Selena Gomez BG Forum
Добре дошли в българският фен форум за Селена! За да имате достъп до целия форум, трябва да се регистрирате!
Selena Gomez BG Forum
Добре дошли в българският фен форум за Селена! За да имате достъп до целия форум, трябва да се регистрирате!
Selena Gomez BG Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Bulgarian forum about Selena Gomez
 
ИндексИндекс  PortalPortal  Последни снимкиПоследни снимки  ТърсенеТърсене  Регистрирайте сеРегистрирайте се  ВходВход  

 

 Юношеската възраст

Go down 
+3
LightOne
monini
catherine♥
7 posters
АвторСъобщение
catherine♥
Маниак
Маниак
catherine♥


Warn :
Юношеската възраст Left_bar_bleue0 / 1000 / 100Юношеската възраст Right_bar_bleue

( : Bang,bang,bang,I`m breakin` in, stealin` all my love back,givin` it to him <3
Брой мнения : 426
Reputation : 5
Join date : 08.04.2011
Age : 28
Местожителство : София

Юношеската възраст Empty
ПисанеЗаглавие: Юношеската възраст   Юношеската възраст Icon_minitimeПет Юли 15, 2011 6:22 pm

Много от нас във форума са тийнейджъри или са минали този период.Интересно ми е да знам какво вие мислите за него.Опасен ли е,или е полезен за подрастващите?Изпълнен ли е с повече хубави и лоши моменти в сравнение с по-зрялта възраст?По-лоши и злобни ли са хората през нея или обратното?Вие какви сте или сте били като тийнейджъри-буйни или спокойни?Ии какво трябва да направят родителите, според вас,за да помогнат на подрастващите си деца,за да си обуздаят хормоните и да не попаднат в лоша среда?Имате ли случки,които са ви дали ценен урок?Разкажете някоя.
Върнете се в началото Go down
monini
Неспасяем
Неспасяем
monini


Warn :
Юношеската възраст Left_bar_bleue0 / 1000 / 100Юношеската възраст Right_bar_bleue

( : A day without you is a year without rain <333
Брой мнения : 3435
Reputation : 57
Join date : 07.10.2009
Age : 28
Местожителство : Сандански

Юношеската възраст Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Юношеската възраст   Юношеската възраст Icon_minitimeПет Юли 15, 2011 6:44 pm

Юношеството.. Това е може би един от най-хубавите периоди в живота ми.. ;д Но колкото е хубав, толкова може да бъде и лош този период - зависи главно от човека според мен.. Определено, обаче, това е една трудна възраст, в която се превръщаме във възрастни, осъзнаваме, че живота не е толкова розов, колкото винаги сме си мислили (поне при мен е така в голяма степен де ;д)..
В тази възраст наистина трябва много да се внимава и не толкова родителите ни, а ние по-скоро, защото, както казва мама, ако си наумим нещо ще го направим, независимо какви мерки са предприети. Така, че ако сами не се пазим от "изкушенията", които ни се предлагат в тази възраст няма кой да ни предпази.. Е, не чак да няма, ама да речем, че сами най-добре можем да се опазим. хД Тъй, че най-доброто, което могат да направят според мен родителите, за да ни помогнат да не попандем в лоша среда, е да ни възпитат добре и да ни обяснят всичко още преди да влезем в пубертета, а и също да се надяват и да вярват, че децата им имат достатъчно мозък, за да преценят къде трябва да спрат.
Да са по-лоши и злобни тийнейджърите? Не мисля.. ;д В смлисъл вероятно хората в тази възраст се държат малко странно, но това си е напълно нормално.
Та така, хубава си е тази възраст, на мен особено много ми харесва! sun
Върнете се в началото Go down
LightOne
Неспасяем
Неспасяем
LightOne


Warn :
Юношеската възраст Left_bar_bleue5 / 1005 / 100Юношеската възраст Right_bar_bleue

( : Внимание Заядлив Дядка !!! ')©®
Брой мнения : 8611
Reputation : 130
Join date : 26.06.2009
Age : 35

Юношеската възраст Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Юношеската възраст   Юношеската възраст Icon_minitimeНед Юли 17, 2011 10:56 pm

Доста странна темичка за хора, които в момента го живеят и няма как да имат пълна оценка от дистанцията на времето.

Опасен ли е,или е полезен за подрастващите?
Кой както си го направи. Полезен е разбира се. Без него няма как детето да стане зрял човек. Опасности има във всичко. Но без него едно дете е загубено.
Изпълнен ли е с повече хубави и лоши моменти в сравнение с по-зрялта възраст?
По-хубави моменти. Все още не е надрасната детската наивност и всичко е мечти, а като се намесят и хармоните - първата любов, първата целувка, увереността че можеш всичко - могат да бъдат бити само от първата рожба. Няма грижи за изхранване и работа.
По-лоши и злобни ли са хората през нея или обратното?
За всеки различно. Принципно се държат по-бунтарски - което в един момент става лошо. Тука също важна роля имат и първите седем години. Така че не е кой знае какъв контраст със зрялата възраст.
Вие какви сте или сте били като тийнейджъри-буйни или спокойни?
Спокоен смятам аз. Не създадох кой знае какви проблеми на родителите.
Ии какво трябва да направят родителите, според вас,за да помогнат на подрастващите си деца,за да си обуздаят хормоните и да не попаднат в лоша среда?
Златната среда. Което е изключително трудно. Както каза Мони "ако си наумим нещо ще го направим, независимо какви мерки са предприети." Но не бива да се отива в другата крайност. Родителският контрол е задължителен дори и в по-лека форма (макар че за тийна такова нещо като "по-лека форма" няма. Той е вечно недоволен). контактът е най-важното. Детето, а и родителят да си вярват едни другиму и да нямат тайните, които биха тласнали детето към лошото. Възпитание и доверие.

Върнете се в началото Go down
Kat3t0 ♥
Admin
Admin
Kat3t0 ♥


Warn :
Юношеската възраст Left_bar_bleue0 / 1000 / 100Юношеската възраст Right_bar_bleue

( : This ain't nothing but a summer jam ..(H)
Брой мнения : 4134
Reputation : 129
Join date : 09.04.2009
Age : 28

Юношеската възраст Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Юношеската възраст   Юношеската възраст Icon_minitimeПон Юли 18, 2011 9:36 am

Според мен този период зависи до голяма степен от първите 7 години, възпитанието ... също така какво са ти говорили примерно за цигари, алкохол, наркотици и т.н. тъй като главно в тази възраст е често срещана употребата им. Както каза Мони - юношеската възраст е такава, каквато човек сам си я направи. Може да бъде опасна, определено .. но може да бъде и безкрайно хубава, изпълнена с доста хубави моменти, които са изброени в горното мнение (първата любов, първата целувка ...). Също така честите купони с приятели... Моята определено е от втория тип! <3
Аз лично се смятам за спокоен човек, не съм някаква бутарка - този период го минах в 5-6 клас - тогава бях доста буйна, обичах да се заяждам, а ако някой се заядеше с мен едва ли не му скачах на бой.
Нещо, което е характерно за тийновете и което мен адски ме дразни са псувните .. мислят си, че като повтарят "да му е*а майката" след всяка втора дума са много велики, да ама не. Също така ме дразнят момичета (и момчета, но по-рядно), които като ги зареже гаджето и едва ли не е дошъл края на света, започват да се тръшкат, а някои още по-малоумни да си режат вените?! (аз даже познавам едно такова дете). Още нищо не са видяли от живота, а вече искат да умират ...За Бога! Има къде, къде по-голямо нещастие от това гаджето да те скъса. С една дума не обичам хора, които се филмират прекалено много. Аз не съм такъв човек, гледам да си излезна навън и да се забавлявам.
Ии какво трябва да направят родителите, според вас,за да помогнат на подрастващите си деца,за да си обуздаят хормоните и да не попаднат в лоша среда?
Нещата, които изброи Митко - да осигурят добра среда на детето, да има доверие между родителите и децата, също да им се дава повече свобода. Аз в това отношение съм късметлийка, защото мама ми има голямо доверие (и аз се радвам, че го оправдавам) и ми дава огромна свобода, пуска ме почти навсякъде и ми позволява да стоя до по-късно навън (предимството на малкия град), стига да знае къде съм, с кого съм и какво правя.

Имате ли случки,които са ви дали ценен урок?
Аз не, но се сещам за една случка, свързана с брат ми.

ПП: Абе чесно да си кажа, до тук периода 1-4 клас си ми е най-на сърце, нищо че тогава нямах търпение да стана на 15.
Върнете се в началото Go down
https://selena-gomez.bulgarianforum.net
rozaLie
Неспасяем
Неспасяем
rozaLie


Warn :
Юношеската възраст Left_bar_bleue10 / 10010 / 100Юношеската възраст Right_bar_bleue

( : happiness is the key to success.
Брой мнения : 15926
Reputation : 205
Join date : 26.04.2009
Age : 27
Местожителство : Пловдив

Юношеската възраст Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Юношеската възраст   Юношеската възраст Icon_minitimeПон Юли 18, 2011 10:05 pm

Опасен ли е,или е полезен за подрастващите? - Опасна или не, тя идва, без да пита. При всеки хормоните са различни, така че не може да се каже "опасна" или "полезна". Има хора, които бързо поумняват и за тях е по-скоро полезна, но при други хормоните до такава степен бушуват, че определено е опасна.

Изпълнен ли е с повече хубави и лоши моменти в сравнение с по-зрялата възраст? - Тук пак се стига до индивидуалност на всеки един от нас, но лично за мен са 70:30, хахаа. (математика..) Повечето ми моменти са хубави, ако сама си ги направя такива. Човек трябва да се опитва да не възприема всичко толкова навътре, за да има по-хубави моменти. Всичко е до лична нагласа. А това съревнование с по-зрялата възраст не знам защо си го задала, имайки минимален брой потребители, които са в нея.

По-лоши и злобни ли са хората през нея или обратното? - Всичко опира до възпитание и култура. Дали получава достатъчно внимание или не. Аз бих казала за мен, че имам и злоба и лошотия в мен, но определено не са основната част.

Вие какви сте или сте били като тийнейджъри-буйни или спокойни?
- Аз съм на моменти. И буйна и спокойна. Не е чак да създавам супер големите проблеи на нашите, но съм си буйничка и така. Не си трая за нищо и има малки кавги, но то не може без тях.

Ии какво трябва да направят родителите, според вас,за да помогнат на подрастващите си деца,за да си обуздаят хормоните и да не попаднат в лоша среда? - Повечето родители правят грешката, че забравят те като са били на нашата възраст как са се чувствали и искат винаги да сме перфектни. Еми не може, бате. Трябва да си имат доверие, да могат да си споделят без задръжки, трябва да си има и респект към родителя, но те трябва да се опитат да са повече приятели с децата си.

Имате ли случки,които са ви дали ценен урок? - Има случки, определено, но нямам желание да ги споделя. Просто ме научиха на повече предпазливост, че не трябва да съм 100% доверена на никой и още няколко наистина ценни урока.
Върнете се в началото Go down
https://twitter.com/#!/rozaLiex
`Melody
Неспасяем
Неспасяем
`Melody


Warn :
Юношеската възраст Left_bar_bleue1 / 1001 / 100Юношеската възраст Right_bar_bleue

Брой мнения : 3220
Reputation : 49
Join date : 21.11.2010
Age : 26

Юношеската възраст Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Юношеската възраст   Юношеската възраст Icon_minitimeСря Авг 03, 2011 4:28 pm

Опасен ли е,или е полезен за подрастващите?
Това според мен е един от най-важните периоди от развитието на всеки човек. Настъпват много промени и подрастващите поемат повече отговорности. Ако те (подрастващите) не успеят да поемат наложените им отговорности, то този период от тяхното развитие ще е доста опасен и ще им остави лоши травми (психически) за вбъдеще.
Изпълнен ли е с повече хубави и лоши моменти в сравнение с по-зрялта възраст?
Зависи от компанията с която юношата прекарва свободното си време.
По-лоши и злобни ли са хората през нея или обратното?Вие какви сте или сте били като тийнейджъри-буйни или спокойни?
Зависи от характера, възпитанието и самочувствието. Аз съм на моменти спокойна, на моменти буйна... laugh. Но по-често съм във второто настроение.
Ии какво трябва да направят родителите, според вас,за да помогнат на подрастващите си деца,за да си обуздаят хормоните и да не попаднат в лоша среда?
Ами...трябва на време да вземат мерки! Ако ги изпуснат дори и за малко вече трудно има връщане назад.
Имате ли случки,които са ви дали ценен урок?Разкажете някоя.
Не...научих се по лесния начин laugh .
Върнете се в началото Go down
http://borianana.tumblr.com/
Little Girl ~
Неспасяем
Неспасяем
Little Girl ~


Warn :
Юношеската възраст Left_bar_bleue0 / 1000 / 100Юношеската възраст Right_bar_bleue

( : But you’re hurting me from inside of my head, I can’t take it, I can’t take it ..
Брой мнения : 5829
Reputation : 48
Join date : 09.03.2010
Age : 27

Юношеската възраст Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Юношеската възраст   Юношеската възраст Icon_minitimeЧет Окт 13, 2011 4:15 am

Опасен ли е,или е полезен за подрастващите? - Зависи от характера на човека, но това според мен е най - определящата възраст, защото в този период се изграждаме като личности и се утвърждаваме като такива, придобиваме навици и т.н. И определено, ако не се замисляме какво правим и как го правим ще има лоши последици за в бъдеще.

Изпълнен ли е с повече хубави и лоши моменти в сравнение с по-зрялата възраст? - Ии тук зависи. Може би в тази възраст има повече хубави моменти, защото един тийнейджър няма толкова грижи като възрастния човек. Но както си го направиш, а и както каза Бори зависи и от хората, които те заобикалят.

По-лоши и злобни ли са хората през нея или обратното? - Въпрос на характер, но по - лоши .. не мисля .. може би по - буйни и импулсивни. Има си ги и онези индивиди, които определено таят доста злоба в себе си ии в един момент избива върху околните, но няма как и без такива.

Вие какви сте или сте били като тийнейджъри-буйни или спокойни? - Аз се определям като доста спокоен тийнейджър. В смисъл на моменти много здраво ме тресе пубертета, но определено се владея ;дд. Не пуша, не правя някакви глупости, с които да излагам майка ми. А и аз като Катето имам доста силна връзка изградена с мама и тя ми вярва ии не ме ограничава или нещо подобно. А аз пък се старая да оправдавам това доверие ии така. Има си ги и купоните и алкохола и любовите, ама всичко с някакви граници.

Ии какво трябва да направят родителите, според вас,за да помогнат на подрастващите си деца,за да си обуздаят хормоните и да не попаднат в лоша среда? - Да ги подкрепят ии най - вече ако са ги възпитали по - добре от по - ранна възраст определено проблемите им ще са по - малки. Детето трябва да знае границите си, но родителят не трябва да му забранява всяко нещо, защото забраненото винаги е най - сладко ;ддд. Общо взето трябва да има наложени някакви рамки на държание и родителя да разговаря с детето си колкото може повече, защото когато един родител има връзка с детето си знае всичко което става около него и няма да има за какво да се притеснява. Но понякога, ако самото дете си няма акъл в главата с който да помисли какво трябва да прави и какво не - никой не може да му помогне.

Имате ли случки,които са ви дали ценен урок? - Мм може би само една - две, но наскоро си взех много ценна поука от нещо, което се случи с близка моя приятелка.
Върнете се в началото Go down
Sponsored content





Юношеската възраст Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Юношеската възраст   Юношеската възраст Icon_minitime

Върнете се в началото Go down
 
Юношеската възраст
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1
 Similar topics
-
» Балканско първенство - девойки младша възраст
» Балканско първенство - юноши старша възраст
» Европейско първенство - девойки старша възраст
» Кратък блок 3 - та възраст - Господари на ефира
» Балканско първенство - юноши младша възраст

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Selena Gomez BG Forum :: Свободно време / Free time :: Дискусии-
Идете на:  

Tyxo.bg counter
Free forum | ©phpBB | Поддръжка на форума | Сигнал за злоупотреба | Последните дискусии