Selena Gomez BG Forum
Добре дошли в българският фен форум за Селена! За да имате достъп до целия форум, трябва да се регистрирате!
Selena Gomez BG Forum
Добре дошли в българският фен форум за Селена! За да имате достъп до целия форум, трябва да се регистрирате!
Selena Gomez BG Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Bulgarian forum about Selena Gomez
 
ИндексИндекс  PortalPortal  Последни снимкиПоследни снимки  ТърсенеТърсене  Регистрирайте сеРегистрирайте се  ВходВход  

 

 Бойко Борисов: Субсидията за спорта се увеличава с всяка година

Go down 
АвторСъобщение
rozaLie
Неспасяем
Неспасяем
rozaLie


Warn :
Бойко Борисов: Субсидията за спорта се увеличава с всяка година Left_bar_bleue10 / 10010 / 100Бойко Борисов: Субсидията за спорта се увеличава с всяка година Right_bar_bleue

( : happiness is the key to success.
Брой мнения : 15926
Reputation : 205
Join date : 26.04.2009
Age : 27
Местожителство : Пловдив

Бойко Борисов: Субсидията за спорта се увеличава с всяка година Empty
ПисанеЗаглавие: Бойко Борисов: Субсидията за спорта се увеличава с всяка година   Бойко Борисов: Субсидията за спорта се увеличава с всяка година Icon_minitimeЧет Авг 09, 2012 1:10 am

Бойко Борисов: Субсидията за спорта се увеличава с всяка година 00379876

Министър-председателят на България Бойко Борисов се срещна с част от олимпийците ни на специална среща по време на Олимпиадата в Лондон 2012. Ето какво каза премиерът в специално интервю пред пратеника на Sportal.bg в Лондон Рая Иванова:

- Предварително ли беше планирано това посещение, г-н Борисов?
- Да, просто съвпадна с Олимпиадата. Понеже с президента имахме такова разбиране – той да дойде за откриването и повече дни да е с нашите спортисти, и, така, да изрази моята подкрепа. А аз трябва да се прибирам, понеже имам много работа – срещи и разговори, които трябва да проведа.

- Успявате ли да гледате Олимпиадата?
- Да, гледам. Между другото Канал 1 рядко ги хваля, но в случая с Олимпиадата се справят много добре. И тея повторения вечер, които се дават и обзора... Така че и да пропусна нещо, го гледам. Макар че волейбола не съм го пропускал, бокса не съм, Ивет не съм пропускал бяганията й, борците вчера ги пропуснах, че бях на срещата (б.р. с премиера на Великобритания Дейвъд Камерън).

Бойко Борисов: Субсидията за спорта се увеличава с всяка година 4433x610

- Редовно поздравявате волейболистите, от тях ли сте най-доволен?
- От всички съм доволен. Щото вижте – в различните спортове конкуренцията е различна. И Пиронкова, и Гришо, които играха много добре. Просто хубаво е, че в професионалния спорт личи съживяване, след като много от аматьорския се разви добре, много бази се направиха и децата вече тренират много пъти повече отпреди. Вие сте тука и ги отразявате – виждате, че почти във всяка дисциплина и да не стигнем до медал, играят много добре. Личи си, че са готвени добре.

- Но все пак нямаме призови класирания и досега само един медал.
- Ами, ако държавата извади 1-2 милиарда да ги инвестираме в спорт, вместо в здравеопазване, образование, инфраструктура, съм сигурен, че ще вземем с 10-15 медала повече. Но когато Великобритания е строила магистрали, ние сме строили ТКЗС-та, когато те са си правили пречиствателните станции, ние сме правили партийни събрания и чинията на Бузлузджа. Така че тези години трябва да се наваксат. Ето, чухте Любо Ганев – за залата и това, което като съоръжения правим, всички отчитат, че е най-добрата в Европа. С една дума – ние заварихме държава, която нямаше нито една зала за подготовка и за големи състезания. Сега имаме няколко готови и няколко се строят и догодина ще са готови. Така че следващите поколения ще тренират и да се изявяват.

- Не Ви ли е яд, че българин печели медал за Азербайджан?
- Нали е българин. В края на краищата медалът си е медал. Ясно е, че, да речеш да купи дадена държава някой състезател – да, държавата има медал, но не нацията. В случая ние си имаме медал като наш.

Бойко Борисов: Субсидията за спорта се увеличава с всяка година 08-stefka-boiko1

- Оказа се, че и Дейвид Камерън е голям любител на спорта като вас.
- По принцип само в България това се счита като недостатък. Всеки в света знае, че спортът възпитава, дава повече здраве и всичко останало.

- Какво ще пожелаете на нашите боксьори?
- Господ да е с тях. Пък има и късмет – виждате, че 15:16 да загубиш, един съдия да затвори очи и да не натисне копчето и можеше да имаме още един медал.

- Ако не беше англичанин (б.р. Люк Кемпбъл, който победи Детелин Далаклиев на четвъртфинала), щеше да е друго?
- Е, в интерес са истината англичанинът беше добър. Не бива винаги да се търси причина в някаква конспирация. И във волейбола е така – малко с пръстчето да се отклони топката и става точка за другия. Но аз съм доволен, че намериха сили в себе си, виждате, че играят с треньор и с председатели на федерации. Всичките гледат да имат максимално спокойствие и увереност. Даже, да ви кажа честно, можеше да прескоча до олимпийското градче, но това винаги разконцентрира един спортист. Ще кажат „Дай, ще ходиме”. Трябва да се обличат, да излизат, пък... Бил спортист – знам, че трябва да се наспи, да се възстановява, малко или много това разконцентрира. Ако отида, волейболистите ще дойдат да ме видят. Това си е половин час разлика в програмата. А сега - с Любо Ганев сме се видели, ще ги поздрави, всичко е наред. Като си дойдат в България ще ги поздравя, ще направим един мач, ще ида да ги видя, ще им се радва публиката.

Бойко Борисов: Субсидията за спорта се увеличава с всяка година 08-stefka-boiko2

- Казахте, че на волейбола предоставяте зала?
- Да, „Христо Ботев”. Тъй като Данчо Лазаров пожела, за да могат да си провеждат и първенството, и да си я постегнат малко, да си тренират в нея. Разбира се, и другите зали са на тяхно разположение, просто, дето се вика, им я зачисляваме да се грижат за нея.

- А залата в Пловдив кога ще бъде готова?
- Едната е готова. И е много хубава. На университета вече я открихме и в нея сега могат да се играят мачове пред някъде 3000 души спокойно. А другата сега вече минаха търговете за покрива и зимата идеята ми е да я затворим отгоре октомври месец и вече юни-юли ще я накичиме и догодина ще е готова. Тя ще е за около 10 000 души.

- Толкова инвестиции, а вие говорихте ли с Камерън как те все пак правят медали?
- Само „Бритиш Петролиум” е инвестирала 40 млрд.евро в Северно море по газови находища. Смятай какви фирми имат да поканиш да са ти спонсори на отборите. Ако в България да речем да търсим спонсори - за всеки един, който застане до нас, некой от вас ще се намери да каже нещо лошо. И аз съм убеден, че когато сега и нашите находища заработят след няколко години, в следващите ще видите, че ...Особено „Хан Аспарух”, при Шабла в акваторията на Черно море, по данните, които вече са ми категорични имаме много добри находища на газ. Така че съм убеден, че тогава ще има много... И не само тогава, виждате, че вече идват доста сериозни компании. Сега ще направиме едно филмче, ще го пуснат – възложил съм на Делян Добрев. Ами в момента в България се произвеждат над 50% от компонентите на автомобилната промишленост в Европа, не знам дали знаете. Автомобилните стъкла, носачите, седалките, пружинките за спирачки – по 10 000 пружинки се правят в Пловдив на ден, за 10 000 автомобила, елкабели в Ямбол, климатиците, ербъците, гумените уплътнения. Части за над 50% от автомобила. И аз мога да се обзаложа, че, ако имаме втори мандат до 2-3 години, германците ще изнесат някой от големите заводи в България. Мога да се обзаложа.

Бойко Борисов: Субсидията за спорта се увеличава с всяка година 08-boiko

- По повод успеха на Великобритания на игрите, лорд Себастиан Коу (шефът на оргкомитета) се обърна към правителството с апел да не съкращава разходите за спорт и особено в училищата. Каква политика ще водим ние в това отношение?
- Ами аз много съм упрекван тези три години, че даваме толкова пари за спорта. Много съм упрекван. Включително и за футбола, игрищата, които правя. За залата си спомняте, че дори и волейболисти излизаха тогава и казваха, че това не е хубава зала, не е функционална. Помните "Синята коалиция" излезе и каза да я спра незабавно, това било преразход. Що ги забравяте тези работи.

- А субсидията за спорта?
- Тя се увеличава с всяка година. Ето, сега 100 000 евро съм дал – Данчо Йовчев просто ги заслужи, а и знае как да си поиска, за Варна да му обзаведем една зала, да не местят оборудването. Така че непрекъснато даваме – вчера 1.250 млн. за женския тенис. Еми сега ще дойдат осемте плюс златната карта – девет от най-добрите тенисистки в света, да играят в София. Три години поред! Е, кога сме мечтали затова. Ами волейбола, Лигата ваш`та (обръща се към Любо Ганев), Данчо (Лазаров) да каже кога са мечтали да извадят чек за 1 милион за гаранция и да го покажат там. И това в криза. Дай Боже, нали, - малко да тръгне икономиката и ръста, който очакваме – това е голям приоритет.

- От големите звезди тук коя най-много ви хареса?
- Болт. Уникален е просто!

- А Майкъл Фелпс?
- Е, и Фелпс разбира се, но просто този е уникален. Ей сега и с Ивет си говорихме за него. Ами това е два метра мъж. Като набере скорост... Явно в Ямайка имат много ген такъв за бягане.

РАЯ ИВАНОВА, специален пратеник на Sportal.bg на Олимпиадата в Лондон

Снимки: БОК
Върнете се в началото Go down
https://twitter.com/#!/rozaLiex
 
Бойко Борисов: Субсидията за спорта се увеличава с всяка година
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1
 Similar topics
-
» Гавра с Бойко Борисов в Бтв Новините Господари на Ефира 18 02 2010
» Министърът на спорта Свилен Нейков: Изгубих оптимизма си за волейбола!
» 2011 година
» Въвеждат видеоповторенията от 2014 година
» 2012 година

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Selena Gomez BG Forum :: Свободно време / Free time :: Спорт :: Волейбол-
Идете на:  

Tyxo.bg counter
Free forum | ©phpBB | Поддръжка на форума | Сигнал за злоупотреба | Последните дискусии