Selena Gomez BG Forum
Добре дошли в българският фен форум за Селена! За да имате достъп до целия форум, трябва да се регистрирате!
Selena Gomez BG Forum
Добре дошли в българският фен форум за Селена! За да имате достъп до целия форум, трябва да се регистрирате!
Selena Gomez BG Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Bulgarian forum about Selena Gomez
 
ИндексИндекс  PortalPortal  Последни снимкиПоследни снимки  ТърсенеТърсене  Регистрирайте сеРегистрирайте се  ВходВход  

 

 Странни думи с важно значение

Go down 
+2
*Радии <3
Alice~
6 posters
АвторСъобщение
Alice~
Неспасяем
Неспасяем
Alice~


Warn :
Странни думи с важно значение Left_bar_bleue0 / 1000 / 100Странни думи с важно значение Right_bar_bleue

Брой мнения : 6295
Reputation : 56
Join date : 10.11.2009
Age : 25
Местожителство : Варна

Странни думи с важно значение Empty
ПисанеЗаглавие: Странни думи с важно значение   Странни думи с важно значение Icon_minitimeПон Апр 11, 2011 12:37 am

"Пророчески вести" – вестникът на магьосниците

“Седмичник на магьосницата” – седмично издание за магьосничките

“Съвременна трасфигурация” – списания по трансформация

“Часът на Омаята” – радиопредаване

Алхимия – древна наука за направата на философския камък, който превръща всеки метал в злато и произвежда “елексира на живота”

Арагог – гигантски паяк, отглеждан някога тайно от Хагрид, а сега живее в забранената гора с жена си Мосаг

Безмощен – немагьосник, роден в магьосническо семейство

Богърт – нещо като превъплътител – може да заема формата на всичко, което знае, че ни плаши. Обича тъмни затворени помещения.

Всепомниче – стъклено кълбо, което почервенява за да напомни, че си забравил нещо.

Времевърт – пясъчен часовник, с който може да се връща времето назад.

Дебелата дама – жена с розова копринена рокля от портрета, който служи за пазач на дом ”Грифиндор”.

Диментор – създание, което се храни с щастливите мисли и чувства на хората и с това ги погубва. С целувката си дименторът изсмуква душата на човека.

Еиналеж – магическо огледало, което не показва лицето на човек, а най-горещото желание на сърцето му.

Ерол – старата сова на семейство Уизли.

Зоомаг – магьосник, който умее да превръща в животно.

Злоупотреба с мъгълски вещи – отдел в Министерството на магията, в който работи Артър Уизли, бащата на Рон.

Капи – противни водни обитатели с вид на люспести маймуни с плавници, които душат.

Конско – писмо, което започва да се кара на много висок глас, като бъде отворено.

Кървавият барон – духът бродник на кула “Слидерин”.

Летежна пудра – блестяща пудра, която има свойството да те пренася от едно огнище на друго.

Мъгълокръвен – магьосник роден от смесен брак между мъгъл и магьосница или обратното.

Мъгъл – член на немагьосническата общност – обикновен човек.

Мътнород – много обидна дума за магьосник, роден в мъгълско семейство.

Опасноскоп – миниатюрен стъклен пумпал, който се върти и свети ако наоколо има опасност.

Плашещата върба – дърво в двора на “Хогуортс”, чийто клони удрят всеки, попаднал в тях. Посадено, за да пази таен тунел до Хогсмийд.

Почтибезглавият Ник – прякор на сър Николас де Мимси-Порпингтън. Духът бродник на кула “Грифиндор”.

Префект – по-голям ученик – отличник, отговорен за дисциплината на по-малките.

Пухчо – триглаво куче, отглеждано от Хагрид, което пази входа към подземието с философския камък.

Разпределителната шапка – шапка, която определя, в който от четирите дома ще отиде всеки от новопостъпилите ученици.

Сова /титла/ - специалист по особена вълшебническа дейност.

“Среднощният рицар” – нощен автобус за замръкнали вещици и магьосници.

Стенещата Миртъл – момиче, убито от базилиска в една от тоалетните на “Хогуортс”, чийто дух още витае там и постоянно плаче, като наводнява тоалетната със сълзите си.

Тлъстият монах – духът бродник на кула Хафълпаф.

Тритон – тежък разнороден изпит по тясноспециализирано и общо магьосническо ниво.

Фанг – кучето на Хагрид.

Хитроумната карта – вълшебна карта, която показва всички кътчета от замъка “Хогуортс” и парка наоколо заедно с всички движещи се същества в него.

“Хогуортс-експрес” – специален влак от Лондон до училище “Хогуортс”. Начална гара “Кингс Крос” перон 9 ¾. Крайна гара село Хогсмийд.

Червеношапковци – подли малки талъсъмоподобни зли духове, които бият с тояги.
Върнете се в началото Go down
http://avatar-for-you.dir.bg
*Радии <3
Неспасяем
Неспасяем
*Радии <3


Warn :
Странни думи с важно значение Left_bar_bleue0 / 1000 / 100Странни думи с важно значение Right_bar_bleue

Брой мнения : 6029
Reputation : 15
Join date : 25.07.2010
Age : 24
Местожителство : Сливен

Странни думи с важно значение Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Странни думи с важно значение   Странни думи с важно значение Icon_minitimeПон Апр 11, 2011 12:40 am

Кефи ме това - червеношапковци. tongue
Върнете се в началото Go down
https://selena-gomez.bulgarianforum.net
Dessie.♥
Редовен
Редовен
Dessie.♥


Warn :
Странни думи с важно значение Left_bar_bleue0 / 1000 / 100Странни думи с важно значение Right_bar_bleue

Брой мнения : 260
Reputation : 5
Join date : 07.04.2011
Age : 30
Местожителство : Warna

Странни думи с важно значение Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Странни думи с важно значение   Странни думи с важно значение Icon_minitimeПон Апр 11, 2011 1:57 am

nick_fenka написа:
Кефи ме това - червеношапковци. tongue

И мен! sun
Върнете се в началото Go down
~Rossita
Неспасяем
Неспасяем
~Rossita


Warn :
Странни думи с важно значение Left_bar_bleue0 / 1000 / 100Странни думи с важно значение Right_bar_bleue

( : 8-9-10112012
Брой мнения : 14468
Reputation : 111
Join date : 15.01.2010
Age : 24

Странни думи с важно значение Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Странни думи с важно значение   Странни думи с важно значение Icon_minitimeПон Апр 11, 2011 2:10 am

Любимото ми е Времевърт. Кефят ме също Пухчо и мътнород. cool
Върнете се в началото Go down
http://acciosharman.tumblr.com/
xMissDreamer
Маниак
Маниак
xMissDreamer


Warn :
Странни думи с важно значение Left_bar_bleue0 / 1000 / 100Странни думи с важно значение Right_bar_bleue

( : Just a smile. ♥
Брой мнения : 507
Reputation : 3
Join date : 05.10.2010
Age : 26
Местожителство : Перник ♥

Странни думи с важно значение Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Странни думи с важно значение   Странни думи с важно значение Icon_minitimeПет Апр 22, 2011 4:16 am

Хах, да. И мен ме кефи Пухчо. Също така и всепомниче.
Върнете се в началото Go down
Kat3t0 ♥
Admin
Admin
Kat3t0 ♥


Warn :
Странни думи с важно значение Left_bar_bleue0 / 1000 / 100Странни думи с важно значение Right_bar_bleue

( : This ain't nothing but a summer jam ..(H)
Брой мнения : 4134
Reputation : 129
Join date : 09.04.2009
Age : 28

Странни думи с важно значение Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Странни думи с важно значение   Странни думи с важно значение Icon_minitimeСъб Авг 06, 2011 5:46 am

И на мен времевръта ми е любииим, всепомничето ми е тъпичко, защото то ти показва само, че си забравил нещо, но не ти показва какво точно .. :Д.
Иначе хитроумната карта показва почти всички кътчета на Хогуортс - няма я нужната стая и някой други по специални стаи май ;д.
Върнете се в началото Go down
https://selena-gomez.bulgarianforum.net
Sponsored content





Странни думи с важно значение Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Странни думи с важно значение   Странни думи с важно значение Icon_minitime

Върнете се в началото Go down
 
Странни думи с важно значение
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1
 Similar topics
-
» Кевин Джонас и Селена Гомез за Хаити: “Всичко е от значение”
» Набира се екип
» С Три Думи
» ВеРиГа оТ дУмИ
» Верига от думи (2)

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Selena Gomez BG Forum :: Филми & Сериали / Movies & TV :: Harry Potter / Хари Потър-
Идете на:  

Tyxo.bg counter
Create a forum on Forumotion | ©phpBB | Поддръжка на форума | Сигнал за злоупотреба | Последните дискусии