Selena Gomez BG Forum
Добре дошли в българският фен форум за Селена! За да имате достъп до целия форум, трябва да се регистрирате!
Selena Gomez BG Forum
Добре дошли в българският фен форум за Селена! За да имате достъп до целия форум, трябва да се регистрирате!
Selena Gomez BG Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Bulgarian forum about Selena Gomez
 
ИндексИндекс  PortalPortal  Последни снимкиПоследни снимки  ТърсенеТърсене  Регистрирайте сеРегистрирайте се  ВходВход  

 

 Има ли благородна лъжа?

Go down 
2 posters
АвторСъобщение
~Hope ♥~
Неспасяем
Неспасяем
~Hope ♥~


Warn :
Има ли благородна лъжа? Left_bar_bleue3 / 1003 / 100Има ли благородна лъжа? Right_bar_bleue

Брой мнения : 1344
Reputation : 17
Join date : 19.05.2011
Age : 27
Местожителство : Враца

Има ли благородна лъжа? Empty
ПисанеЗаглавие: Има ли благородна лъжа?   Има ли благородна лъжа? Icon_minitimeСря Фев 01, 2012 11:21 pm

Според вас има ли благородна лъжа? Кога се налага да лъжем благородно и защо?
Върнете се в началото Go down
Little Girl ~
Неспасяем
Неспасяем
Little Girl ~


Warn :
Има ли благородна лъжа? Left_bar_bleue0 / 1000 / 100Има ли благородна лъжа? Right_bar_bleue

( : But you’re hurting me from inside of my head, I can’t take it, I can’t take it ..
Брой мнения : 5829
Reputation : 48
Join date : 09.03.2010
Age : 27

Има ли благородна лъжа? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Има ли благородна лъжа?   Има ли благородна лъжа? Icon_minitimeЧет Фев 02, 2012 12:05 am

Лъжата във всички случаи си е лъжа и почти никога не завършва добре. В нашите очи някоя лъжа може да изглежда благородна, но в очите на излъгания надали ще е така. Лъжата е долно нещо, въпреки че на всеки поне веднъж в живота му се е налагало да излъже за нещо, а на някой хора им става като навик, което е ужасно. Както казах лъжите почти, 'айде да не кажа никога не свършват добре. Накрая все има някой наранен и разочарован. Има една поговорка "Лъжата е порок само тогава,когато върши зло,когато прави добро тя е велика добродетел." , но аз не съм сигурна че лъжата въобще някога върши добро. Истината винаги е по - доброто решение. Защото когато започнат лъжите винаги се заплита някоя много по - голяма интрига и нещата стават грозни, така да се каже. Понякога смятаме, че лъжата е наложителна за да не нараним някого или да не нараним самите себе си? Но дали наистина е така, не мисля. От личен опит знам, че е по - добре да си казваш истината в очите на хората от колкото да ги лъжеш и да говориш зад гърбовете им. И аз едно време си мислех, че няма нищо лошо да кажа една или две лъжи, като ги смятах за благородни, но накрая винаги си патех от тях. Много по - добре да се седне директно и да се обсъди проблема. Първо така може да се намери решение, второ може да се избегне развалянето на много човешки отношения, защото когато един проблем се отсъжда той бива отстранен ии връзките между хората се засилват, защото знаят че могат да си вярват. И не знам все пак може би в някои случаи ще бъда склонна да приема, че има и благородна лъжа, до някъде. Лъжата не е добродетел, съответно и не може да донася добри неща. Както и да го погледнем лъжата е лошо нещо, лъжата наранява много повече от колкото истината. А и един път като излъжеш и не те хванат си мислиш, че всичко е наред и можеш да го направиш още веднъж, и още веднъж и тогава в какво се превръщаш? В лъжец. А лъжците не са добри хора. А и както казва една друга поговорка: "Истината боли, но това не означа че лъжата лекува." е напълно правилно. От една лъжа може да те заболи много повече, защото така губиш доверието си в хората около теб, изпълваш се със съмнения .. Както казах вече в повечето случаи лъжем за да предпазим себе си или другите, или да се покажем такъв какъвто смятаме, че хората ще ни харесат. Но защо го правим? Съзнателно или не? За мен е грешно. Някак си благородството е точно обратното на лъжата. Смята се, че благородните хора не лъжат, а сега "благородство" и "лъжа" са поставени в едно словосъчетание? Някак не си пасват. Лъжата е трудно нещо и не на всеки му се отдава да лъже. Това е умение, да поддържаш играта си достатъчно дълго и достатъчно убедително, за да не бъдеш разкрит. Но не на всички им се отдавна, въпреки че всички използват лъжата. Това напразно действие, което те държи постоянно под напрежение да не бъдеш разкрит. Ами какво ако са те хванали? Ами ако са те усетили, че лъжеш? Постоянни въпроси и съмнения, излишни притеснения. Не знам за мен е безмислено .. ии това "благородна лъжа" е само едно оправдание за действието ни. Опитваме се да убедим себе си, че сме направили нещо правилно въпреки че всичко в нас крещи, че не е така.
Върнете се в началото Go down
 
Има ли благородна лъжа?
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Selena Gomez BG Forum :: Свободно време / Free time :: Дискусии-
Идете на:  

Tyxo.bg counter
Free forum | ©phpBB | Поддръжка на форума | Сигнал за злоупотреба | Последните дискусии