Selena Gomez BG Forum
Добре дошли в българският фен форум за Селена! За да имате достъп до целия форум, трябва да се регистрирате!
Selena Gomez BG Forum
Добре дошли в българският фен форум за Селена! За да имате достъп до целия форум, трябва да се регистрирате!
Selena Gomez BG Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Bulgarian forum about Selena Gomez
 
ИндексИндекс  PortalPortal  Последни снимкиПоследни снимки  ТърсенеТърсене  Регистрирайте сеРегистрирайте се  ВходВход  

 

 Книга 7-ма "Хари Потър и Даровете на Смъртта"

Go down 
+2
*Радии <3
Alice~
6 posters
АвторСъобщение
Alice~
Неспасяем
Неспасяем
Alice~


Warn :
Книга 7-ма "Хари Потър и Даровете на Смъртта" Left_bar_bleue0 / 1000 / 100Книга 7-ма "Хари Потър и Даровете на Смъртта" Right_bar_bleue

Брой мнения : 6295
Reputation : 56
Join date : 10.11.2009
Age : 25
Местожителство : Варна

Книга 7-ма "Хари Потър и Даровете на Смъртта" Empty
ПисанеЗаглавие: Книга 7-ма "Хари Потър и Даровете на Смъртта"   Книга 7-ма "Хари Потър и Даровете на Смъртта" Icon_minitimeПон Апр 11, 2011 1:05 am

Книга 7-ма "Хари Потър и Даровете на Смъртта" 9789542701514

Загадъчен снич, множество съмнителни истини и едно тежко обещание - това е всичко, което професор Дъмбълдор завещава на Хари Потър.

Приел за свой дълг да изпълни волята на своя учител, сега той ще трябва да намери и унищожи хоркруксите. Издирването им обаче се оказва изключително трудно - Лорд Волдемор вече има власт в Министерството на магията и в Хогуортс, а всичките му верни смъртожадни и диментори са по следите на Хари. Заедно с Рон и Хърмаяни, момчето се впуска в най-голямото си приключение досега. Защото магическия свят вече не е същият... Никой не е в безопасност... Нищо не е сигурно...

Битката, която всъщност започва преди 6 години, е вече във финалната си фаза. Ти-знаеш-кой е решен на всяка цена да елиминира най-могъщия си враг и да отстрани Хари завинаги. Воден от желанието си да го изпревари, Хари тръгва по следите на мистериозните Дарове на Смъртта и открива, че миналото му е по-близко до него, отколкото някога си е представял. И неговите тайни ще бъдат разкрити - по-ужасяващи и от най-страшните представи за тях. И ще породят нови въпроси, чиито отговор Хари ще трябва да разкрие сам.

Как всъщност са загинали родителите му, дали Дъмбълдор е този, за когото са го мислили, има ли нещо вярно в легендата за Даровете на Смъртта...

По време на дългото и изтощително пътуване в търсене на истината, Хари ще трябва да порасне и да се приготви за финалната битка с Лорд Волдемор за спасяването на магьосническия свят и всичко, което има смисъл за него. Ще преоткрие приятелството, ще загуби много от хората, които истински обича и ще разбере, че няма връщане назад, когато си поел по правилния път.

И накрая ще научи, че безценни са не даровете, които носят безсмъртие, а тези, които осмислят живота - като страданието, приятелството и любовта.

ВНИМАНИЕ СПОЙЛЕР!!!
Spoiler:


Последната промяна е направена от Alice~ на Пон Апр 11, 2011 1:27 am; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото Go down
http://avatar-for-you.dir.bg
*Радии <3
Неспасяем
Неспасяем
*Радии <3


Warn :
Книга 7-ма "Хари Потър и Даровете на Смъртта" Left_bar_bleue0 / 1000 / 100Книга 7-ма "Хари Потър и Даровете на Смъртта" Right_bar_bleue

Брой мнения : 6029
Reputation : 15
Join date : 25.07.2010
Age : 24
Местожителство : Сливен

Книга 7-ма "Хари Потър и Даровете на Смъртта" Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Книга 7-ма "Хари Потър и Даровете на Смъртта"   Книга 7-ма "Хари Потър и Даровете на Смъртта" Icon_minitimeПон Апр 11, 2011 1:07 am

Така като четох,ми се стори много интересна. sun
Върнете се в началото Go down
https://selena-gomez.bulgarianforum.net
Dessie.♥
Редовен
Редовен
Dessie.♥


Warn :
Книга 7-ма "Хари Потър и Даровете на Смъртта" Left_bar_bleue0 / 1000 / 100Книга 7-ма "Хари Потър и Даровете на Смъртта" Right_bar_bleue

Брой мнения : 260
Reputation : 5
Join date : 07.04.2011
Age : 30
Местожителство : Warna

Книга 7-ма "Хари Потър и Даровете на Смъртта" Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Книга 7-ма "Хари Потър и Даровете на Смъртта"   Книга 7-ма "Хари Потър и Даровете на Смъртта" Icon_minitimeПон Апр 11, 2011 1:53 am

Интересна е!
Върнете се в началото Go down
LightOne
Неспасяем
Неспасяем
LightOne


Warn :
Книга 7-ма "Хари Потър и Даровете на Смъртта" Left_bar_bleue5 / 1005 / 100Книга 7-ма "Хари Потър и Даровете на Смъртта" Right_bar_bleue

( : Внимание Заядлив Дядка !!! ')©®
Брой мнения : 8611
Reputation : 130
Join date : 26.06.2009
Age : 35

Книга 7-ма "Хари Потър и Даровете на Смъртта" Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Книга 7-ма "Хари Потър и Даровете на Смъртта"   Книга 7-ма "Хари Потър и Даровете на Смъртта" Icon_minitimeВто Апр 12, 2011 3:25 pm

Винаги съм харесвал Потър от книга първа и редовно си ги купувах, но все пак не бях ОМГ големия фен. Докато не прочетох последната. Роулинг ме размаза. Беше много добре представен хаосът, мрачността, безнадеждността на сетинга. Успя умело да ни залута между радост и тъгата - през цялото време бях на тръни от екшъна, а изненадите ме оставяха с увиснало чене. Това с хоркруските беше чудесно използвано и оригиналния финал адски ме изкефи.
СНЕЙП! СНЕЙП! СНЕЙП! Успя да ни изиграе до последно. Единствената глава, която успя истински да ме докосне за 7 книги.
Много добре беше извъртяна смъртта на Волдемор. Винаги съм смятал, че Роулинг ще направи клиширан финал, но не би. Успя да ме изненада и то много приятно. Волдемор не загуби, защото бе по-слабият, а защото бе по-тъпият, така да се каже. Всичките му грешки през годините му се върнаха тъпкано. По точно такъв начин бих искал да загива един злодей, а не щото ОМГ колко велик и всемогъщ главен герой имаме.
Това ми е най-препочитаната книга.
Върнете се в началото Go down
~Rossita
Неспасяем
Неспасяем
~Rossita


Warn :
Книга 7-ма "Хари Потър и Даровете на Смъртта" Left_bar_bleue0 / 1000 / 100Книга 7-ма "Хари Потър и Даровете на Смъртта" Right_bar_bleue

( : 8-9-10112012
Брой мнения : 14468
Reputation : 111
Join date : 15.01.2010
Age : 24

Книга 7-ма "Хари Потър и Даровете на Смъртта" Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Книга 7-ма "Хари Потър и Даровете на Смъртта"   Книга 7-ма "Хари Потър и Даровете на Смъртта" Icon_minitimeПет Авг 26, 2011 1:17 am

Една от любимите ми книги за Потър и компания.

Перфектен финал на историята, Роулинг за пореден път ме впечатли. Очаквах епичен финал, очаквах да е толкова, даже по-епичен от другите книги. И Роулинг успя да оправдае очакванията. Докато четях книгата бях на тръни, бях щастлива, страдах и се радвах заедно с героите. Което ясно говори, че Роулинг е майстор. Една от най-големите изненади в книгата може би беше Снейп. Леееееееееееееле. Докато четях тази част от книгата просто не можех да се спра, най-вероятно съм чела с увиснало чене, без да се усетя. Хареса ми как е пресъздадена безнадежността, мрачността, докато търсеха хоркруксите. Също така това, че когато Хари казваше на Рон и Хърмаяни че мантията е в него, че в снича му е животворния камък те не му вярваха, а всъщност се оказа прав за всичко. И така, книгата като цяло беше страхотна, поддържаше ми интереса през цялото време (лично на мен).
Върнете се в началото Go down
http://acciosharman.tumblr.com/
Lilly. ^^
Нов
Нов
Lilly. ^^


Warn :
Книга 7-ма "Хари Потър и Даровете на Смъртта" Left_bar_bleue0 / 1000 / 100Книга 7-ма "Хари Потър и Даровете на Смъртта" Right_bar_bleue

Брой мнения : 7
Reputation : -1
Join date : 25.09.2011

Книга 7-ма "Хари Потър и Даровете на Смъртта" Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Книга 7-ма "Хари Потър и Даровете на Смъртта"   Книга 7-ма "Хари Потър и Даровете на Смъртта" Icon_minitimeНед Сеп 25, 2011 2:23 am

Любимата ми книга от поредицата. <33 Не съм чела друга книга, която толкова да ме грабне. Роулинг пише много увлекателно ии героите страшно много ми допаднаха.. Изобщо книгата я прочетох на един дъх! Имаше моменти, на които буквално плаках, и такива на които се смях. Моли много ме изкефи "Остави дъщеря ми, кучко!" ;дд.
И не биваше Фред да умира. ;(
Върнете се в началото Go down
Sponsored content





Книга 7-ма "Хари Потър и Даровете на Смъртта" Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Книга 7-ма "Хари Потър и Даровете на Смъртта"   Книга 7-ма "Хари Потър и Даровете на Смъртта" Icon_minitime

Върнете се в началото Go down
 
Книга 7-ма "Хари Потър и Даровете на Смъртта"
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1
 Similar topics
-
» Филм 8-ми "Хари Потър и Даровете на Смъртта: Част 2"
» Книга 6-та "Хари Потър и Нечистокръвния Принц"
» Книга 1-ва "Хари Потър и Философският камък"
» Книга 2-ра "Хари Потър и Стаята на Тайните"
» Книга 3-та "Хари Потър и затворникът от Азкабан"

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Selena Gomez BG Forum :: Филми & Сериали / Movies & TV :: Harry Potter / Хари Потър-
Идете на:  

Tyxo.bg counter
Créer un forum | ©phpBB | Поддръжка на форума | Сигнал за злоупотреба | Последните дискусии