Selena Gomez BG Forum
Добре дошли в българският фен форум за Селена! За да имате достъп до целия форум, трябва да се регистрирате!
Selena Gomez BG Forum
Добре дошли в българският фен форум за Селена! За да имате достъп до целия форум, трябва да се регистрирате!
Selena Gomez BG Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Bulgarian forum about Selena Gomez
 
ИндексИндекс  PortalPortal  Последни снимкиПоследни снимки  ТърсенеТърсене  Регистрирайте сеРегистрирайте се  ВходВход  

 

 В кого е вината - в тормозещия или в тормозения?

Go down 
+5
WhoSays^^
Barbie.
Little Girl ~
Krisito_we
~Rossita
9 posters
Иди на страница : Previous  1, 2
АвторСъобщение
`Melody
Неспасяем
Неспасяем
`Melody


Warn :
В кого е вината - в тормозещия или в тормозения? - Page 2 Left_bar_bleue1 / 1001 / 100В кого е вината - в тормозещия или в тормозения? - Page 2 Right_bar_bleue

Брой мнения : 3220
Reputation : 49
Join date : 21.11.2010
Age : 26

В кого е вината - в тормозещия или в тормозения? - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: В кого е вината - в тормозещия или в тормозения?   В кого е вината - в тормозещия или в тормозения? - Page 2 Icon_minitimeСъб Дек 03, 2011 9:31 pm

Айде и аз да напиша.
За мен има различни видове тормоз, различни видове тормозещи и причини за това. Сега следва и моя ферман:

Видовете тормоз са 2: психически и физически! И двата са неприятни. Вината може да е на тормозения и на тормозещия в различните ситуации.

Повечето тормозещи избиват комплексите си чрез тормоз. Най-често техните жертви са хората различни от тях: хора с специфичен външен вид, различен стил и интереси и още. Понякога, дори няма причина за тормоза. Те просто го правят за да се чувстват по-властни. За мен подобни хора трябва по-често да се консултират с училищния психолог.

Начина да се почувстваш по-силен, готин, властен и т.н. не е чрез насилие!! Всеки има право да бъде такъв какъвто си иска. За това света е интересен-заради различните хора. Готино е да бъдеш оригинален и различен от останалите, но най-важно е да бъдеш себе си.

А сега и за тормозените: В нашия клас има едно момиче, ще я нарека Х. Тя е различна, облича се по друг начин и няма скъп телефон. Никой не я съди. Има си 6-ици и приятели. Проблемът е че тя сама предизвиква хората да я тормозят, не защото е различна, а защото не разбира трудностите на останалите, и е доста голям въздух под налягане, говори зад гърбовете и т.н..... Другият случай е едно момче. От начало той беше тормозен от съучениците си заради различния си външен вид и странните играчки които мъкнеше в училище. Минаха няколко години и той реши че трябва да отговаря на тормозенията (най-често шегички) със псувни и обиди което води най-често до физическо насилие.

Когато някой те тормози, не е нужно да обръщаш внимание. Погледни в огледалото и си направи правилна самооценка. Напиши твоите плюсове и минуси на листче и започни да работиш по недостатъците си. Ако някой спомене някой от минусите, не се разстройвай приеми го като мотивация да работиш по-упорито. Прави го за себе си а не за останалите. Не се променяй заради някакви гупави слухове.

В никакъв случай не се възгордявай! Самочувствието е много важно но в определен обем. Ако прекалиш ще станеш въздух под налягане и цялата ти работа ще отиде на вятъра дори ще те намразят.
Все пак живеем сред хора и те си имат мнения, въпреки че не е задължително да ги споделят. НИКОЙ НЕ ПЛАЩА ДАНЪК ХОРСКО МНЕНИЕ...за сега.

Надявам се да сте ме разбрали.....
Върнете се в началото Go down
http://borianana.tumblr.com/
WhoSays^^
Редовен
Редовен
WhoSays^^


Warn :
В кого е вината - в тормозещия или в тормозения? - Page 2 Left_bar_bleue10 / 10010 / 100В кого е вината - в тормозещия или в тормозения? - Page 2 Right_bar_bleue

Брой мнения : 174
Reputation : -13
Join date : 13.11.2011

В кого е вината - в тормозещия или в тормозения? - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: В кого е вината - в тормозещия или в тормозения?   В кого е вината - в тормозещия или в тормозения? - Page 2 Icon_minitimeСъб Дек 03, 2011 9:36 pm

Много хубав пост мелоди! Всичо което каза е правилно!

Цитат :
Ако някой спомене някой от минусите, не се разстройвай приеми го като мотивация да работиш по-упорито. Прави го за себе си а не за останалите.

Страшно много вярно!!! За съжаление има твърде много момичета които вместо да разберат това реагират по най-глупавия начин като си затварят очите и ушите и се опитват да връщат топката у другия. Това не е решение на проблема които имат!
Върнете се в началото Go down
Little Girl ~
Неспасяем
Неспасяем
Little Girl ~


Warn :
В кого е вината - в тормозещия или в тормозения? - Page 2 Left_bar_bleue0 / 1000 / 100В кого е вината - в тормозещия или в тормозения? - Page 2 Right_bar_bleue

( : But you’re hurting me from inside of my head, I can’t take it, I can’t take it ..
Брой мнения : 5829
Reputation : 48
Join date : 09.03.2010
Age : 27

В кого е вината - в тормозещия или в тормозения? - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: В кого е вината - в тормозещия или в тормозения?   В кого е вината - в тормозещия или в тормозения? - Page 2 Icon_minitimeНед Дек 04, 2011 2:28 am

Виж WhoSays^^ аз въобще не съм засягала темата за избора и последиците от него, защото това вие с Рос го обсъждахте и аз не исках да се меся. Но хубаво щом казваш, че си "затваряме очите" да всеки трябва да носи последиците от избора. Ти къде видя, че съм написала, че последиците не трябва да биват приемани сега аз да те питам? Видя ли го това някъде в мой пост в тази тема, а? Най - лесно е да кажеш вие си затваряте очите като аз въобще за вина и последици една думичка не съм написала. Както виждаш в предния си пост написах, че не ви знам историята с това момиче и тя наистина може да ИМА вина. Сега ти не си затваряй очите скъпа, защото аз не съм я оправдала тази от твоя клас нито съм си затваряла очите за това кой има и няма вина. Да всеки ще носи последиците от това което е избра да бъде ии това е. Не си се била репчила? А в миналия пост какво направи? Изрепчими се, а аз те помолих да не го правиш, защото не исках пак да има малоумни скандали. Но ти продължаваш както във всяка друга тема да твърдиш, че ние за всичко си затваряме очите, ама и ти го правиш. Захващаш се само за това, което на теб ти е изгодно в този случай вината, която аз НЕ бях споменавала въобще до този момент. И да ето сега ти доказваш, че наистина не приемаш чуждото мнение и не се поставяш на мястото на другия. Второ аз НИКЪДЕ не съм казала, че си кифла душко, май и ти не четеш какво пише в моите постове. Аз написах поста си с изцяло добри намерения и никъде не съм те нарекла злетак или нещо такова, а ти веднагически ми се нахвърляш и почваш да ми говориш за вина и последици - тема в която аз въобще не се бях включила. И ето пак сама доказа, че се инатиш да си признаем, че си "затваряме очите". И сега отново те МОЛЯ не ми се нахвърляй обаче и ти сама доказваш, че не можеш да отсъпиш както казах и по - рано и ще се инатиш докато аз не напиша, че имам вина и ти си правата. Но все тая .. Надявам се сега си доволна, че засегнах темата за вината и ти казах че наистина да за това си права, че всеки трябва да си търпи последиците. Are u happy now?
Върнете се в началото Go down
WhoSays^^
Редовен
Редовен
WhoSays^^


Warn :
В кого е вината - в тормозещия или в тормозения? - Page 2 Left_bar_bleue10 / 10010 / 100В кого е вината - в тормозещия или в тормозения? - Page 2 Right_bar_bleue

Брой мнения : 174
Reputation : -13
Join date : 13.11.2011

В кого е вината - в тормозещия или в тормозения? - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: В кого е вината - в тормозещия или в тормозения?   В кого е вината - в тормозещия или в тормозения? - Page 2 Icon_minitimeНед Дек 04, 2011 9:40 pm

Да де никаква отговорност няма във вас. Грам.
Казваш ми че не приемам чуждо мнение, казваш ми че не мога да си променя мнението и товас всичкото си го слагаш на основа това което са казали другите. Много е близко до акъла че щом си правиш заключения въз основа на другите, то аз също те включвам в същата група. И да, ти нищо такова не си казала. Но това по никакъв начин не означава че не споделяш техните проблеми в четенето на моите постове. Затова и така се получи обръщението.

Цитат :
Захващаш се само за това, което на теб ти е изгодно в този случай вината

За което на мен ми е изгодно? А кое е неизгодното? Аз казвах има вина и тя. отвърща ми се нееее и ти имаш вина! Как двете изречения се припокриват? как да приема чуждо мнение за нещо, как да си затворя очите за нещо, което не съм твърдяла нито отричала? от самото начало и думичка не казах в защита за себе си. Това по какъв начин е слепота за мен, както е слепота за вас?
Всичко щеше да си е наред ако не се настървиха да ми доказват неща, които не съм искала да ми се доказват.
Пак казвам това че съм се обърнала към теб за думи, които не си изрично казала, е оттова че си твърдиш заключенията на техните грешки. Ти също се опитваше да ме убедишш за неща, които не са предмета на темата.

Цитат :
И ето пак сама доказа, че се инатиш да си признаем, че си "затваряме очите". И сега отново те МОЛЯ не ми се нахвърляй обаче и ти сама доказваш, че не можеш да отсъпиш както казах и по - рано и ще се инатиш докато аз не напиша, че имам вина и ти си правата.

Инатя се не за моите грешки. Инатя се че вие стоите на едно място. Аз съм си признала грешките и знам колко е зле положението с това момиче. Това ако не е най-голямото възможно отстъпление да си признаеш грешките, ти ми кажи какво е повече.
Върнете се в началото Go down
~Hope ♥~
Неспасяем
Неспасяем
~Hope ♥~


Warn :
В кого е вината - в тормозещия или в тормозения? - Page 2 Left_bar_bleue3 / 1003 / 100В кого е вината - в тормозещия или в тормозения? - Page 2 Right_bar_bleue

Брой мнения : 1344
Reputation : 17
Join date : 19.05.2011
Age : 27
Местожителство : Враца

В кого е вината - в тормозещия или в тормозения? - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: В кого е вината - в тормозещия или в тормозения?   В кого е вината - в тормозещия или в тормозения? - Page 2 Icon_minitimeНед Яну 08, 2012 6:12 pm

За мен виновният е този, който тормози, този, който започва пръв. И мен са ме тормозили доста и в резултат на това съм изгубила в голяма степен самочувствието си, станала съм по-самокритична... а с нищо никого не съм предизвиквала. Мисля, че един човек, ако с нищо не предизвиква тормоз, е много гадно да бъде тормозен и вината не е негова.
Върнете се в началото Go down
~Rossita
Неспасяем
Неспасяем
~Rossita


Warn :
В кого е вината - в тормозещия или в тормозения? - Page 2 Left_bar_bleue0 / 1000 / 100В кого е вината - в тормозещия или в тормозения? - Page 2 Right_bar_bleue

( : 8-9-10112012
Брой мнения : 14468
Reputation : 111
Join date : 15.01.2010
Age : 24

В кого е вината - в тормозещия или в тормозения? - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: В кого е вината - в тормозещия или в тормозения?   В кого е вината - в тормозещия или в тормозения? - Page 2 Icon_minitimeНед Яну 08, 2012 6:58 pm

Относно горния пост: Тормозът идва, когато е предизвикан, дори и несъзнателно. Ако един тийнейджър (примерно) в клас (пак примерно ;д) седи свит, постоянно гледа плахо, цепи се от колектива и т.н. много ясно, че ще стане обект на тормоз. Ако зяпа плахо и не се опитва да се приобщи към класа - разбира се, че ще го тормозят. Въпросното хлапе предизвиква (макар и не нарочно) подобно отношение към себе си със СВОЕТО поведение.
Върнете се в началото Go down
http://acciosharman.tumblr.com/
~Hope ♥~
Неспасяем
Неспасяем
~Hope ♥~


Warn :
В кого е вината - в тормозещия или в тормозения? - Page 2 Left_bar_bleue3 / 1003 / 100В кого е вината - в тормозещия или в тормозения? - Page 2 Right_bar_bleue

Брой мнения : 1344
Reputation : 17
Join date : 19.05.2011
Age : 27
Местожителство : Враца

В кого е вината - в тормозещия или в тормозения? - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: В кого е вината - в тормозещия или в тормозения?   В кого е вината - в тормозещия или в тормозения? - Page 2 Icon_minitimeВто Яну 10, 2012 12:07 am

Окей, да вземем друг пример. Седиш си на компа, зяпаш статусите във фейсбук, слушаш си музика, кефиш се и изведнъж някакъв батко, чичко или дори връстник (!) почва да ти пише нек'ви глупости. Говорим за тормоз, а тормозът в Мрежата също е вид тормоз. И к'во пра'им ся? А? Тук без да си виновен, ставаш жертва. Оня нито те познава, нито нищо. Освен това има хора, на които просто им е кеф да тормозят. Ти може да си готин, ама те нали трябва да си укрепват самочувствието. ;)) Говоря примерно просто, но е факт, че това се случва. И това, че примерно си по-затворен и гледаш плахо, както се изрази, причина ли е някой да почне да те обижда и тормози? Може да не те понася, но това не е причина да те тормози.
Върнете се в началото Go down
~Rossita
Неспасяем
Неспасяем
~Rossita


Warn :
В кого е вината - в тормозещия или в тормозения? - Page 2 Left_bar_bleue0 / 1000 / 100В кого е вината - в тормозещия или в тормозения? - Page 2 Right_bar_bleue

( : 8-9-10112012
Брой мнения : 14468
Reputation : 111
Join date : 15.01.2010
Age : 24

В кого е вината - в тормозещия или в тормозения? - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: В кого е вината - в тормозещия или в тормозения?   В кого е вината - в тормозещия или в тормозения? - Page 2 Icon_minitimeВто Яну 10, 2012 12:55 am

Ами, има я и тази ситуация, даже често. В такъв случай.. ами, не знам как би постъпил света, но аз определено не бих тръгнала да се шашкам и садвам.
И за мен не е причина за тормоз, определено. Просто ти казах фактите, както са.
Върнете се в началото Go down
http://acciosharman.tumblr.com/
Sponsored content





В кого е вината - в тормозещия или в тормозения? - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: В кого е вината - в тормозещия или в тормозения?   В кого е вината - в тормозещия или в тормозения? - Page 2 Icon_minitime

Върнете се в началото Go down
 
В кого е вината - в тормозещия или в тормозения?
Върнете се в началото 
Страница 2 от 2Иди на страница : Previous  1, 2
 Similar topics
-
» С кого би си подхождала повече Селена ?
» С кого Селена ще направи най-хубав дует?

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Selena Gomez BG Forum :: Свободно време / Free time :: Дискусии-
Идете на:  

Tyxo.bg counter
Free forum | ©phpBB | Поддръжка на форума | Сигнал за злоупотреба | Последните дискусии