Selena Gomez BG Forum
Добре дошли в българският фен форум за Селена! За да имате достъп до целия форум, трябва да се регистрирате!
Selena Gomez BG Forum
Добре дошли в българският фен форум за Селена! За да имате достъп до целия форум, трябва да се регистрирате!
Selena Gomez BG Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Bulgarian forum about Selena Gomez
 
ИндексИндекс  PortalPortal  Последни снимкиПоследни снимки  ТърсенеТърсене  Регистрирайте сеРегистрирайте се  ВходВход  

 

 Перфектната работа

Go down 
4 posters
АвторСъобщение
Гост
Гост
avatar



Перфектната работа Empty
ПисанеЗаглавие: Перфектната работа   Перфектната работа Icon_minitimeПет Юли 27, 2012 3:47 am

Идва време когато всеки завършва и вместо 3 месеца ваканция за, които почти всекидневно се чуват оплаквания от учениците, че са малко и как нямат търпение да завършат и си представят живота като приказка, изведнъж трябва да работят 12 месеца в годината и тук там отпуска. Съответно трябва да си изберат работа с която както се казва 'няма да им се наложи да работят нито един път'. Често тази работа може да е такава, че от нея да се изкарват едва, едва 10 лева на седмица, но това ли е важното колко изкарваш или дали си щастлив от живота си и това, което правиш да ти доставя удоволствие? От една страна имаш ли пари можеш да си купиш много неща, които да те направят щастлив, но аз поне лично предпочитам да бъда щастлива от живота, дори и да имаш много комфорт у дома понякога това е нещото, че нещо ти липсва. Слушала съм много разсъждения на мой съученици и особено много ме 'впечатли' това на едно момиче с което сме заедно от 5 години, тя ми каза, че би станала зъболекар само, защото от това се изкарват много пари. Не за друго. Като си помисля колко е 'крехка' и не пипа какво да е си помислех какъв зъболекар ще е. И тогава ме накара да се замисля, че може би това е корена на проблема с многото некадърни лекари, учители и etc. Защото никой не му идва отвътре да учи за своята професия. Вместо да учат стоят по цяла нощ на дискотеки и барове. И от тези хора излизат тези лекари, учители, строители и така нататък.

Та мисълта ми е кое избирате? Щастието или парите? Или парите носят щастието?
Върнете се в началото Go down
rozaLie
Неспасяем
Неспасяем
rozaLie


Warn :
Перфектната работа Left_bar_bleue10 / 10010 / 100Перфектната работа Right_bar_bleue

( : happiness is the key to success.
Брой мнения : 15926
Reputation : 205
Join date : 26.04.2009
Age : 27
Местожителство : Пловдив

Перфектната работа Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Перфектната работа   Перфектната работа Icon_minitimeПет Юли 27, 2012 4:19 am

Еми да ти кажа, аз също бих се насочила към работа с добро заплащане, защото в днешно време всичко опира до пари. И аз изгарям от желание да работя нещо, с което ще съм щастлива, но ако заплащането не е добро и аз постоянно мисля, дали съм платила това и онова.. щастлива ли ще съм? Не. Избирам и двете. Имаш ли пари, и не говоря да си милиардер, а да разполагаш с толкова пари, че да не се лишаваш от всичко и все пак да не мислиш за наемите и дълговете си, ти си щастлив. Трябва да се намери баланса и аз него търся. Все още не знам какво искам да работя, а вече ми е време да го измисля, за да се насоча към сферата. Винаги съм искала да е нещо свързано с големите компании, защо не и собствен бизнес, но не знам в коя сфера. Но ще гледам да успея да съчетая желанието ми да върша дадената работа с бюджета, който той ще ми осигури. : )))))
Върнете се в началото Go down
https://twitter.com/#!/rozaLiex
elly.xx
Неспасяем
Неспасяем
elly.xx


Warn :
Перфектната работа Left_bar_bleue0 / 1000 / 100Перфектната работа Right_bar_bleue

( : Затичах се към огледалото - обичах човек отсреща.
Брой мнения : 1610
Reputation : 51
Join date : 17.09.2009
Age : 26

Перфектната работа Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Перфектната работа   Перфектната работа Icon_minitimeПет Юли 27, 2012 4:24 am

Има доста да се разсъждава по тази тема. Изборът определено не е лесен. Аз може би за себе си бих избрала щастието, бих избрала професия , която да ми доставя удоволствие , но, разбира се , важно е да е и добре заплатена.Все пак хората ходят на работа , за да изкарват пари, да прехранват семействата си. Какъв би бил смисълът ако просто се забавляват без никаква полза. Всъщност не мисля , че дори може да се определи кое от двете е по- важно. Просто трябва да превърнеш работата си в нещо , което ти доставя удоволствие и в същото време да ти дават пари за това. Супер, нали? Да, определено звучи яко. Дали е възможно наистина, не знам . . Но със сигурност ако примерно призванието ти не е да си лекар, зъболекар и т.н., не мисля , че трябва да продължаваш да се занимаваш с това. И съм съгласна с теб относно това с некадърните лекари .. И не знам , аз пак казвам , че ми е адски трудно да избера едно от двете, може страшно много да се мисли по тази тема. Може би един съвременен човек би избрал парите, все пак животът не е приказка и все някак трябва да се справя. От друга, ако наистина това, което работиш не ти е приятно и въобще не искаш да се занимаваш с него- то колкото и пари да ти носи, щом тази работа не е за теб - просто няма как да продължаваш. Обаче в реалния живот много хора нямат избор , за да се прехранват, също така да прехранват семействата си - те просто работят каквото и да е, независимо дали им харесва или не. И просто не могат да се откажат , защото просто не им харесва ..да, има по-бедни семейства, които може би биха избрали парите и тн. ..


П.С. Нямах намерение да пиша роман, извинете ако съм писала глупости или има грешки. Наистина просто ми дойде музата за писане. И съжалявам ако някъде съм се повторила и също така накрая не успях да обобщя, обаче честно, главата ми се обърка., хах.
Върнете се в началото Go down
http://ask.fm/EllyLovato
Гост
Гост
avatar



Перфектната работа Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Перфектната работа   Перфектната работа Icon_minitimeПет Юли 27, 2012 4:44 am

Съгласна съм и с двете ви относно това, че все пак трябва да изкарваш добри пари от това. Това бе и причината да се откажа от доста неща, които съм мислила да работя когато дойде време. Едва ли това ще е окончателното ми решение, все пак човек постоянно мени интересите си. И на истина има семейства принудени да работят не това, което им харесва, но мисълта ми беше, че все пак трябва да даваш всичко от себе си, дори и да не ти е приятно. А не да се гнусиш от това и онова. Такива хора не са търсени, нито получават добра заплата по простата причина, че никой не иска да отиде там където в бъдеще си рискува здравето или живота си. А дори и да не си от най-добрите в тази индустрия все ще изкараш повече от колкото да се оплакваш от това, че не ти харесва. (ако си принуден)
Върнете се в началото Go down
`Melody
Неспасяем
Неспасяем
`Melody


Warn :
Перфектната работа Left_bar_bleue1 / 1001 / 100Перфектната работа Right_bar_bleue

Брой мнения : 3220
Reputation : 49
Join date : 21.11.2010
Age : 26

Перфектната работа Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Перфектната работа   Перфектната работа Icon_minitimeПет Юли 27, 2012 9:13 pm

Аз съм твърдо решена, с какво искам да се занимавам-компютри, софтуер и роботика. За сега тези специалности са доста добре платени и хората, които се занимават с тях в България са на изчезване, така че има голямо развитие за младоците. Не мога да си представя да работя нещо друго. Забавно е, доставя ми удоволствие и със сигурност ще съм щастлива заради работното време. Дават ми задачата за седмицата/месеца и трябва да я свърша. Няма значение дали ще работя в офиса на компанията, в леглото си или в парка-важното е да спазя срока. Успях да вляза в училище специално за хора с тези насоки и съм много доволна. Има огромен шанс още след 12 клас да си изработя стипендия и да отпрашя нанякъде laugh Лесен избор. Не ми трябва да му мисля толкова много. От малка съм израсла с компютри (буквално). А също семейството ми почти всички са инженери и аз да не остана по-назад.
Таа накратко за предпочитане е да се намери златната среда или да правиш това, което харесваш и си наистина добър, защото тогава ще имаш добро развитие и (вероятно) пари. Поне ще знаеш, че не си посветил/а живота си за нещо, което ти е досадно и не ти харесва. Дори и да имаш пари, пак ще мислиш за изпуснатите мечти и пропиляния талант.
Върнете се в началото Go down
http://borianana.tumblr.com/
~Rossita
Неспасяем
Неспасяем
~Rossita


Warn :
Перфектната работа Left_bar_bleue0 / 1000 / 100Перфектната работа Right_bar_bleue

( : 8-9-10112012
Брой мнения : 14468
Reputation : 111
Join date : 15.01.2010
Age : 24

Перфектната работа Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Перфектната работа   Перфектната работа Icon_minitimeПет Юли 27, 2012 9:28 pm

Честно казано, нямам идея какво искам да работя, или за какво да уча. На въпроса: и щастието и парите трябва да са уравновесени. Никога не е хубаво човек да е в едната крайност, нито пък в другата. Може да работиш работа, която те прави адски щастлив, но ако заплащането е малко - кофти. Може да работиш работа, която ти носи много добро заплащане, но ако я мразиш - кофти. Ето това са двете крайности. Затова аз ще се постарая да попадна в 'златната среда' - работа, която ми е що-годе приятна, с която мога да се издържам и да живея добре, както и да не се лишавам.
Надявам се да работя това, за което уча. Защото много хора учат в университет дадена специалност, а после работят в магазин или нещо от сорта, просто защото държавата не може да им предложи работа по тяхната специалност (следователно, хората отиват в чужбина). И все пак, нямам идея с какво ще се занимавам. Не знам какво да правя с живота си. Нямам ни най малка идея, НИЩИЧКО. Надали ще се занимавам с музика или рисуване - в България за изкуствата няма кой знае какви шансове за реализация. Затова гледам към чужбина, но ще видим.
Върнете се в началото Go down
http://acciosharman.tumblr.com/
Sponsored content





Перфектната работа Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Перфектната работа   Перфектната работа Icon_minitime

Върнете се в началото Go down
 
Перфектната работа
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1
 Similar topics
-
» Джони Деп започва работа по два нови проекта
» Откачен клоун без работа в Бг Търси Талант 02.03.2010

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Selena Gomez BG Forum :: Свободно време / Free time :: Дискусии-
Идете на:  

Tyxo.bg counter
Free forum | ©phpBB | Поддръжка на форума | Сигнал за злоупотреба | Последните дискусии