Selena Gomez BG Forum
Добре дошли в българският фен форум за Селена! За да имате достъп до целия форум, трябва да се регистрирате!
Selena Gomez BG Forum
Добре дошли в българският фен форум за Селена! За да имате достъп до целия форум, трябва да се регистрирате!
Selena Gomez BG Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Bulgarian forum about Selena Gomez
 
ИндексИндекс  PortalPortal  Последни снимкиПоследни снимки  ТърсенеТърсене  Регистрирайте сеРегистрирайте се  ВходВход  

 

 За виртуалното и реалното насилие...

Go down 
+3
Ninzie
rozaLie
`Melody
7 posters
АвторСъобщение
`Melody
Неспасяем
Неспасяем
`Melody


Warn :
За виртуалното и реалното насилие... Left_bar_bleue1 / 1001 / 100За виртуалното и реалното насилие... Right_bar_bleue

Брой мнения : 3220
Reputation : 49
Join date : 21.11.2010
Age : 26

За виртуалното и реалното насилие... Empty
ПисанеЗаглавие: За виртуалното и реалното насилие...   За виртуалното и реалното насилие... Icon_minitimeНед Юли 24, 2011 12:20 am

Нашето поколение прекарва доста време пред компютъра, ровейки се в интернет и споделяйки във Фейсбук и др. Може да се каже, че тази машина ни е като втори дом. Ние комуникираме с приятели, намираме интересна за нас информация, играем игри, забавляваме се...и се запознаваме с нови хора. Често ние комуникираме с тези непознати, а дори и не знаем кой седи от другата страна! Дали е този за който се представя, дали това е истинската му възраст, снимката от аватара негова ли е? Това няма как да разберем. Но в желанието си да имаме колкото се може приятели във Фейсбук, повечето от нас не подбират абонатите които приемат. Това може да им донесе доста главоболия и неприятности. Ето няколко истории за които чух по новините.
Spoiler:
Ето и още една:
Spoiler:
Виртуалното насилие има и още други разновидности. Например училищните насилници (почти навсякъде ги има) или пък някое от "готините' момчета/момичета от класа... Насилието варира от гадни коментари по стената във Фейса, убиди по чатове и скйп, хапливи думички по снимките до закани за бой и себеподобни...
Виртуалното насилие има за цел да те нарани психически и физически, за разлика от спамовете чиято цел е да дразнят дадени потребители...
Ето ги и въпросите:
Попадали ли сте в подобна ситуация или чували ли сте за други такива? Приемате ли непознати абонати за приятели във социалните мрежи?
Как се предпазвате вие? Чувствате ли се сигурни, когато споделяте лична информация?
Върнете се в началото Go down
http://borianana.tumblr.com/
rozaLie
Неспасяем
Неспасяем
rozaLie


Warn :
За виртуалното и реалното насилие... Left_bar_bleue10 / 10010 / 100За виртуалното и реалното насилие... Right_bar_bleue

( : happiness is the key to success.
Брой мнения : 15926
Reputation : 205
Join date : 26.04.2009
Age : 27
Местожителство : Пловдив

За виртуалното и реалното насилие... Empty
ПисанеЗаглавие: Re: За виртуалното и реалното насилие...   За виртуалното и реалното насилие... Icon_minitimeПон Юли 25, 2011 2:15 pm

Попадали ли сте в подобна ситуация или чували ли сте за други такива? - Аабеее.. то, когато даденият човек иска контакт с тебе, не мисля, че има нещо, което да му попречи. Нека се замислим - все ще намери начина да се свърже с теб, колкото и "предпазлив" човек да си. Не мисля, че съм попадала, чак. Всъщност, лично за мене ..педофилството е много по-опасно на улицата, от това в Интернет. Чувствала съм се застрашена от такива идиоти, но слава Богу, не съм била сама и "инфаркта", който получаваш тогава, ми беше по-лек. laugh За други ситуации знам много, но то кой ли пък не знае. Има ги всякакви.

Приемате ли непознати абонати за приятели във социалните мрежи? - Ами лично аз във фейсбук не съм баш предпазлива, но мога да кажа, че знам 2/3 от приятелите си, а другите или тепърва ще са ми(ще се запознаваме в новото даскало), или имаме толкова общи приятели, че няма как да не се знаем. Отбягвам да приемам непознати и именно за това съм си направила профила видим само и единствено за приятели и явно ако не си ми приятел ще виждаш само снимката и името ми. Вече в другите сайтове, в които съм влизала не съм била толкова предпазлива, но съм била и малка. В Impulse.bg приемах който ми е дал покана.

Как се предпазвате вие? Чувствате ли се сигурни, когато споделяте лична информация? - Е как да се предпазя, като, както казах, те като си го наумят - ще го направят. Иначе пак, както казах, се ограничавам в приемането на приятели във фейсбук. Толкова лична информация.. не споделям, като например телефон, адрес..

Относно втората история, които си посочила.
Значи, тези деца са меко казано лекомислени. Аз например, ако си "чатя" с някой уж мой "близък", винаги казвам на мама. И ако евентуално тя каже "Да, него/нея го/я познаваме." или нещо такова - окей. Обаче какви са тези тъпи лапета, не мога да разбера? .. Та това е, няма какво повече да се каже, освен че май излезна, че трябва да споделяче с родителите си какво става с нас в Интернет пространството, не всичко, но поне по-глобалните неща. smile
Върнете се в началото Go down
https://twitter.com/#!/rozaLiex
Ninzie
Маниак
Маниак
Ninzie


Warn :
За виртуалното и реалното насилие... Left_bar_bleue0 / 1000 / 100За виртуалното и реалното насилие... Right_bar_bleue

( : нищоо случайнуу .. ~{}
Брой мнения : 537
Reputation : 0
Join date : 29.06.2011
Age : 23
Местожителство : Warna

За виртуалното и реалното насилие... Empty
ПисанеЗаглавие: Re: За виртуалното и реалното насилие...   За виртуалното и реалното насилие... Icon_minitimeПон Юли 25, 2011 3:13 pm

Попадали ли сте в подобна ситуация или чували ли сте за други такива? - Аз лично не,но една приятелка беше попаднала в същата като по първия случай.
Приемате ли непознати абонати за приятели във социалните мрежи? - НЕ!Приемам само хора които познавам лично.Дори да имаме 45748 общи приятели,ако не го познавам няма да го приема.
Как се предпазвате вие? - Приемам само хора които познавам лично.
Чувствате ли се сигурни, когато споделяте лична информация? - Не много.Пък и споделям само училището,града,рождена дата ( с фалшива година ;д ),скайп и езиците които уча.Телефон да кажем никога няма да сложа,а ако сложа супер много ще ме е страх.Също и адрес.
Върнете се в началото Go down
JustLoseIT
Напредващ
Напредващ
JustLoseIT


Warn :
За виртуалното и реалното насилие... Left_bar_bleue0 / 1000 / 100За виртуалното и реалното насилие... Right_bar_bleue

Брой мнения : 136
Reputation : 5
Join date : 16.07.2011
Age : 26

За виртуалното и реалното насилие... Empty
ПисанеЗаглавие: Re: За виртуалното и реалното насилие...   За виртуалното и реалното насилие... Icon_minitimeПон Юли 25, 2011 3:55 pm

Попадали ли сте в подобна ситуация или чували ли сте за други такива? - Ами в такава ситуация не съм попадал, нямам и информация за познати попадали в такава ситуация, но най-вероятно се е случвало на една част от познатите ми.

Приемате ли непознати абонати за приятели във социалните мрежи? - Ами по принцип приемам, но само такива, с които имам общи приятели, така че общо взето и аз като Чичи, познавам 2/3 от приятелите си, а с непознатите внимавам.

Как се предпазвате вие?
- Внимателно подбирам приятелите си във фейсбук и никога не давам телефон, адрес, точна дата на раждане и т.н.
Върнете се в началото Go down
monini
Неспасяем
Неспасяем
monini


Warn :
За виртуалното и реалното насилие... Left_bar_bleue0 / 1000 / 100За виртуалното и реалното насилие... Right_bar_bleue

( : A day without you is a year without rain <333
Брой мнения : 3435
Reputation : 57
Join date : 07.10.2009
Age : 28
Местожителство : Сандански

За виртуалното и реалното насилие... Empty
ПисанеЗаглавие: Re: За виртуалното и реалното насилие...   За виртуалното и реалното насилие... Icon_minitimeПон Юли 25, 2011 9:36 pm

Попадали ли сте в подобна ситуация или чували ли сте за други такива?
Ами не, за щастие не ми се е случвало нещо подобно на описаните, но естествено не съм минала без някакви обиди и други подобни.. В такива случай дори и да съм познавала лично човека, го блокирам веднага.. Аз не търпя да ми говорят така.. ;д
Аа, всъщност по едно време си пишех с един индивид, който беше от София, пък идвал в Сандански и ме видял, а пък после ме намерил случайно във фейсбук.. Та тоз човечец беше на 29 и някакъв постоянно ми правеше комплименти и казваше, че пак ще идва тук да сме се видяли и т.н. Аз постоянно увъртах докато един ден просто го блокирах.. хД Така де, никога нямаше да изляза с него, ама от учтивост все пак му отговарях като ми пишеше, ама в един момент реших, че ме плаши..

Приемате ли непознати абонати за приятели във социалните мрежи?

Преди приемах, сега избягвам..


Как се предпазвате вие? Чувствате ли се сигурни, когато споделяте лична информация?

Ами аз лично споделяма минимално количесто лична информация.. Във фейсбук, и аз като Чичи, съм направила целия ми профил невидим за неприятели.. Така де, вижда се снимкат само.. Но дори и приятелите ми не разбират кой знае какво от профила ми.. Пише само града и датаа на раждане, без годината.
А иначе хората, които имам като приятели повечето ги познавам лично, а другите ги знам по физиономия (все пак Сандански е малък град ии сме се засичали.. ;д) или са от форума, 1-2, с които сме си писали супер много време по скайп и смея да кажа, че им имам известна доза доверие..
Върнете се в началото Go down
~Rossita
Неспасяем
Неспасяем
~Rossita


Warn :
За виртуалното и реалното насилие... Left_bar_bleue0 / 1000 / 100За виртуалното и реалното насилие... Right_bar_bleue

( : 8-9-10112012
Брой мнения : 14468
Reputation : 111
Join date : 15.01.2010
Age : 24

За виртуалното и реалното насилие... Empty
ПисанеЗаглавие: Re: За виртуалното и реалното насилие...   За виртуалното и реалното насилие... Icon_minitimeВто Юли 26, 2011 1:34 am

Попадали ли сте в подобна ситуация или чували ли сте за други такива? Не съм попадала в такава ситуация, слава богу, но никога не е късно, честно казано. Мои приятели също не са попадали в нещо такова

Приемате ли непознати абонати за приятели във социалните мрежи? Преди може да се каже, че приемах, но вече не, освен ако нямаме общи приятели.

Как се предпазвате вие? Чувствате ли се сигурни, когато споделяте лична информация? Предпазване, предпазване.. абе, ако някой си науми да направи нещо - ще намери начин да го направи, аз така разсъждавам. Все още нямам фейсбук, но когато си направя ще си го направя както по-горе се казва 'невидим за неприятели', за да огранича максимално контакт с 'неприятели'. Не бих споделила примерно адрес, телефон и etc. Най-много да постна града, името, рождена дата (с някаква друга година най-вероятно ;д).
Върнете се в началото Go down
http://acciosharman.tumblr.com/
catherine♥
Маниак
Маниак
catherine♥


Warn :
За виртуалното и реалното насилие... Left_bar_bleue0 / 1000 / 100За виртуалното и реалното насилие... Right_bar_bleue

( : Bang,bang,bang,I`m breakin` in, stealin` all my love back,givin` it to him <3
Брой мнения : 426
Reputation : 5
Join date : 08.04.2011
Age : 28
Местожителство : София

За виртуалното и реалното насилие... Empty
ПисанеЗаглавие: Re: За виртуалното и реалното насилие...   За виртуалното и реалното насилие... Icon_minitimeВто Юли 26, 2011 3:57 pm

Попадали ли сте в подобна ситуация или чували ли сте за други такива?
Аз лично не съм опадала,но това е,защото съм доста предпазлива.Не съм чувала и на мои понати да им се е случвало,само на едно момиче от моя клас и то беше еднократно.
Приемате ли непознати абонати за приятели във социалните мрежи?
Зависи.Обикновено приемам само приятели и понати,но понякога приемам и познати на приятели.

Как се предпазвате вие? Чувствате ли се сигурни, когато споделяте лична информация?
Ами гледам да приемам само познати лица,да не общувам с непонати или ако го направя и усетя,че има нещо нередно в отсрещната страна, блокирам човека и така.Не мога да кажа,че се чувствам сигурна в социалните мрежи.Например,във фейсбук съм си сложила само мои снимки и къде уча,но това е предостатъчно някой,ако иска да ме намери,но пак казвам,аз не общувам с опасни хора.
Върнете се в началото Go down
Sponsored content





За виртуалното и реалното насилие... Empty
ПисанеЗаглавие: Re: За виртуалното и реалното насилие...   За виртуалното и реалното насилие... Icon_minitime

Върнете се в началото Go down
 
За виртуалното и реалното насилие...
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Selena Gomez BG Forum :: Свободно време / Free time :: Дискусии-
Идете на:  

Tyxo.bg counter
Create a forum on Forumotion | Music | Misc | ©phpBB | Поддръжка на форума | Сигнал за злоупотреба | Последните дискусии