Selena Gomez BG Forum
Добре дошли в българският фен форум за Селена! За да имате достъп до целия форум, трябва да се регистрирате!
Selena Gomez BG Forum
Добре дошли в българският фен форум за Селена! За да имате достъп до целия форум, трябва да се регистрирате!
Selena Gomez BG Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Bulgarian forum about Selena Gomez
 
ИндексИндекс  PortalPortal  Последни снимкиПоследни снимки  ТърсенеТърсене  Регистрирайте сеРегистрирайте се  ВходВход  

 

 My Mind and Me

Go down 
2 posters
АвторСъобщение
Kat3t0 ♥
Admin
Admin
Kat3t0 ♥


Warn :
My Mind and Me Left_bar_bleue0 / 1000 / 100My Mind and Me Right_bar_bleue

( : This ain't nothing but a summer jam ..(H)
Брой мнения : 4134
Reputation : 129
Join date : 09.04.2009
Age : 28

My Mind and Me Empty
ПисанеЗаглавие: My Mind and Me   My Mind and Me Icon_minitimeПет Дек 09, 2022 7:29 am

Надявам се тази тема да не докара инфаркт на някои заблудени стари форумци, които по някаква незнайна и много мистериозна причина са влезнали отново тук xa (здравей, дядо laugh ), но понеже ме хвана леко носталгията, а и наскоро обсъждах Селена с приятели, ми се прииска да съживя това запустяло и отдавна забравено място с една тема.

Та, както се досещате от заглавието, става въпрос за документалния й филм, който излезна в началото на ноември тази година... ще ми е интересно да прочета какво мислите, ако по някакво чудо един от вас (кхъм, Митко* (видях, че си влизал точно ден след премиерата .д)) реши да изрази мнение. Аз съм с много смесени чувства, но меланхолията не ме е ударила чаак толкова силно все пак и леко ме мързи сега да разтягам локуми и да пиша дълъг и подробен пост. Обаче си оставам възможността за следващият път, когато имам подобни изблици на носталгия по доброто старо време във форума! 765
Върнете се в началото Go down
https://selena-gomez.bulgarianforum.net
LightOne
Неспасяем
Неспасяем
LightOne


Warn :
My Mind and Me Left_bar_bleue5 / 1005 / 100My Mind and Me Right_bar_bleue

( : Внимание Заядлив Дядка !!! ')©®
Брой мнения : 8611
Reputation : 130
Join date : 26.06.2009
Age : 35

My Mind and Me Empty
ПисанеЗаглавие: Re: My Mind and Me   My Mind and Me Icon_minitimeСъб Дек 10, 2022 8:56 pm

Първо.

хахахахахахахаахахахахах
1028

Второ. Да, именно затова бях влязъл с идеята да пусна тема. Ама нещо се отказах. Виноват.

И трето. По темата. Естествено, че веднага щом можах, си свалих и пуснах филма. От много отдавна не бяхме имали документален филм за нея, и изобщо филм, който тя да режисира какво да се снима.

За харесване или не, едно е сигурно - филмът е брутално и болезнено откровен. Ум не ми побира как Селена се съгласява да го пусне. Какви *топки* (с извинение) трябва да има за подобно разголване. Само този факт е достатъчен за уважение.

Иначе филмът я показва в доста негативна светлина откъм неочакван детайл. Селена е била (и все още е?) пълно куку. Гледах зяпнал как третира хората около себе си, които й позволят изключително неприятно поведение на примадона. Става и си тръгва, когато си поиска и ония в стаята седят в небрано лозе и слушаш някакъв тотално неадекватен small talk помежду им.
Как изобщо е оцеляла подобно поведение с години. Още от първите кадри за турнето й се вижда психозата, която я обзема от напрежение. Тя не е адекватен работодател в нито един момент преди да почне някаква терапия. Аз съм ако съм нейн подчинен, ще съм ужасен да работя с нея. Как досега никой не я лийкнал? Разбира се, има го момента, че виждаме само нарочно отбраните моменти за shock value. Но така са го монтирали, така изглежда. Нормално да се стигне до срива на турнето. Това дава и обяснение защо тя не се занимава лично със социалните мрежи.

Все пак наративът завършва с положителна нотка, че Селена минава терапия, че се подобрява и даже помага на другите. В положителна посока показаха кадрите от Африка и от Белия дом. Много мили сцени от посещението й в квартала и особено старата й къща, където все още се пази нейната "любовна" история. Направи ми впечатление братовчедка й Присила колко типично латино лелче е станала. А е по-млада от Селена! Хубаво момиче беше, но животът явно я е смачкал.
В отрицателна обаче веднага след Африката последва ужасяващ Париж. Показа до кокал какво представляват дните й там и колко тъпи репортери я занимават с липса на професионализъм. И аз да бях, и аз щях да откача там.

Неприятно впечатление оставят също две неща. Пълната липса да се спомене операцията й за бъбрека и нейният донор. В това няма никаква логика да го няма и оставя неприятен вкус в устата, ако двете са се разделили толкова бързо и явно грозно. А новата приятелка Ракел също излезе от филма много зле. Беше неадекватна в Африка, но особено скандална е в Париж, където искаше Селена да ходи на парти веднага от самолета и тотално не отрази, че Селена не е психически добре. Аз дето гледам отстрани, тоя разговор ми крещеше колко зле е Селена, а пък какво остава да си в самата стая, че и да я манипулираш по този начин на всичкото отгоре. Тази, колкото по-бързо напусне живота на Селена, толкова по-добре.

В нито един момент аз не видях някой от обкръжението й да третира Селена адекватно. То направо си е чудо, че изобщо са успели да я закарат на доктор, че и да я диагностицират.

От всичко най съм изумен, че този филм съществува. Как е започнал като нормална документалка за поредното турне и изведнъж се превръща в трагичен запис на една психично болна, която въпреки всичко се преборва да продължи напред.

Дано наистина Селена да е по-добре и да се чувства спокойна. Нищо друго не можем да искаме след подобно фиаско.

П.П. Има ли интерес за новия й сериал? Там също ми се говори, че и даже с похвали.

П.П.П. Благодаря ти, Кате, за темата!
Върнете се в началото Go down
Kat3t0 ♥
Admin
Admin
Kat3t0 ♥


Warn :
My Mind and Me Left_bar_bleue0 / 1000 / 100My Mind and Me Right_bar_bleue

( : This ain't nothing but a summer jam ..(H)
Брой мнения : 4134
Reputation : 129
Join date : 09.04.2009
Age : 28

My Mind and Me Empty
ПисанеЗаглавие: Re: My Mind and Me   My Mind and Me Icon_minitimeЧет Дек 22, 2022 6:11 pm

Еха, не очаквах чаак толкова бърз отговор!

Аз съм с подобни на места, но доста по-негативни впечатления...

Като за начало, на мен самият филм ми се стори адски неподреден, малко все едно са нахвърляли просто някакви кадри, които имат, без много замисъл. Може би това е търсен ефект, за да изглежда филмът по-суров и автентичен, но нямаше този ефект при мен. Липсваха ми типичните "кадри на черен фон", където Селена говори за себе си и рефлектира върху разни неща. Къде е майка й във филма, къде е Брайън, къде са бабата, дядото (нали живее с тях)? С риск да прозвуча глупаво, аз така и не разбрах кое е било главния проблем за срива... преди да излезе филмът, си мислех, че ще е нещо за операцията или за драмите с Бийбър, но то се оказа... и аз не знам какво се оказа  wacko. Заради натиска от турнето ли е била цялата работа? Че не й харесват сценичните костюми? Или съм гледала много повърхностно пак? Може би защото съм много далече от нейния живот и не мога да влезна в нейните обувки, но не проумявам как това е толкова голям проблем? Не проумявам кое изобщо е неразрешимият проблем всъщност? Но again, то тя затова е болна и е имала нужда от помощ.

Второ, Селена наистина се държи като примадона и не знам в кой момент са допуснали това, при положение, че години наред майка й беше неин мениджър... Но беше супер странно да видиш кадрите как сутрин идват около нея 4 човека да я събудят, едва ли не да я облекат и нахранят, I mean, та ти си на 30 (или там на колкото е била тогава)... Много се е отдалечила от реалността, за жалост. Някак в моята представа, докато спиш, би било редно човек най-много да ти почука на вратата, за да пита дали си станал, не да ти влиза в стаята и да те буди. Това не е майка й и тя не е на 10, за да трябва да става за училище.
Очаква се, че е зрял човек, който е редно поне да може сам да се събуди за "работа". Вярно, че тези хора водят коренно различен живот от нас, но според мен точно тези малки навици от живота на "нормалните" те държат здраво стъпил на земята. Но хората около нея са й направили огромна мечешка услуга, защото самата Селена е казвала, че в този бизнес много рядко чуваш "не" за отговор. Не може да поднасяш на един човек всичко наготово, да му решаваш трудностите вместо него и да очакваш после той да изгради силен характер. Тъжно... why

Също, частта, където се връща в предишния си дом за мен беше малко awkward. Ти не си ходила там от години, не си се сещала за тези хора до сега, не знаеш какво правят и изведнъж влизаш там, къщата е съвсем променена, вие имате много akward small talk и изобщо... wtf My Mind and Me 2502147995 . Пак привилегия на известен, защото, ако аз отида в мой предишен дом и помоля да влезна, хората най-вероятно ще извикат полиция. Разбирам да беше необитавана къща, в която като влезеш всичко си е постарому, с нейните мебели и т.н., but her old life was gone for God's sake! Не знам, стори ми се странно, но явно е много модерен похват това с "връщането към корените", защото и по други документалки го виждам често. Честно казано, аз го определям като лицемерно спрямо тези хора, защото това си е чиста проба използване, за да се натрупа рейтинг на техен гръб... Как това нещо се очаква да е въздействащо, I'll never know.

Скандалът с репортерката пак много не го разбрах (само да вметна, че не гледах филма много концентрирано, защото вършех и други неща паралелно :Д). Ама тя всъщност защо се обиди? Жената не каза нищо лошо/грубо... huh. Вярно, че си Селена Гомес, но не може да очакваш да си любимка на всички журналисти, нито да приемаш такива неща лично. Както ти имаш дни, в които не ти се дават интервюта, но трябва, така всеки журналист, може да има дни, в които не му се взимат, но трябва... Да не говорим, че от моя гледна точка момичето просто се притесняваше... според мен се чува, че има акцент, т.е. не е native speaker, внимава да си зададе правилно въпросите и може би се концентрира повече върху нейните "реплики" и да си запише отговорите на Селена отколкото върху това да й отговори нещо... окей, може би не е професионално, но в никакъв случай не беше disrespectful, може жената да е нова, кой знае? unsure Може пък такъв да й е стилът на работа. Някои журналисти смятат, че не трябва интервюто да е диалог, а да оставят госта да говори. Плюс, че те по принцип май имат много ограничено време за интервюта, от рода на няколко минути, вероятно просто не е искала да й отнема повече време, така ми изглеждаше на мен! Варианти много, няма смисъл да гадаем... Жената просто каза "мерси" и Селена направи от мухата слон, защото си прожектира нейните вътрешни драми и несигурности върху външния свят... пак тъжно. why
Освен това, да излъчиш тези кадри на мен ми се струва малко несправедливо спрямо журналистката, дали й е донесло някакви неприятности в работата? unsure

Спирам, че стана мини роман вече. Като цяло, мноого е тъжна цялата ситуация. Обсъждах филма с мои приятелки, едната от които бъдещ психиатър и точно това си говорехме, как Селена има типичните симптоми на човек с психоза и депресия... Гласът й няма нищо общо с интервюта от преди 10 години... сега говори много провлачено, монотонно, почти не се смее, погледът й дори изглежа празен на моменти... с една дума отново: тъжно. Много тъжно как са се развили така нещата, как са я "изпуснали" хората около нея, как за лош късмет са се струпали всички неща с лупуса, Бийбър и това наведнъж, но се надявам да полага усилия и да има адекватни хора около нея, за да се справи.

И само да подчертая, че не я критикувам. Опитвам се да я разбера, защото като болен човек, нейните възприятия за света явно са изкривени, но от моята гледна точка на, надявам се, здрав човек, това са абсолютни дреболии, за които дори не си е струвало да се ядосва/напряга. Като човек от толкова време в този бизнес, трябва да знае, че всяко чудо е за 3 дни, дори най-големите скандали в историята се забравят, хората са заети с техния живот в края на деня. Или по-скоро пак грешка на хората от екипа, защото като залитне тя към такива мисли, вместо да я върнат на земята и да й кажат "я се стегни, на никога не му пука за това, толкова маловажен проблем е", те седят и я галят с перце... Да не говорим, че точно по времето на турнето, тя май беше на върха, имаше цяла армия фенове зад себе си, беше най-харесвания човек в инстаграм, изобщо толкова нелепи са били комплексите й, че никой не я оценява за нея самата.

П.С. От сериала изгледах сезон и половина, защото нямах време за другите, но ще ми е интересно да чуя мнението ти, Митко!


Последната промяна е направена от Kat3t0 ♥ на Вто Яну 03, 2023 6:31 am; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото Go down
https://selena-gomez.bulgarianforum.net
LightOne
Неспасяем
Неспасяем
LightOne


Warn :
My Mind and Me Left_bar_bleue5 / 1005 / 100My Mind and Me Right_bar_bleue

( : Внимание Заядлив Дядка !!! ')©®
Брой мнения : 8611
Reputation : 130
Join date : 26.06.2009
Age : 35

My Mind and Me Empty
ПисанеЗаглавие: Re: My Mind and Me   My Mind and Me Icon_minitimeПон Яну 02, 2023 2:11 am

Постът го оставих за след Нова година, да има нещо и за 2023г.  laugh  

Много ми харесват разсъжденията ти! Правилно виждаш, че филмът е неподреден. Няма ли са никаква идея какво правят едва ли не до последния момент. Започнало е като стандартна идея да документират турнето й и с това да се приключи. Обаче отказването й проваля нещата. Чак години по-късно пичовете са извикани да я снимат на PR стънтове – като посещението й в Африка и в Париж. И чак после най-накрая имаме някакви лични кадри, където се сеща да ги покани в дома си и в Гранд Прери. Ето тогава е възникнала идеята какво точно се случва.  1005

Тази дупка между турнето и Африка е очевидно, че нищо не са правили. Тука мога само да спекулирам, но навярно даже са продължили да снимат заради провален договор за турнето и оттам да спести плащане на неустойки. Защо ще ги викат чак за промотирането на новия албум – подготвяли са се за ново турне? Защо Бийбър е споменаван само с вестникарски изрезки? Къде са гаджетата й, които все я мислят за луда? The Weekend? Това е единственият начин, по който мога да си обясня тоталния хаос и липсата на задължителни моменти в сценария, който няма логика да липсват. Ти вече посочи част от тях. Липсва семейството, майка й говори едва ли не в трето лице, липсва операцията, липсва каквото и да е споменаване за посещението на клиниките (за алкохолна зависимост), липсва Франсия. Цяло самоцелно интервю се източи с тях двете и сега ще го пропуснете? Ние така и не видяхме грам нормални кадри с единственото изключение на първите 10 минути, където не са и могли да го предвидят, за да го режисират нервния й срив. Но след това нещата, колкото и да са истински, то все пак са премислени и режисирани кадри с цел. Няма го суровия материал след началото. Монтажът е на кръпки и твърде очебиен в насочването какво да чувства зрителя.

Сривът, както го разбирам, е изцяло на нервна основа – стрес, напрежение, негативна самооценка. Големият проблем е страхът от неуспеха – че турнето ще се провали, че няма да успее да излезе от сянката на Дисни, че критиките върху нея я смазват, и допълнително драмите с Бийбър. Стрес от провал, който е отключил проблемите. Това турне струва милиони все пак. Ако не ги е имала и преди това де. Това е проблем, който може да се разреши само с време, а тя не си го е дала. И другите са се провалили да я заземят.

Но да, филмът не изяснява и не обяснява нищо – представя ни пред свършени факти. Иска само да съчувстваме, БЕЗ да знаем на какво съчувстваме точно. Имала еди каква си болест. Добре, ама защо я е имала и какво я е отключило? Това е болест на духа, а не на тялото (впоследствие повлиява на тялото). Външни фактори са влияели, кои са те? Ама филмът бил много важен и храбър и хвърлял светлина за проблема и да се говорило за него. Хубаво, ама за какво точно говорим? Обяснете. Дайте ни ако щете кадри от специалист, който да даде напътствия или каквато и да е професионална помощ. Мълчание. Ама иначе да се говори.

Да, споменах и по-горе, че това с увиването в пелени беше скандално. И тя със сигурност не е единствената дундуркана в бизнеса. Много лесен път да загубиш представа за света около теб.  Ужасен контраст за нас, които знаехме, че обликът й е на земен и скромен човек. Разбира се, кадрите са вадени от контекст и кога са снимани – ако е било момент на тежка фаза на депресия, е нормално да се мъчат да я изкарат от леглото. Няма как да знаем дали това е редовен номер. Но по-скоро съм склонен да е така.

Права си и за промяната в публичните изяви. Нищо общо като държание и езика на тялото. Това не е същото момиче направо.

Малко странично, но пак във връзка. Покрай търсенето на ревюта попаднах на нещо доста любопитно за мен. Някъде преди десетина години стана популярен един „хейтърски“ блог – exposingSMG. Оказа се, че момичетата, който пишеха в блога, продължават да го въртят и имат успешен youtube канал – Scandalous Media Group (тоест ползват същата абревиатура SMG, ама не е вече selena marie gomez). Та имат няколко клипове с коментари за документалката и ми бяха интересни да ги гледам. Неприятно, но филмът потвърди, че „хейтърите“ са говорили истини и през цялото време някои от нещата им са верни. Четох ги тогава само от любопитство и с пренебрежение, но след филмът ще трябва да ги гледам с друго око. Определено считам, че алкохолната и нарко зависимост на Селена е съществувала (посещенията й в клиники, които нямат общо с лупуса) и всичко това е замитано под килимчето от агентите на Селена. Филмът уж да я изкара в „лоша“ светлина, но така и не говори за истинските пороци на Селена, които са допринесли и отключили психичните проблеми редом със стреса. Това е тъжното. Ситуацията с Франсия също е пъхната в шкафчето, но хапливите коментари на Селена са повече от притеснителни. Ако Селена е продължила да прекалява с алкохола дори и след операцията, ще е много грозна картинка.   1012

Нищо от това, което пишеш не е критика, или по-скоро е градивна критика, а не хейт. Аз няма какво да „мразя“ в нея, но не можем и да бъдем слепи, за това което ни се представя. И то при положение, че това не е цялата картинка и дори е нагласено за целите на филма.
Върнете се в началото Go down
Sponsored content





My Mind and Me Empty
ПисанеЗаглавие: Re: My Mind and Me   My Mind and Me Icon_minitime

Върнете се в началото Go down
 
My Mind and Me
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Selena Gomez BG Forum :: Селена Гомез / Selena Gomez :: Дискусии и новини / Discussion and news-
Идете на:  

Tyxo.bg counter
Créer un forum | ©phpBB | Поддръжка на форума | Сигнал за злоупотреба | Последните дискусии