Selena Gomez BG Forum
Добре дошли в българският фен форум за Селена! За да имате достъп до целия форум, трябва да се регистрирате!
Selena Gomez BG Forum
Добре дошли в българският фен форум за Селена! За да имате достъп до целия форум, трябва да се регистрирате!
Selena Gomez BG Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Bulgarian forum about Selena Gomez
 
ИндексИндекс  PortalPortal  Последни снимкиПоследни снимки  ТърсенеТърсене  Регистрирайте сеРегистрирайте се  ВходВход  

 

 Филм 7-ми

Go down 
4 posters
АвторСъобщение
Alice~
Неспасяем
Неспасяем
Alice~


Warn :
Филм 7-ми Left_bar_bleue0 / 1000 / 100Филм 7-ми Right_bar_bleue

Брой мнения : 6295
Reputation : 56
Join date : 10.11.2009
Age : 25
Местожителство : Варна

Филм 7-ми Empty
ПисанеЗаглавие: Филм 7-ми   Филм 7-ми Icon_minitimeПон Апр 11, 2011 1:13 am

Хари Потър и даровете на смъртта: Част 1

Филм 7-ми P_120638

Седмото финално приключение на Хари, Рон и Хармаяни започва с опасна мисия в търсене на тайната за безсмъртието на Волдемор и ключа към неговото унищожение – хоркруксите. Сами, без помощта на наставниците си и защитата на професор Дъмбълдор, тримата приятели трябва да разчитат един на друг повече от всякога. Но на пътя им стоят тъмни сили, които застрашават единството им.

Междувременно магьосническият свят е станал твърде опасно място за всички врагове на Черния Лорд. Отдавна надвисналата война е започнала и смъртножадните превземат Министерството на Магията и дори Хогуортс, като тероризират и арестуват всеки, който им се противопостави. Това, което търсят е най-ценното за Волдемор: Хари Потър. Избраният се превръща в преследван, след като смъртножадните се впускат по петите му със заповед от Волдемор да му го доведат…жив.

Единствената надежда на Хари е да открие хоркруксите, преди Волдемор да се добере до него. В търсенето, той попада на стара и почти забравена история – легендата за даровете на смъртта. Ако легендата се окаже истина, Волдемор може да добие могъществото, към което се стреми.
Върнете се в началото Go down
http://avatar-for-you.dir.bg
Dessie.♥
Редовен
Редовен
Dessie.♥


Warn :
Филм 7-ми Left_bar_bleue0 / 1000 / 100Филм 7-ми Right_bar_bleue

Брой мнения : 260
Reputation : 5
Join date : 07.04.2011
Age : 30
Местожителство : Warna

Филм 7-ми Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Филм 7-ми   Филм 7-ми Icon_minitimeПон Апр 11, 2011 1:48 am

Страхотен е!С много удоволствие го изгледах!
Върнете се в началото Go down
LightOne
Неспасяем
Неспасяем
LightOne


Warn :
Филм 7-ми Left_bar_bleue5 / 1005 / 100Филм 7-ми Right_bar_bleue

( : Внимание Заядлив Дядка !!! ')©®
Брой мнения : 8611
Reputation : 130
Join date : 26.06.2009
Age : 35

Филм 7-ми Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Филм 7-ми   Филм 7-ми Icon_minitimeВто Апр 12, 2011 2:50 pm

Вече няколко пъти го песахл
Най-правилният филм за Потър.
Най-сетне добър монтаж.
Най-сетне вкараха добри оригинални идеи и интерпретации.
И СЦЕНАТА - двуминутния безмълвен шедьовър.
Върнете се в началото Go down
LightOne
Неспасяем
Неспасяем
LightOne


Warn :
Филм 7-ми Left_bar_bleue5 / 1005 / 100Филм 7-ми Right_bar_bleue

( : Внимание Заядлив Дядка !!! ')©®
Брой мнения : 8611
Reputation : 130
Join date : 26.06.2009
Age : 35

Филм 7-ми Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Филм 7-ми   Филм 7-ми Icon_minitimeПон Авг 01, 2011 7:22 pm

Не виждам къде другаде да си постна мнението за втората част на 7-цата.

Раздвоен съм.
От една страна Холивуд си свършиха работата и създадоха филм в най-добрите си традиции на екшъна.
От друга страна пък тотално издухаха духа на Потър. И то още по-ярко си личи в контраста на предния филм.
Човек ще рече,че тия два филма не са снимани наведнъж.
Как може единия филм да крещи "Аз съм толкова Потър, че не може да бъде повече", а следващия "Аз съм толкова Холивуд, че Потър избега на майната си"? Сякаш просто са два различни филма, а не един.

Ако тръгна да го пиша от страната на Холивуд, няма да е кой знае колко дълго - великолепни сцени, великолепни битки, великолепни актьори - всичко 6.

Но ако тръгна от другата страна...ах другата страна...
ПЪРВО В НИКОЯ АЛТЕРНАТИВНА ВСЕЛЕНА, ПОВТАРЯМ В НИКОЯ ПРОФЕСОР МАКОНОГЪЛ НЕ БИ КАЗАЛА "DUNGEONS" ЗА УЧЕНИЦИТЕ!!!
Кой за Бога болен сценарист би му хрумнало, че тази реплика е подходяща? Кой за Бога би решил че влиятелен и доблестен даскал като нея ще си позволи тази евтина шега...

Толкова се крещеше филма "искаме да сме Холивуд", че разбозиха всичко. Искаха да са Холивуд, затова праскаха адски неадекватни реплики по време на боя, за да се смеят зрителите нали...И в книгата беше така, но във филма са избрали адски леймски начин като че ли пеленачета ще гледат филма. "Винаги съм искала да направя това заклинание" "Невил: Ооо влюбен съм" Ха-ха-ха! Много смешно няма що.
Ок, добре се сетиха да направят ефектно смъртта на хоркруските и Волди да ги усеща, добре се сетиха да има дуел между Потър и Волди (преди финалния) - докато не дойде самия финал, където вече изцяло плюха на книгата и на духа, за сметка на епичния Холивуд. Финалът, заради когото 7-цата ми е любимата книга, а Потър бетонира мястото си сред любимите поредици.
Финал, който тотално беше издухан от филма.
Роулинг изключително гениално беше решила Волди да бъде победен с хитрост, а не с чиста сила. Брилянтно! Какво имахме във филма? Ааа лошковеца баш в най-важния момент реши да покаже колко е слаб, а Потър колко е силен. Мдам типичния край за всяка героична история. САМО ДЕТО ПОТЪР НЕ Е ТИПИЧНИЯ ГЕРОИЧЕН КРАЙ!
Друго много-много важно нещо в книгата е трупът на Волдемор. Роулин много ясно наблегна на идеята, че и той е човек, че има труп. Много интересни идеи бяха поставени само в едно изречение. А във филма какво? Ооо колко епично само се разпадна на хиляди малки парченца злодея, показвайки, че не е по-различен от всеки друг всемогъщ злодей.
Това е накратко. Един великолепен филм, който адски ме разочарова. Винаги са се опитвали да бягат от книгата. Показха, че го могат с предния филм. Сметнах че са намерили вярната формула с него. Защо им беше да правят тази стъпка назад?
Върнете се в началото Go down
Cap`pac.
Неспасяем
Неспасяем
Cap`pac.


Warn :
Филм 7-ми Left_bar_bleue25 / 10025 / 100Филм 7-ми Right_bar_bleue

Брой мнения : 4596
Reputation : 5
Join date : 04.12.2010
Местожителство : Варна

Филм 7-ми Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Филм 7-ми   Филм 7-ми Icon_minitimeПон Авг 01, 2011 7:23 pm

Невероятен е , най-тъжното за мен беше когато Доби беше загубил живота си.
Върнете се в началото Go down
LightOne
Неспасяем
Неспасяем
LightOne


Warn :
Филм 7-ми Left_bar_bleue5 / 1005 / 100Филм 7-ми Right_bar_bleue

( : Внимание Заядлив Дядка !!! ')©®
Брой мнения : 8611
Reputation : 130
Join date : 26.06.2009
Age : 35

Филм 7-ми Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Филм 7-ми   Филм 7-ми Icon_minitimeСря Авг 17, 2011 3:24 am

Alice написа:
втората част е по-смислена

Сега пък аз съм принуден да копирам Чичи.

R U SERIOUS????
Втората е тооолкова далеч от първата, че дори ги броя за два напълно различни филма, без грам общо освен заглавието и актьорите.
"По-добър" да беше казала ок - субективно мнение не оборвам, но по-смислен - R U SERIOUS????
Върнете се в началото Go down
Alice~
Неспасяем
Неспасяем
Alice~


Warn :
Филм 7-ми Left_bar_bleue0 / 1000 / 100Филм 7-ми Right_bar_bleue

Брой мнения : 6295
Reputation : 56
Join date : 10.11.2009
Age : 25
Местожителство : Варна

Филм 7-ми Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Филм 7-ми   Филм 7-ми Icon_minitimeСря Авг 17, 2011 2:49 pm

Yes, I am. За мен втората част си е по-смислена, както и втората част от 7-мата книга. Лично мнение .. Айде да се преместим в нова тема, сега ще направя за 8-мия филм.
Върнете се в началото Go down
http://avatar-for-you.dir.bg
Sponsored content





Филм 7-ми Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Филм 7-ми   Филм 7-ми Icon_minitime

Върнете се в началото Go down
 
Филм 7-ми
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1
 Similar topics
-
» Филм 1-ви
» Филм 2-ри
» Филм 3-ти
» Филм 4-ти
» Филм 5-ти

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Selena Gomez BG Forum :: Филми & Сериали / Movies & TV :: Harry Potter / Хари Потър-
Идете на:  

Tyxo.bg counter
Създайте безплатен форум | ©phpBB | Поддръжка на форума | Сигнал за злоупотреба | Последните дискусии