Selena Gomez BG Forum
Добре дошли в българският фен форум за Селена! За да имате достъп до целия форум, трябва да се регистрирате!
Selena Gomez BG Forum
Добре дошли в българският фен форум за Селена! За да имате достъп до целия форум, трябва да се регистрирате!
Selena Gomez BG Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Bulgarian forum about Selena Gomez
 
ИндексИндекс  PortalPortal  Последни снимкиПоследни снимки  ТърсенеТърсене  Регистрирайте сеРегистрирайте се  ВходВход  

 

 Филм 8-ми "Хари Потър и Даровете на Смъртта: Част 2"

Go down 
3 posters
АвторСъобщение
Alice~
Неспасяем
Неспасяем
Alice~


Warn :
Филм 8-ми "Хари Потър и Даровете на Смъртта: Част 2" Left_bar_bleue0 / 1000 / 100Филм 8-ми "Хари Потър и Даровете на Смъртта: Част 2" Right_bar_bleue

Брой мнения : 6295
Reputation : 56
Join date : 10.11.2009
Age : 25
Местожителство : Варна

Филм 8-ми "Хари Потър и Даровете на Смъртта: Част 2" Empty
ПисанеЗаглавие: Филм 8-ми "Хари Потър и Даровете на Смъртта: Част 2"   Филм 8-ми "Хари Потър и Даровете на Смъртта: Част 2" Icon_minitimeСря Авг 17, 2011 2:58 pm

Хари Потър и Даровете на Смъртта: Част 2

Филм 8-ми "Хари Потър и Даровете на Смъртта: Част 2" P_147979

Дългоочакваният „Хари Потър и даровете на смъртта, 2 част” е последното приключение от филмовата поредица за Хари Потър. Филма излиза в 3D формат. В епичния финал битката между добрите и злите сили в магьосническия свят ескалира до настървена война на живот и смърт.

Залогът никога не е бил поставян толкова високо и никой не е в безопасност. Хари Потър е този, който ще направи последната жертва, тръгвайки към кулминационния сблъсък с Лорд Волдемор.
Всичко свършва тук.


Сценарист: Стив Кловс
Режисьор: Дейвид Йейтс
В ролите: Даниел Радклиф, Ема Уотсън, Рупърт Гринт, Тимъти Спол, Хелена Бонам Картър, Майкъл Гембън, Алън Рикман, Кели Макдоналд, Бони Райт, Грег Поуел, Джим Броудбент, Том Фелтън, Бил Най, Ема Томпсън, Киаран Хиндс, Ралф Файнс, Гари Олдман, Евана Линч, Джон Хърт, Маги Смит, Дейвид Тюлис, Джейсън Айзъкс, Брендън Глийсън
Оператор: Едуардо Сера
Продуцент: Дейвид Хейман, Дейвид Хейман, Дейвид Барън


Върнете се в началото Go down
http://avatar-for-you.dir.bg
~Rossita
Неспасяем
Неспасяем
~Rossita


Warn :
Филм 8-ми "Хари Потър и Даровете на Смъртта: Част 2" Left_bar_bleue0 / 1000 / 100Филм 8-ми "Хари Потър и Даровете на Смъртта: Част 2" Right_bar_bleue

( : 8-9-10112012
Брой мнения : 14468
Reputation : 111
Join date : 15.01.2010
Age : 24

Филм 8-ми "Хари Потър и Даровете на Смъртта: Част 2" Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Филм 8-ми "Хари Потър и Даровете на Смъртта: Част 2"   Филм 8-ми "Хари Потър и Даровете на Смъртта: Част 2" Icon_minitimeСря Авг 17, 2011 3:07 pm

Няма филм 8ми, първо да кажа. Филмите са 7. Просто 7мият е разделен на две части - 1ва и 2ра, но НЯМА 8ми филм.

Първото нещо, което не ми хареса, е че беше на 3D. Но е може би защото аз лично мразя игрални филми на 3D. Бях сигурна, че няма да е 3D, защото бях настроена с мисълта, че ХП могат да си направят ефектите и всичко и без 3D глупости. Уви.

2рата част иначе ми хареса. Позапазили са историята като цяло, не са правили мнооооооооого промени, макар че имаше няколко, които ме издразниха. Но имаше и сцени (като тази, в която Хари 'говори' с починалите си роднини), които си ги представях точно така. Издразниха ме някои измислени сцени - като тази, в която Хари чупи бъзовата пръчка (такава сцена до колкото помня нямаше в 7мата книга, но може и да е имало, не знам, отдавна я четох ;д) или примерно когато с Волдито падат там (абе сетихте се). Не ми хареса сцената с целувката на Рон и Хърмаяни.. просто я бяха развалили сякаш. :D Сцените при битката на мен лично ми харесаха - наистина стана.. вълшебно и магическо.

Но съм АДСКИ доволна от актьорската игра. Актьорите както винаги са се справили прекрасно, просто при тях всяко мускулче си знае какво да прави. Винаги съм се възхищавала на подобни актьори.
Върнете се в началото Go down
http://acciosharman.tumblr.com/
LightOne
Неспасяем
Неспасяем
LightOne


Warn :
Филм 8-ми "Хари Потър и Даровете на Смъртта: Част 2" Left_bar_bleue5 / 1005 / 100Филм 8-ми "Хари Потър и Даровете на Смъртта: Част 2" Right_bar_bleue

( : Внимание Заядлив Дядка !!! ')©®
Брой мнения : 8611
Reputation : 130
Join date : 26.06.2009
Age : 35

Филм 8-ми "Хари Потър и Даровете на Смъртта: Част 2" Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Филм 8-ми "Хари Потър и Даровете на Смъртта: Част 2"   Филм 8-ми "Хари Потър и Даровете на Смъртта: Част 2" Icon_minitimeСря Авг 17, 2011 3:49 pm

Цитат :
Няма филм 8ми, първо да кажа. Филмите са 7. Просто 7мият е разделен на две части - 1ва и 2ра, но НЯМА 8ми филм.

И аз тъй мислех, но след като го изгледах, се оказа, че имало.
Тия хора сякаш не са го снимали последователно по едно и също време.

Пак казвам, не знам защо смесваш "по-добър" с "по-смислен" Alice ?
Вторият филм няма монтажа на първия, няма ги умните сценарни промени, няма ги тънките психологически сцени без диалог, имаме типичните холивудски ефекти, които крещят "ХОЛИВУУУД", нещо, което го нямаше в първия. И имаме Макгоногъл да казва "закарайте ги в килиите"(което трябваше да предизвика много евтин смях у дечицата, плюейки на всякакъв авторитет на професора, плюейки на идеята, че учениците в Хогоуортс са неприкосновени, нещо изключително наблягано от Дъмбълдор), което довършва цялата изкривена картинка на Холивудския, но НЕ и на истинския Потъров Потър от първата част.
Втората част си крещи абсолютно всяка шибана секунда "Холивуд", докато първия не крещи а тихо, но безотаказно шепти "филм правен с акъл".

Така че ако можеш да ми обясниш как Холивудската втора част ще е по-смислена от първата, която не е обезобразена от Холивудския идеал? Пак ако ще потретя - говорим за смисъла, за акъла поставен във филмите, а не за това кой е по-добрия. Има ОГРОМНА разлика между двете понятия.
Върнете се в началото Go down
Alice~
Неспасяем
Неспасяем
Alice~


Warn :
Филм 8-ми "Хари Потър и Даровете на Смъртта: Част 2" Left_bar_bleue0 / 1000 / 100Филм 8-ми "Хари Потър и Даровете на Смъртта: Част 2" Right_bar_bleue

Брой мнения : 6295
Reputation : 56
Join date : 10.11.2009
Age : 25
Местожителство : Варна

Филм 8-ми "Хари Потър и Даровете на Смъртта: Част 2" Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Филм 8-ми "Хари Потър и Даровете на Смъртта: Част 2"   Филм 8-ми "Хари Потър и Даровете на Смъртта: Част 2" Icon_minitimeСря Авг 17, 2011 7:07 pm

Мога да ти обясня, как според мен е по-смислен. А не, как да го изкарам от твоя гледна точка смислен. И Рос, много добре знам, че е 2-ра част на 7-мия филм. Просто така съм направила темата. Ако имаш проблем с това - казвай. Но не ми се спори в тема за такъв хубав филм, но не само филм, а и завършек на една поредица много магически филми. Няма смисъл да протестирам, че някои неща не са като в книгите - не всичко може да бъде изпълнено по наше желание. А и няма смисъл, защото няма да го променят.
Нека се върна към филма. Началото - уникално силно и много тъжно, още щом видях Снейп сърцето ми се напълни с тъга без да е стигнало до сцената със спомените. Самата музика може би допринесе още повече, даже се разревах когато излезе заглавието, защото повече няма да очакваме толкова магически филми. След това Хари на гроба на Доби, още по-голяма мъка. Много обичах това духче, въпреки, че знаех, че ще умре се надявах във филма да не е така. Много добра беше сцената и с Хърмаяни маскирана като Белатрикс. Пътуването до трезора очаквах да е направено по-добре, но също беше много добро. Дракона също беше създаден много добре, както и когато предметите започнаха да се размножават при докосване. След това когато Ариана извиква Невил, който ги отвежда в замъка. Още една много силна сцена беше когато Снейп събра всички ученици и ги разпитваше на Хари. Уникално беше изпълнението на Дан - "How dare you stand where he stood! Tell them how it happened that night. How you looked him in the eye, a man who trusted you, and killed him." Една от най-запомнящите се сцени за мен. Защитата на замъка и битката също бяха невероятни. Разговора на Хари с Хелена също много добре направен. Невил и смъртожадните, Рон и Хърмаяни в стаята на тайните, въпреки, че целувката не беше добра - Рупърт, защо не си мръдна малко главата? В нужната стая за да вземе диадемата също беше много добра, но най-силните сцени - когато Волдемор изпитва болката и осъзнава заплахата срещу него, спомените на Снейп и чупенето на бъзовата пръчка. Смъртта на Джордж и Снейп също бяха много тъжни сцени. Спомените, спомените ... Най-добрата сцена. Много чувствителна. Много тъжна, но и много хубава. Когато Хари говори с починалите си родители и близки, мисля, че наводних киното. Разговора на Хари с Дъмбълдор беше точно както си го представях. Речта на Невил също беше страхотно направена. Малко се изненадах от начина по който Волдемор посрещна смъртта си, разпръсквайки се на милиарди парченца. Забавни ми бяха моментите когато Рон тръгва да гони Драко, Краб и Гойл крещейки "Това е гаджето ми, кретени такива" и след това пищейки се връща подгонен от огъня, сцената с господин Филч, както и когато госпожа Уизсли казва на Белатрикс "Не и дъщеря ми, кучно". Епилога беше направен много добре, наистина се разчувствах тогава, не ми допадна актьора на Албус Потър, но не всичко може да ми хареса. В крайна сметка филма е страхотен завършен на нещо феноменално, което завинаги ще остане в сърцето ми.
Върнете се в началото Go down
http://avatar-for-you.dir.bg
LightOne
Неспасяем
Неспасяем
LightOne


Warn :
Филм 8-ми "Хари Потър и Даровете на Смъртта: Част 2" Left_bar_bleue5 / 1005 / 100Филм 8-ми "Хари Потър и Даровете на Смъртта: Част 2" Right_bar_bleue

( : Внимание Заядлив Дядка !!! ')©®
Брой мнения : 8611
Reputation : 130
Join date : 26.06.2009
Age : 35

Филм 8-ми "Хари Потър и Даровете на Смъртта: Част 2" Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Филм 8-ми "Хари Потър и Даровете на Смъртта: Част 2"   Филм 8-ми "Хари Потър и Даровете на Смъртта: Част 2" Icon_minitimeСря Авг 17, 2011 7:51 pm

Цитат :
Мога да ти обясня, как според мен е по-смислен. А не, как да го изкарам от твоя гледна точка смислен.

Смислен от "нечия" гледна точка няма. Не може да бъде по-смислен за едни и по-несмислен за други. За това специално натъртих да не се поставя знак за равенство между смислен и добър.
Ще ти обясня нагледно с примери, без грам да влагам "лично мнение" - смисълът вкаран в едно произведние е обективност, а не субективност. И е обективност по простата причина, че не ти, а авторът е вкарал смисъла. Не може да кажеш "това ми харесва" или "това не ме кефи" когато стане дума за смисъл. Щото смисълът си е налице, независимо дали ти харесва или не.
Това което изреди в мнението(което е много хубаво впрочем) е субективното ти мнение защо е "по-добър", но не и защо е по-смислен.

Ще дам само два нагледни примера във втората част, които принизяват втория филм "смислово" от първия.

Както споменах по-горе - Маконогъл при въпроса какво ще правим със слидеринци, тя им вика "може да ги пратим в подземията". Това е сцена, която е предзначена за евтин смях, да се покефим как "лошите" слидеринци ще си го получат. Смисълът на тази сцена да забавлява, без да си прави сметки каква вреда носи за духа на Потъра. Щото Маконогъл никога не би казала това - първо, защото унищожава авторитета й като професор, унищожава традициите на английския учител, които Хогуортс представлява, унищожава директно волята на Дъмбълдор, който никога не би позволил подобна гавра. В тази сцена се казва "ооо, вижте я готиния професор как ще накаже гадните деца". Докато в сцената в книгата се казва следното "никой не може да наказва невинни", защото слидеринците колкото и да бяха "зли", те все пак са невинни деца и нищо не са направили. Смисълът е, че не могат да те наказват и заплашват без вина. А сега сравни го със смисъла вкаран във филма на тази сцена, да видим кое е "по-смисленото".

Сцената със смъртта на Волдемор. Чудесно изпълнена, с великолепен ефект, типично по холивудски, проблеми с нея да е във филма нямам. Имам проблем със смисъла й обаче. В книгата специално Роулинг наблегна, че Волдемор оставя труп. Този труп веднага вкарва "смисъла", че Волдемор е смъртен, че е просто човек, а не свръхестествен. Показва как едно обикновено момче може да постигне велики дела. Най-обикновения човек можеше да е на мястото на Волдемор. Поставен е фокусът върху избора. Дъмбълдор можеше да е като Волдемор, но избра друго. Хари можеше да е като Волдемор, но избра друго. Изборът е смисълът на трупа, който оставя Лорда.
А какво имаме във филма? Злодеят загина по свръхестествен начин с голям взрив. Смисълът на този холивудски трик е "ей вижте колко могъщ противник е Волдемор, не се различава от другите злодеи, той е специален, мощта му е специална". Нем, Волдемор никога не е бил просто специален, винаги е бил човек с избор.
Дали холивудската смърт на Волдемор е "по-смислена" от разлагащия се труп?

Видя ли някъде по-горе "лично мнение" или субективни лафове като "не ми хареса" "не ме кефи"?

Както казах няма го мисленето от първата част. Там имахме промени в сценария, които развиват сюжета, които придават допълнителен смисъл на историята (сцената с танца между Хари и Хърмаяни разказа повече отколкото 100 страници могат). Във втората част ние имахме промени, защото "няма време", а не защото развиват историята. Тези промени са плод на борба със сценария, отколкото плод на оригиналност.

Единствената промяна, която им се получи бе счупването на Бъзовата пръчка. Това остана като дупка в книгата. Че нали ако някой обезвреди Хари дори и с най-елементарна магия (както Малфой направи с Дъмбълдор), то пръчката има нов собственик, и Хари като умре тя продължава да има сила. А след като няма да бъде унищожена неведоми са законите на магията и нищо чудно тя пак да се окаже в действие. Със счупването й се слагат край на всякакви спекулации и опасения тя да е могъща отново.
Върнете се в началото Go down
Alice~
Неспасяем
Неспасяем
Alice~


Warn :
Филм 8-ми "Хари Потър и Даровете на Смъртта: Част 2" Left_bar_bleue0 / 1000 / 100Филм 8-ми "Хари Потър и Даровете на Смъртта: Част 2" Right_bar_bleue

Брой мнения : 6295
Reputation : 56
Join date : 10.11.2009
Age : 25
Местожителство : Варна

Филм 8-ми "Хари Потър и Даровете на Смъртта: Част 2" Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Филм 8-ми "Хари Потър и Даровете на Смъртта: Част 2"   Филм 8-ми "Хари Потър и Даровете на Смъртта: Част 2" Icon_minitimeСря Авг 17, 2011 8:04 pm

Праща ги в подземията, защото там е общата стая на "Слидерин" ако си забравил. И ги праща защото Дъмбълдор, както и тя вярват на Хари и той е единствената им надежда.

За смъртта на Волди си прав, ала според мен е направено така, че да станат хубави ефекти през 3д очилата.

За всичко което обясни си прав, но аз няма да си променя мнението. За мен има повече смисъл във втория филм. Просто това не може да се промени. Виждам смисъл в неща, които на тебе не са ти направили впечатление. Но не ми се изброява и коментира, защото така един вид правим темата скучна. Едва ли всички ще прочетат коментарите които в момента оставяме. Нека просто да кажа, че си прав, но няма да си променя мнението и да свършим с това.
Върнете се в началото Go down
http://avatar-for-you.dir.bg
LightOne
Неспасяем
Неспасяем
LightOne


Warn :
Филм 8-ми "Хари Потър и Даровете на Смъртта: Част 2" Left_bar_bleue5 / 1005 / 100Филм 8-ми "Хари Потър и Даровете на Смъртта: Част 2" Right_bar_bleue

( : Внимание Заядлив Дядка !!! ')©®
Брой мнения : 8611
Reputation : 130
Join date : 26.06.2009
Age : 35

Филм 8-ми "Хари Потър и Даровете на Смъртта: Част 2" Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Филм 8-ми "Хари Потър и Даровете на Смъртта: Част 2"   Филм 8-ми "Хари Потър и Даровете на Смъртта: Част 2" Icon_minitimeСря Авг 17, 2011 8:21 pm

Ако беше в подземията, тя щеше да иска да ги предпази. А в случая няма по-добър план от евакуацията, или тоест да са далече от Хогуортс. Хогуортс вече не е безопасен и дори подземията не биха осигурили безопаснотта толкова колкото плана в книгата да ги изнесат от Хогуортс.

Жалко, защото на мен щеше да ми е интересно да видя твоите сравнения.
Върнете се в началото Go down
Sponsored content





Филм 8-ми "Хари Потър и Даровете на Смъртта: Част 2" Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Филм 8-ми "Хари Потър и Даровете на Смъртта: Част 2"   Филм 8-ми "Хари Потър и Даровете на Смъртта: Част 2" Icon_minitime

Върнете се в началото Go down
 
Филм 8-ми "Хари Потър и Даровете на Смъртта: Част 2"
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1
 Similar topics
-
» Книга 7-ма "Хари Потър и Даровете на Смъртта"
» Книга 6-та "Хари Потър и Нечистокръвния Принц"
» 30-дневно предизвикателство: ХАРИ ПОТЪР.
» Хари Потър в 99 секунди
» Книга 3-та "Хари Потър и затворникът от Азкабан"

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Selena Gomez BG Forum :: Филми & Сериали / Movies & TV :: Harry Potter / Хари Потър-
Идете на:  

Tyxo.bg counter
Създайте форум | ©phpBB | Поддръжка на форума | Сигнал за злоупотреба | Последните дискусии