Selena Gomez BG Forum
Добре дошли в българският фен форум за Селена! За да имате достъп до целия форум, трябва да се регистрирате!
Selena Gomez BG Forum
Добре дошли в българският фен форум за Селена! За да имате достъп до целия форум, трябва да се регистрирате!
Selena Gomez BG Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Bulgarian forum about Selena Gomez
 
ИндексИндекс  PortalPortal  Последни снимкиПоследни снимки  ТърсенеТърсене  Регистрирайте сеРегистрирайте се  ВходВход  

 

 Дъщерята на Жрицата

Go down 
3 posters
АвторСъобщение
~Hope ♥~
Неспасяем
Неспасяем
~Hope ♥~


Warn :
Дъщерята на Жрицата Left_bar_bleue3 / 1003 / 100Дъщерята на Жрицата Right_bar_bleue

Брой мнения : 1344
Reputation : 17
Join date : 19.05.2011
Age : 27
Местожителство : Враца

Дъщерята на Жрицата Empty
ПисанеЗаглавие: Дъщерята на Жрицата   Дъщерята на Жрицата Icon_minitimeЧет Яну 05, 2012 6:30 pm

Дъщерята на Жрицата 641105z
Сюжетът:

Дина е наследила от майка си - Жрицата на срама, дарбата, когато погледне някого в очите, да проникне в най-съкровените му тайни, да разбули неговите скрити помисли, недостойни постъпки и грехове и да го накара да изпита срам за извършените злодеяния. За Дина обаче тази сила не е дарба, а проклятие, което я обрича на изолация, враждебност и омраза.

Когато майка й е повикана в крепостта Дунарк, за да разкрие убиеца на владетеля, бременната му снаха и четиригодишния му внук, всичко се променя. Дина е изправена пред избор: да се скрие, като се примири и загърби истината, или да приеме дарбата си и да се опълчи на Ордена на дракона, чийто граф е готов да хвърли майка й на жестоките кръвожадни дракони от замъка. Решението й я въвлича във върволица от напрегнати и спиращи дъха събития.

За авторката:

Лине Кобербьол е автор на серията книги по популярния сериал "W.i.t.c.h." ("Уич"), носителка е на много награди, романите й вече са преведени в десетки страни.

Лине Кoбербьол е родена през 1960 година в Копенхаген. Тя започва своята писателска кариера още на петнайсетгодишна възраст, когато издава първите две книги от поредицата за Тина, влюбеното в конете момиче. Днес, 25 години по-късно, всичките четири книги от поредицата са продадени в над сто хиляди екземпляра в Дания, Норвегия и Швеция. На 28 години Лине публикува първия си роман, предназначен за възрастни.

Писателката превръща популярния анимационен сериал "Уич" ("W.i.t.c.h."), който в момента върви по Би Ти Ви, в романи, които си спечелват милиони читатели по света.

Но връх в творчеството й е серията от 4 романа за Жрицата на Срама. Всяка от книгите е сюжетно самостоятелна. Главна героиня в първата е Дина, дъщерята на Жрицата. Книгата е умела плетеница от приключения, фантастични елементи и мистика. В основата на сюжета лежи неразкрито кърваво престъпление, което повлича след себе си върволица от напрегнати и спиращи дъха събития.

Министърът на културата на Дания определя "Дъщерята на Жрицата" като една от най-успешните книги в страната, а членовете на особено престижния Клуб за детска литература я посочват за свой фаворит. Книгата е издадена в редица страни, сред които са Англия, Швеция, Турция, Япония, Холандия, Франция и Германия. Историята на Жрицата продължава в следващите три книги - "Знакът на Жрицата", "Дарът на змията" и "Войната на жриците".


Дъщерята на Жрицата Znakyt-na-zhricata-line-koberbiol

С поредица инсценирани нападения Орденът на дракона иска да разпали вражда между клановете. Негови воини, преоблечени в цветовете на един от клановете, нападат и раняват Жрицата на срама. Синът й Давин тръгва да отмъсти.
Но сестра му Дина е пленена и отвлечена. Тя е наследила дарбата на майка си – когато погледне някого в очите, да проникне в най-съкровените му тайни и да го накара да изпита срам за извършените грехове. Сега Дина насила е принудена да използва дарбата си в служба на жестокия Валдрако, роднина по майчина линия на Дракан, ужасяващия граф на Ордена на дракона.
Заедно с най-добрите си приятели Давин се отправя към непристъпния град Дракана, за да спаси сестра си и да постигне отмъщението, което търси.

Дъщерята на Жрицата 27179_pic_m
Страшна заплаха надвисва над Жрицата на срама, над дъщеря й Дина, сина й Дaвин и приятеля им – графския син Нико. Една тъмна, студена и ветровита нощ те са принудени да бягат. Но къде можеш да се скриеш от един черен магьосник, който има същите очи като на Дина? Къде можеш да откриеш заслон, когато този, който те преследва, притежава дара на змията?
Когато Давин и Нико са изправени пред сигурна смърт, Дина е принудена да сключи една ужасна сделка, за да ги спаси и да надникне в пропастта на една шокираща тайна.

Дъщерята на Жрицата Vojnata-na-zhricite-line-koberbiol
Дина сe pазкъсва мeжду двeтe си даpби. Едната, наслeдeна oт майка й, e тази на Жpица на сpама, мoжeща да пpoзpe дълбoкo в душата на чoвeк и да гo накаpа да сe засpами за лoшoтo, кoeтo e стopил. Дpугата, наслeдeна oт баща й, e даpът на змията – спoсoбнoстта да внуши на дpугитe всякакви чувства или видeния. Ceга й сe налага да сe възпoлзва oт тях, за да спаси живoта на мнoгo хopа.
Hаслeдник на пpeстoла, кoйтo му пpинадлeжи пo пpавo, гpаф Hикo peшава да си гo въpнe, за да слoжи кpай на стpаданията на тoлкoва мнoгo хopа, тepopизиpани oт Дpакан, гpафа на Opдeна на дpакoна, кoйтo e загpабил властта. Затoва пpибягва към пoмoщта на eдна кpасива, нo oпасна жeна – владeeщата всякакви opъжия Каpмиан, и eдин пpoдажeн капитан на кopаб – Гаpвана.
За да нe навлeчe бeди въpху най-близкитe си пpиятeли Дина и бpат й Давин, Hикo тайнo избягва, за да oсъщeстви плана си. Ho тe усeщат, чe гo гpoзи смъpтoнoсна oпаснoст, и сe впускат в oпаснo пpиключeниe, за да гo спасят.
Дoшлo e вpeмe, кoгатo силитe на дoбpoтo тpябва да сe oбeдинят и да сe oпълчат сpeщу злoтo, заплашващo да завладee свeта.
Дoшлo e вpeмe за вoйната на жpицитe.


Препоръчвам тази поредица на всички, които си падат по фантастика и приключения. Прочела съм всичките книги от поредицата поне 100 пъти, наистина си заслужава!
Върнете се в началото Go down
~Rossita
Неспасяем
Неспасяем
~Rossita


Warn :
Дъщерята на Жрицата Left_bar_bleue0 / 1000 / 100Дъщерята на Жрицата Right_bar_bleue

( : 8-9-10112012
Брой мнения : 14468
Reputation : 111
Join date : 15.01.2010
Age : 24

Дъщерята на Жрицата Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Дъщерята на Жрицата   Дъщерята на Жрицата Icon_minitimeЧет Яну 05, 2012 6:42 pm

Имам цялата поредица, но все не ми остава време да прочета 3тата и 4тата книга. ;д А относно първата и втората: очарована съм. Кобербьол има разбираем стил на писане и лесно прочетох първите книги. Като сюжет ми допада, историята е много добра. Първата книга съм я препрочитала минимум 10 пъти и никога не ми омръзва. ;д
Върнете се в началото Go down
http://acciosharman.tumblr.com/
rS.19 ♥
Неспасяем
Неспасяем
rS.19 ♥


Warn :
Дъщерята на Жрицата Left_bar_bleue5 / 1005 / 100Дъщерята на Жрицата Right_bar_bleue

( : don't expect me to be nice with you.
Брой мнения : 6044
Reputation : 126
Join date : 06.03.2011
Age : 26
Местожителство : umm.. at home?

Дъщерята на Жрицата Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Дъщерята на Жрицата   Дъщерята на Жрицата Icon_minitimeЧет Яну 05, 2012 6:54 pm

Изглежда ми много интересна. Не съм я чела, но мисля да си купя първата книга.
Върнете се в началото Go down
~Hope ♥~
Неспасяем
Неспасяем
~Hope ♥~


Warn :
Дъщерята на Жрицата Left_bar_bleue3 / 1003 / 100Дъщерята на Жрицата Right_bar_bleue

Брой мнения : 1344
Reputation : 17
Join date : 19.05.2011
Age : 27
Местожителство : Враца

Дъщерята на Жрицата Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Дъщерята на Жрицата   Дъщерята на Жрицата Icon_minitimeЧет Яну 05, 2012 6:56 pm

Рали -първите 2 книги сега са в мен, взех ги онзи ден от библиотеката и вече са прочетени ;дд Днеска ако искаш да ти ги донеса??

Беше ли нужно да спамиш? Можеше и по ЛС да й предложиш.
Рос. (:
Върнете се в началото Go down
Sponsored content





Дъщерята на Жрицата Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Дъщерята на Жрицата   Дъщерята на Жрицата Icon_minitime

Върнете се в началото Go down
 
Дъщерята на Жрицата
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1
 Similar topics
-
» Дъщерята на Уил Смит била вдъхновена от родителите си
» Майли Сайръс ще играе дъщерята на Деми Мур във филма “LOL”

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Selena Gomez BG Forum :: Свободно време / Free time :: Литература-
Идете на:  

Tyxo.bg counter
Free forum | ©phpBB | Поддръжка на форума | Сигнал за злоупотреба | Последните дискусии