Selena Gomez BG Forum
Добре дошли в българският фен форум за Селена! За да имате достъп до целия форум, трябва да се регистрирате!
Selena Gomez BG Forum
Добре дошли в българският фен форум за Селена! За да имате достъп до целия форум, трябва да се регистрирате!
Selena Gomez BG Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Bulgarian forum about Selena Gomez
 
ИндексИндекс  PortalPortal  Последни снимкиПоследни снимки  ТърсенеТърсене  Регистрирайте сеРегистрирайте се  ВходВход  

 

 За границите в спора

Go down 
+2
monini
LightOne
6 posters
АвторСъобщение
LightOne
Неспасяем
Неспасяем
LightOne


Warn :
За границите в спора Left_bar_bleue5 / 1005 / 100За границите в спора Right_bar_bleue

( : Внимание Заядлив Дядка !!! ')©®
Брой мнения : 8611
Reputation : 130
Join date : 26.06.2009
Age : 35

За границите в спора Empty
ПисанеЗаглавие: За границите в спора   За границите в спора Icon_minitimeЧет Фев 02, 2012 11:18 pm

Наред е една традиционно скучна моя тема. Но някак имам надеждата да обера остатъците от набраната в последно време инерция.
Гранд Сеире, който си припомнихме днес ме провокира да се заинтересувам от вашето мнение по следните въпроси.

Как според вас трябва да се води един спор или дискусия?
Какви са границите, които смятате, че не бива да бъдат прекрачвани?
А спазвате ли ги?
Доколко приемливо за вас е използването на обиди?
Ако опонента започне да ви обижда, вие ще отвърнете ли с обиди, само защото противника първи е почнал?
Защо смятате, че се печели спора по този начин? Ако не сте съгласни, то обмислете защо други го смятат така.
Върнете се в началото Go down
monini
Неспасяем
Неспасяем
monini


Warn :
За границите в спора Left_bar_bleue0 / 1000 / 100За границите в спора Right_bar_bleue

( : A day without you is a year without rain <333
Брой мнения : 3435
Reputation : 57
Join date : 07.10.2009
Age : 28
Местожителство : Сандански

За границите в спора Empty
ПисанеЗаглавие: Re: За границите в спора   За границите в спора Icon_minitimeЧет Фев 02, 2012 11:45 pm

Спорът и дискусията не бива да бъдат разбирани като скандали. Чрез тях двама души представят позициите си по даден въпрос и ги защитавам с аргументи естествено.. Не може да кажеш например "Ами това е грешно, ама не мога да кажа защо". Целта е да убедиш човека отсреща, че ти си прав, а това не може да стане с празни приказки от сорта на "Аз съм прав и точка по въпроса".
Колкото до обидите - те са тотално недопустими според мен. Приемам ги като един вид "защитна реакция" на тези, които не могат да се обосноват. Повишаването на тон също. Замисляйки се реално, нищо няма да промениш ако наречеш някой "тъпак" или го напсуваш.. Ако започнат да ме обиждат ми става неприятно естествено, но не отвръщам. Меря си приказките.
Аз по принцип се старая да водя спор/дискусия по този начин. Не обиждам и се се старая да изслушавам другия. Не повишавам тон и много, ама наистина много мразя на мен да ми повишават (единствените хора, на които им е един вид "разрешено" да ми повишават тон са майка ми, баща ми (макар, че не го правят) и сестра ми (е, тя вече го прави понякога.. ;д).
Като цяло, за нещо субективно (не научен или някакъв друг факт, а примерно мнението ми за дадена постъпка) никой не може да ми промени мнението, независимо от аргументите, или ако може, то ще стане доста трудно. Абе почти невъзможно е. ;д
Върнете се в началото Go down
~Rossita
Неспасяем
Неспасяем
~Rossita


Warn :
За границите в спора Left_bar_bleue0 / 1000 / 100За границите в спора Right_bar_bleue

( : 8-9-10112012
Брой мнения : 14468
Reputation : 111
Join date : 15.01.2010
Age : 24

За границите в спора Empty
ПисанеЗаглавие: Re: За границите в спора   За границите в спора Icon_minitimeЧет Фев 02, 2012 11:59 pm

Да започнем оттам: Дискусията и спорът представляват разговор (който за мен лично не бива да прераства в кавга), в който няколко души излагат тезите си относно някаква тема. Тези тези трябва да бъдат защитени с адекватни аргументи - защо това е така, защо онова не е така. Една дискусия трябва да се води спокойно, без да има наемане или палене. Дискутирането не бива да се превръща в караница, че дори и скандал (както каза Мони), защото ако дискусията е между двама близки човека, то тогава техните лични отношения могат да се поставят под въпрос.
Границите, които смятам, че трябва да се спазват са следните: не трябва да се повишава тон, не трябва да се иронизира и да се говори жлъчно, не трябва дискусията да преминава с помощта на подигравки и заяждания. А обидите не мога да ги приема, макар че понякога и аз залитам да обиждам. Обидите са нещо доста крайно, доста пресилено за дискусия.
Ако опонента започне да ме обижда ще се опитам да си сдържа нервите и да не 'отвърна на удара', защото положението ще стане напечено. Макар че в повечето случаи се придържам към 'Каквото повикало - такова се обадило' и 'Всичко се връща' се старая да не използвам обиди, тъй като ако присъстват обиди и подмятания в една дискусия - то положението става жалко.
Върнете се в началото Go down
http://acciosharman.tumblr.com/
- NataLiya ~
Неспасяем
Неспасяем
avatar


Warn :
За границите в спора Left_bar_bleue0 / 1000 / 100За границите в спора Right_bar_bleue

Брой мнения : 6146
Reputation : 76
Join date : 26.04.2009
Age : 29

За границите в спора Empty
ПисанеЗаглавие: Re: За границите в спора   За границите в спора Icon_minitimeПет Фев 03, 2012 1:26 am

Как според вас трябва да се води един спор или дискусия? - Ами .. според мен- спокойно и уравновесено. Никой не бива да се опитва на някого да налага мнение. Всеки си казва мнението дискутират и стигат до едно краино решение без никакви по- сериозни кавги. Или поне за мен това е дискусия.. А спора е съвсем различно нещо, то е вид караница и според мен няма нищо общо с дискусията. При спора винаги става така, че всеки повишава тон.. всимко става супер бързо и на ядосано в повечето случай се казват неща който не се мислят.
Какви са границите, които смятате, че не бива да бъдат прекрачвани? - Не бива една дискусия да се превръща в спор, според мен. Всичко друго го казах - горе.
А спазвате ли ги? - Ами понякога - да, но понякога ако съм много ядосана просто не знам какво правя и не ги спазвам. Но в повечето случай се придържам!
Доколко приемливо за вас е използването на обиди? - Ами за мен по принцип не е приемливо. Не е приятно след като човека срещу теб няма като твоето мнение да го нападаш с обиди. Наистина е грозно. Просто хората трябва да се научат да общуват цивилизовано. А не както е в днешно време на всяка крачка да чувам с извинение хлапета който псуват, дори повече от мен ! ;/

Ако опонента започне да ви обижда, вие ще отвърнете ли с обиди, само защото противника първи е почнал? - Ами аз не обичам да ме обиждат, но ако той започне аз също започвам. Не си поплювам и не понасям да ми викат или да ме обиждат. На никой нищо не дължа и на никой евала не правя. "Каквото са си надробили, това ще си сърбат " . :)
Защо смятате, че се печели спора по този начин? Ако не сте съгласни, то обмислете защо други го смятат така. - Смятат, че след като са нагрубили някой и той си е замълчал са много велики. Незнам, не мога да си го обясня.
Върнете се в началото Go down
WhoSays^^
Редовен
Редовен
WhoSays^^


Warn :
За границите в спора Left_bar_bleue10 / 10010 / 100За границите в спора Right_bar_bleue

Брой мнения : 174
Reputation : -13
Join date : 13.11.2011

За границите в спора Empty
ПисанеЗаглавие: Re: За границите в спора   За границите в спора Icon_minitimeПет Фев 03, 2012 2:46 am

Всичко си има някакви граници, но ако някоя тръгне да ми се прави просто ще разкатая фамилията. Никой още не е познал като почне да ме обижда. И на мен ми се иска да няма обиди в спор, но когато някакви нагли лигли ги използват какво ме възпира да им отвърна със същото? При това го мога по-добре от тях. 1025 Така още по-добре си научават мястото и научават с кого да не се закачат. Така че да обидите са полезни понякога.
Върнете се в началото Go down
YesSir..
Неспасяем
Неспасяем
YesSir..


Warn :
За границите в спора Left_bar_bleue0 / 1000 / 100За границите в спора Right_bar_bleue

Брой мнения : 1604
Reputation : 20
Join date : 06.01.2012

За границите в спора Empty
ПисанеЗаглавие: Re: За границите в спора   За границите в спора Icon_minitimeПет Фев 03, 2012 4:26 am

6 sense .. laugh

ПС; Извинявам се за спама, по - късно ще напиша друго мнение!
Върнете се в началото Go down
Sponsored content





За границите в спора Empty
ПисанеЗаглавие: Re: За границите в спора   За границите в спора Icon_minitime

Върнете се в началото Go down
 
За границите в спора
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Selena Gomez BG Forum :: Свободно време / Free time :: Дискусии-
Идете на:  

Tyxo.bg counter
Free forum | ©phpBB | Поддръжка на форума | Сигнал за злоупотреба | Последните дискусии