Selena Gomez BG Forum
Добре дошли в българският фен форум за Селена! За да имате достъп до целия форум, трябва да се регистрирате!
Selena Gomez BG Forum
Добре дошли в българският фен форум за Селена! За да имате достъп до целия форум, трябва да се регистрирате!
Selena Gomez BG Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Bulgarian forum about Selena Gomez
 
ИндексИндекс  PortalPortal  Последни снимкиПоследни снимки  ТърсенеТърсене  Регистрирайте сеРегистрирайте се  ВходВход  

 

 Марчело Абонданца: България има светло бъдеще

Go down 
АвторСъобщение
rozaLie
Неспасяем
Неспасяем
rozaLie


Warn :
Марчело Абонданца: България има светло бъдеще Left_bar_bleue10 / 10010 / 100Марчело Абонданца: България има светло бъдеще Right_bar_bleue

( : happiness is the key to success.
Брой мнения : 15926
Reputation : 205
Join date : 26.04.2009
Age : 27
Местожителство : Пловдив

Марчело Абонданца: България има светло бъдеще Empty
ПисанеЗаглавие: Марчело Абонданца: България има светло бъдеще   Марчело Абонданца: България има светло бъдеще Icon_minitimeЧет Окт 11, 2012 3:40 pm

Марчело Абонданца: България има светло бъдеще 00386426

Има невероятни таланти, само трябва да се възползваш от тях, твърди италианецът

Италия прави България силна. Поне това показват резултатите във волейбола – след 6 победи в 6 мача в своята квалификационна група женският национален тим под ръководството на Марчело Абонданца се класира за Евро 2013. Никак не е зле, нали? „Не мога да се оплача, беше страхотно лято, макар че не започна по най-добрия начин. Аз дойдох на лагера само 2 дни, след като загубих с Вила Кортезе спора за титлата на Италия срещу Бусто, а отборът бе затормозен от скандала през миналата година с пикантни sms-и между предишния селекционер и момичетата. Нещата обаче се промениха. Треньорът е длъжен да гледа напред. Затова заложихме на младостта, постигнахме 6 победи от 6 мача, а средната възраст падна на 24 г. Едно 16-годишно момиче – Гергана Димитрова, дори изигра 4 гейма като титулярка. В България е пълно с невероятни таланти и ти остава възможността само да се възползваш от тях”, твърди Абонданца. Ето какво още разкри специалистът…

- Абонданца, за да успеете, трябва да знаете езика.
- Абсолютно вярно. Старая се на първо време да науча термините. По време на таймаутите до мен е Димо Тонев, който ми помага, а доста от момичетата знаят италиански или английски.

- От селекционера на мъжкия тим на България – Камило Плачи, до Абонданца Италия като че ли обезлюдява...
- Аз съм от Чезенатико, което е в областта Емилия Романя, а момичетата са от България. Още от първия ден им казах – между нас трябва да се получи синтез, за да успеем. Така и стана – с взаимно уважение, страст и много работа. А с Камило се чуваме при всяка възможност.

- Това лято бе много важно, не успяхте в олимпийската квалификация, но в Евролигата записахте 13 поредни победи. А на финала отстъпихте пред Чехия начело с Паризи, треньора, който ви победи и с Бусто за титлата на Италия...
- Уважение за победителите, но в Евролигата вината основно си е в нас. Дали се уплашиха или от липсата на опит – не знам. В първенството Бусто Арсизио бе великолепен и не мога да имам претенции. Но в два от трите финални мача за титлата не можех да разчитам на най-добрата си волейболистка заради контузия. Какво да се прави – това е спортът.

- Сега след кратък престой в Италия хващате самолета за Баку.
- Събраха ми се около 30 часа у дома и пак на път. Не е лесно, но започнах ново предизвикателство начело на Рабита Баку. С Българската волейболна федерация имаме договорка да остана начело на тима до олимпийските игри през 2016 г. Те са се ориентирали към Рио де Жанейро и аз искам да се концентрирам върху представянето на тима, който има голямо бъдеще.
Но според президента на Италианската волейболна федерация Карло Магри двете дини под една мишница са голям риск...


- Напълно съм съгласен с него.
Италия никога не ви е канила за национален селекционер, това не ви ли тежи?

- Бях в списъка на кандидатите заедно с Барболини през 2006 г. Тогава избраха него, той бе спечелил много повече трофеи от мен. Естествено, неприятно ми е, че не ме канят. В момента обаче в мен няма и капка огорчение. Защото, ако ме попитате, кой национален отбор има по-светло бъдеще, то отговорът ми ще е – България.

Джан Лука ПАЗИНИ, „Гадзета дело спорт”
Превод: "Тема Спорт"
Върнете се в началото Go down
https://twitter.com/#!/rozaLiex
 
Марчело Абонданца: България има светло бъдеще
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1
 Similar topics
-
» Марчело Абонданца души таланти в Лондон
» На какво ниво е Бг рапът и има ли бъдеще?
» Сел в България
» Реализация в България?
» Up All Night в България!

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Selena Gomez BG Forum :: Свободно време / Free time :: Спорт :: Волейбол-
Идете на:  

Tyxo.bg counter
Create a forum on Forumotion | ©phpBB | Поддръжка на форума | Сигнал за злоупотреба | Последните дискусии