тата (и последната) книга е един доста добър финал на историята. Интригите са решени, убиеца е разкрит, има справедливост. Между другото, колкото и да не харесвам Лиса, тя е най-удачния избор за кралица и се радвам, че я избраха. ♥️
Върнете се в началото Go down
http://acciosharman.tumblr.com/
Sponsored content





Академия за Вампири - Ришел Мийд  Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Академия за Вампири - Ришел Мийд    Академия за Вампири - Ришел Мийд  Icon_minitime

Върнете се в началото Go down
 
Академия за Вампири - Ришел Мийд
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1
 Similar topics
-
» Училище за вампири
» Нови вампири през юни!
» Вампири - новата вълна

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Selena Gomez BG Forum :: Свободно време / Free time :: Литература-
Идете на:  

Tyxo.bg counter
Създайте своя форум | ©phpBB | Поддръжка на форума | Сигнал за злоупотреба | Последните дискусии