Selena Gomez BG Forum
Добре дошли в българският фен форум за Селена! За да имате достъп до целия форум, трябва да се регистрирате!
Selena Gomez BG Forum
Добре дошли в българският фен форум за Селена! За да имате достъп до целия форум, трябва да се регистрирате!
Selena Gomez BG Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Bulgarian forum about Selena Gomez
 
ИндексИндекс  PortalPortal  Последни снимкиПоследни снимки  ТърсенеТърсене  Регистрирайте сеРегистрирайте се  ВходВход  

 

 Шамарите възпитават ли?

Go down 
+10
Cap`pac.
Kat3t0 ♥
*Радии <3
The_vampire_girl
`Melody
rozaLie
~Rossita
rS.19 ♥
catherine♥
LightOne
14 posters
Иди на страница : 1, 2  Next
АвторСъобщение
LightOne
Неспасяем
Неспасяем
LightOne


Warn :
Шамарите възпитават ли? Left_bar_bleue5 / 1005 / 100Шамарите възпитават ли? Right_bar_bleue

( : Внимание Заядлив Дядка !!! ')©®
Брой мнения : 8611
Reputation : 130
Join date : 26.06.2009
Age : 35

Шамарите възпитават ли? Empty
ПисанеЗаглавие: Шамарите възпитават ли?   Шамарите възпитават ли? Icon_minitimeНед Юни 26, 2011 10:59 pm

Често родителите прибягват до шамари като метод, който възпитава.
На никой не му харесва да го удрят, но все пак дали шамарите не са от полза в крайна сметка?
Шамарите възпитават ли?
Когато толкова сте се разлигавили, че родителите просто не виждат по какъв друг начин да ви усмирят?
Родителите ви често ли прибягват до този метод?
Ако имате деца, бихте ли го удряли или ще се стремите да намерите друг начин?

Говоря, разбира се, за така наречените възпитателни шамари, а не за побоищата, които всякак са грешни.

Разкажете някоя ваша пакост, която сте запомнили с последващия бой.
Върнете се в началото Go down
catherine♥
Маниак
Маниак
catherine♥


Warn :
Шамарите възпитават ли? Left_bar_bleue0 / 1000 / 100Шамарите възпитават ли? Right_bar_bleue

( : Bang,bang,bang,I`m breakin` in, stealin` all my love back,givin` it to him <3
Брой мнения : 426
Reputation : 5
Join date : 08.04.2011
Age : 28
Местожителство : София

Шамарите възпитават ли? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Шамарите възпитават ли?   Шамарите възпитават ли? Icon_minitimeПон Юни 27, 2011 1:28 am

Аз лично от малка съм много уравновесена и послушна,затова и не съм била често шамаросвана.И все пак, понякога съм много инатеста и обичам да преговарям,та като съм изкарвала извън нерви нашите, са ме шамаросвали.А относно шамарите мисля,че са доста възпитателни,стига да са в рамките на нормалното.Според мен,когато децата са непослушни или пък много разлигавени са доста полезни,защото ги поставят на място и се осъзнават.Все пак,за да слушат родителите си ,децата трябва да имат респект от тях,те трябва да са строги и да не позволяват на децата да им се качват на главата,а за това доста помага и физическата сила.Ако имам деца мисля,че не бих ги възпитавала чрез бой-има и други по-ефективни начини,но ако положението не може по друг начин да се оправи,бих прибегнала до този метод.
Върнете се в началото Go down
rS.19 ♥
Неспасяем
Неспасяем
rS.19 ♥


Warn :
Шамарите възпитават ли? Left_bar_bleue5 / 1005 / 100Шамарите възпитават ли? Right_bar_bleue

( : don't expect me to be nice with you.
Брой мнения : 6044
Reputation : 126
Join date : 06.03.2011
Age : 26
Местожителство : umm.. at home?

Шамарите възпитават ли? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Шамарите възпитават ли?   Шамарите възпитават ли? Icon_minitimeПон Юни 27, 2011 1:32 am

Никога не съм удряна от родителите си! Всеки родител си има свои принципи и начини за възпитание и според мен начина на моите родители си е добър! Майка ми просто казва "Прави каквото си знаеш!", ако за нея е нещо нередно и аз, за да не я обидя се отказвам! laugh
Върнете се в началото Go down
~Rossita
Неспасяем
Неспасяем
~Rossita


Warn :
Шамарите възпитават ли? Left_bar_bleue0 / 1000 / 100Шамарите възпитават ли? Right_bar_bleue

( : 8-9-10112012
Брой мнения : 14468
Reputation : 111
Join date : 15.01.2010
Age : 24

Шамарите възпитават ли? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Шамарите възпитават ли?   Шамарите възпитават ли? Icon_minitimeПон Юни 27, 2011 1:37 am

Шамаросването, възпитателното говоря, е нещо, до което родителите НЯМАТ право да прибягват. Никой няма. Все пак, това е вид насилие. А когато нашите ми кажат 'Заслужаваш си шамара..' - не го позволявам. Отстоявам правата си, както е редно. Не бих позволила да ме шамаросат. Ако ги изкарам извън нерви - това не дава право да ме шамаросват и etc. Родителите ми може да се каже, че 'си го мислят' този метод, но просто съм такава, че не позволявам 'мислите' им да станат реалност. Не бих се поддала на такова нещо.
Ако имам деца - не бих прибягнала до нещо толкова.. бих казала долно и неправилно. Не бих прибягнала до насилие и etc. Шамарите не винаги карат децата да млъкнат, в някои случаи ги разпалват още повече. (:
А за случка.. помня, че бях изнервила майка си с някакви слова от моя страна и тя ми удари шамар през устата.. (бях малка) обаче тогава ми се клатеше зъб. И тя едва ли не го изкара. Шегувам се, разбира се. Но й казах с пълното си нахалство 'Е сега ако не си ми изкарала зъба, пък на.' Голямо репчило съм. laugh
Върнете се в началото Go down
http://acciosharman.tumblr.com/
rozaLie
Неспасяем
Неспасяем
rozaLie


Warn :
Шамарите възпитават ли? Left_bar_bleue10 / 10010 / 100Шамарите възпитават ли? Right_bar_bleue

( : happiness is the key to success.
Брой мнения : 15926
Reputation : 205
Join date : 26.04.2009
Age : 27
Местожителство : Пловдив

Шамарите възпитават ли? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Шамарите възпитават ли?   Шамарите възпитават ли? Icon_minitimeПон Юни 27, 2011 2:52 am

Ама какво означава "възпитателни шамари"? laugh

Шамар = Насилие


Повечето родители удрят децата си, когато те направят нещо лошо или нещо, което не се нрави на родителите. Окей, родителят се изнерви, разкрещи се.. удари. Какво? И защо? Какъв е смисълът, по дяволите. Да кажем..

..че детето е пушило. Родителите му са го ударили. И какво? Очакват той да спре да пуши ли, АХАХАХАХАХ.. не. Удари го веднъж. Удари го дваж. Удари го още веднъж. И? Да не би да го откажеш от този навик? А? Да, той ще си каже "Ако още веднъж изпуша цигара, той пак ще ме удари." И какво? Нали после като си изпуши цигарата и ще му мине яда. И с всичко е така, но дадох просто пример с цигарата.

Този родител, вместо да го удря "възпитателно" (WHAT?) ще е по-добре да му забрани да излиза, да му спре джобните, да му забрани общо взето любимите неща, отколкото да удря. Защото удариш ли го.. че какво от това? Но когато прибегнеш до забрани и лишаване, тогава се възпитава. Защото тогава детето разбира, че е сгрешило, или че не трябва да го прави.

Всички знаят, че физическите болки се забравят, но не и психическите такива. Като цяло мен понятието "възпитателни шамари" ме издразни. Шамар ли е, то не е възпитателно. Та нали не трябва да сме агресивни, импулсивни, още повече да налитаме на бой.

Всичко това се отразява на ежедневието на детето и то прибягва до ползването на тези методи. А детето е огледало на родителите си.

Разбирам за шамари от повече яд и така нататък, но не и тези шамари да са "възпитателни".. Просто няма такова нещо.
Върнете се в началото Go down
https://twitter.com/#!/rozaLiex
`Melody
Неспасяем
Неспасяем
`Melody


Warn :
Шамарите възпитават ли? Left_bar_bleue1 / 1001 / 100Шамарите възпитават ли? Right_bar_bleue

Брой мнения : 3220
Reputation : 49
Join date : 21.11.2010
Age : 26

Шамарите възпитават ли? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Шамарите възпитават ли?   Шамарите възпитават ли? Icon_minitimeПон Юни 27, 2011 3:08 am

Много често децата възпитавани с "възпитателни шамари" кривват от правия път...Пък и мисля, че един разговор очи в очи би оправил всичко, особено въздействащи думи при децата са "разочарован съм". Това е абсолютно достатъчно!!
Върнете се в началото Go down
http://borianana.tumblr.com/
LightOne
Неспасяем
Неспасяем
LightOne


Warn :
Шамарите възпитават ли? Left_bar_bleue5 / 1005 / 100Шамарите възпитават ли? Right_bar_bleue

( : Внимание Заядлив Дядка !!! ')©®
Брой мнения : 8611
Reputation : 130
Join date : 26.06.2009
Age : 35

Шамарите възпитават ли? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Шамарите възпитават ли?   Шамарите възпитават ли? Icon_minitimeПон Юни 27, 2011 11:44 pm

Тук не съобразих, че може да има две вратички. Върху по-възрастно дете, както посочи Чичи при един проблем с цигарите, това не би помогнало кой знае колко. Но това е при порасналите деца.
Но все пак, когато са малки, когато не разбират много-много или го правят на инат или когато придобиват лош навик - примерно те да удрят другарчето и родителя съответно да му "покаже" на него хубаво ли е да те удрят. В светлината на по-малко дете дали може да бъде разгледано другояче?

След като смятате, че шамарите не възпитават, тогава как сте били научавани да не се лигавите и да "вдигате нервите" на родителите?
Върнете се в началото Go down
The_vampire_girl
Неспасяем
Неспасяем
The_vampire_girl


Warn :
Шамарите възпитават ли? Left_bar_bleue10 / 10010 / 100Шамарите възпитават ли? Right_bar_bleue

( : Върни ми сърцето!!!
Брой мнения : 1061
Reputation : 9
Join date : 13.07.2009
Age : 34

Шамарите възпитават ли? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Шамарите възпитават ли?   Шамарите възпитават ли? Icon_minitimeВто Юли 05, 2011 5:04 pm

Може би при някои помагат.Аз лично не съм удряна , веднъж баща ми ме зашлеви и после ми се извини,защото осъзна,че не бях виновна.Не винаги насилието е средството за възпитание и създаване на респект у детето,има по добри начини и не толкова болезнени и за двамата!
Върнете се в началото Go down
*Радии <3
Неспасяем
Неспасяем
*Радии <3


Warn :
Шамарите възпитават ли? Left_bar_bleue0 / 1000 / 100Шамарите възпитават ли? Right_bar_bleue

Брой мнения : 6029
Reputation : 15
Join date : 25.07.2010
Age : 24
Местожителство : Сливен

Шамарите възпитават ли? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Шамарите възпитават ли?   Шамарите възпитават ли? Icon_minitimeВто Юли 05, 2011 5:06 pm

Аз не съм удряна и смятам,че не винаги шамарите са средства за възпитаване.
Върнете се в началото Go down
https://selena-gomez.bulgarianforum.net
Гост
Гост
avatar



Шамарите възпитават ли? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Шамарите възпитават ли?   Шамарите възпитават ли? Icon_minitimeСря Юли 06, 2011 6:43 pm

Еми мене само няколко пъти, но са НЯКОЛКО, защото просто исках да има покажа, че като ме "шамаросват" нищо няма да постигнат. Ако ми обяснят ясно, с добро имат по-голя шанс, ама като не го разбират.. ;/ Според мене е различно. Смисъл на всеки му действа различно. Някой им влияе на други не. Аз като усетя на къде отиват нещата и обикновено се заключвам в банята докато им мине. ;д
Върнете се в началото Go down
Kat3t0 ♥
Admin
Admin
Kat3t0 ♥


Warn :
Шамарите възпитават ли? Left_bar_bleue0 / 1000 / 100Шамарите възпитават ли? Right_bar_bleue

( : This ain't nothing but a summer jam ..(H)
Брой мнения : 4134
Reputation : 129
Join date : 09.04.2009
Age : 28

Шамарите възпитават ли? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Шамарите възпитават ли?   Шамарите възпитават ли? Icon_minitimeПон Юли 18, 2011 8:55 am

Аз пък колко шамари съм изяла .. ;д. Е сега да не си помислите, че са ме пребивали от бой, но до към 5-6 годишна възраст имам спомени, че поне веднъж месечно си изяждах по едно леко шамарче. И все от мама ... тати НИКОГА не ме е удрял. Но мама държеше много на дисциплината и на респекта към възрастните най-вече. Много мрази да й се повишава тон и най-често заради това си получавах 1 шамар. Сега вече се разминавам само с "Я си помисли пак с кого говориш".
Иначе докато четях мненията, тъкмо си викам "Е, защо всички говорят за големи деца", ама Митко ме изпревари, аз докато се наканя да я прочета.. Таа мисля, че не е кой знае колко лошо по-малките деца да се шамаросват от време на време (не говоря сега да им се изпочулят зъбите), но то като не разбира колкото и да му говориш, шамара ми се вижда най-уместния метод в случая ;д. Примерно аз си спомням, че веднъж ме удариха, защото исках някаква играчка, но мама отказваше да ми я взема и аз се разплаках. Била съм на 3-4 годинки.
Сега вече не са ме удряли от 6-7 години може би, пък и аз гледам да не им давам поводи. За поотраснали деца, които вече могат да разберат за какво аджеба им говориш и един разговор на 4 очи е достатъчен, да. Тук вече и аз съм съгласна, че "възпитателните шамари" са най-добрата опция и е необходимо да се стига до тях.
От друга страна като се поставя на мястото на мама я разбирам, доста бели съм правила като малка, как да се сдържи човек. Ние примерно имаме едно момче в класа, дето е станал на 15 години вече, а такива глупости приказва... с радост да му фрасне един човек, не знам родителите му как се сдържат. :Д

ПП: Мен са ме наказвали и на стената с вдигнати ръце или на бобчета :Д.
Върнете се в началото Go down
https://selena-gomez.bulgarianforum.net
Cap`pac.
Неспасяем
Неспасяем
Cap`pac.


Warn :
Шамарите възпитават ли? Left_bar_bleue25 / 10025 / 100Шамарите възпитават ли? Right_bar_bleue

Брой мнения : 4596
Reputation : 5
Join date : 04.12.2010
Местожителство : Варна

Шамарите възпитават ли? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Шамарите възпитават ли?   Шамарите възпитават ли? Icon_minitimeПон Юли 18, 2011 4:46 pm

Аз от малка съм послушна и много кротка . Не са ми удряли шамари и дори не са си позволявали.Наказвали са ме на стената с вдигнати ръце , но не и вече да ме шамаросват . Веднъж бях се променила доста ,но това беше някъде към 6,7 години и майка ми беше ми ударила един шамар по бузата . Шамарите възпитават ли? 4044812547
Върнете се в началото Go down
sweet_revenge
Нов
Нов
sweet_revenge


Warn :
Шамарите възпитават ли? Left_bar_bleue0 / 1000 / 100Шамарите възпитават ли? Right_bar_bleue

Брой мнения : 19
Reputation : 0
Join date : 17.07.2011
Age : 26

Шамарите възпитават ли? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Шамарите възпитават ли?   Шамарите възпитават ли? Icon_minitimeВто Юли 19, 2011 7:07 pm

Никога не съм била удряна от родителите си..Според мен това не е начин да възпиташ детето си. Ако имам деца не бих ги ударила, а ще се опиам да им обясня с думи..Дори и да не разберат не бих ги ударила, защото това не е решение .. wink
Върнете се в началото Go down
Little Girl ~
Неспасяем
Неспасяем
Little Girl ~


Warn :
Шамарите възпитават ли? Left_bar_bleue0 / 1000 / 100Шамарите възпитават ли? Right_bar_bleue

( : But you’re hurting me from inside of my head, I can’t take it, I can’t take it ..
Брой мнения : 5829
Reputation : 48
Join date : 09.03.2010
Age : 27

Шамарите възпитават ли? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Шамарите възпитават ли?   Шамарите възпитават ли? Icon_minitimeВто Окт 11, 2011 7:28 pm

За пораснали деца в никакъв случай не мисля, че шамарите ще помогнат с нещо. За един тинейджър един разговор ще е много по ефикасен от шамар. Но за по - малките деца понякога това е най - удачното решение, защото на тях колкото и да им се говори не могат да го възприемат толкова добре колкото едно по - голямо дете. Ще дам пример със сестра ми .. когато започна да ходи все ходеше и бараникаше по контактите, които бяха ниско. Нали обезопасихме ги и мама, и аз й обеснявахме че там не се пипа. Обаче малкото инатче все си ходеше и играеше там ии веднъж мама я плесна през ръцете (лекичко, разбира се) и от тогава не смее да ходи да пипа там. Така че понякога за по - малките това върши работа. Аз принципно да съм удряна един - два пъти и то и аз заради тези контакти ;дд. Иии един път са ме наказвали на колене с ръце към стената, защото бях направила някаква сериозна беля ;д.
Върнете се в началото Go down
WhoSays^^
Редовен
Редовен
WhoSays^^


Warn :
Шамарите възпитават ли? Left_bar_bleue10 / 10010 / 100Шамарите възпитават ли? Right_bar_bleue

Брой мнения : 174
Reputation : -13
Join date : 13.11.2011

Шамарите възпитават ли? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Шамарите възпитават ли?   Шамарите възпитават ли? Icon_minitimeЧет Ное 17, 2011 1:15 am

Разбира се - възпитават! Аз, ако не бяха шамарите на мама, толкова много бели щях да правя! Ама сега не ги правя, 'щото си спомням какви здрави шамари има мама и че ще трябва да ги ям ако направя беля. Шамарите ме спират да върша лоши неща. Не виждам как с призказки биха могли да ми кажат каквото и да било. Аз наумя ли си нещо - край, само шамарът ме оправя. С приказки е глупаво. Ще пораснеш с приказки, без да те е страх от шамари, ще израснеш някоя лигла и после няма оправяне. Нали виждам - само лигли стават тези без шамари. Те нямат никакво възпитание, нямат уважение към майките си. Не разбирам как без страха от шамари ще пораснеш нелигла. Всички сте били бити и знаете колко боли затова сега не сте такива. Но без шамари не се получава. От мене си казвам и от приятелките.

Пунктуация, главни букви, пълен член.
Рос. :)
Върнете се в началото Go down
~Rossita
Неспасяем
Неспасяем
~Rossita


Warn :
Шамарите възпитават ли? Left_bar_bleue0 / 1000 / 100Шамарите възпитават ли? Right_bar_bleue

( : 8-9-10112012
Брой мнения : 14468
Reputation : 111
Join date : 15.01.2010
Age : 24

Шамарите възпитават ли? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Шамарите възпитават ли?   Шамарите възпитават ли? Icon_minitimeЧет Ное 17, 2011 1:35 am

Ще си позволя да оспоря. Нали е дискусия, може да се спори и дискутира.

WhoSays^^ написа:
С приказки е глупаво.
За малки деца съм съгласна, че е глупаво. Но на някое 12-13 годишно като му се каже би трябвало да разбере и без да се налага да се стига до шамари.

WhoSays^^ написа:
Ще пораснеш с приказки, без да те е страх от шамари, ще израснеш някоя лигла и полсе няма оправяне. Нали виждам само лигли стават тези без шамари. Те нямат никакво възпитание, нямат уважение към майките си. Не разбирам как без страха от шамари ще пораснеш нелигла.
Познавам много момичета, които не са бити и определено не са се превърнали в лигли. Аз самата смятам, че съм такъв пример - не са ме били, но мисля, че съм станала лигла/кифла. Може момиче (както си дала пример в случая) да израсне без шамари, но не е задължително да става лигла. Е, и това го има, разбира се, но не е при всички момичета.
Върнете се в началото Go down
http://acciosharman.tumblr.com/
WhoSays^^
Редовен
Редовен
WhoSays^^


Warn :
Шамарите възпитават ли? Left_bar_bleue10 / 10010 / 100Шамарите възпитават ли? Right_bar_bleue

Брой мнения : 174
Reputation : -13
Join date : 13.11.2011

Шамарите възпитават ли? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Шамарите възпитават ли?   Шамарите възпитават ли? Icon_minitimeПет Ное 18, 2011 12:54 am

Ами може би трябвало, но не съм била на толкова, че да знам.
Също ме съмнява да не си била бита. Може би си била твърде малка и не помниш. 'Щото имам една братовчедка, която също твърди, че не е бита и си е харно момичето, но пък веднъж по-голямата й сестра разправяше какъв голям бой е яла като малка,а братовчедка ми седи опулено и не вярва и вика не е вярно! не помня! Мисля, че именно несъзнателния спомен от шамарите влияе. Лиглите абсолютно никога не са били удряни, докато всички други добри момичета все някога са били шамарени. То за това са и възпитани, иначе за къде възпитание без шамари в ранна възраст.

Апостроф,правописна грешка и пред ''че'' винаги има запетая!
Ради ^^
Върнете се в началото Go down
rS.19 ♥
Неспасяем
Неспасяем
rS.19 ♥


Warn :
Шамарите възпитават ли? Left_bar_bleue5 / 1005 / 100Шамарите възпитават ли? Right_bar_bleue

( : don't expect me to be nice with you.
Брой мнения : 6044
Reputation : 126
Join date : 06.03.2011
Age : 26
Местожителство : umm.. at home?

Шамарите възпитават ли? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Шамарите възпитават ли?   Шамарите възпитават ли? Icon_minitimeПет Ное 18, 2011 1:15 am

Не е задължително всички да са били бита. Аз не съм.
Върнете се в началото Go down
WhoSays^^
Редовен
Редовен
WhoSays^^


Warn :
Шамарите възпитават ли? Left_bar_bleue10 / 10010 / 100Шамарите възпитават ли? Right_bar_bleue

Брой мнения : 174
Reputation : -13
Join date : 13.11.2011

Шамарите възпитават ли? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Шамарите възпитават ли?   Шамарите възпитават ли? Icon_minitimeПет Ное 18, 2011 1:27 am

Така говореше и братовчедка ми - обясних какво стана. Абсолютно ли си сигурна? Пита ли си родителите си дали никога не са те шамарили?
Върнете се в началото Go down
rS.19 ♥
Неспасяем
Неспасяем
rS.19 ♥


Warn :
Шамарите възпитават ли? Left_bar_bleue5 / 1005 / 100Шамарите възпитават ли? Right_bar_bleue

( : don't expect me to be nice with you.
Брой мнения : 6044
Reputation : 126
Join date : 06.03.2011
Age : 26
Местожителство : umm.. at home?

Шамарите възпитават ли? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Шамарите възпитават ли?   Шамарите възпитават ли? Icon_minitimeПет Ное 18, 2011 1:53 am

О, боже мой! Не искам да се повтаря случката от предните дискусии. Просто ще кажа, че родителите ми никога не биха ме ударили, по простата причина, че методът им на възпитание е страхотен и се гордея, че ги имам за родители. Това, че ти си бита не значи, че всички останали деца трябва да са бити.
Върнете се в началото Go down
WhoSays^^
Редовен
Редовен
WhoSays^^


Warn :
Шамарите възпитават ли? Left_bar_bleue10 / 10010 / 100Шамарите възпитават ли? Right_bar_bleue

Брой мнения : 174
Reputation : -13
Join date : 13.11.2011

Шамарите възпитават ли? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Шамарите възпитават ли?   Шамарите възпитават ли? Icon_minitimeПет Ное 18, 2011 1:57 am

Какво да се повтаря? Аз те питам въпрос. Ти казваш "не биха" Щом "не биха" тогава си нямаш представа, а си говориш наизуст. Смяташ че това, което е днес ще е било и вчера. Ами ако не е било?
Върнете се в началото Go down
rS.19 ♥
Неспасяем
Неспасяем
rS.19 ♥


Warn :
Шамарите възпитават ли? Left_bar_bleue5 / 1005 / 100Шамарите възпитават ли? Right_bar_bleue

( : don't expect me to be nice with you.
Брой мнения : 6044
Reputation : 126
Join date : 06.03.2011
Age : 26
Местожителство : umm.. at home?

Шамарите възпитават ли? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Шамарите възпитават ли?   Шамарите възпитават ли? Icon_minitimeПет Ное 18, 2011 2:22 am

"Не биха" означава, че не бих посмели, следоватебно не искат. Аз помня неща и бих запомнила, ако ме ударят.
Върнете се в началото Go down
Claudia.
Напредващ
Напредващ
Claudia.


Warn :
Шамарите възпитават ли? Left_bar_bleue0 / 1000 / 100Шамарите възпитават ли? Right_bar_bleue

( : мразя Ви, зарибяващи по 1D твари..
Брой мнения : 52
Reputation : 0
Join date : 10.11.2011
Age : 25

Шамарите възпитават ли? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Шамарите възпитават ли?   Шамарите възпитават ли? Icon_minitimeЧет Дек 01, 2011 4:52 pm

WhoSays^^ написа:
Разбира се - възпитават! Аз, ако не бяха шамарите на мама, толкова много бели щях да правя! Ама сега не ги правя, 'щото си спомням какви здрави шамари има мама и че ще трябва да ги ям ако направя беля. Шамарите ме спират да върша лоши неща. Не виждам как с призказки биха могли да ми кажат каквото и да било. Аз наумя ли си нещо - край, само шамарът ме оправя. С приказки е глупаво. Ще пораснеш с приказки, без да те е страх от шамари, ще израснеш някоя лигла и после няма оправяне. Нали виждам - само лигли стават тези без шамари. Те нямат никакво възпитание, нямат уважение към майките си. Не разбирам как без страха от шамари ще пораснеш нелигла. Всички сте били бити и знаете колко боли затова сега не сте такива. Но без шамари не се получава. От мене си казвам и от приятелките.

Не, това мнение направо ме разби! lol!
Извинявай, но не е нужно да не си бит, за да станеш кифла или лигла. Мен не са ме били. И въобще не съм такава. Мразя да се разхождам по магазините, изправям само бритона си преса, защото е наложително, иначе ще приличам на нещо, което не знам какво ще е, не ходя да се правя на някаква, каквато съм си, не се снимам в огледалата с поза duck face. Аз просто съм си аз. И се харесвам такава, каквато съм.

Майка ми ме удряше леко през ръката само когато си гризях ноктите, но тя видя, че аз продължавах да го правя и вече не ме удряше, а само ми казваше, че не е редно. И аз спрях. (сега си криза кожичките около ноктите Шамарите възпитават ли? 688279)

Така че според мен просто за да станеш кифла/лигла е нужно да подражаваш на другите такива и да си груб и да правиш неща, които са "на мода". ;)
Върнете се в началото Go down
WhoSays^^
Редовен
Редовен
WhoSays^^


Warn :
Шамарите възпитават ли? Left_bar_bleue10 / 10010 / 100Шамарите възпитават ли? Right_bar_bleue

Брой мнения : 174
Reputation : -13
Join date : 13.11.2011

Шамарите възпитават ли? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Шамарите възпитават ли?   Шамарите възпитават ли? Icon_minitimeПет Дек 02, 2011 11:05 pm

Цитат :
Мен не са ме били.

И го помниш как? Мног сте ми интересни така като кажете. Слонска памет ли имате та помните какво сте правили на 2 и на 3 години, когато сте вдигали нервите на майка си?
Върнете се в началото Go down
Гост
Гост
avatar



Шамарите възпитават ли? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Шамарите възпитават ли?   Шамарите възпитават ли? Icon_minitimeСъб Дек 03, 2011 1:17 am

^ Не разбирам кое му е невъзможното. Аз имам само 2, 3 спомена от бебе. (под бебе имам в предвид на няколко месеца) А и на 3 години вече имаш по-добре развита памет и аз поне имам сигурно хиляди неща запомнени. Това, че при теб е така не значи, че непременно и при другите е така. Както със шамарите. Теб не са те били други са ги били. Различно.
Върнете се в началото Go down
Sponsored content





Шамарите възпитават ли? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Шамарите възпитават ли?   Шамарите възпитават ли? Icon_minitime

Върнете се в началото Go down
 
Шамарите възпитават ли?
Върнете се в началото 
Страница 1 от 2Иди на страница : 1, 2  Next

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Selena Gomez BG Forum :: Свободно време / Free time :: Дискусии-
Идете на:  

Tyxo.bg counter
Free forum | ©phpBB | Поддръжка на форума | Сигнал за злоупотреба | Последните дискусии