Selena Gomez BG Forum
Добре дошли в българският фен форум за Селена! За да имате достъп до целия форум, трябва да се регистрирате!
Selena Gomez BG Forum
Добре дошли в българският фен форум за Селена! За да имате достъп до целия форум, трябва да се регистрирате!
Selena Gomez BG Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Bulgarian forum about Selena Gomez
 
ИндексИндекс  PortalPortal  Последни снимкиПоследни снимки  ТърсенеТърсене  Регистрирайте сеРегистрирайте се  ВходВход  

 

 За граматиката и правописа

Go down 
+2
Little Girl ~
rozaLie
6 posters

Да се направи ли тема за правилно писане в "Уроци"?
Да!
За граматиката и правописа Vote_lcap100%За граматиката и правописа Vote_rcap
 100% [ 7 ]
Не!
За граматиката и правописа Vote_lcap0%За граматиката и правописа Vote_rcap
 0% [ 0 ]
Общо гласове : 7
 

АвторСъобщение
rozaLie
Неспасяем
Неспасяем
rozaLie


Warn :
За граматиката и правописа Left_bar_bleue10 / 10010 / 100За граматиката и правописа Right_bar_bleue

( : happiness is the key to success.
Брой мнения : 15926
Reputation : 205
Join date : 26.04.2009
Age : 27
Местожителство : Пловдив

За граматиката и правописа Empty
ПисанеЗаглавие: За граматиката и правописа   За граматиката и правописа Icon_minitimeПет Яну 14, 2011 8:04 pm

Абее.. Наскоро четох една тема в друг форум, за граматически и правописни грешки.
Какво е вашето мнение - трябва ли и в Интернет да пишем грамотно, или правилата важат само в училище и работата?
Трябва ли по форумите да се наказва, за неграмотно писане?
Изобщо всичко за това в Интернет е добре дошло. Бих се радвала да дадете примери, да оформим страхотна дискусия, защото сме доказвали, че можем. Плюс това, тази тема би трябвало да късае повечето.

Освен това, бих се заела да направя една тема с уроци по БГ и евентуално който не е сигурен за нещо да пита/прочете. Стига да има желаещи. Чакам коментарите и се надявам темата да бъде с доста страници, ей! laugh


Последната промяна е направена от rozaLie на Пет Яну 14, 2011 10:21 pm; мнението е било променяно общо 2 пъти
Върнете се в началото Go down
https://twitter.com/#!/rozaLiex
Little Girl ~
Неспасяем
Неспасяем
Little Girl ~


Warn :
За граматиката и правописа Left_bar_bleue0 / 1000 / 100За граматиката и правописа Right_bar_bleue

( : But you’re hurting me from inside of my head, I can’t take it, I can’t take it ..
Брой мнения : 5829
Reputation : 48
Join date : 09.03.2010
Age : 27

За граматиката и правописа Empty
ПисанеЗаглавие: Re: За граматиката и правописа   За граматиката и правописа Icon_minitimeПет Яну 14, 2011 9:46 pm

Какво е вашето мнение - трябва ли и в Интернет да пишем грамотно, или правилата важат само в училище и работата? - Според мен няма значение къде се пише трябва да е написано грамотно, за да е достъпно за читателя. Ако е пълно с грешки първо, че няма да може да се разбере какво иска да искаже дадената личност и второ няма да е приятно за четене. Поне аз лично много мразя да чета постове пълни с правописни грешки и прочие. Неприятно е. Трябва да пишем грамотно все пак закакво го учим този български език за да сме неграмотни отново. Според мен навсякъде трябва да важи грамотното писане, за да може читателите да видят един прилежен пост и да им е приятно да го прочетат.
Трябва ли по форумите да се наказва, за неграмотно писане? - Ами да може да има наказания. Като се правят непрестанни забележки на един потребител да пише грамотно, а той продължава по своему може да се вдига урон и т.н. Всеки форум избира какви санкции да налага за неграмотно писане.
Върнете се в началото Go down
Alone*
Редовен
Редовен
Alone*


Warn :
За граматиката и правописа Left_bar_bleue0 / 1000 / 100За граматиката и правописа Right_bar_bleue

( : IceRose ~ ^^
Брой мнения : 195
Reputation : 3
Join date : 10.12.2010
Age : 27

За граматиката и правописа Empty
ПисанеЗаглавие: Re: За граматиката и правописа   За граматиката и правописа Icon_minitimeПет Яну 14, 2011 9:48 pm

Ами според мен навсякъде трябва да се пише грамотно. Защо само в училище и в работа да се пише правилно? В училище те учат на това, а в работа нямаш друг избор, защото ако не пишеш правилно може би рискуваш работата си.
Трябва ли по форумите да се наказва, за неграмотно писане? - Със сигурност ДА! Просто според мен е смешно да се пише неправилно. Някой хора пишат в интернета неграмотно, само защото им се струва за готино. Обаче докато го правят, защото е "готино" те просто забравят всички правила свързани с правилното писане. И дакато се усетят те вече са неграмотни.
А относно идеята с уроците - Супер идея. На всеки се случва да забрави нещо и затова тези уроци ще са от полза.
Върнете се в началото Go down
rozaLie
Неспасяем
Неспасяем
rozaLie


Warn :
За граматиката и правописа Left_bar_bleue10 / 10010 / 100За граматиката и правописа Right_bar_bleue

( : happiness is the key to success.
Брой мнения : 15926
Reputation : 205
Join date : 26.04.2009
Age : 27
Местожителство : Пловдив

За граматиката и правописа Empty
ПисанеЗаглавие: Re: За граматиката и правописа   За граматиката и правописа Icon_minitimeПет Яну 14, 2011 10:22 pm

Добавих и анкета, в която искам задължително участие.
Мнението си оставям за после.
Върнете се в началото Go down
https://twitter.com/#!/rozaLiex
rozaLie
Неспасяем
Неспасяем
rozaLie


Warn :
За граматиката и правописа Left_bar_bleue10 / 10010 / 100За граматиката и правописа Right_bar_bleue

( : happiness is the key to success.
Брой мнения : 15926
Reputation : 205
Join date : 26.04.2009
Age : 27
Местожителство : Пловдив

За граматиката и правописа Empty
ПисанеЗаглавие: Re: За граматиката и правописа   За граматиката и правописа Icon_minitimeСъб Яну 15, 2011 12:58 am

Какво е вашето мнение - трябва ли и в Интернет да пишем грамотно, или правилата важат само в училище и работата? За мен трябва на всякъде да се пише грамотно, без значение дали ще си играем на нещо, ще сме сериозни и ще учим или ще работим. Трябва да се стараем да покажем, че можем. Знанията в училище ги полагаме не само, за да искараме добри оценки. Правим го за себе си. На никой не му е приятно да види пост, пълен с грешки. И никой неграмотник няма да го вземат на хубава работа. Интернет е едно от най-посещаваните места като цяло, и ние като негови "фенове", трябва да го представяме добре. Ето ви един прост пример със мен; Когато се регистрирах тук не знаех какво е това да слагам препинателни знаци. Всичко ми опираше до това, че знанията ми трябват само в училище, за да си изкарвам 6-ците и да радвам нашите. Да, обаче като си прегледам мнението ми изглежда супер неграмотно и човека, който ще го чете ще си каже "Е какво е това, тези деца не учат ли?". Малко по малко започнах да пиша изреченията с главна буква и на-малкото, да ги завършвам с точка. Постепенно започнах да разбирам къде трябва да има запетая, къде какво трябва да сложа. Стимулирах се, защото на всеки ще му е неприятно някой да му каже, че е неграмотник. Тук ще си кажете "Нали не ти пука какво мислят другите за теб?" И това е така. Но след като аз мога и искам, защо просто не започна да го правя, а капризничя, че само в училище трябва да е така. И ето, сега се старая да пиша както трябва, без грешки. Допускам ги, но старанието е важно.
Трябва ли по форумите да се наказва, за неграмотно писане? Разбира се. Може да звуча супер идиотско, но когато обективната причина да не си харесван от потребителите е неграмотното ти писане, ти трябва да им покажеш, че можеш да го направиш. А с едно наказание се стимулираме да не ги правим тези грешки.
Върнете се в началото Go down
https://twitter.com/#!/rozaLiex
monini
Неспасяем
Неспасяем
monini


Warn :
За граматиката и правописа Left_bar_bleue0 / 1000 / 100За граматиката и правописа Right_bar_bleue

( : A day without you is a year without rain <333
Брой мнения : 3435
Reputation : 57
Join date : 07.10.2009
Age : 28
Местожителство : Сандански

За граматиката и правописа Empty
ПисанеЗаглавие: Re: За граматиката и правописа   За граматиката и правописа Icon_minitimeСъб Яну 15, 2011 1:26 am

Мм, да според мен би трябвало да се пише грамотно във форумите и въобще в цялото интернет пространство, дори и в скайп (за скайп обаче е твърде невъзможно да се постигне.. ;д).
Ии също ще бъде хубаво да се направи такава тема, дори при по-голям интерес - цял подфорум, за да е по-прегледно.. Тази тема ще бъде полезна на хората, не само като форумци, но и като ученици - в смисъл ще им помогне в училище.. ;д
Върнете се в началото Go down
~Rossita
Неспасяем
Неспасяем
~Rossita


Warn :
За граматиката и правописа Left_bar_bleue0 / 1000 / 100За граматиката и правописа Right_bar_bleue

( : 8-9-10112012
Брой мнения : 14468
Reputation : 111
Join date : 15.01.2010
Age : 24

За граматиката и правописа Empty
ПисанеЗаглавие: Re: За граматиката и правописа   За граматиката и правописа Icon_minitimeПон Яну 17, 2011 3:18 am

Какво е вашето мнение - трябва ли и в Интернет да пишем грамотно, или правилата важат само в училище и работата? В училище се учим да пишем грамотно не само за да изкараме прилични оценки по БЕЛ, ами и за да научим нещо занапред в живота. Учим тези неща, защото те ще ни трябват занапред и въобще ще са ни нужни, за да живеем нормално. Окей, всеки в интернет си мисли че не е нужно да се пише грамотно. Ами тогава за какво са онези знания, които трупаме всеки ден в училище по български и литература? Само за да изкарваме прилични оценки. Аз не съм на това мнение - тези неща ги учим защото ще ни трябват. Ако не ни трябваха, то за какво всеки ден ни пълнят главите с тях? Пък и като пишем грамотно по форуми сенаучаваме да си построяваме изреченията както трябва, научаваме се как да си изразим мисълта ясно и достъпно и etc.
Трябва ли по форумите да се наказва, за неграмотно писане? Да. Защото ако админите и модераторите не са поне малко строги и не налагат нужните наказания, то никой няма да се съобразява с когото и да било. Ако се наложи дори едно наказание - наказания ще си вземе поука да не го прави втори път.

А за темата за грамотно писане - това е много хубава идея. Ако нещо се съмняваме или сме несигурни как да напишем нещо, ще знаем че тази тема е създадена с цел да ни помогне. Така че.. Go Chichie! ^^
Върнете се в началото Go down
http://acciosharman.tumblr.com/
LightOne
Неспасяем
Неспасяем
LightOne


Warn :
За граматиката и правописа Left_bar_bleue5 / 1005 / 100За граматиката и правописа Right_bar_bleue

( : Внимание Заядлив Дядка !!! ')©®
Брой мнения : 8611
Reputation : 130
Join date : 26.06.2009
Age : 35

За граматиката и правописа Empty
ПисанеЗаглавие: Re: За граматиката и правописа   За граматиката и правописа Icon_minitimeСъб Фев 19, 2011 6:03 pm

Какво е вашето мнение - трябва ли и в Интернет да пишем грамотно, или правилата важат само в училище и работата?
Тези правила важат не за училище, не за работа, а за живота и всички негови дейности. Не ни учат да пишем грамотно, щото така искало даскалото или работата, а защото ни трябва в живота. А Интернет е част от този живот. Сега не бих бил чак някакъв нацист граматик (термина за хората, които издребняват за правописните правила). Аз самият не винаги и не навсякъде пиша супер грамотно, но все пак полагам нужното старание за това. Чувал съм всякакви тъпотии - най ме впечатлява малоумието "ми то форума е да се забавлявам, защо да си правя труда".За граматиката и правописа Facepalm1 Давай тогава да толерираме обидите из Интернет, нали е само за забавление? Защо трябва да се сърдим...
Интернет НЕ е по-различно място от всяко друго и правилата за дискусия и нормално общуване си важат с АБСОЛЮТНА сила, както и в "реалността". Старанието за грамотно писане, ако ще в космоса да е, е задължително. Точка.

Трябва ли по форумите да се наказва, за неграмотно писане?
Трябва да се наказва при системни нарушения и явно наглеене от страна на такъв потребител. Само като крайна мярка за краен случай. Не е нужно за всяка грешка наказание.
Върнете се в началото Go down
Гост
Гост
avatar



За граматиката и правописа Empty
ПисанеЗаглавие: Re: За граматиката и правописа   За граматиката и правописа Icon_minitimeСъб Фев 19, 2011 8:45 pm

Аз съм за!
Върнете се в началото Go down
Sponsored content





За граматиката и правописа Empty
ПисанеЗаглавие: Re: За граматиката и правописа   За граматиката и правописа Icon_minitime

Върнете се в началото Go down
 
За граматиката и правописа
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Selena Gomez BG Forum :: Свободно време / Free time :: Дискусии-
Идете на:  

Tyxo.bg counter
Създайте форум | ©phpBB | Поддръжка на форума | Сигнал за злоупотреба | Последните дискусии