Selena Gomez BG Forum
Добре дошли в българският фен форум за Селена! За да имате достъп до целия форум, трябва да се регистрирате!
Selena Gomez BG Forum
Добре дошли в българският фен форум за Селена! За да имате достъп до целия форум, трябва да се регистрирате!
Selena Gomez BG Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Bulgarian forum about Selena Gomez
 
ИндексИндекс  PortalPortal  Последни снимкиПоследни снимки  ТърсенеТърсене  Регистрирайте сеРегистрирайте се  ВходВход  

 

 Радостин Стойчев: „Не съм зарязал българския волейбол“

Go down 
2 posters
АвторСъобщение
rozaLie
Неспасяем
Неспасяем
rozaLie


Warn :
Радостин Стойчев: „Не съм зарязал българския волейбол“ Left_bar_bleue10 / 10010 / 100Радостин Стойчев: „Не съм зарязал българския волейбол“ Right_bar_bleue

( : happiness is the key to success.
Брой мнения : 15926
Reputation : 205
Join date : 26.04.2009
Age : 27
Местожителство : Пловдив

Радостин Стойчев: „Не съм зарязал българския волейбол“ Empty
ПисанеЗаглавие: Радостин Стойчев: „Не съм зарязал българския волейбол“   Радостин Стойчев: „Не съм зарязал българския волейбол“ Icon_minitimeНед Сеп 09, 2012 10:38 pm

Радостин Стойчев: „Не съм зарязал българския волейбол“ Rado-stoychev-e1347200266796

В Деня на Съединението Българската волейболна федерация (БФВ) назначи за треньор на националния отбор досегашния помощник Камило Плачи. Преди два месеца разкритията на бившия вече селекционер Радостин Стойчев за случващото се в БФВ станаха разделителна линия за обществото. Последвалата ревизия доведе до досъдебно производство срещу федерацията и президента й Данчо Лазаров. Словесната война на БФВ срещу Стойчев продължава до ден днешен, но селекционерът вече два месеца пази мълчание. За „България Днес“ обаче Радо Стойчев наруши своеобразното си медийно ембарго.

- Г-н Стойчев, България вече има нов треньор на националния отбор – Камило Плачи. Удачен избор ли беше това?
- Да, Камило е подходящият човек за този пост. Обадих му се още на 5 септември, говорихме почти час. Поздравих го и му пожелах успех. Радвам се, че ще бъде треньор за следващия олимпийски цикъл. Той познава отбора много добре. Вече четири години работи с тима, няма да му отнеме много време да намери правилните решения занапред.

- Чухте ли се и с досегашния национален селекционер Найден Найденов, който в крайна сметка прие да бъде помощник на Плачи?
- Не. С Найден не сме се чували още отпреди олимпиадата, така че няма нищо странно във факта, че и сега не съм говорил с него.

- Доскоро Найденов беше много обиден от предложението да бъде помощник на Плачи и дори зададе риторично въпроса: „Ние, българските треньори, за нищо ли не ставаме?“ Какво мислите по въпроса?
- Не бих искал да коментирам това.

- Камило Плачи заяви, че не са му поставяни конкретни цели за европейското първенство догодина и квалификациите за световното първенство. От БФВ обаче твърдят, че такива цели пред новия треньор има. Защо пак се получава разминаване между треньор и федерация – както беше и по ваше време?
- Не смятам, че е реално да се поставят такива цели пред селекционерите. Естествено, че всеки поема национален отбор с намерението и желанието за победа, но това не зависи само от треньора. Какви ще бъдат резултатите, зависи от много фактори. Трябва да се прави разлика между това, дали отборът е изиграл много добре една среща и е загубил след някакъв малшанс, или пък е загубил заради недобра подготовка. Загубата може да се дължи и на контузии на ключови състезатели – нещо, което треньорът не може да предвиди и да промени. Всичкото това трябва да се анализира много добре и чак тогава да се дават оценки за работата на селекционера.

- Начинът, по който обяснявате нещата, като че ли препраща към това, което се случи с вашето отстраняване след първата олимпийска квалификация.
- Не, в случая не визирам нищо конкретно. Говоря по принцип.

- През последните два месеца престанахте да говорите пред българските медии, не се защитихте от продължаващите нападки на хора от ръководството на БФВ. Защо?
- От самото начало на тази сага смятам, че не е нужно да повтарям по много пъти това, което вече съм казал. Обясних мнението си за работата ми с федерацията. Мисля, че съм казал достатъчно и за истините и неистините. Не смятам, че ако някои хора от БФВ продължат да навикват на висок глас лъжите си по мой адрес, това ще направи тези лъжи истини.

- Част от хората, които вярват във вас, изтълкуваха това ваше мълчание като знак, че вече сте загубили интерес към събитията в българския волейбол.
- Дали някой има, или няма интерес към съдбата на българския волейбол, трябва да се съди по делата му, а не по думите. За мен това не е тема, към която мога да остана равнодушен. Помагал съм с каквото мога и преди да стана национален селекционер, ако се наложи – пак ще го направя.

- Как върви подготовката с клубния ви отбор Тренто?
- Тренировките вървят по план, волейболистите ми са в добра форма. Целта ни във всеки мач ще бъде победа, както винаги е било и досега. Запазихме основния състав, доволен съм и от новопривлечените състезатели. Готвим се за шампионата и световното клубно първенство в Доха. (В състава на Тренто този сезон ще бъде и диагоналът Николай Учиков, който заменя преотстъпения за един сезон на Кунео Цецо Соколов. Сред новопривлечените от Стойчев е и преборилият рака бивш италиански национал Джакомо Синтини – б.а.)

- Как се чувства Матей Казийски в момента?
- Матей е в отлична форма, чувства се добре и тренира усилено. След принудителната дълга лятна ваканция сега е много амбициран.

Бисерка БОРИСОВА, в. „България Днес“
Върнете се в началото Go down
https://twitter.com/#!/rozaLiex
~Rossita
Неспасяем
Неспасяем
~Rossita


Warn :
Радостин Стойчев: „Не съм зарязал българския волейбол“ Left_bar_bleue0 / 1000 / 100Радостин Стойчев: „Не съм зарязал българския волейбол“ Right_bar_bleue

( : 8-9-10112012
Брой мнения : 14468
Reputation : 111
Join date : 15.01.2010
Age : 24

Радостин Стойчев: „Не съм зарязал българския волейбол“ Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Радостин Стойчев: „Не съм зарязал българския волейбол“   Радостин Стойчев: „Не съм зарязал българския волейбол“ Icon_minitimeНед Сеп 09, 2012 10:45 pm

Мога да кажа само едно: ЕВАЛА, РАДО! Професионалист е човека, от 192012891019 километра му личи, че много добър в областта си и наистина знае за какво говори. Съгласна съм с него във всеки отговор, а това ме израдва много:
Цитат :
- Как върви подготовката с клубния ви отбор Тренто?
- Тренировките вървят по план, волейболистите ми са в добра форма. Целта ни във всеки мач ще бъде победа, както винаги е било и досега. Запазихме основния състав, доволен съм и от новопривлечените състезатели. Готвим се за шампионата и световното клубно първенство в Доха. (В състава на Тренто този сезон ще бъде и диагоналът Николай Учиков, който заменя преотстъпения за един сезон на Кунео Цецо Соколов. Сред новопривлечените от Стойчев е и преборилият рака бивш италиански национал Джакомо Синтини – б.а.)

Успех Тренто, мачкайте и жънете още и още успехи. 459
И още нещо:
РАДО ПРЕЗИДЕНТ!
Върнете се в началото Go down
http://acciosharman.tumblr.com/
 
Радостин Стойчев: „Не съм зарязал българския волейбол“
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1
 Similar topics
-
» Радостин Стойчев и Матей Казийски си тръгнаха
» Радостин Стойчев: Матей е твърд и със сериозни принципи
» Радостин Стойчев: Германия е доста коварен, но преодолим отбор
» Топ 10 на гафовете в българския волейбол през 2012 година
» Топ 10 на успехите в българския волейбол през 2012 година

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Selena Gomez BG Forum :: Свободно време / Free time :: Спорт :: Волейбол-
Идете на:  

Tyxo.bg counter
Free forum | ©phpBB | Поддръжка на форума | Сигнал за злоупотреба | Последните дискусии