Selena Gomez BG Forum
Добре дошли в българският фен форум за Селена! За да имате достъп до целия форум, трябва да се регистрирате!
Selena Gomez BG Forum
Добре дошли в българският фен форум за Селена! За да имате достъп до целия форум, трябва да се регистрирате!
Selena Gomez BG Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Bulgarian forum about Selena Gomez
 
ИндексИндекс  PortalPortal  Последни снимкиПоследни снимки  ТърсенеТърсене  Регистрирайте сеРегистрирайте се  ВходВход  

 

 Spring Breakers / Купонджийки - линк за сваляне!

Go down 
3 posters
АвторСъобщение
LightOne
Неспасяем
Неспасяем
LightOne


Warn :
Spring Breakers / Купонджийки - линк за сваляне! Left_bar_bleue5 / 1005 / 100Spring Breakers / Купонджийки - линк за сваляне! Right_bar_bleue

( : Внимание Заядлив Дядка !!! ')©®
Брой мнения : 8611
Reputation : 130
Join date : 26.06.2009
Age : 35

Spring Breakers / Купонджийки - линк за сваляне! Empty
ПисанеЗаглавие: Spring Breakers / Купонджийки - линк за сваляне!   Spring Breakers / Купонджийки - линк за сваляне! Icon_minitimeСъб Мар 23, 2013 3:18 am

И така драги ми съфорумци, ексклузивно представяме филма Купонджийки с български субтитрти.
Линковете са напълно свободни и достъпни за сваляне.
Все пак трябва да знаете, че това е снимано от мен с телефон и няма как да е хубаво качество нито на картина, нито на звука. НО пак положението достатъчно се ядва според мен, за да можете да гледате филма с допустимо неудобство. Също така да се извиня ако камерата се мести, държах я в ръце, защото за първи път снимам така и исках да следя нещо да не се прецака. Което и стана, когато достигна първия час, камерата спря автоматично да записва и започнах нов клип. Затова между двата клипа има разминаване от две-три минути, но нишо съществено не е пропуснато.
Също така да предупредя, че филмът НЕСЛУЧАЙНО е с възрастово ограничение - употреба на цинизми, наркотици и показване на голи гърди има доста във филма.
Филмът е страхотен. За повече подробности ще спретна мнение утре.

Първа част
http://dox.bg/files/dw?a=2e9c0eb900
Втора част
http://dox.bg/files/dw?a=e72e313bf7
Върнете се в началото Go down
LightOne
Неспасяем
Неспасяем
LightOne


Warn :
Spring Breakers / Купонджийки - линк за сваляне! Left_bar_bleue5 / 1005 / 100Spring Breakers / Купонджийки - линк за сваляне! Right_bar_bleue

( : Внимание Заядлив Дядка !!! ')©®
Брой мнения : 8611
Reputation : 130
Join date : 26.06.2009
Age : 35

Spring Breakers / Купонджийки - линк за сваляне! Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Spring Breakers / Купонджийки - линк за сваляне!   Spring Breakers / Купонджийки - линк за сваляне! Icon_minitimeСъб Мар 23, 2013 6:54 am

Откога чакам да гледам един филм на годината на кино!
Предоволен съм, че високите ми очаквания за филма се оправдаха изцяло.
Интересна история, по необичаен начин, с умни режисьорски похвати и запомнящи се персонажи.

Първо - най-важното - Селена. След този филм вече мога да кажа, че за момента това момиче е пи ар гений. Това, което винаги най-много съм хвалил в нея, сега блести отново с пълна сила. Тя винаги знае кога и как да скочи в дълбокото що се отнася за кариера. Винаги премерва силите си и избира баланса. Толкова провокативен филм, а Селена успява да се опази от „калта” която такъв филм би донесъл. Тя слага в малкия си джоб всяка от останалите момичета. Избрала е роля, която може да разгърне таланта й и която търпи развитие. Докато останалите три просто играят лигли с патлаци. Селена изразява вътрешната борба на едно порастващо момиче между Бога и изкушенията на греховния свят. Тя не участва нито в обира, нито в убийствата. Единственият грях е, че се е поддала на изкушението, кривва от правия път, но накрая разумът надделява. Доста малък грях в сравнение с останалите.
Селена няма от какво да се срамува. Може само да се аплодира за чудесния начин, по който експериментира и показа на Холивуд, че може да играе по-сериозни роли от тези в Дисни, без да е прекалено провокативна съзнателно. Това момиче е гений, казах ли го вече?
Но нека няколко думи и за останалите три. Ашли, Ванеса и Рейчъл се справиха прилично, дотолкова, че да не ми направят лошо впечатление. Но пак отбелязвам – при тях няма никаква развитие почти до края и то пак условно. На Рейчъл й дойде акъла едва след като я простреляха.

И докато първата част се владееше от актьорския талант на Селена, то втората част имаше смазващото присъствие на Джеймс Франко. Неслучайно го хвалят толкова критиците. Личи си, че е живял и измислял всяка подробност на героя си, което го потвърждава и Селена. Великолепно изпълнение е оригинален типаж. Хареса ми излъчването му, начина на говорене, външния вид. Най-вече татуировките, които не бяха обяснени директно, а навързани с негови реплики и зрителят сам трябва да си извлече символиката им – извънземното, доларът и щата Флорида – за героя. Неслучайно е кръстен Извънземното – не бе от този свят просто.
Също да се отбележи, че именно най-ярките герои на филма като Извънземното и Вярата (и двете изрично подчертани в реплика да не би да пропуснем връзката) имат символизиращи имена за персонажа. Като отново споменах Селена, трябва да се отбележи, че малкото екранно време между нея и Джеймс бе чисто злато. Може би най-добрата сцена в целия филм – наситения с напрежение, страх, обърканост и порочна страст диалог между двамата. Две сблъскващи се Вселени, които никога не могат да бъдат на една страна. Много хитро и тънко изведено. Съдбата на Франко накрая също допринесе за култовия му статус.

Време е за това, което повечето от Вас ще пропуснат – работата на режисьора.
Забележителна работа с камерата. Хареса ми как сменяше на моментите на общ план начина на заснемване с друг вид лента. Това че се снимаха истински празнуващи пролетната ваканция младежи допринесе за по-пълнокръвна атмосфера. Друга интересна идея бе монтажа. Често се залагаше на флашбековете и ако не внимаваш в първия момент ще изпуснеш кога е настояще и кога минало. Много ме изкефи, че бе използвано за „попълване на дупки” при директния скок „напред” и връзка между сцените. Дори мисля, че бе подтекстова стрелка към пресъздаване ефекта на наркотиците. За дете навярно ще бъде доста объркващо.

Хареса ми как и четирите имаха своя миг на равносметка и покой, когато се обаждаха вкъщи. Наблегна се с първите две на сбогуването, кадри на самотния персонаж в автобуса, където героинята посреща своя мир и казва сбогом на илюзията и балона, в който са живели.
Изненада ме присъствието на Джеф Джарет – русия пастор в началото. Май само аз ще съм го позналият. Също добре бе вкарано мотива на ярко розовото и жълтото, каквито са и цветовете на заглавието на филма. Беше ми любопитно защо са точно такива ярки, но то си имало подтекстово обяснение.

Сега частта забранена за деца. Филмът започва с женски гърди, с много женски гърди, сякаш иска още в самото начало да те вкара и да осъзнаеш къде аджеба се намираш. Секс сцената не е нещо особено – по-скоро идва да разкрие пълната деградация на героините, хванати напълно под капана на порока.

Мога да продължавам още доста за елементите на филма – толкова много подтекст и толкова умно вкаран във филма. Просто отсега ме е яд, че мнозина от вас изобщо няма да ги забележат, та камо ли осмислят и възприемат. Но трябва да приключвам, че се уморихте, ако изобщо сте стигнали дотук да четете.
Филмът има единствен недостатък, а то е, че не е за деца. Голотии, наркотици и цинизми добавени към сложно и недиректно предадени идеи, които искат повече размисъл и внимание, а не поднесени с лъжичка, както повечето са свикнали от холивудските бози. И доста непълнолетни няма ди видят нищо повече от голи каки и неразбираем сюжет.

За мен лично Купонджийки ще остане като филмът на 2013г. Вписва се чудесно и в без това нестандартните ми избори от предните години.
Едно голямо Браво за Селена!
Върнете се в началото Go down
okrotitelq2
Напредващ
Напредващ
okrotitelq2


Warn :
Spring Breakers / Купонджийки - линк за сваляне! Left_bar_bleue45 / 10045 / 100Spring Breakers / Купонджийки - линк за сваляне! Right_bar_bleue

Брой мнения : 61
Reputation : -15
Join date : 02.03.2010
Age : 31
Местожителство : плевен

Spring Breakers / Купонджийки - линк за сваляне! Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Spring Breakers / Купонджийки - линк за сваляне!   Spring Breakers / Купонджийки - линк за сваляне! Icon_minitimeСря Мар 27, 2013 11:12 am

тука ще кажа че сам ти много благодарен че качи филма да го гледаме че моят град едва ли работи киното пак не знаех че ще го дават във България благодаря а относно филма страхотен е като изключим цинизъма наркотиците пиенето и голите сцени филма е готин


Последната промяна е направена от okrotitelq2 на Пет Мар 29, 2013 5:07 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото Go down
LightOne
Неспасяем
Неспасяем
LightOne


Warn :
Spring Breakers / Купонджийки - линк за сваляне! Left_bar_bleue5 / 1005 / 100Spring Breakers / Купонджийки - линк за сваляне! Right_bar_bleue

( : Внимание Заядлив Дядка !!! ')©®
Брой мнения : 8611
Reputation : 130
Join date : 26.06.2009
Age : 35

Spring Breakers / Купонджийки - линк за сваляне! Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Spring Breakers / Купонджийки - линк за сваляне!   Spring Breakers / Купонджийки - линк за сваляне! Icon_minitimeЧет Мар 28, 2013 5:25 pm

Пак заповядай.
Е то ти изключи всичко от тоя филм xa Без тези неща филмът се получава съвсем друг. Именно наличието на изреденото също така допринася да бъде филмът на годината. Без атмосферата филмът не е същият.
Върнете се в началото Go down
YesSir..
Неспасяем
Неспасяем
YesSir..


Warn :
Spring Breakers / Купонджийки - линк за сваляне! Left_bar_bleue0 / 1000 / 100Spring Breakers / Купонджийки - линк за сваляне! Right_bar_bleue

Брой мнения : 1604
Reputation : 20
Join date : 06.01.2012

Spring Breakers / Купонджийки - линк за сваляне! Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Spring Breakers / Купонджийки - линк за сваляне!   Spring Breakers / Купонджийки - линк за сваляне! Icon_minitimeПет Апр 05, 2013 3:20 am

"Несъществуващ файл / папка" ....
Моля, поднови линковете, ако все още можеш да го направиш.
Върнете се в началото Go down
LightOne
Неспасяем
Неспасяем
LightOne


Warn :
Spring Breakers / Купонджийки - линк за сваляне! Left_bar_bleue5 / 1005 / 100Spring Breakers / Купонджийки - линк за сваляне! Right_bar_bleue

( : Внимание Заядлив Дядка !!! ')©®
Брой мнения : 8611
Reputation : 130
Join date : 26.06.2009
Age : 35

Spring Breakers / Купонджийки - линк за сваляне! Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Spring Breakers / Купонджийки - линк за сваляне!   Spring Breakers / Купонджийки - линк за сваляне! Icon_minitimeСъб Апр 06, 2013 9:33 pm

Мога. За теб специално си отделих време.
И само после да ми кажеш че било ужасно качество и не искаш да го гледаш така. Spring Breakers / Купонджийки - линк за сваляне! 1569189586

Част 1
http://dox.bg/files/dw?a=783538478f
Част 2
http://dox.bg/files/dw?a=6da0019e84
Върнете се в началото Go down
Sponsored content





Spring Breakers / Купонджийки - линк за сваляне! Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Spring Breakers / Купонджийки - линк за сваляне!   Spring Breakers / Купонджийки - линк за сваляне! Icon_minitime

Върнете се в началото Go down
 
Spring Breakers / Купонджийки - линк за сваляне!
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1
 Similar topics
-
» Албумът се появи в Интернет!!! Линк за сваляне на песните!
» Spring Breakers Promos
» Spring Breakers не е за деца!
» Behaving badly (2014) + линк за гледане
» Spring Breakers - най-добрият филм на Селена?

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Selena Gomez BG Forum :: Селена Гомез / Selena Gomez :: Филми / Movies-
Идете на:  

Tyxo.bg counter
Free forum | ©phpBB | Поддръжка на форума | Сигнал за злоупотреба | Последните дискусии