Selena Gomez BG Forum
Добре дошли в българският фен форум за Селена! За да имате достъп до целия форум, трябва да се регистрирате!
Selena Gomez BG Forum
Добре дошли в българският фен форум за Селена! За да имате достъп до целия форум, трябва да се регистрирате!
Selena Gomez BG Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Bulgarian forum about Selena Gomez
 
ИндексИндекс  PortalPortal  Последни снимкиПоследни снимки  ТърсенеТърсене  Регистрирайте сеРегистрирайте се  ВходВход  

 

 Филм 5-ти

Go down 
5 posters
АвторСъобщение
Alice~
Неспасяем
Неспасяем
Alice~


Warn :
Филм 5-ти Left_bar_bleue0 / 1000 / 100Филм 5-ти Right_bar_bleue

Брой мнения : 6295
Reputation : 56
Join date : 10.11.2009
Age : 25
Местожителство : Варна

Филм 5-ти Empty
ПисанеЗаглавие: Филм 5-ти   Филм 5-ти Icon_minitimeПон Апр 11, 2011 12:53 am

Филм 5-ти Movie5posterbg

Хари Потър и Орденът на феникса

Световна премиера: 11 юли 2007 г.
Премиерна дата в България: 20 юли 2007 г.

Времетраене: 2 ч. 18 мин.
Формат: 1:2,35
Звук: Dolby Digital, DTS, SDDS
Производител: ‘Wigram Productions’, ‘1492 Pictures’, ‘Heyday Films’
Световен разпространител: ‘Warner Bros. Pictures Distribution’
Български разпространител: Alexandra Films
Уебсайт: http://harrypotter.warnerbros.com

Режисьор: Дейвид Йейц
Продуценти: Дейвид Хейман, Дейвид Барън и Таня Сегачан
Сценарий: Майкъл Голдънбърг
Оператор: Слаломир Идзайк
Монтаж: Марк Дей
Художник: Стюарт Крейг
Костюми: Джейни Тимайм
Музика: Николас Хуупър и Джон Уилиямс
В ролите: Даниел Радклиф, Рупърт Гринт, Ема Уотсън, Роби Колтрейн, Ралф Файнс, Майкъл Гамбън, Брендън Глийсън, Джейсън Айзъкс, Гари Олдман, Алан Рикман, Маги Смит, Тимъти Спол, Хелена Картър, Джеймс Уолтърс, Джеймс Ютичин, Алек Хопкинс, Джейсън Пипър, Фиона Шал, Ричард Грифитс, Имелда Стаунтън, Джули Уолтърс, Ейпъл Брук, Дейвид Брадли, Алфред Иноч, Джордж Харис, Кейти Леунг, Матю Луис, Евана Линч, Хари Мелинг, Джеймс и Оливър Фелпс, Крис Ранкин, Наталиа Тена, Бони Райт, Том Фелтън, Уорлуик Дейвис, Робърт Харди, Марк Уилямс, Ема Томпсън, Дейвид Тюлис и др.

Лятото е било дълго и самотно за Хари Потър, докато той очаква петата си година в училището за магьосничеството Хогуортс. Не стига, че трябва да понесе съжителството с омразните Дърсли, но не е получил дори една бележка от неговите съученици и най-близки приятели, Рон Уизли и Хърмаяни Грейнджър. И няма нито вест, от който и да е след конфронтацията със злия Лорд Волдемор. Единственото писмо, което пристига съобщава, че Хари ще бъде изгонен от Хогуортс за неправилно използване на магия извън училището и в присъствието на друг човек, неговият противен братовчед, Дъдли. Никъде не се споменава, че това е било самозащита срещу непровокирана и необяснима атака от двама магове.

Единствената надежда на Хари е да успее да се защити пред съд, ръководен от Министъра на магията, Корнелиус Фюдж, който има своите причини да желае отстраняването на младия магьосник. За огромно съжаление на Фюдж, Хари е оправдан благодарение на намесата на многоуважавания директор на Хогуортс, Aлбъс Дъмбълдор – но неговото връщане в Хогуортс за първи път го кара да се чуства несигурен. Хари разбира, че голяма част от обществото от магьосници вярва, че историята за скорошната среща с Волдемор е пълна лъжа, поставяйки неговата чесност под въпрос.

Чувствайки се игнориран и сам, Хари е обвзет от кошмари, които сякаш предсказват зловещи събития. Нещата се влошават когато единствения човек, от чийто съвет има нужда, професор Дъмбълдор, неочаквано се дистанцира от объркания и наранения млад магьосник.

Междувременно, в усилието си да наблюдава Дъмбълдор и едновременно с това да пази студентите на Хогуортс – особено Хари – под око, Фюдж назначава нова защита срещу учителя по тъмни изкуства, двуличния професор Долорес Ъмбридж. Но одобрения от министерството курс по отбранителната магия на професор Ъмбридж, на успява да подготви младите магьосници за сблъсъка с тъмните сили, които заплашват сиурността им. Ето защо Хари решава да вземе нещата в свои ръце и започва да се среща тайно с малка група студенти, които наричат себе си “Армията на Дъмбълдор” и подготвя смелите млади магьосници за необикновената битка, която им предстои.
Върнете се в началото Go down
http://avatar-for-you.dir.bg
~Rossita
Неспасяем
Неспасяем
~Rossita


Warn :
Филм 5-ти Left_bar_bleue0 / 1000 / 100Филм 5-ти Right_bar_bleue

( : 8-9-10112012
Брой мнения : 14468
Reputation : 111
Join date : 15.01.2010
Age : 24

Филм 5-ти Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Филм 5-ти   Филм 5-ти Icon_minitimeПон Апр 11, 2011 1:50 am

Филма ми хареса, доста. Наш'те хора (триото), както винаги бяха страхотни. Актрисата, която изигра Долорес Ъмбридж, беше МНОГО добра. Направо ме накара да намразя Ъмбридж (аз още като прочетох книгата сия намразих, ама сега още повече ;д), което е показател, че актрисата е добра. Също така ми харесва играта на актьорите, които играят Фред и Джордж. Актьорът, който играе Невил също е адски добър, наистина ми хареса. И актрисата, която играе Луна ми допада много. Майкъл Гамбън също игра добре. Актрисата, която играе Чо ми беше някак.. вдървена, но самата Чо Чан принципно си е вдървена, така че.. laugh Тестролите са направени невероятно, харесват ми. Много ми хареса сцената, в която Фред и Джордж прекъсват занятията и направо.. озаряват училището от техните "Уизли" производства. ;д Харесва ми битката за пророчеството между двете страни. Смъртта на Сириус беше направена невероятно, поплаках си. ;х Даниел направи невероятна игра, веднага след като Сириус бе убит от Белатрикс. Наистина невероятно беше. Възхищавам му се. Сцената (тази в министерството), в която Волдемор влиза в съзнанието на Хари беше направена невероятно.
Извод: Добър филм, много ми хареса!
Върнете се в началото Go down
http://acciosharman.tumblr.com/
Dessie.♥
Редовен
Редовен
Dessie.♥


Warn :
Филм 5-ти Left_bar_bleue0 / 1000 / 100Филм 5-ти Right_bar_bleue

Брой мнения : 260
Reputation : 5
Join date : 07.04.2011
Age : 30
Местожителство : Warna

Филм 5-ти Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Филм 5-ти   Филм 5-ти Icon_minitimeПон Апр 11, 2011 1:51 am

Една дума - уникат!
Върнете се в началото Go down
...:СиС:...
Неспасяем
Неспасяем
...:СиС:...


Warn :
Филм 5-ти Left_bar_bleue0 / 1000 / 100Филм 5-ти Right_bar_bleue

( : life is a journey...enjoy the trip!
Брой мнения : 2520
Reputation : 14
Join date : 08.06.2009
Age : 26

Филм 5-ти Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Филм 5-ти   Филм 5-ти Icon_minitimeПон Апр 11, 2011 2:10 am

Най-добрата сцена от целия филм наистина беше, когато Хари разбра, че Белатрикс е убила Сириус. Както каза Рос, възхищавам му се за тази сцена. Ето как изглежда много добрата актьорска игра. Актрисата, която играеше Ъмбридж можеше да те изкара от нерви. ;д Следователно добре си изигра ролята. Хареса ми как направиха подготовката на групата. О, да не забравим уникалната сцена по време на СОВА и близнаците как влязоха и почнаха да пускат фойерверки. Наистина беше много добър филм.
Върнете се в началото Go down
LightOne
Неспасяем
Неспасяем
LightOne


Warn :
Филм 5-ти Left_bar_bleue5 / 1005 / 100Филм 5-ти Right_bar_bleue

( : Внимание Заядлив Дядка !!! ')©®
Брой мнения : 8611
Reputation : 130
Join date : 26.06.2009
Age : 35

Филм 5-ти Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Филм 5-ти   Филм 5-ти Icon_minitimeВто Апр 12, 2011 3:07 pm

Отново перфектен актьорски състав - Луна, Ъмбридж и Белатрикс разбиха дори "оригиналите" в книгата.
Също тъй имаме първата целувка на Хари, а и на Даниел всъщност. Гаси, колко ли е странно сто човека да висят около тебе и да чакат първия съкровен миг на един тийнейджър, ама и Даниел си е виновен - де не е спал дотогава.
Върнете се в началото Go down
Sponsored content





Филм 5-ти Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Филм 5-ти   Филм 5-ти Icon_minitime

Върнете се в началото Go down
 
Филм 5-ти
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1
 Similar topics
-
» Филм 1-ви
» Филм 2-ри
» Филм 3-ти
» Филм 4-ти
» Филм 6-ти

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Selena Gomez BG Forum :: Филми & Сериали / Movies & TV :: Harry Potter / Хари Потър-
Идете на:  

Tyxo.bg counter
Free forum | ©phpBB | Поддръжка на форума | Сигнал за злоупотреба | Последните дискусии