Selena Gomez BG Forum
Добре дошли в българският фен форум за Селена! За да имате достъп до целия форум, трябва да се регистрирате!
Selena Gomez BG Forum
Добре дошли в българският фен форум за Селена! За да имате достъп до целия форум, трябва да се регистрирате!
Selena Gomez BG Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Bulgarian forum about Selena Gomez
 
ИндексИндекс  PortalPortal  Последни снимкиПоследни снимки  ТърсенеТърсене  Регистрирайте сеРегистрирайте се  ВходВход  

 

 Цветан Соколов – новият волейболен лидер

Go down 
АвторСъобщение
rozaLie
Неспасяем
Неспасяем
rozaLie


Warn :
Цветан Соколов – новият волейболен лидер  Left_bar_bleue10 / 10010 / 100Цветан Соколов – новият волейболен лидер  Right_bar_bleue

( : happiness is the key to success.
Брой мнения : 15926
Reputation : 205
Join date : 26.04.2009
Age : 27
Местожителство : Пловдив

Цветан Соколов – новият волейболен лидер  Empty
ПисанеЗаглавие: Цветан Соколов – новият волейболен лидер    Цветан Соколов – новият волейболен лидер  Icon_minitimeЧет Май 02, 2013 5:55 am

Цветан Соколов – новият волейболен лидер  00424591

Първата седмица подготовка на лагер на националния отбор по волейбол винаги е по-специална. Общо 16 състезатели започнаха тренировка под ръководството на Камило Плачи, а сред тях има и не малко нови лица.

"Първите дни наистина са много весели, тъй като с някои от момчетата не сме се виждали цяла година. В момента всички сме радостни, идваме с усмивка на тренировка. Може би в началото всеки има желание да тренира и да покаже какво може. Все пак, много от момчетата, които са дошли, са млади и имат желание да се доказват пред треньорите и другите момчета какво могат. Според мен това е един голям плюс за подготовката ни в момента", призна Соколов.

Самият Соколов изпрати доста странен сезон. След като започна като диагонал в отбора на Кунео, той бе преквалифициран на нетипичния за него пост на центъра заради напускането на Луиджи Мастранджело. Незевисимо от това българинът се справи блестящо в новото си амплоа, като стана блокировач номер 1 в Шампионската лига. "Не знам как е било отстрани, но вътре беше много странно за мен. Но мисля, че измина един доста успешен сезон за мен в смисъл игрово и това, че не съм излизал от игрището въобще", сподели Цецо.

Сезонът обаче беше изключително важен за Соколов, тъй като за пръв път той получи възможността да играе като титуляр през цялата година в италианската Серия А1. "Три години не бях играл почти нищо и този сезон тръгнах много плахо. В началото нямах вяра в това, което мога да направя, но съотборниците ми вътре на полето ми помогнаха много. Дори, когато сбърках, заставаха за мен, насърчаваха ме, помагаха ми, показваха ми къде ми е грешката и това ми помагаше много", каза още Соколов.

Почти по неволя на Соколов му се наложи да понесе тежестта в атаката в националния отбор още миналата година. Сега Цецо и останалите му колеги от националния отбор се надяват волейболната буря от 2012 година да не се повтаря. На какво го научи последното лято? "На много неща. Първото е, че това беше първото лято, което играх много с националната фланелка. Имаше много проблеми, които "отваряха очите" за някои неща, а за други ги "затваряха". Но мисля, че това лято донякъде беше много печално за нас", сподели още Цецо.

Четвъртото място на Олимпиадата в Лондон донесе освен много радост за волейболната публика у нас, но и увереност в играчите, които трябваше да понесат отговорността на националната фланелка на голям форум. "Олимпиадата ни даде някакво спокойствие. Показа ни, че можем да играем волейбол на високо ниво, но ни показа, че трябва да работим за това нещо. Това лято трябва да се концентрираме и да даваме 100% във всяка тренировка и всеки мач. Да израстваме с всеки мач, а времето ще покаже на какво сме способни", коментира Соколов.

Тази година в Световната лига България ще има изключително трудна задача в конкуренцията на Бразилия, САЩ, Полша, Аржентина и Франция. "Мисля, че не трябва всички да очакват много големи неща от нас и да тръгваме с голямата кошница както се казва. Трябва да излизаме концентрирани на 100% във всеки мач и вече накрая ще се види резултата", завърши диагоналът на националния ни отбор.
Върнете се в началото Go down
https://twitter.com/#!/rozaLiex
 
Цветан Соколов – новият волейболен лидер
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1
 Similar topics
-
» Цветан Соколов
» Тодор Скримов & Цветан Соколов за мача с Италия
» Цветан Соколов: Играхме много добре в първите три гейма
» Соколов - най-добър на сервис*
» Спортистки гонят Фелпс, налитат на Соколов

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Selena Gomez BG Forum :: Свободно време / Free time :: Спорт :: Волейбол-
Идете на:  

Tyxo.bg counter
Free forum | Music | Misc | ©phpBB | Поддръжка на форума | Сигнал за злоупотреба | Последните дискусии