Selena Gomez BG Forum
Добре дошли в българският фен форум за Селена! За да имате достъп до целия форум, трябва да се регистрирате!
Selena Gomez BG Forum
Добре дошли в българският фен форум за Селена! За да имате достъп до целия форум, трябва да се регистрирате!
Selena Gomez BG Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Bulgarian forum about Selena Gomez
 
ИндексИндекс  PortalPortal  Последни снимкиПоследни снимки  ТърсенеТърсене  Регистрирайте сеРегистрирайте се  ВходВход  

 

 Да поговорим за музика

Go down 
+5
LightOne
monini
- NataLiya ~
~Rossita
~Hope ♥~
9 posters
АвторСъобщение
~Hope ♥~
Неспасяем
Неспасяем
~Hope ♥~


Warn :
Да поговорим за музика Left_bar_bleue3 / 1003 / 100Да поговорим за музика Right_bar_bleue

Брой мнения : 1344
Reputation : 17
Join date : 19.05.2011
Age : 27
Местожителство : Враца

Да поговорим за музика Empty
ПисанеЗаглавие: Да поговорим за музика   Да поговорим за музика Icon_minitimeНед Апр 15, 2012 8:17 pm

Какво първо гледате в една песен, за да ви хареса? Текста, ритъма или мелодията са по-важни за вас? Бавни или бързи песни харесвате? Случва ли ви се да ви докосне песен толкова дълбоко, че да не може да излезе от главата ви? Плачете ли на песни?

ПП Ако има такава тема, пратете тази в коша.

Върнете се в началото Go down
~Rossita
Неспасяем
Неспасяем
~Rossita


Warn :
Да поговорим за музика Left_bar_bleue0 / 1000 / 100Да поговорим за музика Right_bar_bleue

( : 8-9-10112012
Брой мнения : 14468
Reputation : 111
Join date : 15.01.2010
Age : 24

Да поговорим за музика Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Да поговорим за музика   Да поговорим за музика Icon_minitimeНед Апр 15, 2012 10:41 pm

BeLieVe <3 написа:
Какво първо гледате в една песен, за да ви хареса?
Какво може да се гледа в една песен? Само изчанчени глупости по време на изпълнението: сцена с хиляди ефекти, екстравагантни костюми и т.н., всичко тип Лейди Гага. И защо се правят тези неща? Музиката не е кой знае колко добра и изпълнителя не може по друг начин да се привлече внимание.

Та, няма да говоря за извъртяното понятие 'музика' в днешно време.
Аз не гледам текса, ритъма, мелодията и т.н. Една добра песен съчетава в себе си всичко. Една добра песен е способна да се докосне до хората и те да намерят личен смисъл в нея. Независимо дали е бавна, или бърза - доброто и стойностното парче МОЖЕ да завладее хората до такава степен, че да стане хит. И да не слиза от класациите в продължение на дълги периоди. Макар че, напоследък съм разочарована от комерсиалните парчета, които завладяват целия свят. Явно това се харесва и толкова.

За мен лично една добра песен представлява следното: смислен текст, а не тип 'съблечи ме съблечи ме, аре да се ч*каме', както е в чалгарските истории. Една добра песен представлява звучна мелодия, и то не крадена или чута от някъде. А мелодия, която звучи добре, мелодия, композирана наистина със старание и усет.
Аз лично харесвам и бавни, и бързи песни. Бавните обаче определено са ми на сърцето. Бавните депресарски песни особено ги обожавам, въпреки че водят до кофти състояние. Да, бавните депресарски песни са страхотни, особено когато човек умее да ги свърже със своя живот.
Плакала ли съм на песен? Няколко пъти, да. Последния ми 'плач' на песен беше на Не си сама, на Респект Рекърдс. Разревах се не само защото песента е прекрасна, а защото ми е един вид доста лична.
Както и да е, почнах да давам примери, което води до отплесване.
Та така, добрата песен може да е и бърза, и бавна. И бавните, и бързите песни могат да накарат хората да се чувстват добре, да намират смисъл в парчетата. За мен лично най-същественото нещо, което прави музиката е, че успява да развълнува слушателите. Предизвиква емоция у тях.
Върнете се в началото Go down
http://acciosharman.tumblr.com/
- NataLiya ~
Неспасяем
Неспасяем
avatar


Warn :
Да поговорим за музика Left_bar_bleue0 / 1000 / 100Да поговорим за музика Right_bar_bleue

Брой мнения : 6146
Reputation : 76
Join date : 26.04.2009
Age : 29

Да поговорим за музика Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Да поговорим за музика   Да поговорим за музика Icon_minitimeПон Апр 16, 2012 5:46 am

Според мен една песен сама по себе си трябва да те докосне трябва да има нещо в ритъма, в музиката, в текста което да те грабне от първо слушане. Според мен е много важен и самия текст на песента. Звученето също. Пък и хората си имат определен стил. .
За мен една песен трябва да се преживеее .. да се вслушаш и да я почувстваш. Песните които са ми любими винаги са имали някакво по специално значение .. Винаги съм преживявала текста .. влагала съм душата си в мелодията .. и съм я почувствала с всичко в мен ! .. Мен музиката адски много ме разчувства.. И има песни които могат да ме разплачат когато съм супер весела, както и да ме развеселят когато съм тъжна.
Бавни или бързи, песните са си песни. Аз харесвам и двата типа, но бавните са ми по на сърце.. Обожавам балади, депресанти и т.н.
Да, плакала съм на песен и то не веднъж .. не мога сега да изредя заглавия, но наистина са много .. ! За да те разплаче, тряббва да ти докосне сърцето ! :)
Върнете се в началото Go down
monini
Неспасяем
Неспасяем
monini


Warn :
Да поговорим за музика Left_bar_bleue0 / 1000 / 100Да поговорим за музика Right_bar_bleue

( : A day without you is a year without rain <333
Брой мнения : 3435
Reputation : 57
Join date : 07.10.2009
Age : 28
Местожителство : Сандански

Да поговорим за музика Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Да поговорим за музика   Да поговорим за музика Icon_minitimeСря Апр 18, 2012 2:25 am

За мен най-важен е текста, след това са ритъмът и мелодията. Ако една песен има хубав, смислен текст, почти сигурно е, че ще ми хареса и ще ме докосне.
Този текст обаче трябва да е такъв, че в известна степен да откривам себе си, чувствата си, мислите си в него - да ме описва с две думи. Такива песни обичам да слушам. Те по принцип не са от най-бързите - даже доста малка част от тях са бързи.. ;д Защото принципно повечето ритмични парчета нямат много смислен текст.
Хаха, определено се случва (дори доста често) една песен да не може да ми излезне от главата. Има песни, които слушат дни наред, постоянно, само и едниствето тях. Пълнят ми душата направо. Точно на такива песни се случва да плача. Мисля си за всичко, което съм направила или не съм направила, за нещата, за които съжалявам.. И точно обратното. Точно такива песни ме правят щастлива, карат ме да си мисля за хубавите моменти, за малките неща, които са ме накарали да не мога да спра да се усмихвам (колкото и филмирано да звучи.. ;дд).
Та, така. Добре, че я има музиката, че не знам какво щях да правя. laugh
Върнете се в началото Go down
- NataLiya ~
Неспасяем
Неспасяем
avatar


Warn :
Да поговорим за музика Left_bar_bleue0 / 1000 / 100Да поговорим за музика Right_bar_bleue

Брой мнения : 6146
Reputation : 76
Join date : 26.04.2009
Age : 29

Да поговорим за музика Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Да поговорим за музика   Да поговорим за музика Icon_minitimeСря Апр 18, 2012 2:33 am

Добре, че са текстовете на песните, та да си покажем истинските чувства ! :)
Върнете се в началото Go down
~Rossita
Неспасяем
Неспасяем
~Rossita


Warn :
Да поговорим за музика Left_bar_bleue0 / 1000 / 100Да поговорим за музика Right_bar_bleue

( : 8-9-10112012
Брой мнения : 14468
Reputation : 111
Join date : 15.01.2010
Age : 24

Да поговорим за музика Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Да поговорим за музика   Да поговорим за музика Icon_minitimeСря Апр 18, 2012 2:55 am

Когато можете да свирите на инструмент и просто да си излеете чувствата чрез мелодии, дошли ви на ума - тогава пак ще си говорим дали може да се показват чувствата с текст и без текст. smile
Върнете се в началото Go down
http://acciosharman.tumblr.com/
monini
Неспасяем
Неспасяем
monini


Warn :
Да поговорим за музика Left_bar_bleue0 / 1000 / 100Да поговорим за музика Right_bar_bleue

( : A day without you is a year without rain <333
Брой мнения : 3435
Reputation : 57
Join date : 07.10.2009
Age : 28
Местожителство : Сандански

Да поговорим за музика Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Да поговорим за музика   Да поговорим за музика Icon_minitimeСря Апр 18, 2012 3:04 am

Тали, не точно.. В смисъл аз като съм сама си ги слушам песнитеи си се депресирам или си се кефя.. ;дд

Иначе Рос, с моите музикални способности едва ли някога ще се науча да свиря на нещо. Завиждам ти направо на теб.. ;д
Върнете се в началото Go down
LightOne
Неспасяем
Неспасяем
LightOne


Warn :
Да поговорим за музика Left_bar_bleue5 / 1005 / 100Да поговорим за музика Right_bar_bleue

( : Внимание Заядлив Дядка !!! ')©®
Брой мнения : 8611
Reputation : 130
Join date : 26.06.2009
Age : 35

Да поговорим за музика Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Да поговорим за музика   Да поговорим за музика Icon_minitimeСря Апр 18, 2012 6:56 pm

Аз май съм за музиката повече. Музика като всичко останало без значението на текста - което значи включвам ритъма на говор, а не самия смисъл. Как иначе ще харесам някоя чуждоезична песен - гръцките примерно като грам не знам гръцки. Трябва ми музикалното оформление, за да разбера тази песен харесва ми или не. Друг пример е любимия ми Eurodance, за който обаче е именно характерно "текста е досадно задължение, пиши там пък никой няма да обърне внимание". Има стотици примери за безсмислени песни станали огромни хитове. Не че не се кефя на текст де, но той е само допълнение, което вдига оценката, но не е задължителен елемент.

Май съм по бързичките, но пък когато ме хванат бавните ме държат повече. Там се вкарва повече чувство и емоция.

За докосване са ме докосвали иначе нямаше да са любими и все пак не съвсем, май още не е дошла онази песен която да Докосне с главно Д.

А за плачене нямам никакъв спомен в последните години да съм плакал на песен. Това принципно плакането го възприемам че е само за супер депресарско настроение - когато песента ти напомня болезнен спомен.
Върнете се в началото Go down
monini
Неспасяем
Неспасяем
monini


Warn :
Да поговорим за музика Left_bar_bleue0 / 1000 / 100Да поговорим за музика Right_bar_bleue

( : A day without you is a year without rain <333
Брой мнения : 3435
Reputation : 57
Join date : 07.10.2009
Age : 28
Местожителство : Сандански

Да поговорим за музика Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Да поговорим за музика   Да поговорим за музика Icon_minitimeСря Апр 18, 2012 11:19 pm

Цитат :
Как иначе ще харесам някоя чуждоезична песен - гръцките примерно като грам не знам гръцки.

Хах, мен пък точно това ме стимулира да гледам преводите на песните и така да понауча някоя думичка на езици като гръцки и испански, та дори и протугалски Типичен пример: Ai Se Eu Ti Pego rock , макар че тя не се слави със смислен текст.. ;д Но пък и не е от песните, които ме докосват. Между другото, Митко, това е типичен пример за "безмислена песен, станала огромен хит". laugh
И точно това, което казваш за бавните - чувството и емоцията ме зарибяват. Не, че примерно в Ai Se Eu Ti Pego не влагам чувства и емоции, но е по-различно, не я преживявам толкова лично един вид..
Но пък от друга страна, има и бързи песни с уникално смислен текст, които като ги чуя просто не мога да не изтръпна.
Върнете се в началото Go down
LightOne
Неспасяем
Неспасяем
LightOne


Warn :
Да поговорим за музика Left_bar_bleue5 / 1005 / 100Да поговорим за музика Right_bar_bleue

( : Внимание Заядлив Дядка !!! ')©®
Брой мнения : 8611
Reputation : 130
Join date : 26.06.2009
Age : 35

Да поговорим за музика Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Да поговорим за музика   Да поговорим за музика Icon_minitimeЧет Апр 19, 2012 6:16 pm

Е ти намираш стимул, но нали тези текстове са на песни които си харесала първоначално. Като видиш хубавия текст и си казваш охо и хубав текст имала страхотно. Но ако някоя чуждоезична песен изобщо не те кефи, ако ще и лирически шедьовър да е пак няма да я заслушаш. Текстът пак си остава в такъв случай допълнение, а не основа.

Не че песните бързите не са емоционални. Просто повече изхабяват с енергия и са по-повърхностн, докато бавното удря по-дълбоко и по-този начин се запомня повече.Същия принцип имам и за бързите песни, които са ми в топа - те са там заради по-дълбокото усещане и спомени, отколкото заради самите себе си.
Върнете се в началото Go down
- NataLiya ~
Неспасяем
Неспасяем
avatar


Warn :
Да поговорим за музика Left_bar_bleue0 / 1000 / 100Да поговорим за музика Right_bar_bleue

Брой мнения : 6146
Reputation : 76
Join date : 26.04.2009
Age : 29

Да поговорим за музика Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Да поговорим за музика   Да поговорим за музика Icon_minitimeПет Апр 20, 2012 3:24 am

Е добре Митко това което ти казваш за текстовете са изключенияя ... Мони май говори по принцип, а не за единичните случай. И аз също съм на неиното мнение.
Върнете се в началото Go down
Kat3t0 ♥
Admin
Admin
Kat3t0 ♥


Warn :
Да поговорим за музика Left_bar_bleue0 / 1000 / 100Да поговорим за музика Right_bar_bleue

( : This ain't nothing but a summer jam ..(H)
Брой мнения : 4134
Reputation : 129
Join date : 09.04.2009
Age : 28

Да поговорим за музика Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Да поговорим за музика   Да поговорим за музика Icon_minitimeПет Апр 20, 2012 3:29 am

Първото нещо, което ме грабва е мелодията. В повечето случаи идея си нямам какво се пее в песента, доста често се случва да си съчинявам мои текстове дори ;д. Когато се зарибя повече по дадена песен й проверявам текста, за да го науча ;д или ако е на английски горе-долу го разбирам като се заслушам. Иначе повечето песни ги асоциирам с коренно различно нещо от това, за което всъщност се пее.
Бързи или бавни ... не мога да определя. Харесвам и двата вида еднакво. Обожавам да танцувам на бързите и да се депресирам на бавните.
Ооо да, определено доста често ми се случва да не може да ми излезе някоя песен от главата. Като цяло си имам "любима песен" всяка седмица. Слушам я супер много, ама супер-супер много ;дд, след това ми омръзва и се зарибявам по нова, като манията пак трае една седмица и така ;д. Доста често си пускам песен на режим "Repeat One", накрая на брат ми му писва и се налага да я сменям ;д.
Плача на песни, да. Дори и на бързи понякога, понеже както казах аз си ги свързвам с коренно различни неща повечето песни. ;д

Таа.. изглежда подкрепям мнението на Митко тука. При мен обаче се получава така, защото докато се наканя да проверя текста (да, мързи ме доста .. ;д), аз вече съм си представила някакъв друг текст и после ми е трудно да възприема оригинала, който се оказва различен ;д. (доста тъпо, знам ;д)

Върнете се в началото Go down
https://selena-gomez.bulgarianforum.net
monini
Неспасяем
Неспасяем
monini


Warn :
Да поговорим за музика Left_bar_bleue0 / 1000 / 100Да поговорим за музика Right_bar_bleue

( : A day without you is a year without rain <333
Брой мнения : 3435
Reputation : 57
Join date : 07.10.2009
Age : 28
Местожителство : Сандански

Да поговорим за музика Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Да поговорим за музика   Да поговорим за музика Icon_minitimeПет Апр 20, 2012 4:17 am

- NataLiya ~ написа:
Е добре Митко това което ти казваш за текстовете са изключенияя ... Мони май говори по принцип, а не за единичните случай. И аз също съм на неиното мнение.

Определено говоря по принцип. laugh Всяко правило си има изключение.
И все пак. Имала съм случаи, когато една песен (примерно от саудтрак на филм) не ми е харесвала, но след като съм се вслушала в текста (когато е от саундтрак - и съм разбрала един вид "смисълът", който се влага в нея), съм я харесвала и не съм могла да си я избия от главата.
Върнете се в началото Go down
~Hope ♥~
Неспасяем
Неспасяем
~Hope ♥~


Warn :
Да поговорим за музика Left_bar_bleue3 / 1003 / 100Да поговорим за музика Right_bar_bleue

Брой мнения : 1344
Reputation : 17
Join date : 19.05.2011
Age : 27
Местожителство : Враца

Да поговорим за музика Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Да поговорим за музика   Да поговорим за музика Icon_minitimeПет Апр 20, 2012 5:18 pm

LightOne написа:
Текстът пак си остава в такъв случай допълнение, а не основа.

Напълно съм съгласна с теб. За мен е важна мелодията - затова е песен, а не стихотворение, след това ритъма. По принцип си падам по бързите и ритмични парчета от рода на диското. Има такива парчета, които обожавам! Аз искам една песен да създава настроение, да ме кара да танцувам, да ми е весело просто. Бавните песни също ги харесвам, но не толкова, колкото по-бързите. Ако не създава настроение и не ме кара да танцувам, не я слушам. Не, че не е хубава - просто не е мой тип. Но наистина, ходила съм пет години на пиано и солфеж и знам, че в музиката е най-важна мелодията. И ритъма. Но то всъщност това може да го знаеш и без да си ходил на каквото и да било.
Аз по принцип съм чувствителна натура. Една гадна дума може да ме нарани. И обичам да си изразявам емоциите, като пиша песни. Или слушам такива. Една песен може да ме разплаче, случвало се е, друга може да ме разсмее (е, това по-рядко де, но...). Винаги съм казвала, че връзката ми с музиката е много дълбока и силна.
Върнете се в началото Go down
LightOne
Неспасяем
Неспасяем
LightOne


Warn :
Да поговорим за музика Left_bar_bleue5 / 1005 / 100Да поговорим за музика Right_bar_bleue

( : Внимание Заядлив Дядка !!! ')©®
Брой мнения : 8611
Reputation : 130
Join date : 26.06.2009
Age : 35

Да поговорим за музика Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Да поговорим за музика   Да поговорим за музика Icon_minitimeПет Апр 20, 2012 10:34 pm

Нещо не можах да ви схвана логиката на контрааргумента момичета. Може ли да разясните. Щото аз не виждам откъде дойде това било изключение и принцип.
Ти ще видиш какъв е текста на нелюбимата песен на шанс едно на хиляда...Едно на хиляда кога е било принцип, а не изключение?
Върнете се в началото Go down
- NataLiya ~
Неспасяем
Неспасяем
avatar


Warn :
Да поговорим за музика Left_bar_bleue0 / 1000 / 100Да поговорим за музика Right_bar_bleue

Брой мнения : 6146
Reputation : 76
Join date : 26.04.2009
Age : 29

Да поговорим за музика Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Да поговорим за музика   Да поговорим за музика Icon_minitimeПет Апр 20, 2012 11:56 pm

Добре Митко специална аз това за текстовете го казах ( поне аз ) най-вече за чалга песните и гръцките песни. Чалга песента особенно в баладите текста е адски важен. В гръцките песни винаги превода на песента носи допълнителен ефект. Аз така си го разбирам и наистина обожавам преводите на песните и обожавам да ги чета.
Върнете се в началото Go down
monini
Неспасяем
Неспасяем
monini


Warn :
Да поговорим за музика Left_bar_bleue0 / 1000 / 100Да поговорим за музика Right_bar_bleue

( : A day without you is a year without rain <333
Брой мнения : 3435
Reputation : 57
Join date : 07.10.2009
Age : 28
Местожителство : Сандански

Да поговорим за музика Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Да поговорим за музика   Да поговорим за музика Icon_minitimeСъб Апр 21, 2012 3:14 pm

LightOne написа:
Нещо не можах да ви схвана логиката на контрааргумента момичета. Може ли да разясните. Щото аз не виждам откъде дойде това било изключение и принцип.
Ти ще видиш какъв е текста на нелюбимата песен на шанс едно на хиляда...Едно на хиляда кога е било принцип, а не изключение?

С две думи, това, което искам да кажа в цялата тема, е, че една песен не може да ме докосне, ако няма стойностен текст. Песните с хубави мелодии и ритъм, но без смислен текст са просто зарибяващи, но нищо повече.
Върнете се в началото Go down
LightOne
Неспасяем
Неспасяем
LightOne


Warn :
Да поговорим за музика Left_bar_bleue5 / 1005 / 100Да поговорим за музика Right_bar_bleue

( : Внимание Заядлив Дядка !!! ')©®
Брой мнения : 8611
Reputation : 130
Join date : 26.06.2009
Age : 35

Да поговорим за музика Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Да поговорим за музика   Да поговорим за музика Icon_minitimeСъб Апр 21, 2012 5:32 pm

Е това вече е друго нещо, Мони. laugh Макар че доста зор виждаш така. Друго си е само по музика.
Мони даде нужната яснота. Аз не съм против текста, ако правилно разбирам какво сте разбрали. Просто текстовете се гледат впоследствие. За български песни това не важи, тях не съм ги и засягал. Ставаше на въпрос за чуждоезичните, където текста основно за нас е на втори план принципно. Това ме интересуваше. Макар пак малко да остава неясно по какъв начин Мони избира на кои песни да разбере текста и на кои не. Съмнява ме, че го правиш на абсолютно всички песни?
Върнете се в началото Go down
Wesley.x ♥
Редовен
Редовен
Wesley.x ♥


Warn :
Да поговорим за музика Left_bar_bleue0 / 1000 / 100Да поговорим за музика Right_bar_bleue

( : Сред всички неща, които човек би могъл да няма се срещат неща, които би могъл да има и едно от тях е да осъзнава кога е щастлив и да умее да се наслаждава на щастието, докато то е на лице.
Брой мнения : 284
Reputation : 1
Join date : 03.01.2012
Age : 24
Местожителство : Варна

Да поговорим за музика Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Да поговорим за музика   Да поговорим за музика Icon_minitimeЧет Апр 26, 2012 11:32 pm

Аз лично не мога да си представя живота си без музика .. винаги когато се чувствам ужасно от днешният ден или ми е скучно (което се случва много по-често тази година) си пускам любимите си песни и ги редувам.Имало е случей , в които текста да ме грабне и винаги когато я слушам ми влиза в душата .. Ритъмът - и той е важен .. все пак и той е част от песента , нали така?Случвало ми се е да ми харесам една песен и да не знам всъщност на какъв език е .. Или е немска,испанска,румънска?Но когато се заслушам просто през акъла ми сякъш преминава целият текст в главата ми , макар да не го зная .. абе разбрахте ме .. smile
Върнете се в началото Go down
LightOne
Неспасяем
Неспасяем
LightOne


Warn :
Да поговорим за музика Left_bar_bleue5 / 1005 / 100Да поговорим за музика Right_bar_bleue

( : Внимание Заядлив Дядка !!! ')©®
Брой мнения : 8611
Reputation : 130
Join date : 26.06.2009
Age : 35

Да поговорим за музика Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Да поговорим за музика   Да поговорим за музика Icon_minitimeЧет Апр 26, 2012 11:42 pm

Ей на пак пресен пример. Сега съм зарибен заради една песен с ВЕЛИКОЛЕПЕН ОРИГИНАЛЕН ТЕКСТ, ноооо...това го разбрах едва на второто слушане, при положение, че цял ден си я тананиках само като мелодия. Колкото и уникален текст да има, мен ме грабна мелодията и текста като ритъм. Сори текст ама ти си твърде сложен, за да те осъзнае човек на първо слушане. laugh
Върнете се в началото Go down
rozaLie
Неспасяем
Неспасяем
rozaLie


Warn :
Да поговорим за музика Left_bar_bleue10 / 10010 / 100Да поговорим за музика Right_bar_bleue

( : happiness is the key to success.
Брой мнения : 15926
Reputation : 205
Join date : 26.04.2009
Age : 27
Местожителство : Пловдив

Да поговорим за музика Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Да поговорим за музика   Да поговорим за музика Icon_minitimeСъб Май 19, 2012 9:58 pm

Какво първо гледате в една песен, за да ви хареса?
Ами нищо не гледам. Ако една песен е достатъчно добра да ме грабне при чуването на само един бийт от нея е достатъчно. Но ако вече търсим по-дълбоки мисли, иска ми се текста да е смислен, или поне да има нещо, което се "докосва" до мен, нещо, което ми е познато и изживяно.

Текста, ритъма или мелодията са по-важни за вас?
Всичко по равно. За мен текстът без мелодия е нищо, както и обратното. Съжалявам, ако убиждам така хората на изкуството, но това е личното ми мнение. Едно от малкото изключения, в които харесвам мелодията е в произведенията на Вивалди "Четири Сезона".

Бавни или бързи песни харесвате?
И двата типа. Зависи от настроението ми. Всяка песен има чар, просто трябва да се намери широкоскроен човек, за да го открие.

Случва ли ви се да ви докосне песен толкова дълбоко, че да не може да излезе от главата ви?
Разбира се. Примери за такива песни са тези, които ме вдъхновяват страшно много, някои от които:
- Linkin Park - Somewhere I Belong
- Анелия - Продължавам
- Chipmunk & Chris Brown - Champion
- Nerd - Rock Star (Remix)
- Miley Cyrus - Simple Song

Плачете ли на песни?
Плакала съм, да. Така най-добре ми минава "мъката". :D
Върнете се в началото Go down
https://twitter.com/#!/rozaLiex
`Melody
Неспасяем
Неспасяем
`Melody


Warn :
Да поговорим за музика Left_bar_bleue1 / 1001 / 100Да поговорим за музика Right_bar_bleue

Брой мнения : 3220
Reputation : 49
Join date : 21.11.2010
Age : 26

Да поговорим за музика Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Да поговорим за музика   Да поговорим за музика Icon_minitimeПет Авг 10, 2012 3:46 am

Какво първо гледате в една песен, за да ви хареса?
Новаторство! Нещо ново и нечувано до сега! Ритъм който ти влиза в главата и го помниш с години! А също харесвам такива с леко ретро мотиви-смесица от поп и джаз например (ако има термин, извинете невежеството ми.) или готик звучене със поп Да поговорим за музика 1342178415 Да не говорим за цигулка в припева на поп песен...разтапям се! laugh Ако може и да е малко по..изчанчено, леко претрупано и натоварващо по някое време, а след това следва един убийствен припев...красота. Абе общо взето всичко, що е принесено със поп ми харесва. laugh
Харесвам рап (не че разбирам особено от него, но всеки си има моменти). Малко странно, но обичам и класическа музика...тоест модерни песни изсвирени от класически оркестър (простете простото невежество отново) ...Уауауауауау. Харесва, и кънтри, но не и класическото..със онези дразнещи мъжки гласове..не е за ман просто. In Love Бавни бързи-няма значение.
Относно текста...винаги смислен! Аз по принцип намирам смисъл и в безсмислените неща, но при песните..не знам. Да, важен е текста, не не е най-най-най-важното за мен.
Случва ли ви се да ви докосне песен толкова дълбоко, че да не може да излезе от главата ви?

Да. При повечето песни на Гага и Стив Моклер е така. 459
Плачете ли на песни?
Не, но понякога почвам да си ги тананикам или да припявам без да го осъзнавам. redface
Върнете се в началото Go down
http://borianana.tumblr.com/
Sponsored content





Да поговорим за музика Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Да поговорим за музика   Да поговорим за музика Icon_minitime

Върнете се в началото Go down
 
Да поговорим за музика
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1
 Similar topics
-
» Музика
» Музика (download)
» Каква музика слушате?
» Великата българска музика - Част 8: Д-2
» Великата българска музика - Част 12: БГ Рап

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Selena Gomez BG Forum :: Свободно време / Free time :: Дискусии-
Идете на:  

Tyxo.bg counter
Free forum | ©phpBB | Поддръжка на форума | Сигнал за злоупотреба | Последните дискусии