Selena Gomez BG Forum
Добре дошли в българският фен форум за Селена! За да имате достъп до целия форум, трябва да се регистрирате!
Selena Gomez BG Forum
Добре дошли в българският фен форум за Селена! За да имате достъп до целия форум, трябва да се регистрирате!
Selena Gomez BG Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Bulgarian forum about Selena Gomez
 
ИндексИндекс  PortalPortal  Последни снимкиПоследни снимки  ТърсенеТърсене  Регистрирайте сеРегистрирайте се  ВходВход  

 

 Детски игри

Go down 
+5
monini
~Rossita
Kat3t0 ♥
Alice~
LightOne
9 posters
АвторСъобщение
LightOne
Неспасяем
Неспасяем
LightOne


Warn :
Детски игри Left_bar_bleue5 / 1005 / 100Детски игри Right_bar_bleue

( : Внимание Заядлив Дядка !!! ')©®
Брой мнения : 8611
Reputation : 130
Join date : 26.06.2009
Age : 35

Детски игри Empty
ПисанеЗаглавие: Детски игри   Детски игри Icon_minitimeПон Авг 23, 2010 8:44 pm

Мнозина от вас едва що започнаха да излизат по кафенца и надявам се все още не са забравили времената, когато единственото което ги интересуваше бяха игрите до сред нощите с връстниците навън. Някои от вас пък може все още да стоят навън за игри.

Та темата е за тези детски игри, които нямат никакъв досег с компютъра.
Кои са любимите ви? Кои се играеха най-много? Кои не харесвахте? И т.н.

Любопитно ми е да разбера доколко се е променил пейзажа в игрите навън сред днешната младеж.
Гледам ги дечурлигата пред нас играят игри, които и по мое време се забавлявахме, но пък някои други изобщо не съм забелязвал.

Игрите от моето детство са вечната Криеничца/Жоминка/Жмичка, Стражари и апаши, Капитане-Капитане, Ораторе-Ораторе, Подаръци.
Игрите с топка освен мач за момчетата имахме Народна топка, Спаси и хммм не съм сигурен, че това точно й беше името - Картожка.
От игрите с тебешир най-много се играеше на Куц-папуц, Баба и Бомба-шмайзер. Игрите с тебешир съм забелязал, че отсъстват може би заради липсата на самия тебешир вече.

По мое време го нямаше Ю-ги-ото, та игрите с карти нямахме много освен на елементарните Война или на Кент.

Та темата е за вашите детски игри.
Върнете се в началото Go down
Alice~
Неспасяем
Неспасяем
Alice~


Warn :
Детски игри Left_bar_bleue0 / 1000 / 100Детски игри Right_bar_bleue

Брой мнения : 6295
Reputation : 56
Join date : 10.11.2009
Age : 25
Местожителство : Варна

Детски игри Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Детски игри   Детски игри Icon_minitimeПон Авг 23, 2010 9:44 pm

Аз все още играя, но единствено след училище. Винаги играем на криеница, стражари и апаши и подаръци.
Върнете се в началото Go down
http://avatar-for-you.dir.bg
Kat3t0 ♥
Admin
Admin
Kat3t0 ♥


Warn :
Детски игри Left_bar_bleue0 / 1000 / 100Детски игри Right_bar_bleue

( : This ain't nothing but a summer jam ..(H)
Брой мнения : 4134
Reputation : 129
Join date : 09.04.2009
Age : 28

Детски игри Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Детски игри   Детски игри Icon_minitimeВто Авг 24, 2010 1:44 am

Даа, Мим хубави времена бяха ;д! sun
Ние играехе най-много на криеница и сляпа баба, ама аз не я харесвах много, защото все някой се пребиваше ;Д. На стражари и апаши също. От игрите с карти . до миналата година редовно играехме кент по двойки! От игрите с тебешир .. на писмо. Да не забравя и народна топка. Имаше и една дето като те уцелят и примерно ти казжа играеш без един крак, или без една ръка .. ама не помня как се казва. Имаше и една друга, дето не трябва да мърдаш, но пак не й знам името. В училище пък играехе адски ама адски много на кър (аххх как пак ми се играее ;[). През Ю-ги-о манията също съм минала :д. Ии някакви игри с капачки, които се падаха в чипсовете. Помня как едно момче от стария клас беше събирало пари сумати време и накрая беше отишло да си вземе цял чувал чипсове, заради капачките ;д.
Върнете се в началото Go down
https://selena-gomez.bulgarianforum.net
~Rossita
Неспасяем
Неспасяем
~Rossita


Warn :
Детски игри Left_bar_bleue0 / 1000 / 100Детски игри Right_bar_bleue

( : 8-9-10112012
Брой мнения : 14468
Reputation : 111
Join date : 15.01.2010
Age : 24

Детски игри Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Детски игри   Детски игри Icon_minitimeВто Авг 24, 2010 1:52 am

Аз все още играя. ;д Макар и да не съм в квартала на училището ми.
Ние играем много на въже (предимно момичетата и когато някой се сети да донесе), стражари и апаши, криеница, подаръци. Игри с карти.. охо, ела да видите какво става. ;д Кент, война, някои играят и покер. laugh
Върнете се в началото Go down
http://acciosharman.tumblr.com/
monini
Неспасяем
Неспасяем
monini


Warn :
Детски игри Left_bar_bleue0 / 1000 / 100Детски игри Right_bar_bleue

( : A day without you is a year without rain <333
Брой мнения : 3435
Reputation : 57
Join date : 07.10.2009
Age : 28
Местожителство : Сандански

Детски игри Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Детски игри   Детски игри Icon_minitimeВто Авг 24, 2010 2:50 pm

Ехх.. Сега като ме подсетихте.. Наистина ми липсват онези времена..Ние играехме много на криеница, не толкова много на стражари и апаши, по едно време пък все играехме на топка над въже (няк'во подобие на волейбол.. ;дд).. На карти.. Играехме повече на село, аа там имах и една братовчедка, дето с нея много обичахме да си играем на барби.. ;д От време на време играехме и на сляпа баба (пак предимно на село).. Много обичах да играя и на открии предмета ии една игра (не знам дали я знаете) - обичаш ли, обичаш ли.. В училище играехме на народна топка, на рибари ии както каза Катето, страшно много играехме на кър.. Ааа други игри с тебешир - естествено, писмо ии имаше една друга - шоколад се казваше.. ;д Аа от картите, пропуснах да кажа, играехме кент, война, румб, гледай си работата, кенеф, а после като поотраснахме малко почнахме и сатасе.. Миналата година играехме много белот.. Иии това е май..

Едит: А, да, пропуснах обущар ии съдже.. ;д
Върнете се в началото Go down
rozaLie
Неспасяем
Неспасяем
rozaLie


Warn :
Детски игри Left_bar_bleue10 / 10010 / 100Детски игри Right_bar_bleue

( : happiness is the key to success.
Брой мнения : 15926
Reputation : 205
Join date : 26.04.2009
Age : 27
Местожителство : Пловдив

Детски игри Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Детски игри   Детски игри Icon_minitimeВто Авг 24, 2010 5:19 pm

Ех, какви хубавки времена бяха.. Така ми липсват.
Ние там всички бяхме ужасно задружни. Цялат махала се събирахме и играехме на каквото ни падне. Много често играехме на "ръб". За тези, които не знаят, това е игра между два бордюра и с топката почваш да ги целиш. Абе, има си няколко правила, но е друго като се обяснява "на живо". Беше ни една от любимите игри. Като се насъберем 10 човека, по 5 на единя ръб направо се спуквахме от игри. Сутрин станал, не станал, измил се, не измил се бяхме пред блока за игри. Другата любима игра на цялата махала беше "дървета". Във детската градина, до блокът имаеше няколко дървета и там беше измислена тази игра. Пак се разделяме на два отбора, като играта се играе с топка и много темпо. Любимата ни игра. Помня, веднъж бяхме събрали толкова много хора, че едвам се побирахме на майката дърво. Как ми липсват тези времена.. sad
Та общо взето, това играехме най-често. Имахме караници, но къде ги няма?
Когато надувахме главите на бабите със ръбчето, те ни казваха "Елате сега, ще играете на нещо друго." И ние щем не щем, отивахме. Та играехме на гърне, сляпа баба и все такива игри от едно време. Много играехме на гама. И на стена и със коли. Помня веднъж бях наказана за седмица и как от прозореца гледах как те се забавляват, а аз в къщи нагъвах кюфтета. laugh Anywayz, уникални времена. Радвам се, че съм имала шанса да съм с тези хора, да играем тези игри и изобщо съм имала невероятно детство.
А за народна да не говоря. Веднъж, монеже там има едно кафе "Магия" и се бяхме събрали повече от 50 човека да играем народна. И то не само деца. Кафето нямаше кой да обслужи служителите, защото и те играеха с нас. Невероятно беше.
Вечелите не пропускахме да играем на криеница. Имам невероятни спомени от тази игра. Как заобикаяхме блока, как се удряхме в стъклата на колите. Как си пеех "Shallalallaa Hollyy..", когато сама се заплювах и всички тотално се дразнеха. xa Играехме много на бебе. На въже скачахме, ама аз тогава още не можех. И все като влезна, веднага излизах. rofl Катерихме се по дърветата, даже по терасите на блока. Скачахме от козерката на блока. Беше яко. А когато взимахме гуми, за да си повдигнем пързалката и от нея да скачаме имаше много забавни моменти.
Скачахме от каражите. тогава помня, изкривих си носа, понеже тръгнах със лицето надоло. rofl
На стражари и апаши играехме след криеница..
На карти не играехме много, защото не разбирахме особено от тях. Тогава момичетата имахме мания, да събираме салфетки. Отивахме до "Верди"-о и си взимахме по 2-3 залфетки. После със кашоните излизахме и си ги разменяхме. Играехме и на мач. Особено големите като бяха там, много беше яко.
Подаръци обожавахме да играем. Във бесетката.. Ех, хубави моменти.
Има още сумати игри, но на дали ще се сетя. Сами си мислехме игрите. Даже веднъж бяхме намерили такива стари пари, и ги криехме и все едно който отбор ги намери, той печели всичките пари. Подреждахме плочки с препятствия, бягахме.. Колела карахме.
На карти започнахме да играем преди 4 години. Играехме сантасе, кент, макао и още куп игри.. Но вече не се събираме често, а и се разделихме. Ицо отиде да живее в тракия, аз се преместих. Вероника започна да излиза с други. Пораснахме.
Как искам да върна дните назад.. Да бъдем отново малки деца..

И така, леко дълъг пост, но трябваше някъде да си излея душата. laugh
Върнете се в началото Go down
https://twitter.com/#!/rozaLiex
~Ivssy`
Неспасяем
Неспасяем
~Ivssy`


Warn :
Детски игри Left_bar_bleue0 / 1000 / 100Детски игри Right_bar_bleue

( :
Брой мнения : 1743
Reputation : 8
Join date : 17.04.2010
Age : 26

Детски игри Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Детски игри   Детски игри Icon_minitimeВто Авг 24, 2010 5:23 pm

Леле, никога няма да забравя как се крихме по мазетата на хората от блоковете < 333 . Играхме на стражари и апаши, жуменка, карти [кен купе, война, салам.] < 33
Върнете се в началото Go down
http://mileycyrusbg.forumf.biz/forum.htm
CaliforniaGirl.
Луд фен
Луд фен
CaliforniaGirl.


Warn :
Детски игри Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Детски игри Right_bar_bleue

( : (:
Брой мнения : 341
Reputation : -35
Join date : 24.06.2010
Age : 23
Местожителство : Varna

Детски игри Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Детски игри   Детски игри Icon_minitimeЧет Сеп 23, 2010 3:32 pm

Ние и сега продължаваме да играем!Най-често на криеница играем,но задължително след 10 (понеже обикаляме само около входа ;д).На стражари и апаши играем понякога.Помня един път като играхме и ние с една приятелка отидохме чак до Пикадили-то на 20 км. от входа rofl .Играем от време на време на готвачи xD.Готвим разни манджи от трева ;дд.Един път даже ходихме до другия край на блока заради лайката xDDD laugh .Също играем и на "Ходи бос до сладоледа" (тази игра ние си я изцмислихме).Помня веднъж,беше 45 градуса и ние като тръгнахме боси по улицата rofl .. Краката ни станаха червени като домат!Понякога се правим на репортери,посред нощ крещим като луди,хората ни чуват на всякаде .. Понякога отиваме на една пързалка в училище и там се пързаляме боси или не ;д.Много обичаме да охдим там понеже обувките се хлъзгат все едно си на лед!Помня как един път от много пързаляне си натъртихме задните части rofl .. Правили сме адски много шуротии!Слагахме скакалци на улицата и чякахме да ги прегазят,чакахме по часове!Гонихме котки (Ние и сега го правим това ;д).Няма да забравя как веднъж заключиха Филип в мазето rofl . Голяма смешка беше!Няма да забравя също и как миналото лято имаше КЕЧ! rofl .. Това беше едно от невероятните прежививявания в живота ми!Има още много ама ще задръстя форума ако допиша ;д..
Върнете се в началото Go down
~Saranghe ♡
Маниак
Маниак
~Saranghe ♡


Warn :
Детски игри Left_bar_bleue0 / 1000 / 100Детски игри Right_bar_bleue

( : :) Кoрean Дiвa (:
Брой мнения : 519
Reputation : 5
Join date : 01.03.2010
Age : 24

Детски игри Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Детски игри   Детски игри Icon_minitimeПет Сеп 24, 2010 10:33 pm

Ах...вечните подаръци...Също като бях в 2-ри клас много играхме на розички. Толкова много хора съм целувала по бузата, че направо...Когато съм с определени хора обичам да будалкам другите...Веднъж казахме на една, че сме от Марс и сме пили от еликсира на Баба Марта. Също криеничката...незебравима е. Особено като тичаш до Автогарата и се сетиш, че си там чак като видиш Гранд Мола. Много обичам и на гоненица, ама другата гоненица. Ние някви си слагаме листа по косите и така тичаме като луди. Спомням си и как заключихме Кристиан в терасата на В вход. Направо...Много луди работи правим.
Върнете се в началото Go down
Sponsored content





Детски игри Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Детски игри   Детски игри Icon_minitime

Върнете се в началото Go down
 
Детски игри
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1
 Similar topics
-
» Колко се е променила Сел? - Детски снимки
» Бийбър си играе с детски играчки
» Най-добрият детски филм за всички времена
» PC игри
» Игри със Сел ♥

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Selena Gomez BG Forum :: Свободно време / Free time :: Дискусии-
Идете на:  

Tyxo.bg counter
Free forum | ©phpBB | Поддръжка на форума | Сигнал за злоупотреба | Последните дискусии