Selena Gomez BG Forum
Добре дошли в българският фен форум за Селена! За да имате достъп до целия форум, трябва да се регистрирате!
Selena Gomez BG Forum
Добре дошли в българският фен форум за Селена! За да имате достъп до целия форум, трябва да се регистрирате!
Selena Gomez BG Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Bulgarian forum about Selena Gomez
 
ИндексИндекс  PortalPortal  Последни снимкиПоследни снимки  ТърсенеТърсене  Регистрирайте сеРегистрирайте се  ВходВход  

 

 Българите 'Бай Ганьовци'?

Go down 
+2
LightOne
candyx. .
6 posters
АвторСъобщение
candyx. .
Неспасяем
Неспасяем
candyx. .


Warn :
Българите 'Бай Ганьовци'? Left_bar_bleue0 / 1000 / 100Българите 'Бай Ганьовци'? Right_bar_bleue

( : И сърце,и душа,и каквото пожелаеш ще ти дам..Да бъдеш с мен сега. <3
Брой мнения : 2309
Reputation : 22
Join date : 18.06.2009
Age : 28

Българите 'Бай Ганьовци'? Empty
ПисанеЗаглавие: Българите 'Бай Ганьовци'?   Българите 'Бай Ганьовци'? Icon_minitimeНед Яну 10, 2010 3:53 am

Така..интересно ми е дали смятате,че ние Българите сме чисто подобие на Бай Ганьо?
Искам да чуя какво мислите smile
Върнете се в началото Go down
LightOne
Неспасяем
Неспасяем
LightOne


Warn :
Българите 'Бай Ганьовци'? Left_bar_bleue5 / 1005 / 100Българите 'Бай Ганьовци'? Right_bar_bleue

( : Внимание Заядлив Дядка !!! ')©®
Брой мнения : 8611
Reputation : 130
Join date : 26.06.2009
Age : 35

Българите 'Бай Ганьовци'? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Българите 'Бай Ганьовци'?   Българите 'Бай Ганьовци'? Icon_minitimeВто Яну 12, 2010 9:13 pm

Тъй за да не остане Вени разочарована от липсата на интерес, ще си фърля мойте пет лева тука.

Смятам, че въпросът е зададен погрешно. Не ние сме подобие на Бай Ганьо, а той е подобие на нас. Геният на Алеко Константинов перфектно е създал съсредоточие на характерният български образ преди повече от сто години. Художествен образ, който продължава да живее и до днес. Неговата поява обаче не бива да ни изненадва. Такива типове със сигурност ги има и в другите страни, но те не са толкова характерни както нас. Според мен Бай Ганьо излиза толкова ярко на повърхността защото всъщност няма друг. В продължение на векове интелигенцията ни е била окастряна и будните умове така и не са могли да се наложат в обществото. Затова и след Освобождението интелигенцията ни е жалка работа и е неспособна да се справи с такива типове като Бай ви Ганьо - селски хитреци, пресметливи и винаги търсещи "кьоравото", но никога даряващи ей така от сърце. Тези типове бързо завземат отворената дупка в обществото и оттам лесно могат да се разправят с хората, които са в пъти повече "хора" от тях. Бай Ганьо не може да бъде изтрит с лека ръка - трябва много труд и много упоритост. Но едва ли има смисъл - няма по-упорито добиче от селянина с мустаците(нямам против селяните по принцип, става въпрос за образа). Те винаги ще се навират около нас, ще бъдат над нас и ще трябва ние да се съобразяваме с тях, а не те с нас. Байганьовщината е неизлечима болест, която за съжаление ясно виждам да се промъква както сред моето, така и сред вашето поколение.
Върнете се в началото Go down
Alice~
Неспасяем
Неспасяем
Alice~


Warn :
Българите 'Бай Ганьовци'? Left_bar_bleue0 / 1000 / 100Българите 'Бай Ганьовци'? Right_bar_bleue

Брой мнения : 6295
Reputation : 56
Join date : 10.11.2009
Age : 25
Местожителство : Варна

Българите 'Бай Ганьовци'? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Българите 'Бай Ганьовци'?   Българите 'Бай Ганьовци'? Icon_minitimeСря Яну 13, 2010 2:34 am

Има тук-таме ще се намери някой такъв...Но мисля, че по-големият процент от българското общество е еволюирал в нормален човек.. Днес все още има меко казано такива глупави хора.. Да вземем например героят Реджеп - ако някой е гледам турката комедия.. Той оприличава днешният бай Ганьо.. В България се намират такива хора, но не са много, но все пак се намират такива..
Върнете се в началото Go down
http://avatar-for-you.dir.bg
LightOne
Неспасяем
Неспасяем
LightOne


Warn :
Българите 'Бай Ганьовци'? Left_bar_bleue5 / 1005 / 100Българите 'Бай Ганьовци'? Right_bar_bleue

( : Внимание Заядлив Дядка !!! ')©®
Брой мнения : 8611
Reputation : 130
Join date : 26.06.2009
Age : 35

Българите 'Бай Ганьовци'? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Българите 'Бай Ганьовци'?   Българите 'Бай Ганьовци'? Icon_minitimeСря Яну 13, 2010 4:44 am

Не, Реджеп е грешен пример. Реджеп е идиот, а Бай Ганьо може да е прост, но все пак е хитрец по своему, докато турчинът се оправя единствено с късмета си.
Върнете се в началото Go down
Alice~
Неспасяем
Неспасяем
Alice~


Warn :
Българите 'Бай Ганьовци'? Left_bar_bleue0 / 1000 / 100Българите 'Бай Ганьовци'? Right_bar_bleue

Брой мнения : 6295
Reputation : 56
Join date : 10.11.2009
Age : 25
Местожителство : Варна

Българите 'Бай Ганьовци'? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Българите 'Бай Ганьовци'?   Българите 'Бай Ганьовци'? Icon_minitimeЧет Яну 14, 2010 5:15 pm

Да това е вярно, но днешните "Бай Ганьовци" са забравили тази негова хитрост и според мен сас е превърнали като тъпаци като Реджеп.. Не говоря за цялата националност на българите но днешните бай Ганьовци нямат неговата хитрина..
Върнете се в началото Go down
http://avatar-for-you.dir.bg
LightOne
Неспасяем
Неспасяем
LightOne


Warn :
Българите 'Бай Ганьовци'? Left_bar_bleue5 / 1005 / 100Българите 'Бай Ганьовци'? Right_bar_bleue

( : Внимание Заядлив Дядка !!! ')©®
Брой мнения : 8611
Reputation : 130
Join date : 26.06.2009
Age : 35

Българите 'Бай Ганьовци'? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Българите 'Бай Ганьовци'?   Българите 'Бай Ганьовци'? Icon_minitimeЧет Яну 14, 2010 8:01 pm

По-точно трябва да се изразя, че хитростта им всъщност се изразява, че знаят къде и за кого да се лепнат, имат характерното лицемерие и пресметливост. Те имат акъла да знаят къде имат келепир за тях.
Върнете се в началото Go down
mimmy .
Неспасяем
Неспасяем
mimmy .


Warn :
Българите 'Бай Ганьовци'? Left_bar_bleue10 / 10010 / 100Българите 'Бай Ганьовци'? Right_bar_bleue

Брой мнения : 1347
Reputation : 8
Join date : 07.07.2009
Age : 27
Местожителство : София

Българите 'Бай Ганьовци'? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Българите 'Бай Ганьовци'?   Българите 'Бай Ганьовци'? Icon_minitimeВто Мар 30, 2010 8:38 pm

Нека го наречем "Байганьовщина", което го разбираме като простащина, не толкова до глупост! И да - срещат се такива хора у нас, но не е точно типичния образ на българите!
Върнете се в началото Go down
bonita
Неспасяем
Неспасяем
bonita


Warn :
Българите 'Бай Ганьовци'? Left_bar_bleue0 / 1000 / 100Българите 'Бай Ганьовци'? Right_bar_bleue

( : Като език по заледена стомана, като плът в пламъци…
Брой мнения : 759
Reputation : 19
Join date : 19.09.2009

Българите 'Бай Ганьовци'? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Българите 'Бай Ганьовци'?   Българите 'Бай Ганьовци'? Icon_minitimeСря Мар 31, 2010 1:35 am

Alice~ написа:
Но мисля, че по-големият процент от българското общество е еволюирал в нормален човек..

Никак даже, аз пък да ти кажа. Даже напротив: по-големият процен от българите си е ОСТАНАЛ Бай Ганьо. Да не говорим пък, че днешните тинейджъри са още по-зле и от него (всяко правило си има изключения). Доста малко са хората, които да мислят трезво (поне тези, които познавам. А не познавам малко хора) и, съответно, НЕ са простаци. И, да. Съгласна съм с мнението на Митко, така че няма смисъл отново да повтарям неговите думи по въпроса. (:
Върнете се в началото Go down
catherine♥
Маниак
Маниак
catherine♥


Warn :
Българите 'Бай Ганьовци'? Left_bar_bleue0 / 1000 / 100Българите 'Бай Ганьовци'? Right_bar_bleue

( : Bang,bang,bang,I`m breakin` in, stealin` all my love back,givin` it to him <3
Брой мнения : 426
Reputation : 5
Join date : 08.04.2011
Age : 28
Местожителство : София

Българите 'Бай Ганьовци'? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Българите 'Бай Ганьовци'?   Българите 'Бай Ганьовци'? Icon_minitimeНед Апр 10, 2011 4:32 pm

Ами за мен отговорът е ясен-повече от половината население на България е Бай Ганьо.Няма да се впускам в подробности,ноо просто говоря дори за елементарната култура...Не знам дали българите са пресметливи, и все искат да преметнат,защото Слава Богу,аз не поддържам контакт с такива хора и не знам до колко са такива,но за мен показателно е говоренето на висок глас,хвърлянето на боклуците на земята,неспазването на законите,като например да си продупчиш билета в градския транспорт и т.н... Лошото е и че младото поколение става такова като гледа подобен пример и нямам представа кога ще се оправи това положение dry
Върнете се в началото Go down
Sponsored content





Българите 'Бай Ганьовци'? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Българите 'Бай Ганьовци'?   Българите 'Бай Ганьовци'? Icon_minitime

Върнете се в началото Go down
 
Българите 'Бай Ганьовци'?
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1
 Similar topics
-
» Дан Колов и българите в кеча
» Полските волейболисти: Българите са овчари! FIVB накажи ги

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Selena Gomez BG Forum :: Свободно време / Free time :: Дискусии-
Идете на:  

Tyxo.bg counter
Free forum | Music | Misc | ©phpBB | Поддръжка на форума | Сигнал за злоупотреба | Последните дискусии