Selena Gomez BG Forum
Добре дошли в българският фен форум за Селена! За да имате достъп до целия форум, трябва да се регистрирате!
Selena Gomez BG Forum
Добре дошли в българският фен форум за Селена! За да имате достъп до целия форум, трябва да се регистрирате!
Selena Gomez BG Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Bulgarian forum about Selena Gomez
 
ИндексИндекс  PortalPortal  Последни снимкиПоследни снимки  ТърсенеТърсене  Регистрирайте сеРегистрирайте се  ВходВход  

 

 Човекът - доброто и лошото

Go down 
3 posters
АвторСъобщение
rozaLie
Неспасяем
Неспасяем
rozaLie


Warn :
Човекът - доброто и лошото Left_bar_bleue10 / 10010 / 100Човекът - доброто и лошото Right_bar_bleue

( : happiness is the key to success.
Брой мнения : 15926
Reputation : 205
Join date : 26.04.2009
Age : 27
Местожителство : Пловдив

Човекът - доброто и лошото Empty
ПисанеЗаглавие: Човекът - доброто и лошото   Човекът - доброто и лошото Icon_minitimeНед Ное 13, 2011 2:38 am

Каква е представата ви за добър и лош човек?
Възможно ли е човек да е и двете едновременно? Дайте пример.
Вие от кои тип сте? Какво искате да промените?
Как се отнасяте с околните и как мислите, че един човек трябва да се отнася?
Върнете се в началото Go down
https://twitter.com/#!/rozaLiex
LightOne
Неспасяем
Неспасяем
LightOne


Warn :
Човекът - доброто и лошото Left_bar_bleue5 / 1005 / 100Човекът - доброто и лошото Right_bar_bleue

( : Внимание Заядлив Дядка !!! ')©®
Брой мнения : 8611
Reputation : 130
Join date : 26.06.2009
Age : 35

Човекът - доброто и лошото Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Човекът - доброто и лошото   Човекът - доброто и лошото Icon_minitimeНед Ное 13, 2011 3:19 pm

Представата за добър и лош човек...хъммм, тук ще ми е интересно да видяли, дали може да се напише нещо отвъд стандартното - който прави добри неща, или който прави лоши неща. Защото аз самият не откривам в момента друг критерий за деленето.
Виж за двете едновременно мога да кажа повече. Да, може да бъде. И процентът на "сивите" личности никак не е малък. Защото личността се формира от комплексни елементи - които са както добри по своята същност, така и лоши. Така че могат да бъдат - дори бих казал, че всички сме добри и лоши едновременно. Примерът си е в самия теб.
Разликата идва от баланса. Кое повече надделява. Няма напълно лоши хора, нито напълно добри (с много-много редки изключения, но те не ни засягат в общото). Аз се имам за добър човек примерно, но съм вършил и "лоши" неща, бих ги вършил и занапред. Да, имам си "лошите" постъпки - такава ми е личността. Но тези "лоши" постъпки не ме определят в цялост. Като кажа - да, крадял съм плодове от хорските градини - лош човек ли веднага ще ме дамгосате? А ако добавя че доста често давам пари на хората, без да им търся сметка кога ще ми ги върнат? Или че нерядко си купувам от онези картички за благотворителност или съм давал на просяци? Какво става с лошата дамга за кражбата?
Къде е балансът? Всеки сам определя за себе си.
Върнете се в началото Go down
`Melody
Неспасяем
Неспасяем
`Melody


Warn :
Човекът - доброто и лошото Left_bar_bleue1 / 1001 / 100Човекът - доброто и лошото Right_bar_bleue

Брой мнения : 3220
Reputation : 49
Join date : 21.11.2010
Age : 26

Човекът - доброто и лошото Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Човекът - доброто и лошото   Човекът - доброто и лошото Icon_minitimeСъб Сеп 15, 2012 10:56 pm

Каква е представата ви за добър и лош човек? Хората не могат да са или само добри или само лоши. Дали аз мисля някой за добър/лош зависи от гледната ми точка в даден момент и дали одобрявам постъпките му etc. Иначе по принцип лошите хора прявят другите нещастни, а добрите са тази които искат да променят света към по-добро място за живот.
Възможно ли е човек да е и двете едновременно? Дайте пример.Казах по-горе. Никой не е или само добър или само лош. Всеки е подтикнат от своите мотиви и нещото което прави за него е добро, а ако вреди на някой друг за мен ще е лошо.
Вие от кои тип сте? Какво искате да промените?Както казах всички са малко черни и малко бели. Но в коя графа попадам зависи от мнението на този който ще ме оценява.
Как се отнасяте с околните и как мислите, че един човек трябва да се отнася? Мисля, че всички трябва да проявяваме разбиране един към друг и да се поставяме в чуждото положение за да разберем точно колко тежи товара laugh Е не е нужно всички хора да са така, но ми се ще да са малко повече от сега.
Върнете се в началото Go down
http://borianana.tumblr.com/
Sponsored content





Човекът - доброто и лошото Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Човекът - доброто и лошото   Човекът - доброто и лошото Icon_minitime

Върнете се в началото Go down
 
Човекът - доброто и лошото
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Selena Gomez BG Forum :: Свободно време / Free time :: Дискусии-
Идете на:  

Tyxo.bg counter
Free forum | ©phpBB | Поддръжка на форума | Сигнал за злоупотреба | Последните дискусии